PDA

View Full Version : U novinama o Sjenici!


Pages : [1] 2

iSelektor
09-01-2006, 02:12
Ovo je od pre nekoliko godina ali ne znam tacno iz koje je godine!

Lakota |ljiv|
09-01-2006, 10:08
uh, al nas je nagazilo te godine......

Alien
09-01-2006, 12:07
Reportaze i vijesti o Sjenici cesto izlaze u novinama, narocito u blicu, od kako je Edib Honic njihov dopisnik. Jedinmo mi je jako zao sto se Sjenica pominje samo ako je u pitanju stoka, sijeno, poljoprivreda... Bas kao da tamo ne postoji ni jedan intelektualac niti intelektualni zivot. Ne bih ovo da se prepozna kao kritika Etku, vec samo mali gest da u Sjenici ne zive samo seljaci (uz svo duzno postovanje istim) vec stanovnici i nekih drugih opredeljanja.

Selam

Tahirovce
09-01-2006, 19:09
imao je slican clanak SJENICA KAO SIBIR

iSelektor
10-01-2006, 10:34
Pa bio red da nas pomene etko, upravu si alien 8)

Marko
10-01-2006, 16:34
Zlatko zaboravio si da napises da je par puta bio Bedro u "Vesti", bila skoro cijela strana kao i slika Bedro,Rizo i neznam kako se zove drugi sin :wink:

iSelektor
11-01-2006, 12:37
to nisam video, a da sam imao ili video odmah bi stavio...

pozz 8)

Zijadina
11-02-2006, 21:16
...imal sta novo....:)

riki
16-02-2006, 20:56
pitam li se ja ovde za sta

oooooo pa na ovoj slici je catovica mahala lijepa slika

hvala marko al nije bedro bio samo u vijestima vec i u mnogo drugih novina bosne srbije hrvatske cak je bio u nagradnom kvizu rtv pinka

Tahirovce
16-02-2006, 22:09
Riki daj taj isecak da skeniram i postavim...

riki
13-06-2006, 15:35
Ženio se 30 puta

M. NIĆIFOROVIĆ, 8. april 2003

SA dvadesetoro odrasle dece i **nebrojeno žena** koje su prošle kroz njegov život, Bedro Ćatović (66) iz Sjenice je, bez sumnje, jedna od najinteresantnijih ličnosti u Raškoj oblasti. Osim po burnoj prošlosti, Bedro iza sebe ima 30 brakova i buljuk sinova i kćeri, rasutih širom **stare** Jugoslavije i Evrope. Nije Bedro poznat samo kao **večni** mladoženja, već i kao humanista. Krv je do sada dao 130 puta (oko 36 litara) spasivši na stotine života, znanih i neznanih.

- Sa nekima od žena **u braku** sam bio samo po dva-tri meseca, sa nekima godinu dana, a sa nekima i duže. Počelo je sa Rabom iz Višegrada kada sam imao 20 godina, pa sa Dragicom iz Leskovca, Fadilom iz Zenice, Majdom iz Slovenije, Radom iz Nemačke... sve do Hajre iz Bileće kojom sam se oženio 1974. godine i sa kojom sam i danas u braku. Teško mi je da **u cugu** nabrojim imena 17 sinova i tri kćerke, uvek nekoga preskočim ili zaboravim.

Sulejman i Bedro žive u Višegradu, Elvedina u Goraždu, Dragan i Dragica u Nemačkoj, Ivan u Novom Sadu, Mensur i Rizah su ovde u Sjenici... Posećuju me povremeno, kad ko može, ali otkako se raspala ona stara Jugoslavija sve ređe se viđamo, znam samo da su svi dobro i zdravo - kaže Bedro i ne krije da je mnogo voleo žene.

Bedro ističe da je bio meka srca i zaljubljive prirode, ženama je davao sve, ali ih je brzo i ostavljao.

- Gde je ljubav tu su i deca. Iz svih tih brakova ostajali su **za uspomenu** sinovi i kćeri. Sa svim ženama ostao sam u dobrim odnosima i nijedna se nije naljutila na mene. Upoznavao sam ih najviše na radnim akcijama (višestruki udarnik), na veseljima, u autobusima, vozovima, na plažama... Bio sam sportski tip, umeo sam sa ženama. Volele su me i Nemice, Grkinje, Ruskinje, Turkinje... Nikada me nije interesovalo koje su vere i nacije - naglašava Kazanova sa Peštera.

Bedrov životni moto je i da pomaže drugim ljudima. Osim što ima meko srce, Bedro je i plemenite duše. Krv daje od dečačkih dana.

- Srećan sam kad mogu da pomognem ljudima - ja pomažem drugima, a meni Bog. Krv sam dao 130 puta, a uskoro idem da **dopunim rezerve**. Krv sam davao i direktno iz vene u venu, pa sam i sam nekoliko puta zaglavio u bolnici, ali ne žalim, jer sam spasao nekoliko života - ističe Bedro.

Očevim stopama pošli su i Bedrovi sinovi Mensur i Rizah. Stariji Mensur krv je dao već 20 puta, a mlađi Rizah 11 puta.

- I decu sam vaspitavao tako da je čovek najveća vrednost. Ne može se sve u životu kupiti parama. Mnogo toga regulisala je i sama priroda - poručuje Bedro Ćatovic

Tahirovce
13-06-2006, 17:32
kako Riki nimalo nisi na Bedra jedino ce te malo stomak izvadit...

riki
13-06-2006, 21:21
pa sta cu u svakom zitu ima kukolja hahahhahahah pa i ja kod mojih hahhaha

iSelektor
14-06-2006, 01:26
mislim riki da je bedro zasluzio par slika uz ovu divnu pricu koju nisam znao... aferim 8)

Marko
14-06-2006, 19:18
Bio je Bedro 3-4 puta u "Vesti" a i Rikija su pominjali kazu da se bacio na Bedra :wink:

Tahirovce
14-06-2006, 19:47
Limeni u Dnevnom Avazu

Sjenicak-Wien
14-06-2006, 20:18
Sve pohvale za Elvisa :)

sanita
15-06-2006, 08:50
Svaka cast!!!

XXL
18-06-2006, 00:09
Limo je moj brat

riki
18-06-2006, 01:16
nesto mi slabo vi licite

XRealSjenicakX
18-06-2006, 22:59
svaka cast!

keiselbach
16-09-2006, 12:40
JA nisam znao za ovo.Bas me je zaintrigiralo.Znam coveka ali ovo prvi put vidim i cujem.Svaka cast

ado
16-09-2006, 14:23
Evro*pa po*ma*že

šest op*šti*na

A. B. M., 15. septembar 2006



BE*O*GRAD - No*vi dvo*go*di*šnji pro*je*kat raz*vo*ja šest op*šti*na u ju*go*za*pad*noj Sr*bi*ji, vre*dan 3,4 mi*li*o*na evra pred*sta*vljen je ju*če u Vla*di Sr*bi*je, a sred*stva su po*dr*ška lo*kal*nim sa*mo*u*pra*va*ma za po*bolj*ša*nje ži*vot*nih uslo*va gra*đa*na.

No*vac za ova*kvu po*dr*šku za op*šti*ne No*va Va*roš, No*vi Pa*zar, Pri*je*po*lje, Pri*boj, Sje*ni*ca i Tu*tin obez*be*di*li su Evrop*ska uni*ja pre*ko Evrop*ske agen*ci*je za raz*voj, švaj*car*ska agen*ci*ja za raz*voj i sa*rad*nju i pro*gram Uje*di*nje*nih na*ci*ja za raz*voj (UNDP), a u sa*rad*nji sa mi*ni*sta*r*stvi*ma za lo*kal*nu sa*mo*u*pra*vu i eko*nom*ske od*no*se sa ino*stran*stvom. Uz po*moć ovog pro*jek*ta oja*ča*će se ka*pa*ci*te*ti i op*šti*na, ka*ko bi po*je*di*nač*no mo*gle da po*bolj*ša*ju eko*nom*ski raz*voj.

- Cilj je da re*gi*on ko*ji je u te*škom po*lo*ža*ju bu*de po*dr*žan kroz po*ve*ća*nje za*po*sle*no*sti i po*bolj*ša*va*nje dr*žav*nih uslu*ga, kao i da se po*dr*ži re*gi*ja ko*ja ima mul*ti*et*nič*ki ka*rak*ter - re*kao je Mi*lan Pa*ri*vo*dić, mi*ni*star za eko*nom*ske od*no*se sa ino*stran*stvom. - Ru*ko*vo*đe*nje će bi*ti pre*ko od*bo*ra pro*jek*ta, u ko*jem će bi*ti osim pred*stav*ni*ka mi*ni*star*stva, pri*vred*ni*ci zal*ti*bor*skog i ra*škog okru*ga i fi*nan*si*je*ra.

Žo*sep Ljo*ve*ras, šef de*le*ga*ci*je Evrop*ske ko*mi*si*je u Sr*bi*ji, je na*gla*sio da je zna*čaj*no što se sa*ra*đu*je sa Vla*dom Sr*bi*je i op*šti*na*ma, ali se na*u*či*lo iz slič*nih pro*gra*ma sa ju*ga Sr*bi*je.



TU*TIN LO*ŠE STO*JI

PRE*MA pre*gle*du do*sa*da*šnjeg raz*vo*ja op*šti*na ju*go*za*pa*da Sr*bi*je, od 30.337 sta*nov*ni*ka Pri*bo*ja se*dam hi*lja*da je za*po*sle*no, a 6.640 ne ra*di. U Pri*je*po*lju je sko*ro slič*na broj*ka za*po*sle*nih i ne*za*po*sle*nih. U Tu*ti*nu je naj*go*ra si*tu*a*ci*ja, jer od 30.054 gra*đa*na sve*ga 2.506 ra*di, a du*plo vi*še ne*ma po*sla.

liliput
22-09-2006, 22:53
PRE*MA pre*gle*du do*sa*da*šnjeg raz*vo*ja op*šti*na ju*go*za*pa*da Sr*bi*je, od 30.337 sta*nov*ni*ka Pri*bo*ja se*dam hi*lja*da je za*po*sle*no, a 6.640 ne ra*di. U Pri*je*po*lju je sko*ro slič*na broj*ka za*po*sle*nih i ne*za*po*sle*nih. U Tu*ti*nu je naj*go*ra si*tu*a*ci*ja, jer od 30.054 gra*đa*na sve*ga 2.506 ra*di, a du*plo vi*še ne*ma po*sla.



a kakvo je stanje u sjenici.posto sam ja mislio da je najgore u sjenici?a pricalo se da se tutin izgradio i da je super :roll:

ado
23-09-2006, 02:14
ma kod nas ti cvetaju ruze......

liliput
23-09-2006, 11:51
i ja sam isto tako mislio 8) ...

leyla-cg
23-09-2006, 16:06
heheheheh jadna srbija...ali jadniji je sandzak:(((((((((((((

Crni Gruja
23-09-2006, 21:04
NIJE SANDzAK JEDAN LELOOOO!!!! Nnemoj mi tako za sandzak, to mi je slaba tacka!!!

halilce
23-09-2006, 22:32
A đe se jado,nalaze Pljevlja,ha!Pa u SANDŽAKU,avetinjo!

ado
23-09-2006, 23:42
avetinjo :lol: :lol: :lol:

halilce
23-09-2006, 23:46
Pa jah,ado,kako drugačije,kad nije tica :lol: !

leyla-cg
25-09-2006, 09:14
a znam ja da su pljevlja u sandzak...i pogresno ste shvatili sto sam rekla....mislila sam da se u te gradove nista ne ulaze pa zbog toga da su jadni...hvala ti halilce za ovo jado i tebi ado isto....ja branim sjenicu a ne da ne branim pljevlja koja su u sandzaku i sammim tim sandzak...no necu se raspravljati...jada sam kako kazu halilce i ado...hvala vam

leyla-cg
25-09-2006, 09:16
jos i avetinja...hvala vam...mislim da me za 23 godine jos niko tako nije nagrdio a da me i ne poznaje...

ado
25-09-2006, 14:23
ccc lejle....meni je samo bila smijesna rijec "AVETINJA" a nisam te nazvao tako,boze sacuvaj......valjda ces shvatiti

halilce
25-09-2006, 15:57
Lejla,ja ne opravdavam sebe!Nijednog trenutka,nisam hteo nikog da naružim,a pogotovu ne tebe!!

Upotrebio sam samo izraze koji su prepoznatljivi kao opšte crnogorski,a koje sam se nadao da ćeš prepoznat i i ti i ostali članovi foruma!

U pitanju je šala!

leyla-cg
25-09-2006, 16:00
dobro halilce...neke si se ti salio...a i ti ado mozes uz njega...hehhehe

STRANAC
25-09-2006, 17:35
sve je ovo dobro sto se razumete i ne ljutite jedni na druge samo bi dobro bilo da ste sve ovo napisali tamo dje je i predvidjeno za to...

onu temu KARAMBOL PARTI nismo samo onako postavili tamo da stoji...

OPET VAS MOLIM DA ZASTITITE OSTALE TEME...

a super ste se ispricali pa mi zao sto nisam bio tu...

halilce
25-09-2006, 18:04
Molba,primljena k znanju! :lol: 8)

STRANAC
25-09-2006, 20:25
HALILCE, spavas, davno nema tvojih slika sjenice,sve TAHIROVCE sam radi...

halilce
25-09-2006, 20:28
Spremi se,Stranac,obiđi slike sjenice 2006..

leyla-cg
26-09-2006, 09:20
aj stranac ti nama kazes a ti isto radis...pa kad ocu da napisem u dje treba dok predjem u tu temu zaboravim...ne moze sve biti striktno vezano za temu...

leyla-cg
26-09-2006, 09:21
eto hajde reci nesto o izlasku sjenice u novine...o cemu je bila rijec...

keiselbach
26-09-2006, 12:11
heheheheh jadna srbija...ali jadniji je sandzak:(((((((((((((



Edobro kad ce te vi "nezavisni" zivi da ostanete pa mi neka pocrkamo.

Koliko vas ima stali bi u jedan pveci Sjenicki cair

leyla-cg
26-09-2006, 12:51
pa dobro mi se i ne dicimo da nas ima puno...mi nikada i nismo isli u rat radi osvajanja teritorije kao i srbija...da znas da nam je mnogo bolje odkada smo nezavisni...osjetilo se ovo nekoliko mjeseci sta ce tek biti kad vrijeme prodje...vazno je da vise nismo sa srbijom pa koliki smo to je najmanje bitno...

iSelektor
26-09-2006, 14:08
obuzdajte se malo... kako je kome ce se videti... samo nemojte otici daleko sa diskusijom!

pozzz 8)

leyla-cg
26-09-2006, 15:33
evo necemo vise...ja kazem da mi pricate o tome zasto je sjenica izasla u novine...

iSelektor
26-09-2006, 17:05
A ti uzmi procitaj iz pocetka temu i znaces ;)

Tahirovce
30-09-2006, 00:04
Novosti 29.09.2006

liliput
30-09-2006, 00:18
ovaj stocar je dobro izjavio.... :) :D :) :D 8)

liliput
30-09-2006, 00:22
"ko ce iz sjenice da se vozi avionom za beograd..." :D :D

halilce
30-09-2006, 01:44
A ko će da se vozi iz Istanbula do Sjenice? 8)

Ja neću,nemam pasoš! :mrgreen:

liliput
30-09-2006, 02:08
a i to si upravu 24 sata... 8) :wink:

STRANAC
30-09-2006, 12:25
a i to si upravu 24 sata... 8) :wink:



SAMO.... :?:

liliput
30-09-2006, 12:29
:D :) ....da nije bugara bilo bi 15-16 sati.al kad pocnu da te zezaju :roll: samo na bugarskoj granici stojimo 6-7 sati :cry:

iSelektor
30-09-2006, 12:59
Aerodrum (civilni) je nesto najbolje sto bi Sjenici moglo da se desi u ovom 21 vijeku...

Kakva farma... mi i ono sto smo imali smo sjebali! Aerodrum bi bio spas!

liliput
30-09-2006, 13:05
BÝLO BÝ FANTASTÝCNO.....zamisli za dva sat iz turske za sjenicu :wink: ...iz nemacke za sjenicu 2 sata....ali ovo mi se cini ko neki san :!: :!: :cry:

Tahirovce
30-09-2006, 14:42
Imamo vehabije da voze avione :) :mrgreen: .....

liliput
30-09-2006, 15:42
ada mi nemamo autobusa a sta ce biti sa avionima :D :) ....

STRANAC
30-09-2006, 15:52
Imamo vehabije da voze avione :) :mrgreen: .....



:D :D CRNO NEMA STA :D :D



ZATO ONI NIKAD NE DRINKAJU.... 8)

iSelektor
01-10-2006, 00:32
hahahahahahahahahaha hahahahahaha

nema crnse hahahahahahahaha



sreca pa i ako bude aerodrum, nece pripadati avioni sjenici, vec nekim vecim i drugim kompanijama!



Pozzz 8)

ado
01-10-2006, 15:52
neznam u cemu je fora ovo u vezi vehabija,pa i oni su ljudi

Tahirovce
01-10-2006, 17:23
Nisam reko da nisu ljudi sa svima imam dobar odnos,mala sala,nadam se da nisam nikog uvrijedio ako jesam,IZVINJAVAM SE.........

ado
01-10-2006, 17:36
ma ne,nemam ja veze sa njima,tako da mene nisi ni mogao uvrijediti,samo sto se uvek oni dovode u vezu sa avionima a preko aviona i sa terorizmom,zato sam ono napisao.

nebi bilo lose da aerodrom proradi,ma ko da ga uzme.

liliput
01-10-2006, 20:25
po meni to je samo san i nista vise.daj boze da bude.....

liliput
01-10-2006, 23:39
Za razvoj Sjenice milion evra

SJENICA - Opština Sjenica očekuje da će u razvoj prioritetnih programa lokalne samouprave i javnih preduzeća biti uloženo milion evra iz sredstava UN i vladinog Fonda za razvoj jugozapadne Srbije, rekao je predsednik te opštine Esad Zornić. Taj novac će, prema Zorniću, biti utrošen u formiranje Opštinskog uslužnog centra, izgradnju komunalne infrastrukture na gradskom području, gde je bez asfalta dvadesetak ulica, ali i u rekonstrukciju seoskih puteva kao i za gradnju toplana. Grad ima samo jednu predškolsku ustanovu, a školske zgrade u skoro svim selima zahtevaju hitnu adaptaciju. Od 12 seoskih mesnih zajednica samo dve imaju ambulantu u koju povremeno dolaze lekari, naveo je on.



Otvaranje farmi ovaca i goveda i mini-mlekara stvorilo bi, istakao je on, nove razvojne šanse. UN će sa 3,5 miliona evra pored Sjenice finansirati i opštine Tutin, Novi Pazar, Novu Varoš, Prijepolje i Priboj, prenosi Tanjug.

liliput
01-10-2006, 23:50
Enver Rebronja, povrtar na Pešterskoj visoravni

Paradajz sa 1.200 metara





Do pre dve godine bilo je nezamislivo da se na Pešterskoj visoravni, gde su zime duge i hladne a leta kratka i sveža, gaje paprika, paradajz, krastavac, kupus, luk. Dok Enver Rebronja na visini od 1.200 metara nadmorske visine nije podigao prvi plastenik, u ovom stočarskom kraju uzgoj paradajza se smatrao uzaludnim poslom.



- Nisam mislio kao drugi na Pešteru, niti sam robovao predrasudama. Uprkos podsmesima i upozorenjima, proizvodnju povrća najpre sam počeo u plastenicima, a potom i na otvorenom. Nabavio sam sorte za ovo područje, a rezultati su izvanredni - kaže Enver Rebronja, bivši gastarbajter u Francuskoj, a sada ugledni povrtar iz zaseoka Bioce kod Karajukića Bunara.



Rebronja kaže da uspeva da paradajz, krastavac i papriku proizvodi i za tržište. Među kupcima su mu i komšije, isti oni koji su mu savetovali da se okani ćorava posla. Dolaze mušterije iz Sjenice, Tutina, Novog Pazara, kupuju na veliko.



Enver smatra da njegov povrtarski uspeh dokazuje da ljudi mogu da se vrate selu i da na visoravni grade budućnost. Za njegovu proizvodnju interesovali su se i neki stranci, jer ne koristi nikakva zaštitna sredstva i hemikalije. Zahvaljujući tom povrću, njegova supruga Šefćeta je savladala teško oboljenje.



- Moja supruga je imala ozbiljno oboljenje limfnih žlezda, lekari su sumnjali na najgore. Za samo godinu i po dana boravka na Pešteri, ona se izlečila i preporodila. Lekari nisu mogli da veruju - kaže Rebronja.



Ovaj vredni povrtar se oprobao u još dve zemljoradničke discipline, do sada nezamislive na Pešterskoj visoravni: dokazao je da i jagoda dobro uspeva na Pešteru i da se lepo može živeti i od gajenja ćurki.



E. Halilović

leyla-cg
02-10-2006, 09:45
vehabije.....nemam nista protiv njih ali nisam ni za njih...iskreno strah me je...

iSelektor
02-10-2006, 13:32
@liliput



ja bi te molio vesti sa drugih sajteva da ne kopiras ovde...

jer na kraju ce mene da optuzuju kako kradem, nece tebe sigurno... znaci ako mozes da pises vesti do kojih si licno dosao onda napisi a to CTRL C i CTRL V nemojte ovde molim vas.... bar ne sa sajteva koji mene optuzuju da ih hakujem... jer ide tako i tako tuzba!

To moje hakovanje dugo nesto traje u PM.... da sam hteo dosad bi oni bili goli!



Zato vas molim bez kopiranja vesti... hvala!

liliput
02-10-2006, 13:35
"bar ne sa sajteva koji mene optuzuju da ih hakujem"



nisam ja ovo uzeo sa nekog drugog foruma nego ima stranica gde imaju sve vesti iz srbije ako hoces mogu da ti napisem ali ti je vec sigurno znas.

iSelektor
02-10-2006, 13:37
ako nije sjenicki sajt u pitanju, dovoljno je link da postavis, ne moras da kopiras text... nego jednostavno link postavis i mi idemo tamo da citamo... jer svaki vidi rado posetioce na svom sajtu... ali i lopove... nadam se da me shvatas?

liliput
02-10-2006, 13:42
ok.vazi ....

halilce
02-10-2006, 20:32
Lilipute,da bi video plastenik i paradajy iz njega,ne moraš da ideš u K.bunare,dođeš u VM i vidiš kod komčije,pa poneseš kilo-dva,krastavca,paradajza,paprike!

Ako ne veruješ,postaviću sliku!

liliput
02-10-2006, 20:42
mnogo ti hvala... ada pa to je v.m. sve moze da se gaji.klima je drugacija tamo iza milicije..... :wink:

leyla-cg
03-10-2006, 10:21
je li opet izaslo nesto u novine o sjenici?

liliput
03-10-2006, 14:38
evo link ovde pa proveri posto nemozemo da stavljamo(da ne bi bili "lopovi") :arrow: http://www.naslovi.net/search.php?q=sjenica

leyla-cg
03-10-2006, 14:43
heheheheh ocu...znaci ipak izlazi...

leyla-cg
03-10-2006, 14:46
pa bit ce nekog napretka...

liliput
03-10-2006, 14:47
pa ponekad izlazi...2-3 puta u mesecu :wink: :roll:

leyla-cg
03-10-2006, 14:49
pa dobro dosta i to...ma srbija malo ulaze u gradove u sandzaku...

liliput
03-10-2006, 14:54
to nam je sudbina,ali bice bolje ako bog da

leyla-cg
03-10-2006, 14:58
pa tako i ja mislim ya cg...eto vidis vazda se covjek nada boljem

keiselbach
05-10-2006, 15:46
ma srbija malo ulaze u gradove u sandzaku...



Drzava vise slabo ulaze u ma koji deo nje same jer se sad vodi politika lokalne samouprave.Posto je Sjenica slabo razvijen kraj tj lopovi su je upropastili ona danas ceka pomoc sa strane koja tesko da ce doci.NJeni privrednici su ufrsatili onu saku naroda nuznog da zaradi neki dinar i zafrkavaju tj rade sta im volja.To nije slucaj samo sa Sjenicom vec sa svim malim mestima gde kapital drze lokalne suse.

Pravo resenje je zdrav strani kapital koji je u Sjenicu nadam se poceo da dolazi sa prodajom "Pestera".Kako ce se stvari dalje odvijati videcemo.

liliput
05-10-2006, 16:57
u sjenicu da je ulagano 60-tih,70-tih i 80-tih godina ne bi bila ovakva.ali na zalost bila je kaznjavnja i eto nasta su nas doveli da nemozemo ni smece da pokupimo :cry: .....

Crni Gruja
05-10-2006, 17:12
Nema od kukanja nista moj Lili. Ima gradova u koje je ulagano tih godina, ali je 10 godina embarga ucinilo svoje i ne poznaje se nista, ko da dinar nije tu olstavljen nikad. Samo kazem da se ne treba toliko vezat za to, od kukanja nema nista, nego treba gledat da se buducnost popravi nekako

liliput
05-10-2006, 17:17
pa ja ne kukam samo gore je napisao McBarny kako se ne ulaze i u druge opstine.to je tacno.ja sam samo reko da u sjenicu nisu uopste ulagali.ali bice bolje ako bog da...

keiselbach
05-10-2006, 18:44
u sjenicu da je ulagano 60-tih,70-tih i 80-tih godina ne bi bila ovakva.ali na zalost bila je kaznjavnja i eto nasta su nas doveli da nemozemo ni smece da pokupimo .....



Sjenica jeste bila kaznjavana zna se i zbog cega ali ja zastupam misljnje da nije vazno sta je bilo juce vec sta ce biti sutra.U Sjenici je ipak bilo dosta pametnih ljudi koji su uz dosta napora od palanke i predrane carsijice poceli da stvaraju i do nekle stvorili moderan radnicki grad.

Napravljena je "VESNA" formiran"PESTER" "METALNO" "TRGOVACKO" plus administracija.To su bili sektori koji su Sjenicu preporadjali i gradili dok si mogao da spojis 2 DOBRA U JEDNOM COVEKU.OD kad je to ne moguce tj od kad VISE NEMA PAMETNOG I POSTENOG u jednom coveku Sjenica je propala.Pametni su uradili sta su uradili a posteni su uglavnom ili davno pomrli (nek im je laka crna zemlja) ili su ostali da se muce sa narodom.A narod ko narod vuce dan zadanom i ceka bolje vreme.

No nada umire sa covekom te je ostalo samo da se nadamo da ce doci opet neke pametne glave a Sjenica ce krenuti na bolje. :lol: :o :wink:

leyla-cg
11-10-2006, 09:45
ljudi bila sam u Prijepolje i odusevila sam se...tamo rade,renoviraju,popravljaju ulice...ma sve...kako ne u sjenicu...

liliput
11-10-2006, 09:55
danas/sjenica (http://www.danas.co.yu/20061011/kultura1.html#8)

Dom kulture "Oslobođenje" i Ustanova za kulturu Sjenica raspisali su konkurs za pesničku nagradu "Aladin Lukač"

keiselbach
11-10-2006, 13:13
e vala daju nagradu 450eura.Bruka bre.Zafrkavaju se sas ljudima.Bolje vala da ne daju nista nego 450eura.Pa da su bre isli od kuce do kuce da sakupljaju vise bi sakupili.Za takve stvari vredi izdvajati novac.Coveku se ne isplati da izda knjigu.

keiselbach
11-10-2006, 13:15
ljudi bila sam u Prijepolje i odusevila sam se...tamo rade,renoviraju,popravljaju ulice...ma sve...kako ne u sjenicu..



Ne vredi o tome.Danas sve funkcionise po principu TVOJA MUKA TVOJA BRUKA.Ako mozes nesto da uradis uradis ako ne mozes niko ni da te pogleda.

leyla-cg
12-10-2006, 10:17
nemam pojma ali sam se bas prijatno iznenadila...vjerovatno vam vlast ne valja...ili niste slozni...

liliput
12-10-2006, 10:29
U SJENÝCÝ SE RÝJEC SLOGA JEDÝNO SLUZÝ KAD ÝMA UTAKMÝCA POSTO SE FUTBALSKÝ TÝM ZOVE SLOGA.TU RÝJEC MOZES CUTÝ SAMO NA STADÝONU Ý VÝSE NÝGDE...... :roll:

leyla-cg
12-10-2006, 10:33
hehhehe aj ne zezaj...stvarno

liliput
12-10-2006, 11:20
stvarno...pitaj nekog ako hoces iz sjenice?pa vidis li carsiju kakva je ne moze da se prodje od smeca... :roll:

keiselbach
12-10-2006, 13:17
nemam pojma ali sam se bas prijatno iznenadila...vjerovatno vam vlast ne valja...ili niste slozni...______



Pa to i nema neke preterane veze sa slogom.Nece narod da se digne da cisti ulice na primer.To je jednostavno takvo stanje mala sredina slabo se radi sredstva nikakva a problema mnogo.

keiselbach
12-10-2006, 13:20
stvarno...pitaj nekog ako hoces iz sjenice?pa vidis li carsiju kakva je ne moze da se prodje od smeca...



Dobro i ti preterujes.To sto je veliko smece po gradu je samo trenutno jer je stanje sada bas kriticno.U Sustini Sjenica nije grad cistunac bar sto se tice sire okoline ali nije se smece stalno vuklo po ulici.U ostalom koliko sokaka ne asfaltiranih ima pa kad zimi zaveje sneg treba prici do svake kuce.Sadasnje stanje nie nimalo veselo ali ce se vec iznaci neko kkorisno resenje.

liliput
12-10-2006, 13:30
Dobro i ti preterujes.To sto je veliko smece po gradu je samo trenutno jer je stanje sada bas kriticno

pa ja kazem za sadesnje stanje vidi se na slikama kako je. da je bilo malo sloge i pomaganja izmedzu politicara do ovoga ne bi dosla u to sam siguran.i ako nastave ovako da rade jos gore ce biti....

keiselbach
12-10-2006, 15:11
Ada dzaba sloga kad nema odakle jedino oni da umesto sto po vasdan filoofiraju zasucu rukave i ociste Sjenicu.

Znas sata su stari rekli OD GO.... PITA NE BIVA.

Crni Gruja
12-10-2006, 21:29
E vala McBarny, stvarno si pogodio u centar sa tom izrekom, pase ovde 100%. To je lilpute do naroda, ne placaju komunalije, pa nemaju komunalci od cega da prime platu. Niko dzabe da radi nece. Nema tiu to neke preterane veze sa politicarima

liliput
12-10-2006, 21:50
ne placaju komunalije

sigurno je to i do naroda.al ja mislim da bi ljudi placali komunalije,al kako da plate kad se nema para.a ko je duzan da poboljsa standart ljudi i radnika-poiticari-.al ako je u jednoj zemlji ili u gradu stanje naroda i radnika lose znaci da politicari ne rade i bore da se ne bore za prava svojih gradjana i radnika.bar ja tako mislim....

halilce
13-10-2006, 03:35
Donekle si u pravu lilipute!

Narod ne plaća komunalije!Kad dođe račun,10 eura,hajd sledećeg meseca,pa ne plate godinama!

Kad su kod nas sad menjali vodovod,nije htelo komunalno da priključi vodu,dok ne izmire obaveze!

Veruj,da su komšije imale od 30 eura duga,a pojedini i skoro 1000!

A kad sabereš 10 kuća po hiljadu,eto njima plate makar jedan mesec!

keiselbach
13-10-2006, 08:43
Ja zivim u naselju koje nije mnogo davno nastalo.Pre nekih 20ak godina.Ni danas dan vise od polovine nemaju vodomere.MOJ pvi komsija je duzan oko 10000 pa drugi oko8000.To su samo primeri a ima ih iha haj.

Jos kad dodju oni da naplate komsinica ih doceka sa lavorom vode i psovkama.





kako da plate kad se nema para.



Pare zasigurno nece stvoriti politicari jer je malo koji politicar dobro doneo narodu bar sto se tice materijalne strane.Ako nastave da rade kao sto su do sada Sjenica ce sve vise da srlja,a narod sve dublje zapada u apatiju.Dok sami ne pljunemo u sake nista.

liliput
13-10-2006, 13:40
pa ja nekazem da niste u pravu.sve je ovo tacno sto pisete.ali i politicari imaju u svemu ovome ogromnu ulogu.naprimer oni da veruju u politicare i ustanove mozda bi i placali redovno(kad bi imali para).ali narod vidi politicar neuspesan,nesiguran sigurno kaze sta imam ja da mu placam kad ce on te pare ukrast za sebe.to je nepoverenje.ali na kraju opet najgore prolazi narod i grad ili drzava u kojoj zive.... :roll:

leyla-cg
13-10-2006, 15:41
uhhhhhhhhhhhh

liliput
13-10-2006, 15:45
sta ti bi... :wink: :?:

keiselbach
13-10-2006, 17:10
Ada jeste kad bi ovi bili ko sto treba ali o svemu mi mozes pricati ali o jenickim politicarima nista.Nema tu n i p od polticara

Crni Gruja
13-10-2006, 18:04
ali narod vidi politicar neuspesan,nesiguran sigurno kaze sta imam ja da mu placam kad ce on te pare ukrast za sebe.to je nepoverenje.ali na kraju opet najgore prolazi narod i grad ili drzava u kojoj zive.... :roll:



Liliput, ja nikako ne mogu da skontam kakve veze imaju politicari sa svim tim. Ne placa se struja ni Sulju, ni Rasimu, ni Tadicu niti neznam ti kome, nego distribuciji, voda komunalnom itd. Mene nikad nije bilo briga dje ce da odu te pare, ja svoje izmirim, i kad bi svi tako razmisljali, posle bi oni morali i svoj deo dogovora da ispostuju. Nikako mi tvoje razmisljanje ne ide u glavu. Cuj necu da platim dazbine, neposten je politicar.... :roll:

liliput
13-10-2006, 18:26
pa ciji ljudi rade na tim mestima gde se placa struja,voda i sve ostalo.normalno je da rade ljudi vladajuce partije u tom mestu.kad se promeni vodeca partija menja se i direktor tih ustanova to se stalno desava.i sad ljudi ne veruju toj vodecoj partiji i cim dodje njihov covek za direktora ni narod nece da placa posto taj novac ide na sasvim drugo mesto.ti si u pravu sta god da je mora da se placa i ja tako mislim :!: dosta je tih sto misle kao sto sam ja napisao gore...

Crni Gruja
13-10-2006, 18:46
Evo da to ovako pogledamo: Ako ti sad odes u neku prodavnicu da kupis nesto, a ni u jednoj drugoj nema to da se kupi, i ne svidi ti se gazda. Da li ces ti to uzeti i otici bez placanja, samo zato sto ti se ne svidja sta ce taj da uradi sa tvojim parama. Jel to u redu?



Normalno da ti ni prodavac nece dati nista ako mu ne mislis platit. Tako i komunalci, recimo nece da rade dok se to ne poplaca, i ako se ne plati struja, jednostavno te iskljuce i zdravo....

liliput
13-10-2006, 18:57
odes u prodavnicu ne svidi ti se prodavac a moras da kupis.onda ti uzmes to na veresiju i ne placas mu.trenutno to radi narod iz sjenice. :!:

STRANAC
13-10-2006, 22:53
zar i o veresiji pise u novinama.... :?: :idea:

Crni Gruja
13-10-2006, 23:52
Bravo stranac. Prekidam dalju diskusiju

keiselbach
14-10-2006, 11:33
Ovaj Liliput navalio sa politikom KO SMRT NA BABU.

Sve se menja al narod ko narod ostaje isti.Pema tome nek dodje valast i iz Japana narav naroda ne moze da se promeni.



Vas dvojica mnogog zastranjaste sa ovom veresijom.

liliput
14-10-2006, 11:45
Ovaj Liliput navalio sa politikom KO SMRT NA BABU.



ja stvarno neznam kakva je to politika sto sam ja navalio.ja samo pokusavam da pokazem situaciju ljudi dole.politika je nesto najvise sto mrzim.a ovo oko veresije to je samo bio primer za primer koji je dao gruja.

halilce
18-10-2006, 00:14
Danas je komunalno,izgleda prestalo sa štrajkom i evo šta ima po gradu!

halilce
18-10-2006, 00:16
Jedna za opomenu ili nepromenjene navike!

halilce
18-10-2006, 00:34
Ovo nisu stigli da očiste!

A ima nešto što je skupo plaćeno za Sandžačke 2003,i evo gde su!

liliput
18-10-2006, 00:35
a ovo msmece sto je poslednjoj slici ce se malo teze ocistit.tako izgleda...hvala na slikama

halilce
18-10-2006, 00:39
Očistiće zbog Bajrama,verovatno!

A na prošloj slici,gde sam slikao bioskop,kao da se ništa ne radi!

Ali,ušao sam unutra,i....

liliput
18-10-2006, 00:42
oo ipak se okrece :) bas mi drago sto napreduje makar renoviranje bioskopa....

halilce
18-10-2006, 00:42
Radi se još nešto,ko je zaslužan nije bitno...

halilce
18-10-2006, 00:43
A i unutra...

liliput
18-10-2006, 00:45
komsija vrijeda si mi....hvala na slikama.ipak se nesto radi.

halilce
18-10-2006, 00:45
A ovo je uspomena na Sandžačke 2003,kada je neko podmetnuo bombu pod stub..

halilce
18-10-2006, 00:46
Ipak se radi,i to je dobro...

iSelektor
18-10-2006, 00:55
samo nek se radi to je vazno... hvala na slikama halilce! 8)

halilce
18-10-2006, 00:58
Reško mi je zauzet,pa rekoh,da ja budem od koristi.. 8)

SEJO31-de
18-10-2006, 08:05
Bravo Halilce,od kad kupi digitalca Bogami ti postade pravi novinar izvestac.Nemoj da te BLIC angazuje da E.Honic ostane bez posla.................... :wink:

riki
18-10-2006, 09:33
finansijski deo novca za zavrsetak hale od 40 milijona dinara izdestvovao je predsednik opstine dr Esad Zornic I opstinski menadzer Murat Garibovic

Naime predhodni projekat koji je postojao u iznosu od 500 000 eura je bio vec utrosen za postojece radove koji su bili izvedeni

Lijepo je da narod zna ko finansira radove da nebude sda ga radi

za sve koje neveruju dokumentovano cu vas uvjeriti

liliput
18-10-2006, 11:50
riki hvala na informacijama,a hvala i presedniku.najvaznije je da sjenica zaradzuje. :!:

Tahirovce
18-10-2006, 18:26
Riki ne kvari temu, o tome u rublici politika,a i sprema se intrevju o izradi hale i tu ce biti sve receno.necemo u svakoj temi o politici.......

halilce
19-10-2006, 01:27
Hajde,da pevamo:

Bajram ide,a da ne bi njega,

Sjenica osta,puna smeća i snijega... :P

riki
19-10-2006, 12:17
resko ja sam sao dao tacnu informaciju a bas bi volijo da vidim kako ce vam taj interviju izgledati

Tahirovce
19-10-2006, 18:51
Jutros je u Sjenici bilo -6 stepeni C.......

liliput
19-10-2006, 20:22
poelo je poceloo....:(

askica
19-10-2006, 20:59
A šta može meni zima?

Šta mi može, Šta mi sme?

Nek mi nosić pocrveni,

Eto to je, to je sve... :mrgreen:



Ma navikli smo mi, neće biti problema...

SEJO31-de
20-10-2006, 00:25
Drva i uglja je dao Bog malo prsute ,sira i kompira i zima moze da pocne.........Nista nas nesme iznenaditi..............

liliput
02-11-2006, 13:01
bez drva i uglja se moze a bez prsute nikako 8).ovde im se mnogo svidela prsuta plus paprike sa pavlakom.turci znaju sta je lijepo 8) :)...

liliput
08-11-2006, 09:50
samo da vam se zahvalim na ovoj vesti.bas sam hteo da vas pitam imali sta u vezi doma kulture.stvarno zalost sto stoji onako u sred carsije.



:arrow: Dom kulture ili spomenik kulturi? (http://www.sjenica.com/vijesti.html)

Tahirovce
08-11-2006, 16:55
Mislim da je zadnja vest vrednija paznje,sajam zaposljavanja........

liliput
08-11-2006, 18:00
vest o sajamu za zaposljavanje jeste vrednija ali dom kuluture je rana na srcu svim sjenicacima,svi bi voleli da se to sto prije izgradi da ne stoji vise onako...:(:(:(

cicupnide
08-11-2006, 19:05
cuo sam da je projekat mnogo los i da ga sad doradjuju nesto

oni su poceli da grade jer su jedino tako mogli da izvuku pare od drzave i bilo je daj sta das,medjutim te pare nisu dobili i tako je ostao

sad kad su dobili pare projekat im deluje zastarelo i zato ga i doradjuju

neznam kako ce to na kraju ispasti,nadam se dobro

Tahirovce
12-11-2006, 18:28
Clanak iz danasnjeg blica.........

liliput
12-11-2006, 18:32
zalosno....pa zar se i ovo desava u sjenici.:(:(:(:(:(:(:(

SEJO31-de
12-11-2006, 18:48
Covek da ne poveruje....???Neverovatno,covek zbog para da izgubi glavu...Na tako svirep nacin..Zalosno....

iSelektor
12-11-2006, 19:03
Interesuje me kako su uspeli da se izvucu odatle!

Tahirovce
12-11-2006, 20:12
Ja sam cuo 3 verzije, neznam koja je tacna 100% tako da nebi da nagadjam, dok ne cujem neku pouzdanu verziju, jedino sto tacno znam da se napadnuti bracni par oporavlja u uzickoj bolnici....

iSelektor
13-11-2006, 01:02
Mogo si nabrojat sve tri pa da i mi razbijamo glavu! 8)

Crni Gruja
13-11-2006, 01:05
Hahhahhaa, vala ti je nevolja. Nece Rele da nagadja, ko profesionalni novinar cheheheheh

endzika
13-11-2006, 15:18
Ne znam kolko je proverena informacija ali sam cuo da je u selu drazevice zabelezen jos jedan napad i da je iz porodicne kuce nekog Kamberovic oteto 2000 eura....???sudeci po ovm predhodnom dogadjaju i ovo je vrlo moguce

riki
13-11-2006, 19:35
posto sam provjerijo Endzijovu informaciju radi se o porodici Mese Kamberovica iz sela Drazevica.

Napomenucu i da su sve ucestali napadi na teritoriji opstine Sjenica na domacinstva za koje smatraju da poseduju vecu kolicinu novca pre nekoliko desile su se brutalne pljacke u selima Kladnica i u nekim delovima pesteri ali nisam tacno saznao porodice koje su ostecene

Sto se tice napada koji se desijo u Sjenici tacnije kod stare osnovne skole dvojica momaka Enis DZ. i Rasim S.{inace bliski rodjaci}poticu iz veoma bogate porodice i dedo im je jedan od bogatijih i imucnih domacina u kraju sacekali su bracni par DJEREKARAC koji se vracao sa kuci zatvorivsi radnju koju drze u Catovica mahali nakon cega su ih povredili i poveli kako su priznali da ih ubiju i bace na deponiju na uvcu

Inace nastradali Meho Dj je brat profesoru Bajru kojeg svi dobro poznajemo

Licno osudjujem ovo sto se desava u sjenici i sto se desilo jednoj porodici koji ni mrava nisu zgazili nikome a Meho je tako dobar covek i zena mu da prosto niko nemoze da veruje da su momci koji su pazarivali u njegovoj radnji tako svirepo postupili prema njemu

Crni Gruja
13-11-2006, 23:44
Cccc, sta se sve pocelo dogadjat. Meni sve ovo lici na zlocin u nameri da se dodje do novca za drogu, stegla kriza. To treba odma ostro osudit da se vise niko ne usudi da ponovi nesto tako. Ako oni sad prodju lako, to ce se prosirit, nece stariji smet iz kuce da izadju posle 8 sati.

liliput
13-11-2006, 23:47
ma ne samo stariji,nece smet normalan narod izac napolje...

cicupnide
14-11-2006, 16:17
los je put izabrala raja

keiselbach
14-11-2006, 16:54
E ja procitah u novinam al ne poverovah.Ko zna sta je tu po sredi ali svakako da je to jedan strasan gest i dogadjaj.

Sadik
14-11-2006, 22:13
Sta covek da kaze grozota a zakon na strani bandi i razbojnika. Ne smiju se tuci ( razbojnici) a kad ,,PENDREK " Efendija ne radi onda radi banda i mafija sta hoce i kako hoce.

leyla-cg
15-11-2006, 10:13
sadi ko je ova djevojcica,je li to tvoja cerkica,preslatka je

iSelektor
15-11-2006, 15:58
Da leyla, to mu je najmladja cerka Zerina 8)

leyla-cg
15-11-2006, 21:55
bas je slatka...bit ce kao med...

leyla-cg
15-11-2006, 21:56
dje si ti?sta ima?

liliput
17-11-2006, 22:51
ovaj covek je stvarno u pravu

rekao je da na ovakav nacin zeli da dokaze mladima da se okane kafica i da pocnu da zive zdravim zivotom u skladu sa prirodom.



pa zato hajmo svi u planine :D ...dokle li je stigo?dal zna ko?ne verujem da ce moc izdrzat toliki put!



:arrow: Pesacka avantura sedamdesetogodisnjaka (http://www.sjenica.com/vijesti.html)

Tahirovce
18-11-2006, 09:18
Neznam dokle je stigao, pokusacu da saznam i da napisem.......

STRANAC
18-11-2006, 17:26
dok god bude podeljen sandzacki korpus,a sve to vodjeno idejom beograda,u sandzaku ce se desavati ove i jos gore stvari...

jer oni koji su odgovorni da sprece ovako nesto,koriste nastali vakum da vegetiraju i cekaju koja ce opcija dobiti sledece republicke izbore i tako se priklone njima,zato ne rade svoj posao jer niko nece negativne poene pred izbore...

pouzdano znam da policija znao za vecinu prestupnika zakona i sta jedu i sta piju i brzo preko svojih DOUSNIKA da ne kazem spijuna sa terena dolaze do potrebnih informacija o pociniocima prekrsaja,ali opet ponavljam nece da rade to sto zapravo stoji u opisu njihovog posla...

bitno je da oni svi izadju na ulice i da kaznjavaju narod za saobracajne prekrsaje za koje ni sami ne znaju kojem clanu zakona pripada to delo ali ih je neko naterao na ulicu da kaznjavaju neduzne i vrlo cesto nekrive vozace koji se nalaze na meti poslusnih maloumnika...



zalosno je sve to sto se desava,ali oni koji zive dole trebalo bi napokon da progledaju i promene KURS da ne kazem politiku koju trenutno bodre....

keiselbach
20-11-2006, 14:07
ali ih je neko naterao na ulicu da kaznjavaju neduzne i vrlo cesto nekrive vozace koji se nalaze na meti poslusnih maloumnika...







To sto su ti vozaci neduzni ces malo da IZVINIS.Pod garanciju da su Sjenicki vozaci jedni od NESAVESNIJIH U SRBIJI.Evo neka ti Resko potvrdi sa kim je radio.Narocito u zadnje vreme kad je aktuelna voznja "crnogorskih vozila"To sto mooze kod nas u Sjenici,Novom Pazaru i slicnim mestima ne moze nigde u svetu.



No vratio bih se na temu"NE SLAZEM SE SA TOBOM DA POLICIJA ZNA VECINU PRESTUPNIKA I AKO RADI PAR LJUDI ZA NJIH NE MOGU SVI.Konkretno neke stvari su predmet medjusobnog spora a svaki medjusobni spor "tutori" ne mogu da resavaju.Ako bi u danasnje vreme svakom trebao"policajac" svako bi svakog cuvo.

Zakljucak bi bio da ljudi cuvaju sami sebe cuvajuci drustvo a ne da drustvo cuva ljude cuvajuci sebe sto bi bilo besmisleno.

STRANAC
20-11-2006, 16:40
@barny



ti imas pravo na svoje misljenje i zivotnu filozofiju ali veruj da je prodajes na pogresnom mestu...



to sto sada ti se trudis da pokazes,veruj da ima mnogo nas koji smo to davno doktorirali...

u svakom slucaju je za pohvalu braniti rezim,cijem nacionalnom korpusu pripadas...

leyla-cg
20-11-2006, 16:47
stranac neka si mu rekao...a neka si nam se i vratio...

STRANAC
20-11-2006, 16:53
@leyla-cg



tu sam ja uvek i zauvek,ovo je moj drugi dom i ovde se osecam super....

ovde je svako dobro dosao i svako ima pravo na svoje misljenje,ali nikako i niko nema pravo da nas ubedjuje kako je on u pravu da ono sto on govori jeste istina,sto se ovaj mladi momak uporno trudi vec duze vreme...



u ostalom ja sam samo izneo svoje misljenje,na to,ovde,na ovom mestu imam pravo...



hvala, leyla, sto te raduje moj povratak,nedostajete i vi meni jer nemam puno prilike da budem na forumu za sada...

amlA
20-11-2006, 17:05
Eh,dok se sad malac McBarny zaleti,pa pochne da objashnjava(onako,sa visine)kako on zna ovo,zna ono,kako je mudar i kako je svu pamet sveta smestio na jednom mestu...u svojoj glavi :idea:

Davno ja rekoh njemu,Cacak ruleeeeeeees

leyla-cg
20-11-2006, 17:15
bez sekiracije...sve najbolje...cujemo se...

Tahirovce
20-11-2006, 17:16
Barny budala za volanom ima svugde,a sto se tice policije Ensar je u pravu,znaju oni sve i dje djavo pisa,nekad se prave glupi a nekad prepametni a u sustini ...........sve sam ti reko.........

Elvis - KC
20-11-2006, 18:04
Heheh, pa svako zna da u onoj policijskoj stanici ne mozes na prste da nabrojis ljude sa zavrsenom skolom

liliput
20-11-2006, 19:44
Predsednik Opstine Sjenica, Esad Zornic, jutros je na silu otvorio vrata opštine, kako bi mogao da udze u svoj kabinet. On je kazao da ga opstinska skupstina nije obavestila da je danas, 20. novembar, Dan ZAVNOS-a, i da organi lokalne samouprave nece raditi, vec smatra da je zamena brave na ulaznim vratima opstine nastavak pritiska na njega

:arrow: Nogom na vrata kabineta (http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2006&mm=11&dd=20&nav_id=220613)





al imamo jakog presednika :mrgreen: ...

leyla-cg
21-11-2006, 08:35
hehehheeh...svasta...

keiselbach
21-11-2006, 10:02
Posto je cinjenica da se NEKI PODEBELO PLASE STA CU JA DA KAZEM necu u opste da se objasnjavam niti da ucestvujem u ovakvim raspravama

vise.Samo cu da izrazim zaljenje.

Meni je CVRSTO OBECANO KAD sam jednom pitao moderatora JEL OVO FORUM SJENICAKA ON MI JE REKO DA JESTE I DA CE TAKO DA OSTANE.Bez obzira ko pripada kojem "korpusu" da se tako izrazim posto STRANAC UVODI "VOJNICKE TERMINE" sto bi rekli sjenicaci"GALIBA NAKU VOJSKU GRADI"

Posto vidim kakav je ovo forum obecavam da vise necu na ovakve teme da odgovaram jer je cinjenica da njih pokrecu ljudi kojima je SJENICA SAMO NA JEZIKU A ne oni koji zive rade komsijaju a pre svega radjaju se i umiru kao 'BORO I RAMIZ"

keiselbach
21-11-2006, 10:05
dok se sad malac McBarny





Ako sam ja malac ti bi mi u najmanju ruku bila tetka i ako nisi "mnogo starija" al takvumi tetku ne dao bog. TETKA

keiselbach
21-11-2006, 10:09
JA U PSTE NE UBEDJUJEM NIKOG JER KO BI VAS SVE UBEDIO.



ali nikako i niko nema pravo da nas ubedjuje kako je on u pravu da ono sto on govori jeste istina,sto se ovaj mladi momak uporno trudi vec duze vreme...



JER STE SE K STO VIDIS ODIJELILI.

Ja jesam mlad momak ali ni ti mi ne bi mogo bit Djedo jer ako si 9god stariji ne znaci da si ispeko svu paamet.





pozdravljam vas.Resko u pravu si!!!!!

leyla-cg
21-11-2006, 13:09
joj...pa sto je sad...

Tahirovce
21-11-2006, 17:17
meni je nelogicno da nije znao da je ponedeljak neradan dan...

liliput
21-11-2006, 19:55
stvarno kako nezna da je praznik.po meni taj praznik i nije bas toliko vazan ali presednik jedne opstine treba da zna tako nesto....

STRANAC
21-11-2006, 20:35
aman,sta rade tom coveku.....hahahha



eeeeeeeeee...........

a da vas pitam,mozda vi bolje znate.....

srete me juce jedan bosanac i kaze sra to vi sandzaklije radite dole...

ja ga pitam sta...

kaze,pa nedate predsedniku opstine da radi svoj posao,napadate ga i on je grdan bio primoran da u sopstvenoj kancelariji napravi kucicu za psa i tamo dovede SARPLANINCA koji non-stop sedi pored njega i cuva ga...

rekoh veruj,da ne znam nista,pitacu ove moje pa cu ti javit....

i eto sad da vas pitam jel to istina da je taj predsednikcic zaista doveo tog SARPLANINCA u svoju kancelarijicu...





@mcbarny

care moj mladi,pucas iz prazne i tesis se da se neko plasi tvog intelekta...

ne,ovde se niko nije plasio ni mnogo zescih likova pa ni tebe...

u sustini nama je drago da iz naseg grada postoji neko sa toliko ambicije da postigne nesto i zivotu,ali ti iskreno dajem savet da si izabrao pogresan nacin,jer nametanje SEBE po svaku cenu nece te povesti daleko,to ti i iz licnog iskustva mogu reci...

i ono sto nikako nisam hteo da budem pogresno shvacen,a izgleda da jesam,je da je doslo do klasifikacije po nekom osnovu...

valjda svi treba da budemo svesni realnosti,i svoje pripadnosti necemu,i o tome trebamo otvoreno razgovarati,SLOZITI SE DA SMO RAZLICITI I SLAGATI SE I AKO SMO RAZLICITI-TOLERANCIJA....

mislim da nas je onaj komunizam naucio kako ne valja,a to je da decenijama nismo smeli da se izjasnimo ko smo,pa kad se za to ukaza prilika,od ljuudi POSTADOSE ZVERI....

zato,sugradjanine moj dragi,shvati da ovde niko,pa ni ja nemamo ama bas nista protiv tebe,i drago nam je da si tu i da budes jos aktivniji,ali neke stvari ipak nisu onakve kakvim ih ti predstavljas...

ne zameri...

keiselbach
22-11-2006, 09:51
meni je nelogicno da nije znao da je ponedeljak neradan dan...





Ama znao je nego kaze morao je da primi "kraljce" tj. Karadjordjevice a nisu hteli da mu otvore kancelariju.Ma jos jedna u nizu uidurma.

amlA
24-11-2006, 00:39
Dje si McBarny,tetkino drago cheljade?;)

keiselbach
24-11-2006, 13:33
E provaljen si u nekoliko proslih postova koristis vise nickova tako da .....Cao

amlA
25-11-2006, 21:02
hahahaha vala si oshtrouman :)

Crni Gruja
26-11-2006, 02:23
Hahhahhaha, Nema bez Alme ni foruma ni druzenja.

Pozdrav za komsinkuuuuu

suad
26-11-2006, 11:48
koji broj cipela nosi predsednik zornic

amlA
26-11-2006, 21:30
Dje si Jale,machko tigrasta?:=)

Ja bila u Sjenici,ali nidje nikog poznatog,josh da mi familije i komshiluka nije, pomislila bih da sam u nekom drugom gradu.

One bandere u glavnoj ulici okicene umesto jelki(ali smece ne sija kao novogodishnji ukrasi),vode skoro svakodnevno nema po nekoliko sati,svi govore samo o politici i "velikom bratu"...ali bilo mi je fino,kako samo u zavichaju moze biti.

A na Sudovo pitanje ne znam odgovor,pitacemo Nuka

SEJO31-de
26-11-2006, 22:41
koji broj cipela nosi predsednik zornic

44 poznajem coveka.... 8)

halilce
27-11-2006, 08:42
Amla,što se nisi javila na forum,pa bi se našao neko i na posijelo da te zove!Kuhanih krompira ima,pršute,sudžuka,lijepa sira,a još ljepšeg razgovora!haha

44 poznajem coveka....

Jok,43,ja sam u njegovu stranku! :wink: Ali mu ih ne čistim!hahah :D

Tahirovce
29-11-2006, 17:43
Jucerasnji blic.......

oksi
29-11-2006, 17:51
daj boze da ih prime i prije 24.decembra al nesto ne verujem.

Kemoni
29-11-2006, 18:07
Nek je Hairlli

SEJO31-de
29-11-2006, 18:24
Dobra vest...Daj Boze da krene sto brze sa proizvodnjom....

lejla
29-11-2006, 21:13
ooooooo SUPER.Kako radosna vest.

keiselbach
30-11-2006, 14:37
Bice bolje.

Tahirovce
30-11-2006, 19:25
Radosna vest...

keiselbach
01-12-2006, 17:36
Daj boze da je ovako ko sto pise! :wink:

Crni Gruja
01-12-2006, 21:00
Hahahaha, evo ga opet. Hehehehe, voljeo bih od tebe, McBarny, videt neki post sa 1% optimizma, nego pare :)

halilce
02-12-2006, 00:35
Biće,biće,i od njega!Već mu vidim buduću suprugu,kako peva"sedela sam za mašinom,šila sam... :lol: "

keiselbach
02-12-2006, 11:14
Ja ljudi ne znam kako da vam ugodim.Krenem da falim sve to vi udarite da od toga nema nista.

Ja onda krenem da sumnjam vi me proglasiste da pesimistom.

Nisam ja pesimista u opste nego krupna je to masinerija.

keiselbach
02-12-2006, 11:17
Biće,biće,i od njega!Već mu vidim buduću suprugu,kako peva"sedela sam za mašinom,šila sam... "___



Dobra fora nema sta samo sto cisto sumnjam da ce moja zena biti iz te struke ali o tom potom za jedno 15ak godinica :mrgreen: :oops:

Crni Gruja
02-12-2006, 13:27
Cuj za 15-ak. Dje hitas jadjo, ne gori ti pod nogama :mrgreen:

keiselbach
04-12-2006, 18:10
Pa fala ti sto me podrzavas ja to onako od oka al cini mi se da je toliko taman POSLE ME STARA REUMATICNA SPONDILOZNA I CORAVA NECE NIJEDNA

Tahirovce
07-12-2006, 15:50
bliz 07.12.2006

liliput
07-12-2006, 15:57
150 godina.... :shock: :shock: :x :x

oksi
07-12-2006, 17:51
Ma dobro da nisu rekli neku godinu vise :D :)

Kemoni
07-12-2006, 18:05
sam tanak onaj asvalt ko djon od cipele.

Tahirovce
07-12-2006, 21:52
Pricaju ljubomorni ljudi Semko, vadice se kocka (ko iz lubenice) za uzor i sve ce biti jasno.......

Crni Gruja
08-12-2006, 10:27
Hahhaha, mislis da ce pustit onaj narod da im se odma sece novi asfalt? Nisu ga oni cekali 150 godina da bi ga neko odmah secko cim ga postavi :D

Kemoni
08-12-2006, 11:58
I kada su bili na vlast i kada ne radilo je se po i oko Sjenice.SDA

keiselbach
08-12-2006, 13:01
Bolje bilo kakav nego nikakav.{asvalt}

Fala bogu kad bar nesto rade

da nece skoro onaj tranzit gore.Mi na to cekamo 20god skoro

lejla
08-12-2006, 21:18
sam tanak onaj asvalt ko djon od cipele.



Ma sutiiiiiiiiii.Uhar bolje ista nego nista. :)

halilce
09-12-2006, 00:35
Pricaju ljubomorni ljudi Semko, vadice se kocka (ko iz lubenice) za uzor i sve ce biti jas

Danas su vadili,popodne,ali ne kocke,vež krug prečnika 10 cm!Hahhaha, mislis da ce pustit onaj narod da im se odma sece novi asfalt? Nisu ga oni cekali 150 godina da bi ga neko odmah secko cim ga postavi

Nisu smeli,zato su radili popodne kad sam ja otišao na posao,hahaha!

Ko te bre pita,uzorak moraju da uzmu!

Tahirovce
13-12-2006, 18:56
Vuna u Engleskoj

lejla
14-12-2006, 12:44
Ma ima kod nas sta da se radi.Samo treba malo vise interesovanja.Ovo je pravi posao.

Bursa je poznata po tekstilu i po proizvodji vunenih stofova.Ali u posledje vreme je kriza vune i veci fabrika se zatvara.Tako da je ostalo svega jedna fabrika koja radi sa vunom a ovo ostalo je mesavina(mazu ljudima oci).hocu da kezem eto za nas posao(samo treba organizacija)

halilce
14-12-2006, 13:13
Lejla,treba i predstavnik Sandžaka,za prodaju vune u Turskoj!

Ako izađe oglas,javljam ti! :D

lejla
15-12-2006, 17:59
OK.Moja struka :)

halilce
20-12-2006, 07:48
O cemu je pisao Kurir!

keiselbach
20-12-2006, 09:23
Ma ovo je bilo i u "Novostima"!

Ovo je onaj nastavnik fizickog iz Stavlja sa porodicom iso u Uzice pa imali udes,samo sto nije toliko opasno ko sto su novine nakitile.

Tahirovce
08-01-2007, 22:38
Slika Sjenice u Blicu..

liliput
08-01-2007, 22:49
hvala tahirovce.bas vam je veselo tamo...

Crni Gruja
08-01-2007, 23:14
Ovo je ovoliki snijeg pao jer sam ja taj dan napustio sjenicu :)

liliput
08-01-2007, 23:21
sjenica place za tobom 8)...

SEJO31-de
09-01-2007, 00:22
E Resko i tvoji naslovi "SJENICA U BLICU"

Ja pomislio Bog zna sta se desilo, sto nenapisa Sjenica u ono sto je Bog ostavio,,,,,,

Lijepa slike.Zahvaljujemo...

sema_bosnia
09-01-2007, 09:59
Grujo,pao je zbog mene,jer sam i ja taj dan napusto SJ.

halilce
13-01-2007, 08:05
Zimski turizam...

Elvis-Eko
13-01-2007, 08:58
E dzabe

liliput
13-01-2007, 10:35
pivo jeftino vala 8)....:)

keiselbach
13-01-2007, 11:20
E da hoce jos neko da se prevari da dodje pa lepo i njemu i nama.

halilce
26-01-2007, 23:09
BLIC,25.01.07.

Elvis-Eko
27-01-2007, 08:49
Radosna vijest. zanima me , je li skola i ranije imala kompjutersku opermu ili su ovo prvi kompjuteri. Ako jesu , koji je profesor obucavao djake na kompjuterima

ado
27-01-2007, 11:11
Imala je kompjutere i to nekih 10 komada, mada nisu svi radili i bili su neki stariji , al evo stigli su novi :)

keiselbach
27-01-2007, 13:05
To sto je imala BILO JE NISTA al ko drzi informatiku dosta.

halilce
04-02-2007, 16:52
Blic,03.02.07

ado
04-02-2007, 23:37
A sve na stetu obicnih gradjana....

SEJO31-de
05-02-2007, 09:51
Niko nece da prizna svoje greske,najlakse je da se krivica prebaci na drugu stranu,a kad nesto dobro urade a toga je veoma malo,na sva zvona objave kako vode dobru politiku i da Ljajic kao ministar ima veliki uticaj u Srbijanskoj vladi.A sad ko bajagi Ugljanin blokira opstinski budzet...Jadna Sjenica i njeni gradjani dokle ce biti zrtva sulude politike???

Tahirovce
05-02-2007, 17:15
4 meseca bez plate nije lako, i ja bih ga blokirao.......

Tahirovce
13-02-2007, 16:17
malo bajat.....

halilce
02-03-2007, 02:04
Red bajatih,red tazih vesti........ :D

keiselbach
03-03-2007, 10:12
oVAJ S KONJIMA NE IZBIJA IZ MEDIJA POSLEDNJIH 3 MESECA

Tahirovce
08-04-2007, 23:22
List danas 06.04.2007 .......

ado
08-05-2007, 21:58
UŽICE - Broj stanovnika Zlatiborskog okruga u poslednjih deset godina smanjio se za blizu 30.000! Od deset opština Okruga, samo Sjenica ima pozitivni prirodni priraštaj. Najalarmantija je situacija u Kosjeriću i Čajetini, gde umire dvaput više ljudi nego što se rađa dece. Zbog vrtoglavog opadanja nataliteta, u poslednjih nekoliko godina zatvoreno je više od dvadeset seoskih škola. Osim toga, naglo je smanjen i broj sklopljenih brakova.

Prema statističkim podacima, u Zlatiborskom okrugu je 1995. godine bilo 336.800 stanovnika, da bi se 2005. godine ta brojka svela na 307.622, što ukazuje na to da je samo za jednu deceniju, nestala varoš veličine Bajine Bašte sa okolnim selima.

Pre dvanaest godina, u Užicu je rođeno 910 beba naspram 705 umrlih lica. Već 2005. godine, slika prirodnog priraštaja okrenula se u „korist“ mortaliteta - na svet je došlo 733 beba, a umrle su 962 osobe. Iste godine, Čajetina je dobila 113 novih stanovnika, ali je u matične knjige umrlih zavedeno 259 novih imena. Sa 108 rođenih i 221 umrlim, i Kosjerić je opština gde je mortalitet dvostruko veći od nataliteta. Nešto je bolje u Požegi, Bajinoj Bašti, Novoj Varoši, Arilju i Priboju. Samo Sjenica, gde je 2005. godine upisano 375 rođenih i 270 preminulih, beleži pozitivan priraštaj.



bilans rođenih i umrlih

OPŠTINA ROĐENI/UMRLI 1995. ROĐENI/UMRLI 2005

ARILJE 188 / 249 184 / 228

BAJINA BAŠTA 290 / 357 252 / 407

KOSJERIĆ 117 / 219 108 / 221

NOVA VAROŠ 235 / 233 167 / 199

POŽEGA 330 / 381 298 / 409

PRIBOJ 437 / 301 258 / 333

PRIJEPOLJE 650 / 349 442 / 472

SJENICA 435 / 209 375 / 270

UŽICE 910 / 705 773 / 962

ČAJETINA 150 / 213 113 / 259



U porodilištu Opšte bolnice u Užicu, jedinom u Zlatiborskom okrugu, 2006. godine rođeno je 1.714 beba, daleko manje u odnosu na prethodnu godinu kada se plač novorođenčadi čuo 1.852 puta. U prva četiri meseca ove godine, ističu u porodilištu, drastično je opao broj novorođenčadi u odnosu na isti periodu 2006. godine.

Načelnik ginekološkog odeljenja dr Boško Ristanović kaže da se mladi bračni parovi sve teže odlučuju na drugo dete zbog nerešenog stambenog pitanja, posla i ostalih uslova u kojima treba odgajati potomstvo.

- Lepa pojava je da se roditelji sve više odlučuju za treće, odnosno četvrto dete. To ipak čine imućniji, koji će bez teškoća moći da ih odgajaju. Ranije su treće i četvrto dete rađali oni iz socijalno ugroženih porodica, ali danas je to postao imidž bogatih - ističe dr Ristanović.

Prema podacima užičkog odeljenja Republičke službe za statistiku, od 14.733 bračna para sa područja opštine Užice, samo 827 ima troje ili više dece, dok je 6.793 supružnika bez potomstva.

U užičkoj bolnici ne postoje podaci o broju abortusa na godišnjem nivou, ali u jednoj privatnoj ginekološkoj ordinaciji u Užicu kažu da su abortusi sve učestaliji.

- Nedavno smo imali slučaj mlade žene koja je tek posle pet godina braka uspela da ostane u drugom stanju. Kada smo ustanovili trudnoću, njenoj sreći nije bilo kraja. Posle nekoliko dana, ponovo se pojavila na vratima ordinacije i tužno kazala da mora da abortira jer joj je gazda zapretio da će ostati bez posla ako reši da rodi - ispričao je ginekolog koji je zahtevao da ostane anoniman.

U svim opštinama Zlatiborskog okruga broj sklopljenih brakova iz godine u godinu ima trend opadanja, dok broj razvedenih brakova neznatno raste. Na području svih deset opština 1995. godine venčalo se 1.813 parova, dok su u isto vreme razvedena 233 braka. Tokom 2005. broj večanja opao je na 1.579, a broj rastava se popeo na 238. U Sjenici na četiri sklopljena razvede se u proseku jedan brak, dok je u Požegi taj odnos pet prema jedan.

- Na teritoriji Zlatiborskog okruga gasi se 15.000 domaćinstava - upozorava Predrag Stojković, predsednik Udruženja „Seoski prag“.

Po njegovim rečima, najteža situacija je u planinskim seoskim sredinama gde je prosečna starost premašila 60 godina.

- U mnogim zlatiborskim selima kao što su Dobroselica, Jablanica, Semegnjevo, deca skoro da se i ne rađaju. Broj neženja, iako se radi o relativno malim sredinama, meri se stotinama. Staro stanovništvo odumire, za njima ostaje pustoš. Slično je i u selima oko Kosjerića, Priboja, Nove Varoši, Prijepolja, Bajine Bašte - dodaje Stojković.

Pad nataliteta najbolje se oseća u osnovnim školama. U Zlatiborskom okrugu u poslednjih 15 godina nestalo je 60 odeljenja sa po 30 učenika. U gradskim osmoletkama sve više je slobodnih mesta, dok se seoske škole ili zatvaraju ili se đaci u njima na prste mogu izbrojati. Frapantan je podatak da je u školsku 1990/91. na teritoriji okruga upisano 4.890 prvaka, a u tekuću tek oko 3.000.

Prema podacima Školske uprave, na području regiona u ovom milenijumu zatvoreno je više od 20 izdvojenih školskih odeljenja, od čega čak šesnaest u selima oko Priboja. Ista opasnost nadvila se nad 75 školskih ispostava u kojima nastavu pohađa od jedan do deset đaka.

halilce
01-06-2007, 21:53
I ovo se dešava!

aldin
03-06-2007, 08:47
ehhhhhhhh te hrdje

pa nek te Rasim zastiti

MajkaMaca
03-06-2007, 17:31
EEEEEEEEE,to se zove danasnja vasa demokratija,zao mi je naravno Ediba...

supergirl
04-06-2007, 20:39
Nije to demokratija. To je jos jedan dokaz izreke:"Zavadi,pa vladaj!"... Kako mi ne biismo pametni,pa ne zavadismo,podijelismo Srbe,nego oni podijelise nas. Pa i sami vidimo da je ovo isecak iz srpskih novina,a ne nasih.

Najgore je to sto mnogi zmure pred ovom CINJENICOM, i krive drugu stranku,i umesto da se priblizimo,mi se jos vise udaljavamo.

Pa kad se konacno posvadjamo, umijesat ce se "treca strana" i pobit i jedne i druge.

Jest da ovo nije tema za ovu pricu,al bas to pokazuje da su dokazi a istinutost ovoga svuda oko nas,samo smo mi zaslijepljeni...

Mnogi ce reci da sam previse mlada da o ovom razglabam,ali...desice se jos jedna Srebrenica,i to bas u Sandzaku...pa ce me mnogi pomenut.

Ne daj Boze,al...

MajkaMaca
04-06-2007, 22:45
ne ...ti negde tvrdi da ce uskoro srbija u EU...a sad takve izjave ...mlada i prezelena bogomi, to ne da mislim no ti i kazem

Daki
04-06-2007, 22:50
Bistra je ona...

MajkaMaca
04-06-2007, 22:57
vidim... :shock:

keiselbach
05-06-2007, 11:25
Nije to demokratija. To je jos jedan dokaz izreke:"Zavadi,pa vladaj!"... Kako mi ne biismo pametni,pa ne zavadismo,podijelismo Srbe,nego oni podijelise nas. Pa i sami vidimo da je ovo isecak iz srpskih novina,a ne nasih.



Mislim da bi trebalo malo da prikocis i da u skaladu sa tvojim godinama pripazis malo sta pricas