SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Religija islam, pravoslavlje i ostale vere...

Reply
Thread Tools Search this Thread Rating: Thread Rating: 1 votes, 1.00 average.
 
Old 08-07-2008   #101
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Moje rijeci... dzaba im skole i svega...
Pozzz
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 08-07-2008   #102
SJENICKA
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 30
Default

SJENICKA is offline   Reply With Quote
Old 08-07-2008   #103
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

tragom ove price,i "tamo" sam se nasao...
video sam sta je napisano i mogu reci,da kakvi ljudi-takav i muhabet...
@nexen,mlad si jos,neiskusan,pruzio si coveku ruku a on bi ti skinuo glavu...
nisi ti kriv,svi nosimo takve oziljke iz mladosti,to su skole koje,vidis,skupo se placaju,ali zapamti ine nasedaj na gluposti nema BRATSTAVA ni po veri ni po veceri,brat ti je onaj sto ti je majka rodila i niko vise,i nikom vise ne veruj...
ko hoce sa tobom lepo,budi i ti sa njim,a ko nece i ne treba ti...
ne moras se nikome ti dokazivati,znamo mi i tebe a i one druge,i lako nam je zakljuciti ko je kakav,video sam i pisanja tvog brata,i drago mi je da ste obojica jako pametni i intelignetni momci i znam da cete uspeti u zivotu...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 08-07-2008   #104
nc.biber
Neregistrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2008
Godine: 57
Posts: 865
Default

i zapjevajmo:
izdali me prijatelji
izdao me brat

a jadjo sve sami kvislinzi i petokolonasi

ne daj te se dobri ljudi - nevezano koliko i u sta vjerujete nemojte zaboraviti biti COVJEK (a bogami i ZENA )

a sto rece onaj: a prodane duse neka ga ..............
udri brigu na veselje

ps: kod nas evo pada kisa taj vakat, rastura, da su mi bile krace pantalone nista se ne bih "smokrio"

pozz i mahsus selam
nc.biber is offline   Reply With Quote
Old 11-07-2008   #105
sabina 2
Gost
 
Posts: n/a
Default

ovo je zalosno,,,,,da se u ovakvoj temi u kojoj treba govoriti o islamu pominju tako glupi i nekulturni izrazi....u pravu su Holandjani sto se pripremaju za "Sudnji dan"!Sve vise je predznaka a ovo je jedan od njih!!!!!!!!!Neka vam Allah bude na pomoci!!!
  Reply With Quote
Old 12-07-2008   #106
superbaka
Registrovan
Domaćin
 
superbaka's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Location: nova varos
Posts: 16,390
Default

Ja licno ne znam sta su kome uradili ti momci sa bradama, koji vi nazivate vehabijama. Zna li iko od vas sta su vehabije.Evo ja cu vam reci ,vehabije su ogranak alkaide.A to je od vas nazivajuci ove momke vehabijama velika optuzba.Nemojmo se baviti o nekom koji ne ucestvuje na ovom chato, to je cisto mahalski rekla-kazala.Pustite momke neka furaju svoj fazon verovatno postoji razlog za to.Svima njima zelim sve najlepse i puno selama
superbaka is offline   Reply With Quote
Old 13-07-2008   #107
hanna
Gost
 
Posts: n/a
Default

neka mi neko...molim vas,da adresu okojoj se toliko polemise....
volela bi ju je posetiti.HVALA.
  Reply With Quote
Old 13-07-2008   #108
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Vrati Se Koju Stranu Unazad,nadju Nexenov Post I Videces Naslove Knjiga Koje Je Procitao.
To Ti Je Adresa!
__________________
Bila sam na IQ testu. Srećom bio je negativan.
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 16-07-2008   #109
Eldin
Registrovan
Početnik
 
Eldin's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Location: Sarajevo
Godine: 40
Posts: 46
Default

Jos se vrsi diskusija na ovu temu....
Eldin is offline   Reply With Quote
Old 16-07-2008   #110
NeXeN
preRegistrovan
Početnik
 
NeXeN's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Sjenica
Posts: 514
Default

Quote:
Originally Posted by Eldin View Post
Jos se vrsi diskusija na ovu temu....
vrsice se jos dugo.......
uskoro se ocekuje velika diskusija i na ovom forumu i na nekim drugim sejtanskim forumima koji imaju prefiks sjenica....
__________________
www.alrazi.co.cc
nexen.wapamp.com
NeXeN is offline   Reply With Quote
Old 16-07-2008   #111
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

onda cu vam otvoriti oblast Religija,i teme Islam i Pravoslavlje, ovu temu prebaciti u tu oblast.....
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 18-07-2008   #112
suada
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2006
Godine: 58
Posts: 473
Default

Auuu,tema dobra koliko i teška a posebno ako se o njoj usuđuju raspravljati i oni koji o tome namju pojma.
Moje mišljenje:Vehabizam nailazi na negacije od strane islamske zajednice kao institucije jer njeguje izvorni Islam koji ne poznaje niti priznaje vjeru kao instituciju a moramo priznati da je Islamska zajednica puno toga preuzela od Kršćanstva kao vjere potpuno institucionalizovane.
Vehabizam nailazi na otpor i kod običnih ljudi koji su odgajani u "evropskom Islamu"zbog moramo priznati nekih radikalnih praksi.Imaju pravo da svoju vjeru žive onako kako žele i to im ne može niko osporiti ali nemaju ,kao niti bilo ko drugi agresivno nametati drugima svoje mišljenje.Niti imaju pravo suditi o ispravnosti mog ili bilo čijeg doživljavanja vjere.Ne može,mene neko nazivati šejtanom niti forum šejtanskim jer radi suprotno od onoga što propovjeda .Sjetimo se ko je taj koji će na kraju suditi jesmo li ili nismo ispravno živjeli.Imaju se pravo udruživati ali nemaju pravo nazivati drugačije lošima.

Imali smo i primjera veze između terorizma i vehabija ali ne smijemo dozvoliti da se to tumači kao veza terorizma i vehabizma jer to nije isto.

Vehabije su tu,slijedi im profilisanje ako žele da egzistiraju na ovim prostorima a da ne postanu meta proganjanja,ostalima navikavanje na činjenicu da postoje ,da imaju pravo da postoje,da imaju pristalica i naravno da dokazuju da nisu teroristi a za onima koji jesu zna se ša treba da slijedi
suada is offline   Reply With Quote
Old 18-07-2008   #113
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

dobro ti nama dosla ,nedostajala si.......
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 20-07-2008   #114
NeXeN
preRegistrovan
Početnik
 
NeXeN's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Sjenica
Posts: 514
Default

Mnogo mi se svidelo sta je rekao Hafiz Imam el-Zehebi svojem ucitelju Ibn Tejmijji, pa sam morao podijeliti sa vama:
"Sta su tvoji sljedbenici osim bestijalni besposlenici s malo inteligencije, obicni lazovi s pomracenim umovima, tihi stranci ogrezli u podmuklosti, ili suhoparni poboznici bez razumjevanja? Ako meni ne vjerujes, samo ih pogledaj i objektivno razmotri."


Mislim da vam ovo mnogo toga govori....
NeXeN is offline   Reply With Quote
Old 21-07-2008   #115
suada
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2006
Godine: 58
Posts: 473
Default

Mislim da ne treba bježati od ovakvih tema kako neko predlaže,posebno ne mi muslimani a rasprava nije citiranje već iznošenje svog mišljenja na osnovu onoga što smo doživjeli,proživjeli,pročitali,naučili...
Vehabizam je priznati mezheb i to je to,ako među njima ima onih koji su povezani sa terorizmom,to ne znači da su svi i ne smiju se davati kvalifikacije o teroristima a pri tom misliti na sve vehabije .
suada is offline   Reply With Quote
Old 21-07-2008   #116
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Vehabizam mezheb???
Ja sam mislila da je to samo pokret....
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 22-07-2008   #117
NeXeN
preRegistrovan
Početnik
 
NeXeN's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Sjenica
Posts: 514
Default

Quote:
Originally Posted by suada View Post
Vehabizam je priznati mezheb i to je to,ako među njima ima onih koji su povezani sa terorizmom,to ne znači da su svi i ne smiju se davati kvalifikacije o teroristima a pri tom misliti na sve vehabije .
lutko,malo si pogresila, priznati su samo kao sekta....
barem ih islamska ulema tako priznaje.....
NeXeN is offline   Reply With Quote
Old 22-07-2008   #118
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Nexen,zamoliću te da,kada nekog citiraš ili mu se obraćaš,obratiš pažnju na godine pored nika!
Možda će Suadi biti milo za"lutku",ali prije mislim da neće!
Malo više razmišljanja,pre nego"opleteš"po tastaturi!!!
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Old 22-07-2008   #119
NeXeN
preRegistrovan
Početnik
 
NeXeN's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Sjenica
Posts: 514
Default

auuuu....
ja tek sad vidoh....
izvinite gospodjo suada,stvarno nisam primetio da ste toliko stariji od mene....
nekako mi se omaklo...
izvinite jos jednom....

hvala ti @halilce sto si me upozorio....
NeXeN is offline   Reply With Quote
Old 22-07-2008   #120
suada
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2006
Godine: 58
Posts: 473
Default

što se mezheba tiče,potvrdu tražite u Islamskoj zajednici,ako oni lažu lažem i ja sa svoje 42 godine

A što se godina tiče,Halilce ,puno hvala ha-ha .Mogu vam reći da ste me i obradovali i razveselili-odavno me neko nije branio ,životni put mi bio takav da sam navikla od svoje 17 da se sama branim pa je ovo pravo osvježenje

A sva ova diskusija ili bilo koje druge na ovu temu unose prilično nemira među muslimanima,mislim da je to ono što ne valja zato je bitno da se o ovome razmišlja trezvene glave i otvorenog srca i ne pravi greška anatemisanja svih zbog pojedinih i to zato što su drugačiji.Iskreno,ko sam ja da branim nekoga ili optužujem,pokušavam samo da budem realna(ne znam da li uspijevam).
NeXseN,kad budeš imao godina koliko i ja ,naučićeš da kada o ovakvim temama razgovaraš ne možeš biti isključiv ali se nadam da uz to nećeš izgubiti tu srčanost koji imaš u sebi

I nemojte više da mi govorite da sam stara ha-ha
suada is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
vehabije, zovu


Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Ko su vehabije??? Recruit Religija 25 26-05-2009 01:16
Vehabije rastjeraju zaljubljene parove borichi Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 39 07-11-2007 21:40
Vehabije napale novinare borichi Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 0 03-04-2007 00:57


All times are GMT +2. The time now is 10:49. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)