SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 21-02-2012   #1
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,501
Default RTV: Zukorlic nece Nemanju u Pazaru i Karadjordja u Sjenici




NOVI PAZAR - Glavni muftija Islamske zajednice (IZ) u Srbiji Muamer Zukorlić upozorio je vlasti u Beogradu da će, "ako se njemu nešto dogodi, to biti uvod u trajnu destabilizaciju Srbije i potpunu eliminaciju suvereniteta te države na prostoru Sandžaka".
Zukorlić je to izjavio komentarišući upozorenje koje je dobio, a prema kojem se "priprema atentat na njega u političko-kriminalnim krugovima u Srbiji, koji imaju veze i s aktuelnim režimom u Beogradu".

"Ovo je Sandžak. Ovde postoje energije koje nisu kao na drugim prostorima. Ma koliko mislili da su superiorni s aspekta države i državnih struktura, obaveštajnih službi, mi ovde nismo za igru. Oni s nama neće lako izaći na kraj. Moraju sebi postaviti pitanje jesam li im opasniji živ ili mrtav. Sve to uzimam u obzir i neće me pokolebati da nastavim ovim putem", rekao je Zukorlić za Dnevni avaz.

Dodao je da od policije u Srbiji nema nikakav odgovor na rasvetljavanje okolnosti ovog slučaja "iako postoje službene beleške u jednoj od službi MUP-a od pre dva meseca".

"Ja sam ozbiljno shvatio informaciju da je moja sigurnost ugrožena i ako mi se išta desi, odgovorni će biti Boris Tadić, Rasim Ljajić i Sulejman Ugljanin. Jer, moje iskustvo od dve decenije govori da se u Srbiji ništa tako krupno ne može desiti bez saglasnosti i zavere vrha države ili važnih državnih struktura", izjavio je Zukorlić.

Naglasio je da, ako se njemu nešto desi, nijedan političar iz Srbije neće smeti da dođe u Sandžak u narednih 50 godina.

Upitan šta očekuje od poglavara Islamske zajednice u BiH Mustafe Cerića, koji je obavešten o pripremama atentata, Zukorlić je rekao da od Cerića očekuje da iskoristi svoj autoritet, pre svega prema međunarodnim faktorima, ali i da reaguje neposredno prema Beogradu "i opštoj javnosti koju treba mobilisati protiv jedne anticivilizacijske zamisli".

Zukorlić je ocenio da je neuspelom turskom inicijativom za objedinjavanje IZ u Srbiji "raskrinkana stvarna pozadina razbijanja" te zajednice.

"Do turske inicijative, to je za Beograd bila svađa muslimana u Sandžaku. Posle turske inicijative, to je beogradski projekat. To je sada jasno i Turcima", rekao je Zukorlić.

"Jer, ako se direktno ministar spoljnih poslova i predsednik Srbije bave zahtevima kakva treba biti IZ i ko bi trebao da bude na njenom čelu, tu nema rukavica, sve je demaskirano i zato je nervoza u Beogradu još veća. Mislim da će posle izbora u Srbiji ta inicijativa biti realizovana", zaključio je Zukorlić.

Neće Stefana Nemanju u Pazaru i Karađorđa u Sjenici

Glavni muftija Islamske zajednice u Srbiji Muamer Zukorlić izjavio je sinoć da je neprihvatljivo da se glavna ulica u Novom Pazaru zove po Stefanu Nemanji zato što je taj grad nastao pod Gazi Isabegom i da nije prihvatljivo da se glavna ulica u Sjenici zove po Karađorđu jer je pod njegovom zastavom ubijeno dve trećine Sjeničana.

On je rekao da nema ništa protiv da se podigne spomenik Stefanu Nemanji, rodonačelniku dinastije Nemanjića i tvorcu moćne srpske države u srednjem veku, ali, kako je rekao, tamo na Pazarištu ili u Deževi, mestima koja se mogu vezivati za njegovo ime.

"Ovo je Novi Pazar i ovaj grad nema nikakve veze sa Stefanom Nemanjom niti bilo kim drugim, ali ima veze sa Gazi Isabegom", kazao je muftija na tribini u mešihatu.

Muftija je kazao da to znaju i svi Srbi i da njegova priča nije uperena protiv njih, jer je to istina.

"Nisam protiv da Karađorđe ima spomenik na Vračaru, ali sam protiv toga da glavna ulica u Sjenici nosi njegovo ime jer je pod njegovom zastavom ubijeno dve trećine Sjeničana", rekao je muftija.

On je dodao da nije protiv ni da Karađorđe bude "najveći lik" u kulturi srpskog naroda, ali je "protiv da ga nameću nama".

Zukorlić je negirao da je ostavljao poruke na društvenoj mreži Fejsbuk, jer nema vremena od obaveza ni da jede ni da klanja.

On je dodao da na toj stranici piše da su je otvorili omladinci Sandžaka i nazvali je po njemu i zamerio je medijima zato što su danima to, kako je rekao, tretirali kao njegovu izjavu, a da ga niko nije pozvao da ga pita bilo šta o tome.

Upitan šta je zaustavilo inicijativu Turske oko objedinjavanja Islamske zajednice, Zukorlić je rekao da su "ključni problem" predstojeći izbori u Srbiji, dodavši da će pobeda bošnjačko-sandžačke opcije na tim izborima, koja je lojalna njemu, doneti potpuno olakšanje i Beogradu i Ankari.

Zukorlić je kazao da je institucionalizacija Bošnjaka najvažnija i najavio održavanje Svetskog kongresa Bošnjaka pre meseca Ramazana i formiranje matice Bošnjaka.

Last edited by STRANAC; 21-02-2012 at 11:51..
iSelektor is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 21-02-2012   #2
Rarica
Registrovan
Prijatelj
 
Rarica's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,941
Default

Zar nisu promijenili nazive ulica kod nas?
__________________
"Stiže proleće,
žao mi je svih onih kojima to nije važno."
Rarica is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
karadjordja, karaora, nece, nee, nemanju, pazaru, rtv, sjenici, zukorli, zukorlic


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:12. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)