PDA

View Full Version : U novinama o Sjenici!


Pages : 1 [2]

keiselbach
05-06-2007, 10:30
Etkov slucaj sazaljevam i ne sumnjam da je dobio i punu podrsku "Blica" jer je i njihov dopisnik.



Nije mi samo jasno sta je radio do sad sa pazarcima kad je vec tolika nedemokraticnost i nesloboda medija.

Kako je do sad radio pod takvim uslovima a sad od jednom drvlje i kamenje na njih?

XRealSjenicakX
05-06-2007, 10:43
Nije to demokratija. To je jos jedan dokaz izreke:"Zavadi,pa vladaj!"... Kako mi ne biismo pametni,pa ne zavadismo,podijelismo Srbe,nego oni podijelise nas. Pa i sami vidimo da je ovo isecak iz srpskih novina,a ne nasih.



Mislim da bi trebalo malo da prikocis i da u skaladu sa tvojim godinama pripazis malo sta pricas



ali keiselbach, ipak ima pravo, ....zavadise nas i to dobro, kada gledam sta se dole desava kako se neki svadjaju zbog Sulja ili Rasima, zalosno...

keiselbach
05-06-2007, 14:46
Delimicno stvar stoji ali samo mi nije jasno kakve to veze ima sa time sto novinari hoce da kazu istinu a neko tamo im ne da?



Kakve veze imaju novinarske slobode sa politickim razmiricama.



Novinari su posebni ljudi oni hoce da govore istinu(uglavnom) iako su cesto spreceni i kosta ih glave?



Setimo se samo Curuvije ili Pantica?

Tahirovce
05-06-2007, 18:08
Pricate gluposti,nema to veze ni sa strankama ni sa nacionalnosti,vec dal radi ili ne radi,dal dolazi na posao ili ne,u svakoj firmi, preduzecu pa i u nekoj informativnoj kuci mora se postovati sef.........

Crni Gruja
05-06-2007, 19:07
Ma ko zna sta se sve tu izdesavalo. On ce se drzati svoje verzije, direktor svoje, i na tome ce i ostat. Na kraju krajeva, sef se pita i tu nema price. Sad sto neko otkaz podnosi teze od nekog drugog, to je druga prica.

supergirl
05-06-2007, 22:38
Kakve veze imaju novinarske slobode sa politickim razmiricama.

Boga mi,kad se neki umijesaju,ima!

keiselbach
06-06-2007, 08:20
To sa politikom nema veze.Bolje mu je bilo da je redovnoo isao na posao i tacka nema price

XRealSjenicakX
06-06-2007, 08:59
Nije to demokratija. To je jos jedan dokaz izreke:"Zavadi,pa vladaj!"... Kako mi ne biismo pametni,pa ne zavadismo,podijelismo Srbe,nego oni podijelise nas. Pa i sami vidimo da je ovo isecak iz srpskih novina,a ne nasih.

Najgore je to sto mnogi zmure pred ovom CINJENICOM, i krive drugu stranku,i umesto da se priblizimo,mi se jos vise udaljavamo.

Pa kad se konacno posvadjamo, umijesat ce se "treca strana" i pobit i jedne i druge.

Jest da ovo nije tema za ovu pricu,al bas to pokazuje da su dokazi a istinutost ovoga svuda oko nas,samo smo mi zaslijepljeni...

Mnogi ce reci da sam previse mlada da o ovom razglabam,ali...desice se jos jedna Srebrenica,i to bas u Sandzaku...pa ce me mnogi pomenut.

Ne daj Boze,al...



ne sluti...:)



ali znak smo dobili jedne godine,,,,onaj napis po ulicama sjenice, :(( ako se sjecate

XRealSjenicakX
06-06-2007, 14:26
Delimicno stvar stoji ali samo mi nije jasno kakve to veze ima sa time sto novinari hoce da kazu istinu a neko tamo im ne da?



Kakve veze imaju novinarske slobode sa politickim razmiricama.



Novinari su posebni ljudi oni hoce da govore istinu(uglavnom) iako su cesto spreceni i kosta ih glave?



Setimo se samo Curuvije ili Pantica?



ma rijetko dole ima novinara koji govore istinu..nazalost..:(

suad
06-06-2007, 16:37
kako bi nam bilo da svi novinari govore isto(ono sto od njih vladajuci tim trazi). mislite li da bi zanli istinu? neko treba i suprotno da kaze pa makar to i biljelo.

Lepi
07-06-2007, 21:17
Novinarstvo kod nas isto sto i aukcija na zapadu, ko da vise( za toga cu bolje pisat). Jer malo je onih koji ce napisati pravu istinu, dali sto neznaju ili neumiju! Recimo pogotovo za nas iz Sandzaka da mi nemamo pravog dopisnika za vodece novine sve se uglavnom svodi na rekla kazala,pa da u nekim slicajevima se i nezna o kom i o cemu se radi.

SEJO31-de
07-06-2007, 21:37
Ja uopste neznam kako je Edib dospeo u neku informativnu kucu da radi....Ako jedan "profesionalni novinar " uz pomoc tadasnjeg ministra informisanja u vladi republike srbije zaboravio sam mu ime ,znam da je iz jul-a.nije uspeo da zadrzi radio djurdjevak ,sta da trazi po beogradu ,novom sadu i Pazaru.Nek nastavi dalje da radi sa video igricama, biliarima sto je i prije radio i nek se mane onog sto mu neide od ruke..

Daki
07-06-2007, 22:51
Ovog coveka o kome je rijec vecina ljudi zna kao novinara naseg grada, i mislim da je to bas njegov poso. Ali covek zeli da radi kako zna, ispravno a ne pod uticajem drugi, sto je nazalost to danas cesta pojava kod nas.

keiselbach
08-06-2007, 08:02
Imao je on zestokih sukoba.



2003god je izbila NEKA frka oko Sandzackih igara.

on je tad kontaktiro radio Dojche wele licno sam sluso al ne bih vise o tome.



cuo sam da ga zovu Curuvija:samo da ne zavrsi ko on

Daki
08-06-2007, 09:48
Ne znam ja to...

supergirl
08-06-2007, 19:44
Pa,"mali smo jos da bas sve znamo"!

Daki
08-06-2007, 23:05
Dosta znamo za nase godine...

keiselbach
09-06-2007, 09:25
mali smo jos da bas sve znamo"!____



Mudro mudro

Daki
10-06-2007, 09:35
:)

supergirl
10-06-2007, 20:42
:)

keiselbach
11-06-2007, 07:43
Jesu li ovo neki kiseli smesci ili.....

supergirl
11-06-2007, 22:09
Eh, bas sve moramo da objasnjavamo.... Ne razumijete vi to stariji...

:)

keiselbach
12-06-2007, 11:27
Ada valjalo bi da mi objasnite i os mladjeg moze po nesto pametno da se nauci :cry: :lol: :wink:

ado
25-06-2007, 10:20
ZAVRŠEN ČETVRTI SAJAM POLJOPRIVREDE U SJENICI

Sjenica - Četvrti sajam poljoprivrede u Sjenici juče je završen. Na ovoj manifestaciji, koja poprima karakter tradicionalne, okupilo se stotinak učesnika iz cele Srbije, a izložena je poljoprivredna mehanizacija, stočna hrana, prehrambeni proizvodi, narodne rukotvorine ali i reprezentativna grla sitne i krupne stoke. Glavna atrakcija bilo je takmičenje u šišanju ovaca. Sajam je otvorio državni sekretar Ministarstva za poljoprivredu, vodoprivredu i šumarstvo Milan Petrović, koji je ukazao na problem velikog broja neumatičene stoke, koja nije pod kontrolom nadležnih službi, ali je i ocenio da je Sajam poljoprivrede kvalitetan zbog čega će ući u kalendar redovnih manifestacija. Predsednik Skupštine opštine Sjenica Fahrudin Fijuljanin, na otvaranju Sajma, rekao je da je "opština Sjenica za organizavanje ove manifestacije izdvojila znatna materijalna sredstva sa ciljem da se doprinese razvoju poljoprivrede i sela".

supergirl
25-06-2007, 11:43
Hvala Bogu da je zavrsen!!!

keiselbach
25-06-2007, 12:13
A stooo pa to je jedna od malog broja stvari koja koristi Sjenici

XRealSjenicakX
25-06-2007, 12:15
Hvala Bogu da je zavrsen!!!



zasto?? :))))

Elvis-Eko
25-06-2007, 17:35
Izgleda da im je supergirl opasno zamjerila sto nju nisu zvali na sajam :P

keiselbach
26-06-2007, 07:32
moze biti moze biti

supergirl
27-06-2007, 23:10
Ma tako je,nikako drukce!:)





Shvatam da je bolje sto imamo taj sajam,

ali znate sliku "cetvrtak u Sjenici"?........

Eh,a sad zamislite "sto cetvrtaka u jednom danu" i to zamislite da morate trpet 2 dana!!! Joooj!!!

36310
28-06-2007, 08:03
Hmmm neznam da Supergirl nije jedna od onih pokondirenih seljanki koje cim "sidju" u carsiju zamrze selo i sve sto podseca na njega... :?: :lol:

Uzgred da kazem da mi je veoma drago da ovaj sajam polako poprima karakteristike tradicionalnog.

Odrzavanje takvog sajma u nasem kraju predstavlja,izmedju ostalog,povratak nasim korijenima i jednoj prosperitetnoj i profitabilnoj profesiji...

supergirl
28-06-2007, 22:45
Hmmm neznam da Supergirl nije jedna od onih pokondirenih seljanki koje cim "sidju" u carsiju zamrze selo i sve sto podseca na njega...

Babo mi je iz Breze,mama iz Kanjevine....tim se ponosim i cesto tamo provodim raspuste. Kada kazem "cetvrtak u Sjenici" ne mislim na "mnostvo seljaka" ko sto su pojedini pomislili,vec na "mnostvo ljudi", a mislim da guzva svakom skromnom i povucenom coveku smeta.



A,isto tako uzgred,da kazem da je ove godine ovde bilo dosta naroda iz raznih dijelova Srbije ,sto je za grad dobro,ali tad je ipak BAS,BAS,BAS GUZVA... Dobro ne bas BAS,BAS,BAS,ali mozda BAS GUZVA.:)

Joj,sta ovo pricam!!!

36310
29-06-2007, 12:49
Hmmm neznam da Supergirl nije jedna od onih pokondirenih seljanki koje cim "sidju" u carsiju zamrze selo i sve sto podseca na njega...



Babo mi je iz Breze,mama iz Kanjevine...



KO PRIZNA -POLA MU SE PRASTA...

MajkaMaca
29-06-2007, 21:24
skoro da pogodim cija si... :idea: to mi nesto poznato... :roll:

supergirl
29-06-2007, 21:57
Vala, Ramiza Hamidovica.

SEJO31-de
29-06-2007, 22:49
Nek si mu ziva i zdrava,da te Allah sacuva....

MajkaMaca
03-07-2007, 19:45
Vala, Ramiza Hamidovica



a majka, Zulka devojacko hodzic,...ista si majka...

supergirl
03-07-2007, 23:12
a majka, Zulka devojacko hodzic

Aha....

..ista si majka...

likom,ili...

supergirl
03-07-2007, 23:14
Nek si mu ziva i zdrava,da te Allah sacuva....

Amin,Ja Rabbi...

MajkaMaca
22-07-2007, 01:19
likom,ili...



Likom vala, drugacije te neznam,sa slike si mi vec bila poznata, al nisam mogla da se setim, imas dosta njenog lika...nek te allah sacuva,a i bata takodje...za vas dvoje znam,imas li jos brace ili sestara???

supergirl
22-07-2007, 17:47
Imam,starijeg brata (Murat),on je ovde clan kao Murcho,ali rijetko svraca... Imam i, dvije godine mladju, sestru(Taida)...i deset godina mladjeg brata (Zehad)....ma ima nas,mashallah....

MajkaMaca
22-07-2007, 18:13
MASALLAH...Nek ste svi sretni i zivi ,za murata sam znala ,a bogme i za tebe 1992 sam iz sjenice sa familijom,dolazim od 99e redovno,al nisam nista do sad o zulki znala...selam od mace radile smo zajedno,mislim da ce se setit...

sejdzo
23-07-2007, 11:24
I ovo se nalazi u novinama????? :D

Eko
23-07-2007, 14:27
Ovo tek treba da se napise...

MajkaMaca
23-07-2007, 17:09
[quote]I ovo se nalazi u novinama????? [/quote

kad niko nista novo ne daje iz novina ,probasmo supergirl i ja da nesto napisemo da nebi tema zabacena bila... :D

Eko
23-07-2007, 18:04
Mislio sam ja da stavim nesto al clanak je o meni pa necu da kazu gledaj ga sto se fali...

36310
23-07-2007, 19:31
De ba Eko ne zezaj vec stavi taj clanak da vidimo...

Znas da je lazna skromnost isto kao i neskromnost,dakle postavljaj.

supergirl
23-07-2007, 22:04
To ti je sad ona fora:"Eh,on....bio na jedinsTVo!!!"



Nego,Eko,ne pitah te....a koje si skole zavrsio (san mi je da i ja postanem dizajner,pa me to interesuje... )?

Tahirovce
24-07-2007, 15:16
Eko daj clanak ne zezaj.......

Eko
24-07-2007, 15:45
Stavicu sutra sigurno.

Supergirl... ja sam arhitetka ovaj arhitekta...

pogledaj

www.enes-arh.8m.net

askica
24-07-2007, 15:54
A do sutra ostanite mi zivi i zdravi... :mrgreen:

supergirl
24-07-2007, 22:41
E,DAki sta ti znaci ovo Živim da te vratim...

ado
31-07-2007, 08:18
NA ŠARSKOM KRŠU PRONAĐENI TRAGOVI PRAISTORIJE I ANTIKE

KULTURA - Ponedeljak, Jul 30, 2007 14:26

Arheolozi Zavoda za zaštitu spomenika kulture iz Kraljeva pronašli su vredan arheološki materijal iz praistorijskog i antičkog doba na lokalitetu Šarski krš kod sela Šare u opštini Sjenica, izjavila je Tanjugu rukovodilac istraživanja Gordana Tošić.



Ona je rekla da su na tom lokalitetu pronađeni brojni fragmenti keramičkih posuda, šolja i pehara, kao i oruđa i oružja koje su u 5. i 4. veku pre nove ere koristila ilirska plemena.



Tošićeva je rekla da je otkriveno i obilje arheološkog materijala iz 3. i 4. veka nove ere, kada su utvrđenja koristile rimske vojne posade koje su kontrolisale transport rude na putu između doline Lima i Ibra.



Prvi deo ovogodišnjeg istraživanja zaštitnog karaktera je počeo sredinom jula i trajaće još deset dana, a drugi deo radova će u septembru obaviti arheolozi muzeja Ras iz Novog Pazara.



Ovaj lokalitet registrovan je 1951. godine, a sondažna istraživanja obavljena su pre dvadesetak godina pod rukovodstvom profesora Dragoslava Srejovića.



Utvrđenje je jednim delom uništeno jer se nalazi u neposrednoj blizini kamenoloma.

36310
31-07-2007, 08:34
NOVA MIS SVETA POREKLOM IZ SJENICE

...ISTANBUL - U Turskoj je sa oduševljenjem i ulicnim slavljem docekana vest da je na ovogodišnjem takmicenju za Mis sveta pobedu odnela predstavnica ove zemlje Azra Akin, dok su titule prve i druge pratilje odnele dve južnoamericke lepotice - Kolumbijanka Natalija Peralta i Peruanka Marina Mora.



U udarnim emisijama turske TV stanice donose reportaže o novoj zvanicno najlepšoj devojci sveta. Popularna istanbulska stanica "Avrazija Televizjon" u kasno veceras prikazanoj reportaži govori o poreklu Akinovih, koji danas žive u Holandiji. Tu se kaže da je rodonacelnik porodice Akin Osman-Beg Acimovic u Anadoliju došao 1912. iz Sjenice, povukavši se zajedno sa osmanlijskim trupama.Po navodima "Avrazije" Osman-beg potice iz "ugledne

porodice Acimovic koja je krajem 18. veka primila Islam i stavila se u službu turske carevine", a da je za velike zasluge u gušenju mladoturske pobune 1908. godine u Solunu tada mladi oficir osmanlijske armije Osman Acimovic nagradjen cinom paše. U Istanbulu je Acimovic promenio prezime u Akin, kako se i danas prezivaju njegovi potomci. Otac Azre Akin Mustafa za "Avraziju" kaže da mu je kao malom deda Osman, koji je doživeo duboku starost i umro 1951. godine, pricao kako su oni "poreklom iz Sandzaka, ali da su na žalost sa balkanskim zavicajem pokidane sve veze. On je izjavio da mu je želja da poseti Sjenicu i da nauci nešto više o zivotu svojih predaka, kako mu je to deda ostavio u amanet. On je rekao da i Azra zna za istoriju svoje porodice i svoje poreklo, ali da dosad nije bilo prilike da licno vidi zavicaj svojih predaka.



Ovo je bilo 2002 a ja sam tek juce to saznao. :roll: :( :cry:

Ma nista bez Sjenicke... :?:

Tahirovce
31-07-2007, 18:44
Rekao sam ja jednom da nema :mrgreen: bez Sjenicke.........

Elvis-Eko
31-07-2007, 19:04
"Ovo je bilo 2002 a ja sam tek juce to saznao. :roll: :( :cry:

Ma nista bez Sjenicke... :?:[/quote]





Kako bre nisi znao. Ona odmah sledece godine dolazila u Sjenicu, kupala se na Uvac i skakala s brane.

36310
31-07-2007, 19:51
A jel to onaaaa bila???E vala da sam znao...

anty
03-08-2007, 00:19
evo jedne fotke od Azre

MajkaMaca
05-08-2007, 19:13
ovako nesto moze samo, majka sjenicka da rodi....

ado
06-08-2007, 12:10
ova mi je nes poznata ko da sam je vidjao po sjenici :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol:

Eko
06-08-2007, 13:49
I meni poznata ja sa je vidjao po sjenici na televizorima. :roll: :lol:

ado
06-08-2007, 13:54
ma meni je cak i namignula kad je primala nagradu :arrow: :?: :P

Eko
06-08-2007, 14:22
Meni vala nije namignula al mi je mahala pa to da vidis, zamalo joj otpade ruka. ja posle pomislih pa nisam toliko zasluzio...

36310
06-08-2007, 15:15
A jel' znao neko za ovu vijest prije nego sto sam ja ovo pronasao i postavio na ovom forumu???

NIJE!!!

E pa onda molim vas lepo postujte prednost...

Crni Gruja
06-08-2007, 16:18
Hahhahha, spusti vas frajer muski :)

supergirl
06-08-2007, 16:46
vala sam ljepsa ja od nje!!!!! Dobro,malo lici na mene,al....

ado
06-08-2007, 19:17
ma dajjjjjjjj ja je pripremao za izbor za mis ccccc grujo grujo

36310
06-08-2007, 20:51
ma dajjjjjjjj ja je pripremao...



Pa da,ti je priprem'o vidis to ti je u proslom vremenu...

ado
15-09-2007, 10:19
Divan dan

Sjenica - Divan dan u Sjenici. Danasova akcija "Hiljadu poklona za hiljadu čitalaca" stigla je i do ovog gradića na Pešterskoj visoravni. Zbog velikog interesovanja akcija je morala da počne pola sata ranije, ali je trajala i mnogo kraće. Umesto za četiri, završena je za sat vremena. Danasov štand posetili su privrednici, predstavnici javnog i kulturnog života, i nevladinih organizacija. Akciju "Hiljadu poklona za hiljadu čitalaca" pomogle su medijske kuće iz ovog kraja, Radio 100 plus i Televizija Jedinstvo iz Novog Pazara, i Radio Amaro iz Sjenice. Televizijski prilog na štandu napravila je i ekipa novopazarske Regionalne televizije. S obzirom na to da je akcija trajala kratko, mnogobrojni stanovnici ovog grada interesovali su se kada će ponovo Danasov karavan da dođe

supergirl
15-09-2007, 11:20
A znate da je Sjenicu dolazio i "Leteci strat"? :)

Crni Gruja
15-09-2007, 14:56
Resko, mozes li ikako da dodjes do toga priloga pa da ga postavis ovde da vidimo?

ado
15-09-2007, 16:21
Kazu da je bilo na pink al nisam gledao

Tahirovce
15-09-2007, 18:00
Tesko Jale jedino ako je neko snimao sa tv_a pa da mi dostavi snimak..........

supergirl
16-09-2007, 00:15
Sto znaci da nema sanse!

Crni Gruja
16-09-2007, 10:24
Ma ja sam mislio da je to ramo snimo za regionalnu, pa sam zato mislio da mozes doci do snimka.

ado
16-09-2007, 16:13
ma jok..leteci start ...za pink

supergirl
16-09-2007, 21:49
hahha Ramo! Jok valla,nego Marina i Marijana! Ja sam bila na poslu,pa nisam ni ja gledala,a moj kolega je snimao telefonom tv,tako da je snimak skroz los,odnosno nije za postavljanje,al' ako bas hocete,mogu da ga posaljem Resku,pa....

Rarica
17-09-2007, 11:05
Cula sam da je bilo putovanje u Tunis;bas mi zao sto nisam gledala :roll:

askica
17-09-2007, 15:00
Pa je l neko osvojio to putovanje????

riki
17-09-2007, 16:54
pa osvojio je Murat Hamidovic hahahah nase drage supergirl brat najbrze je obavio zadatak svaka mu cast cestitam

liliput
19-10-2007, 14:24
Sjenica -- Arheolozi Muzeja Ras iz Novog Pazara otkrili do sada najstariju grobnu humku s ljudskim ostacima u Srbiji.







:arrow: Otkrivena najstarija humka (http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2007&mm=10&dd=19&nav_id=268561)

ado
16-01-2008, 10:20
SJENICA - Nije lako prezimiti zimu na Pešterskoj visoravni gde se temperature spuštaju i do 30. podeoka ispod nule. Uz mraz meštani ove visoravni, uglavnom stočari, trpe i vetrove koji šibaju i lede krv u žilama.
Pre deset dana meteorološka stanica u Karajukića Bunarima izmerila je temperaturu od minus 29.

Iako naviknuti na sibirske zime, Pešterci uglavnom sede u kućama, dobro ugrejanim sobama, kuvaju krompire, jedu med i jabuke. Iz kuća izlaze da bi nahranili stoku i uneli ogrev.
Daleke 1985. godine na Pešteru je izmerena temperatura minus 40 stepeni, a stanovnici ovog podneblja navikli su da zimi živa po mesec dana bude spuštena ispod nule.
- Ljudi su ovde naviknuti na sibirske zime. Prošle godine, 26. januara, izmerio sam minus 39, ali se nadam da ove zime neće biti tako. Navikli smo da podnesemo do minus 30 - kaže meteorolog Dionisije Jakonić koji živi u Karajukića Bunarima i ističe da je ovih dana „olabavilo“ jer je toplije, oko minus 10. Pešterci brinu za stoku kojoj nije lako na ovim mrazevima. Poljoprivrednik iz sela Rastenoviće Hazbo Osmanlić kaže da u štalama postavlja deblju podlogu kako bi stoka mogla da prezimi.
- Naguramo što više stoke u jednu štalu da bi se zajedno grejala grla i tako lakše podnela ove mrazeve - kaže Hazbo Osmanlić i napominje da ima godina kada se Pešterci greju od početka septembra do početka juna. Duga i oštra zima stvara i finansijske probleme za domaćine kojima ponestane stočne hrane. Oni koji su ostali bez sena moraju da izdvoje 400 evra za seno od tri tone kako ovce i krave ne bi skapale, jer gladne životinje teže podnose niske temperature. Poljoprivrednici iz štala izvedu ovce jednom dnevno, do pojilišta, a ispod utabane staze ovce naziru poneku zaleđenu travku. Hazbova unuka Belkisa ide u drugi razred osnovne škole u Tuzinju. Škola joj je udaljena četiri kilometra od kuće u Rastenoviću. Srećom, dolazi autobus i deca ne moraju da pešače po ovim mrazevima, a i bezbednije je, jer na Pešterskoj visoravni ima i dosta vukova.
- Raspust nam je dobro došao da ne moramo u školu po zimi - kaže Belkisa. Nije retkost da na Pešteru mladići zaigraju i fudbal po snegu, na minus 15. Boravak na niskim temperaturama u ovom nezagađenom prostoru čeliči zdravlje. Ove zime nisu visoki snežni nanosi, pa su putevi uglavnom prohodni. Pešterci su srećni zbog toga, jer ne moraju da brinu kako će hronične bolesnike prebaciti do bolnice ili trudnice do porodilišta.

iSelektor
16-01-2008, 15:42
Cak je bilo u tim godinama uvedeno u Ginisovu knjigu rekorda kao najhladniji grad u evropi!
Dok to nije neko mesto u rusiji preslo cini mi se.

Tahirovce
16-01-2008, 15:55
Ovo je pisao onaj Halilovic iz Novog Pazara,lupa kao po obicaju,pomenuti gospodin iz K.Bunara nije meteorolog,vec ucitelj u penziji........

XRealSjenicakX
17-01-2008, 00:24
sta li je bilo ono leteci start ??? nikad cuoooo;)

XRealSjenicakX
17-01-2008, 00:32
NOVA MIS SVETA POREKLOM IZ SJENICE

...ISTANBUL - U Turskoj je sa oduševljenjem i ulicnim slavljem docekana vest da je na ovogodišnjem takmicenju za Mis sveta pobedu odnela predstavnica ove zemlje Azra Akin, dok su titule prve i druge pratilje odnele dve južnoamericke lepotice - Kolumbijanka Natalija Peralta i Peruanka Marina Mora.



U udarnim emisijama turske TV stanice donose reportaže o novoj zvanicno najlepšoj devojci sveta. Popularna istanbulska stanica "Avrazija Televizjon" u kasno veceras prikazanoj reportaži govori o poreklu Akinovih, koji danas žive u Holandiji. Tu se kaže da je rodonacelnik porodice Akin Osman-Beg Acimovic u Anadoliju došao 1912. iz Sjenice, povukavši se zajedno sa osmanlijskim trupama.Po navodima "Avrazije" Osman-beg potice iz "ugledne

porodice Acimovic koja je krajem 18. veka primila Islam i stavila se u službu turske carevine", a da je za velike zasluge u gušenju mladoturske pobune 1908. godine u Solunu tada mladi oficir osmanlijske armije Osman Acimovic nagradjen cinom paše. U Istanbulu je Acimovic promenio prezime u Akin, kako se i danas prezivaju njegovi potomci. Otac Azre Akin Mustafa za "Avraziju" kaže da mu je kao malom deda Osman, koji je doživeo duboku starost i umro 1951. godine, pricao kako su oni "poreklom iz Sandzaka, ali da su na žalost sa balkanskim zavicajem pokidane sve veze. On je izjavio da mu je želja da poseti Sjenicu i da nauci nešto više o zivotu svojih predaka, kako mu je to deda ostavio u amanet. On je rekao da i Azra zna za istoriju svoje porodice i svoje poreklo, ali da dosad nije bilo prilike da licno vidi zavicaj svojih predaka.



Ovo je bilo 2002 a ja sam tek juce to saznao. :roll: :( :cry:

Ma nista bez Sjenicke... :?:

ima dosta lijepih cura iz sjenice...poznato..:) eto u turskoj ima isto poznatih faca sa malih ekrana sto poticu iz sjenice...ovdje u njemackoj, 2000 bila je grupa "moduls" i pjevacica je bila iz Sjenice...(jugoturkinja)...neznam dal znate onu reklamu prije 3 godine od Lewis Jeans, onaj plavi momak je isto porijeklom iz Sjenice(jugoturcin) moj rodjak:)
Turska poznata pjevacica Gülsen, ima korijene sa pestera...
ma ima nas Sjenicaka po cijelom svijetu...;)))

Tahirovce
24-01-2008, 19:29
Ovo nema nigde u blicu,verovatno je dezinformacija.......

adnan
24-01-2008, 20:20
I ja isto mislim, stavi link unnamed.

Tahirovce
24-01-2008, 21:55
kako kad ga nema,gledao sam na netu nigde nista ne pise o tome,lupio je,ako se ne oglasi sa linkom, ja ovo brissem......

STRANAC
24-01-2008, 21:59
svakako izbrisi ovo...
unnamed je navik-o-la,
da dezinforimise po forumu...

unnamed
27-01-2008, 11:51
upisi u 'google': 'sjenicak pao sa drogom' i vidjet ces sta ce ti naci! a to sam nasao na stranici: www.zabranjeno-reklamiranje-te-stranice.com (http://www.zabranjeno-reklamiranje-te-stranice.com)

p.s. UNNAMED nikad ne izmislja!!!

Crni Gruja
27-01-2008, 13:56
Unnamed, ta je stranica jedna od rijetkih cije je reklamiranje zabranjeno na ovom forumu, isto kao sto smo mi kod njih na sajtu, sbog toga ti je post izmijenjen.

iSelektor
27-01-2008, 15:41
ahahaha on ne izmislja, ali koristi opciju CRTL C - CTRL V, za to treba biti mastovit... dal to utice voda na tebe, ili onaj sajt, sa debelim sto ne moze ni patike da zapertla a zna da laje u njima!

Pozzz 8)

Ako mislite da je informacija ne tacna, brisite je, zasto bi nekoga tamo bezveze drzali na sajtu sa laznom vesti!!!

STRANAC
27-01-2008, 16:04
SA OVIM SLIKAMA U OVOJ TEMI JA SAM ZAVRSIO SA UPLOADOM SVIH SLIKA KOJE SAM POKUPIO BIO SA STARE SKRIPTE...
NAMERNO-NIJE NI JEDNA SLIKA IZOSTAVLJENA,AKO JE I NEKA IZOSTAVLJENA,ONDA JE TO NENAMERNO ILI STVAR TEHNICKE GRESKE,TE SHODNO TOME NEKA AUTORI NE ZAMERE...
svako dobro i sve najbolje..
STRANAC

Tahirovce
27-01-2008, 22:16
prekiporirao je vest neznam i ne zanima me odakle,ali je napisao ispod izvor blic,za tu vest culo bi se po gradu,a i proverio sam navedeni izvor -blic i nije imalo nista o tome,i obrisao post.....

halilce
28-01-2008, 00:22
upisi u 'google': 'sjenicak pao sa drogom' i vidjet ces sta ce ti naci! a to sam nasao na stranici: www.zabranjeno-reklamiranje-te-stranice.com (http://www.zabranjeno-reklamiranje-te-stranice.com)

p.s. UNNAMED nikad ne izmislja!!!


Tačno je,da kad se ukuca ovo gore što si napisao,izbaci tu stranicu,ali informaciju te vrste,i u vremenu pre 21.01.a i posle,nema ni na toj stranici!
To sa sigurnošću tvrdim,jer svaka vest koja se postavi,ostaje za duži vremenski period!

Elvis-Eko
29-01-2008, 08:13
Za vijesti takve vrste nam ne treba Blic niti bilo koji casopis jer se obicno tako nesto odmah cuje po gradu i neko od clanova foruma bi nam to preneo, prema tome suvisan je bilo kakav razgovor.
A sta je ovaj unnamed htjeo da postigne sa ovim ?

Rarica
29-01-2008, 09:26
I ja se pitam?!

iSelektor
30-01-2008, 00:30
Evo ja cu ti reci Elvise, hoce da reklamira tamo onaj drugi sajt... to je sve sto hoce...
Neki njihov anonimus kojih ovde ima ogromno, svi imaju drugi nick, i pokusavaju pometnju da unesu ovde... to je ta filozofija, koju nalaze ramiz i kompanija!

GREENEYES
30-01-2008, 14:17
koji ramiz????

iSelektor
30-01-2008, 16:51
Suvisno je pricati o tome...
Kraj price i tebe!!!
Onaj sto sebe naziva tako zlatnim imenom, najljepsim imenom... koje ne zasluszuje ni kad spava!

GREENEYES
30-01-2008, 20:59
ne znas o cemu pricam..pozz

Tahirovce
13-02-2008, 16:56
Sjenica – Politički život u Sjenici u znaku je međusobnih optužbi predsednika opštine Esada Zornića (kadar Ljajićeve SDP) i predsednika Skupštine Fahrudina Fijuljanina, iz Ugljaninove SDA. Inače, vladajuću skupštinsku većinu u SO Sjenica (20 od 39 odbornika) čine predstavnici SDA, koju potpomažu odbornici DSS-a i Nove Srbije. Takav odnos snaga traje od vanrednih lokalnih izbora i neuspelog opoziva predsednika opštine 2006. godine.
Politička trvenja i nesuglasice rezultirali su neusvajanjem opštinskog budžeta krajem prošle godine, a eskalirali su ekscesima poput zaključavanja kabineta predsednika opštine u koji je on na kraju morao da uđe na silu, pomogavši se, umesto ključem, udarcem ramenom o vrata…
Esad Zornić i Fahrudin Fijuljanin trenutno komuniciraju samo pisanim putem, iako ih deli samo predsoblje. Na našu konstataciju da postoji dvovlašće, predsednik SO Fahrudin Fijuljanin dodaje: „Ne, nego petovlašće“, aludirajući na suprotstavljene interese pojedinaca i stranaka. Zato je i aktuelna nevolja sa (ne)uklanjanjem otpada postala političko, a ne komunalno pitanje. S takvim zaključkom slaže se i predsednik opštine Esad Zornić:
– Vladajuća koalicija ne može da se dogovori ni o pitanju u vezi sa otpadom. Posle negodovanja građana nadležna inspekcija je zabranila odlaganje otpada na obali Uvca, kao i pokušaj otvaranja druge deponije na lokaciji Goveđak. Stoga je dobrodošao finalni planski dokument vlade o upravljanju čvrstim otpadom i izgradnji regionalnih deponija, koji predviđa da Sjenica može da pristupi regionalnoj deponiji u Novoj Varoši, Novom Pazaru ili deponiji koja bi se gradila negde oko Arilja. Pošto je izgradnja regionalne deponije u Novoj Varoši pri kraju, odavde je udaljena 42 kilometra, a druge 90 i 80 kilometara, ja sam prihvatio učešće sa još tri opštine. No, SO nikako da donese odluku o pristupanju toj deponiji. Uz direktive iz Novog Pazara, gde se uklanjanje otpada shvata i kao biznis, oni se zalažu da smeće vozimo tamo, iako u Novom Pazaru gradnja regionalne deponije nije ni započeta, a mi ni sada nemamo gde da odlažemo smeće, pa ga vozimo u Priboj, što mnogo košta – kaže za „Politiku“ Esad Zornić.
Nasuprot tome, a pozivajući se, takođe, na dokument Vlade Srbije, doduše iz 2003. godine, predsednik SO Fahrudin Fijuljanin za naš list kaže:
– Tim dokumentom predviđena je izgradnja regionalne deponije u Novom Pazaru koja bi, osim toj, služila i opštinama Sjenica i Raška. Nije tačno da je deponija u Novoj Varoši udaljena 40, već do nje ima čitavih 60 kilometara, a za svaku odluku gde otpad treba odlagati mora da postoji studija izvodljivosti i opravdanosti. Predsednik opštine u tome treba da učestvuje, umesto što podstiče nezadovoljstvo građana, kako u međuvremenu ne bi koristili ni lokaciju Goveđak a ni neku drugu na ovom prostoru.
Meštani, s kojima smo razgovarali, kažu da se boje da bi, zbog nesloge političara, Sjenica uskoro mogla da izgleda kao nedavno Napulj, gde je kriza u vezi sa otpadom eskalirala do uličnih okršaja. Da do nečeg sličnog ne bi došlo, predsednik SO je formirao krizni štab, a predsednik opštine rukovodi štabom civilne zaštite. Međutim, opet svako radi po svome – ovih dana jedan od komunalaca traži da se otpad vozi za Priboj a drugi na Goveđak. Nije, dakle, lako komunalcima, a još veća nevolja može da zadesi građane.

http://www.politika.co.yu/rubrike/Srbija/Sjenica-kao-Napulj.lt.html

sto ovaj novinar sere,auuu kao kad je bio mali :hehe: .........