SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Vijesti iz Sandzaka naleteli ste na zanimljivu vijest a vezana je za sandžak, onda joj posvetite novu temu

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 28-03-2010   #1
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default Zukorlic: Uslov za novi genocid je zaboravljanje poslednjeg

Glavni muftija Islamske zajednice (IZ) u Srbiji Muamer Zukorlić poručio je danas da IZ u Srbiji neće prihvatiti deklaraciju o osudi zločina u Srebrenici, ukoliko u njoj bude falilo jedno slovo od reči genocid
Beograd, kao simbol vlasti, mora da zna da između nas, i njega, između nas Bošnjaka kao nacionalnog korpusa i Beograda kao osovine vlasti, postoji nešto što se zove genocid , rekao je Zukorlić u subotu uveče u Novom Pazaru na završnoj svečanosti povodom obeležavanja tri godine od Objediniteljskog sabora zajednice kojom rukovodi.
Od subote je u proceduri u Skupštine Srbije predlog Deklaracije o osudi zločina u Srebrenici koju je podnelo 114 poslanika vladajuće većine.
U Predlogu Deklaracije piše da Narodna skupstina Srbije najoštrije osuđuje zločin nad bošnjačkim stanovništvom Srebrenice koji je u julu 1995. izvršen kako je to utvrđeno presudom Međunarodnog suda pravde (MSP) i očekuje da druge države bivše Jugoslavije na isti način osude i zločine počinjene nad Srbima.
Muftija Zukorlić je izneo tvrdnju da se taj genocid dešavao u jedanaest navrata , a poslednji je bio u Srrebrenici.
Prvi uslov za novi genocid je zaboravljanje i omalovažavanje poslednjeg genocid, kazao je dalje Zukorlić.
Hoću da mi se dokaže da je taj Beograd spreman da ukloni barijeru između nas, a koja se zove genocid i to na deklarativan i praktičan način , naveo je muftija.
Bošnjaci u Srbiji više ne prihvataju izvinjenje, nije im, kaže, sve jedno i zato tražimo da napišete genocid , rekao je Zukorlić.
Zukorlić je zatražio sto posto prava Bošnjacima, plus hedije i darove da nas malo paze i maze , a to se, dodao je, u evropskoj terminologiji zove pozitivna diskriminacija. Muftija je sve bošnjačke partije i organizacije pozvao da na predstojećim izborima za Nacionalni savet Bošnjaka, 6. juna, podrže listu Bošnjačke kulturne zajednice (BKZ) kojom rukovode čelnici IZ u Srbiji.
Istakavši da je ponovo došlo vreme za versko i nacionalno jedinstvo Bošnjaka, Zukorlić je primetio da će se Bošnjaci i na ovim izborima okupljati oko, kako je rekao, dva bajraka jednog u Beogradu i jednog koji je u rukama BKZ.
Pa bujrum. A ja mislim da taj beogradski bajrak nema šanse Apsolutno ne može okupiti bošnjačke snage u Sandžaku. Jer to je neprirodno , rekao je on.
BKZ je po Zukorliću, treća je bošnjačka institcija, pored IZ u Srbiji i Internacionalnog univerziteta, koja, kako je rekao, nije i nikada neće kleknuti Beogradu .
Mi samo hoćemo da igramo pošteno, a to znači da će morati doći vreme da Beograd sedne sa nama za sto da pregovara , kazao je muftija koji veruje da će do tih pregovora, kako kaže, "na ravnoj osnovi doći sutra, prekosutra, za godinu, dve, pet , za istoriju to nije bitno".
Kritikujući političare Bošnjake u vlasti Srbije, Zukorlić ih je zamolio da muslimanima više ne pomažu preko Beograda .
Hajde budite sandžački, budite bošnjački, budite muslimanski Odavde ste krenuli. Da niste bili muslimani, da niste bili Bošnjaci, da niste pod tim barjakom krenuli niko za vas nebi znao gospodo , kazao je muftija.
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 28-03-2010   #2
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Quote:
Originally Posted by STRANAC View Post
.
Hajde budite sandžački, budite bošnjački, budite muslimanski Odavde ste krenuli. Da niste bili muslimani, da niste bili Bošnjaci, da niste pod tim barjakom krenuli niko za vas nebi znao gospodo , kazao je muftija.
A ko bi za tebe znao da te nisu popeli na tog konja, bio bi ti seoski hodza magarcino .....
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 28-03-2010   #3
Rarica
Registrovan
Prijatelj
 
Rarica's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,941
Default

Quote:
Originally Posted by STRANAC View Post
Hajde budite sandžački, budite bošnjački, budite muslimanski Odavde ste krenuli. Da niste bili muslimani, da niste bili Bošnjaci, da niste pod tim barjakom krenuli niko za vas nebi znao gospodo , kazao je muftija.


Izostavljanje rijeci "genocid"u deklaraciji,znaci njegovo nipodastavanje,na sta se onda odnosi delkaracija?!Svakaka cast Zukorlicu sto se oglasio na ovu temu!
__________________
"Stiže proleće,
žao mi je svih onih kojima to nije važno."
Rarica is offline   Reply With Quote
Old 28-03-2010   #4
homar
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 307
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
A ko bi za tebe znao da te nisu popeli na tog konja, bio bi ti seoski hodza magarcino .....
Nevjerovatno koliko frustracija, kao moderator trbao bi davati primjer učtivosti , te gajiti kulturu dijaloga.
homar is offline   Reply With Quote
Old 28-03-2010   #5
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

imam pravo da kazem ono sto mislim, i kazem to sa pravom jer znam kolko se ovaj gore pomenuti nalizao guzica dok ga nisu ustolicili bas oni koje sad kritikuje ...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
genocid, novi, poslednjeg, uslov, zaboravljanje, zukorlic


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 02:16. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)