SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Carsijska raja naša poznata raja iz čaršije sa slikama ako može

Reply
Thread Tools Search this Thread Rating: Thread Rating: 1 votes, 1.00 average.
 
Old 23-08-2008   #1
Recruit
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 242
Default 1200 godina su muslimani bili u zabludi???

Kako je samo lose kada se covjek uzoholi,on tada nema stida niti obraza, ne plasi se da kaze za milijarde muslimana da su u zabludi, ne plasi se da kaze da su Ebu Bekr, Omer, Osman, Alija, Ebu Hurejre, Aisa, Ibrahim En Nehai, Sufjan Es Sevri, Ebu Hanife, Abdullah ibn Mubarek, Malik, Safija, Ahmed, Ishak ibn Rahivejh, Taberi, Nevevi, Zehebi, Fahrudin Razi, Buhari, Ebu Davud, Muslim Nesai, Ibn Madze.... i svi ostali koji su zivjeli prije 1200. H.g. bili u zabludi. Zbog cega, braco?? Samo da bi uzdigao sebe a ponizio najbolje ljude ovog ummeta. Eto koga slijede vehabije, eto ko je njihov uzor, ohola neznalica koja ni trunke stida nema. A zar nije rekao Poslanik: " Stid i iman su usko povezani,kada nestane jedno nestane i drugo...."

Pogledajte sta kaze taj oholi vodja vehabija Muhammed ibn Abdulvehhab:

"A ja ću vas obavijestiti o sebi. Tako mi Allaha, pored Kojeg nema nikog i ničeg dostojnog obožavanja, ja sam bio tražio znanje, i oni koji su me znali su vjerovali da imam znanja, a ja u to vrijeme nisam znao značenje LA ILAHE lLLALLAH niti sam znao dini islam, prije ovoga dobra kojeg nam je Allah ukazao.
Isto tako i moji šejhovi, među njima nije bio nijedan koji je to znao. Pa ko od učenjaka zemlje bude tvrdio da je to znao, ili je znao značenje islama prije ovog vremena, ili bude tvrdio da je neko od njegovih šejhova to znao – slagao je i izmislio i zbunjuje ljude i hvali se onim što nije pri njemu.

Dokaz ovome je 'Abdullah ibn 'Isa, od kojeg ne znamo uglednijeg među učenjacima Nedžda, niti učenjacima 'Arida, niti drugog mjesta, a evo njegov govor će vam doći inša'Allah: Zato, bojte se Allaha, Allahovi robovi! Nemojte se oholiti prema vašem Gospodaru, niti vašem Vjerovjesniku. Hvalite Ga, Uzvišenog, Koji vam je ukazao dobro i olakšao vam onoga koji će vas podučiti dinu vašeg Vjerovjesnika, sallallahu 'alejhi ve sellem, i nemojte biti poput onih koji su Allahovu blagodat zamijenili kufrom (nezahvalnošću) i svoj narod doveli u kuću propasti; džehennem u kojem će se pržiti, a ružno je on boravište'' (Ed-Durerus-Senijje, 1/522-52310/50.-52.).


Zar cemo dozvoliti da nam se ovakve ideje sire gradom????
Ili cemo stati na put ovoj sekti odgovarajuci na njihove zablude Kur'anskim ajetima i hadisima Bozijeg Poslanika?

Za sve one koji zele da upoznaju pravo lice vehabizma i da nauce odgovore na njihove zablude www.alrazi.co.cc
Recruit is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 24-08-2008   #2
SEJO31-de
DZAMIL
Domaćin
 
SEJO31-de's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Location: Hann.Münden
Posts: 7,125
Default

Jedna tema o Vehabijama vec postoji.....

boze svasta...
__________________
JEL SJENICA DJE JE
NEKAD BILA .... ?
SEJO31-de is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
1200, bili, godina, muslimani, zabludi


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
100 Godina Audi-a STRANAC Automobili 0 05-03-2009 22:38
Postao Otac sa 13 godina... STRANAC Ljubav i ...još po nešto 18 19-02-2009 02:41
Pet godina Fejsbuka STRANAC Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 0 07-02-2009 23:07
Disclaimer:... Nije za mladje od 18 godina.!!... borichi Mediji 26 21-08-2008 18:17
Nova hidzretska 1427 godina Mirza S. Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 4 30-01-2006 13:48


All times are GMT +2. The time now is 00:34. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)