SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 23-10-2008   #1
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Post Intervju: Veroslav Karličić, predsednik OO DSS u Sjenici

Demokratska stranka Srbije je jedina politička partija u Sjenici, koja je na lokalne izbore izašla samostalno i osvoila tri odbornička mandata. U prošlom sazivu, DSS je imala isti broj mandata, ali u koaliciji sa Novom Srbijom, koja je tada, zajedno sa Listom za Sandžak (SDA), činila skupštinsku većinu. Predsednik OO DSS u Sjenici, Veroslav Karličić, kaže da je DSS ovakav rezultat zaslužila svojim poštenim radom i zalaganjem u prošlom sazivu, koji je bio u interesu svih građana, i očekuje da će ubuduće DSS osvojiti još veće poverenje građana Sjenice. A za aktuelnu skupštinsku većinu, Karličić kaže da je neprirodna i neodrživa.
- U prošlom sazivu, kada je DSS učestvovala u vlasti, svi naši članovi i rukovodioci su se radom, poštenjem i korektnošću, trudili da sve svoje radne zadatke obave u intresu građana. U prilog tome govori i činjenica da protiv članova DSS, za razliku od ostalih učesnika u vlasti, nije podneta ni jedna krivična prijava. DSS je samostalno nastupila zato što su naši ljudi neiskompromitovani i kristalno čisti. To su građani na izborima prepoznali i potvrdili, i zato mi u narednom periodu, na ovim prostorima očekujemo još bolje rezultate.

U prošlom sazivu bili ste deo vladajuće većine, a sada ste u opoziciji. Ima li to veze sa odlukom Vaše stranke na republičkom nivou?

- Zasigurno da OO DSS u Sjenici, i ja kao predsednik i član Okružnog odbora, poštujemo partijsku disciplinu i stavove. Program i sve odluke dosledno sprovodimo na terenu. Stav stranke je u ovom slučaju bio da se podrži koalicija oko SDP. Mi smo to i sproveli, i sada smo u opoziciji.

Dakle, nisu u pitanju nikakvi sukobi sa ranijim koalicionim partnerima?

- Naprotiv, mi smo kao partija, i ja lično koji sam participirao u vlasti, bili kao tampon zona između predsednika opštine, koji je tada bio u SDP, i Skupštine, u kojoj je većinu činila SDA. I ja sam mnogo energije utrošio u smirivanju i ublažavanju razlika među njima. Inače, DSS je ušla u koaliciju sa SDA, u vreme dok je SDA podržavala Vladu Srbije.

Kako komentarišete aktuelnu vladajuću koaliciju, u čijem su sastavu četiri izborne liste? Koliko je, po Vašem mišljenju, takva koalicija održiva?

- Mislim da takav spoj nije prirodan iz mnogo razloga. Jedino što ih je spoilo jeste: trgovina – neko se unovčio; ucene – neko je zalutao ili bio kriv, i nepotizam – familijarnost pojedinaca, koji su iskoristili pozicije vlasti da bi zaposlili sve svoje najbliže rođake. Imperije su zbog toga padale, pa ja mislim da će i ova vlast. Ljudi koji su sada u vlasti su sličnog kova. Oni, ne da vole vlast, već vole pare. Nadam se da će država brzo reagovati. I ovde uskoro mora zavladati vladavina prava i zakona. Odgovorno tvrdim da se najveći kriminal sprovodi trenutno od opštine. ''Riba smrdi od glave, a čisti se od repa.'' Ja mislim da će i ovde doći neko ko će reći da se ne može baviti kriminalom u tolikoj meri, u kojoj se bave pojedinci.

Kako ćete Vi delovati kao opozicija?

- Kao opozicija bićemo konstruktivni. Delovaćemo profesionalno i u interesu građana. Vladajuća većina je u ćorsokaku. Nenamenskog trošenja budžetskih sredstava ima na sve strane. Bavićemo se obrazom, radom i poštenjem, i pokušaćemo da i vladajuću strukturu nateramo da tako radi.

Da li biste još prokomentarisali status Jedinstvene liste (SRS, NS i SPS), koja je, kako tvrde, delom u opoziciji a delom u vlasti?

- Suvišno je bilo šta reći, jer kada kompletna opozicija napusti sednicu Skupštine, a u sali ostane 21 odbornik i tako se glasa, svima je jasno ko je u vlasti, a ko u opoziciji.
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 23-10-2008   #2
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
Kako komentarišete aktuelnu vladajuću koaliciju, u čijem su sastavu četiri izborne liste? Koliko je, po Vašem mišljenju, takva koalicija održiva?

- Mislim da takav spoj nije prirodan iz mnogo razloga. Jedino što ih je spoilo jeste: trgovina – neko se unovčio; ucene – neko je zalutao ili bio kriv, i nepotizam – familijarnost pojedinaca, koji su iskoristili pozicije vlasti da bi zaposlili sve svoje najbliže rođake.

Imperije su zbog toga padale, pa ja mislim da će i ova vlast.

Ljudi koji su sada u vlasti su sličnog kova. Oni, ne da vole vlast, već vole pare.

Nadam se da će država brzo reagovati. I ovde uskoro mora zavladati vladavina prava i zakona.

Odgovorno tvrdim da se najveći kriminal sprovodi trenutno od opštine. ''Riba smrdi od glave, a čisti se od repa.''

Ja mislim da će i ovde doći neko ko će reći da se ne može baviti kriminalom u tolikoj meri, u kojoj se bave pojedinci.
Bravo za ove rijeci gospodine Karlicicu!!!
  Reply With Quote
Old 11-11-2008   #3
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Exclamation ''tampon Zona'' KoŠtala OpŠtinski BudŽet Pola Miliona Dinara

Povodom optužbi, koje je na račun vladajuće koalicije u intervjuu za naš sajt izneo predsednik OO DSS u Sjenici i bivši potpredsednik Skupštine opštine Sjenica, Veroslav Karličić, aktuelni zamenik predsednika opštine Sjenica, Mensur Gičević kaže: ''Tampon zona između SDA i SDP u prošlom sazivu, koštala je opštinski budžet pola miliona dinara. Za reprezentaciju u 2006.godini, gospodin Karličić je potrošio 105.740. dinara opštinskih para, u 2007.godini 211.405.dinara, a u ovoj godini, u kojoj je sam sebi produžio primanja, 179.499.dinara. I pored toga, o njegovom navodno poštenom radu, rećiću da je Karličić, kao opštinski funkcioner, istovremeno bio i član Upravnog odbora Kompanije Rembas, što je zakonski nedopustivo! A to što je imao toliko glasača, koji su mu obezbedili tri odbornička mandata, verovatno je zaslužno ovih stotinak i više seansi održavanih u različitim kafanama.. Koliko je to uticalo na broj glasača koje je imao gospodin Veroslav Karličić, pokazaće se u narednom periodu.'' Na pitanje, postoji li evidencija o reprezentaciji ostalih opštinskih funkcionera, Gičević odgovara: ''Imamo mi evidenciju za sve, ali s obzirom da se Karličić poziva na svoje poštenje i ispravan rad, mi objavljujemo njegovo stanje, jer to je ono što je sam tražio.'
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 11-11-2008   #4
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
''Tampon zona između SDA i SDP u prošlom sazivu, koštala je opštinski budžet pola miliona dinara. Za reprezentaciju u 2006.godini, gospodin Karličić je potrošio 105.740. dinara opštinskih para, u 2007.godini 211.405.dinara, a u ovoj godini, u kojoj je sam sebi produžio primanja, 179.499.dinara.''
Ohlahlah!!
Koliko je to ekskurzija za najbolje srednjoskolce?!?
__________________
Bila sam na IQ testu. Srećom bio je negativan.
supergirl is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
dss, intervju, karličić, predsednik, sjenici, veroslav


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Intervju: Muriz Turković, predsednik opštine Sjenica Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 4 09-02-2009 22:13
Intervju: Esad Zornić, predsednik Skupštine opštine Sjenica Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 1 12-09-2008 15:10
INTERVJU: Nusret Nuhović, predsednik opštine Sjenica Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 14 23-08-2008 12:07
Intervju: Rijad HodŽiĆ, MenadŽer Oo Ldp U Sjenici Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 26 29-04-2008 20:08
Intervju: Esad Zornić predsednik opštine Sjenica Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 0 12-02-2008 17:34


All times are GMT +2. The time now is 02:41. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)