SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 20-03-2008   #1
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Thumbs up Beogradski Forum Teatar U Sjenici

GLAS MLADIH POZORIŠNIM JEZIKOM
Prostorija Kulturno-umetničkog društva ''Jedinstvo'', u kojoj su duže od pola veka nastajale uspešne pozorišne predstave sjeničkih glumaca amatera, ovih dana je ponovo oživela u umetničko-stvaralačkom smislu. Naime, pozorišna trupa Forum teatra iz Beograda, omogućila je mladim Sjeničanima, da barem na kratko dožive, i sami učestvuju u, u poslednje vreme u ovom gradu skoro zaboravljenoj čaroliji zvanoj pozorište. Sve je organizovano sa ciljem što kvalitetnije izrade Nacionalne strategije za mlade, pod pokroviteljstvom Ministarstva omladine i sporta, i u organizaciji nevladinih organizacija ''Eko-Pešter'' iz Sjenice i ''Nova vizija'' iz Prijepolja.
U procesu izrade Nacionalne strategije za mlade, važno je prepoznati specifičnosti mladih u različitim lokalnim zajednicama, i što bolje razumeti njihove potrebe. A upravo tehnikom Forum teatra dolazi se do takvih saznanja. Interaktivnim metodama kroz realne scene koje govore o poziciji mladih u današnjem društvu, mladi Sjeničani su pozorišnim jezikom, uspeli da se iskažu i skrenu pažnju na sebe.
''Mi putujemo po celoj Srbiji, a upravo ovde se dogodila jedna magična stvar! Sa ovih tridesetak srednjoškolaca, odmah smo prevazišli početne prepreke i oni su lako prihvatili saradnju. Moram da kažem da u Sjenici postoje veliki kapaciteti i potencijali za pozorišnu umetnost. Ja se nadam da će ovi fenomenalni mladi ljudi, pozorišnim, umetničkim jezikom pokušati da promene svoj život, i da ćemo im mi stariji, u tome pomoći. Sa velikim zadovoljstvom mi ćemo, nakon izvesnog vremena, ponovo doći u Sjenicu,'' rekla je Aleksandra Marković, trener Forum teatra iz Beograda. Sjenički srednjoškolci su, nakon onoga što su toga dana videli i doživeli, iz prostorije KUD-a ''Jedinstvo'', izašli samouvereni, zadovoljni i mnogo više motivisani. Ovo, kako kažu, novo iskustvo, osećaj da i mlade neko nešto pita, ih je ohrabrilo i ulilo nadu da će i u njihovom gradu doći do pozitivnih promena. Svesni su, kažu, da sve to, u značajnoj meri, zavisi i od njih samih.
Attached Images
File Type: jpg forumteatar3.jpg (93.2 KB, 8 views)
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 21-03-2008   #2
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Neozbiljno organizovano!
Dosla je pedagogica u razred i rekla da ima nesto u Kud vezano za kulturni zivot Sjenice i pitala: "Hoce l ko da ucestvuje?" ni sama ne znajuci sta je u pitanju.
Niko se nije prijavio i posle je sama predlozila dva ucenika i prijavila ih sa ne-obavezom da se pojave,vec joj je bilo jedino bitno da skupi tih 15 ucenika gimnazije,a ostalo na njihovu dusu! Fuj!
__________________
Bila sam na IQ testu. Srećom bio je negativan.
supergirl is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
beogradski, forum, sjenici, teatar


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Forum je jos u fazi testiranja - CITAJ VISE iSelektor Deo za probe i testiranje foruma 349 08-01-2010 07:12
ImageShack Hotspot - Kako lakse postavljati slike na forum iSelektor Hardware - Software - Mobilna telefonija 11 19-09-2008 03:47
Evo doša i ja malo na ovi forum Eldin Predstavljanje članova 15 24-06-2008 23:55


All times are GMT +2. The time now is 00:08. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)