SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 14-03-2007   #1
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default Psi Lutalice Haraju Sjenicom

Poslednja akcija ubijanja pasa lutalica u Sjenici obavljena je tokom 2003. godine. Od kada je stupio na snagu Zakon o zabrani ubijanja pasa lutalica, a kojim se nalaže humano hvatanje i izgradnja azila za njihov smeštaj, psi su se nesmetano razmnožavali i toliko namnožili da ih sada u Sjenici ima na svakom mestu. Prema nekim procenama preko hiljadu. Osim što predstavljaju opasnost za decu i građane, psi lutalice počeli su da napadaju stoku. Uglavnom ovce i živinu.Bajazitu Jukiću iz Sjenice, na takav način, po drugi put, stradaju ovce. Prvi put se to dogodilo pre nešto više od mesec dana, kada su mu psi rastrgli jednu ovcu. Vlasnik se nakon toga obraćao nadležnima ali bez rezultata. Do sada ništa konkretno nije učinjeno. Šteta se ponovila, udvostručena. Stradale su još dve ovce. Šta je sledeće? «Kao otac petoro maloletne dece, strahujem za njihovu bezbednost a i sam se ne osećam bezbedno u ovom gradu, - kaže Jukić.- Radim kao pomoćni radnik u osnovnoj školi «12. decembar» i svakodnevno susrećem zabrinute roditelje, koji čekaju decu pred školom, kako bi ih odveli kući, i pitam se, šta je potrebno da se desi da bi se nešto preduzelo?»

U Sjenici ne postoji čak ni projekat o izgradnji azila za smeštaj pasa lutalica. Nadležni kažu, zbog nedostatka finansijskih sredstava. Ono što je, vezano za ovu problematiku, Skupština opštine Sjenica na poslednjem zasedanju odlučila je to što je, kao prelazno rešenje, ovlastila JKP «Vrelo» da ono angažuje odgovarajuće preduzeće, koje bi sprovelo akciju uklanjanja pasa u skladu sa zakonom. Pregovaraće se, kažu ovlašćeni, sa preduzećem iz kraljevačke opštine koja je, kao jedna od retkih opština u Srbiji, uspela da reši ovaj kompleksan problem.

Početak konkretne akcije je još uvek pod znakom pitanja a pasa, sumnjivog zdravstvenog stanja, je sve više. Zbog nepostojanja odgovarajuće deponije za skladištenje smeća – zbog čega cela Sjenica prerasta u deponiju – Sjeničani dodatno strahuju od zaraze.
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 14-03-2007   #2
SEJO31-de
DZAMIL
Domaćin
 
SEJO31-de's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Location: Hann.Münden
Posts: 7,125
Default

Mislio sam sa dolaskom Kineza na nase prostore dace se taj problem brzo resit....Malo sale....

Ali taj problem postoji vec godinama,nikad se nesto konkretno nije preduzimalo,godisnje bi se organizovala jedna akcija ubijanja i to bi bilo sve.A sto se tice organizovanja nekog azila za nasu siromasnu opstinu je velika i neizvodljiva investicija.Bitno je to da je opstina zainteresovana za resavanje tog problema,rezultat moramo sacekat.Bice nesto.
__________________
JEL SJENICA DJE JE
NEKAD BILA .... ?
SEJO31-de is offline   Reply With Quote
Old 14-03-2007   #3
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Prije neko jutro,u autobusu,vraćajući se sa posla iz treće smene,obradova me vozač,rekavši da je bila neka hajka na pse lutalice,i da ih nema kod obdaništa!

pitam jednog rudara,jel bila ta hajka,on odgovori da jeste,ali samo u lovištu!

Kad sam izašao iz autobusa,kad 11 pasa pored pošte!

Znam da je zabranjeno ubijanje,ali ako se nedaj bože desi nešto loše nečijem detetu,pa taj čovek krene da ih tamani,ni jedan zakon ni udruženje im neće pomoći!

A,verujte,da će to biti,i to ubrzo!
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Old 30-03-2007   #4
borichi
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,621
Default

Ovo je jedna vrlo potresna vijest!!. Tamo psi nemaju sanse da budu najbolji covjekovi prijatelji, toliko su gladni da cak i zivotinje napadaju. Glad ne bira nacin. Ali, ubijanje tih jadnih neduznih zivotinja, sigurno da nije rijesenje. Sa druge strane u tako teskoj ekonomskoj situaciji ko moze priustiti da izdvoji sredstva za zbrinjavanje pasa. Mozda jedino neka humanitarna organizacija.

Zalosno,
borichi is offline   Reply With Quote
Old 30-03-2007   #5
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Ja se stvarno izvinjavam, ali moram da skrenem sa teme da pozelim nasoj dragoj BORICHI dobrodoslicu nazad, ili ja nisam primetio ili te bas dugo nije bilo. Bice da je ovo drugo.

Jos jednom, bas mi je drago sto opet citam tvoje postove!!!
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 30-03-2007   #6
borichi
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,621
Default

Quote:
Originally Posted by Crni Gruja
Ja se stvarno izvinjavam, ali moram da skrenem sa teme da pozelim nasoj dragoj BORICHI dobrodoslicu nazad, ili ja nisam primetio ili te bas dugo nije bilo. Bice da je ovo drugo.

Jos jednom, bas mi je drago sto opet citam tvoje postove!!!


Grujice hvala ti. Ovaj forum nas stvarno spaja a i radio Amaro se odlicno cuje. A sada svi na temu otvorenu za Limenog i njegovom trcanju kroz Drzavu. Stvarno zasluzuje nase podrske. Svaka mu cast~!!!
borichi is offline   Reply With Quote
Old 31-03-2007   #7
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

e GRUJO neka si joj reko...

BORICHI.....pa stvarno....e znas sta... pa ovooooo....al neka.....



dobro nam se BRE VRATILA....aman....
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 31-03-2007   #8
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Juce na sednicu S.O.Sjenica doneta odluka da veterinarski centar ustanovi da li psi lutalice imaju besnilo ili neku zaraznu bolest, ako budu imali bilo kakvu bolest angazovace se lovacko udruzenje Vrhovi radi sprovodjenja akcije, a ako ne budu imali bolest onda ce se traziti i angazovati agencije koje se bave zbrinjavanjem pasa lutalica, opsirnije ce biti u vestima na sajtu.......
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 31-03-2007   #9
MajkaMaca
Registrovan
Domaćin
 
MajkaMaca's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Godine: 64
Posts: 3,894
Default

Kako ce sve to bit ustanovljeno?Malo cudno ...ili...
MajkaMaca is offline   Reply With Quote
Old 26-04-2007   #10
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

jel se zavrsila ova prica...?

kakvo je stanje sada ima li jos lutalica...?
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 28-04-2007   #11
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

ima dosta manje lutalica, a sto i kako pojma nemam.....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 29-04-2007   #12
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

CHYNA recept

Ima ih,i to dosta,ali srećom,nisam čuo da su nekog napala!
halilce is offline   Reply With Quote
Old 29-04-2007   #13
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by halilce
CHYNA recept


Hahahaaa e ovo je solucija.Nema sta skidam kapu nasim umnim rukovodiocima koji su se dosetili da nam u Sjenicu dovedu Kineze nakon sto je drzava zabranila ubijanje lutalica.Ehh kad bi im glava uvijek tako bistro funkcionisala pa dje bi nam kraj bio.
  Reply With Quote
Old 29-04-2007   #14
HaNi
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Nov 2005
Godine: 37
Posts: 41
Default

Posto sve pare idu za beograd, trebo bi neko da sakupi sva pascad stavi u kamion i poveze za beograd. Tamo sigurno imaju finansiski mogucnosti da to srede.
HaNi is offline   Reply With Quote
Old 29-04-2007   #15
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by HaNi
Posto sve pare idu za beograd, trebo bi neko da sakupi sva pascad stavi u kamion i poveze za beograd. Tamo sigurno imaju finansiski mogucnosti da to srede.






e davno nista pametnije ni smesnije nisam cuo...

bravo @HANI
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 06-06-2007   #16
MajkaMaca
Registrovan
Domaćin
 
MajkaMaca's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Godine: 64
Posts: 3,894
Default

sta bi sa lutalicama,dobisel azyl,il' i njih prognase,...izgleda,niko nista o njima ne javlja
MajkaMaca is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
haraju, lutalice, psi, sjenicom


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 06:29. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)