SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Religija islam, pravoslavlje i ostale vere...

Reply
Thread Tools Search this Thread Rating: Thread Rating: 1 votes, 1.00 average.
 
Old 11-10-2008   #481
Recruit
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 242
Default

I jos zaboravih da ti odgovorim na ono pitanje. Ne znam cije su to rijeci ali i da su to rijeci nekog velikog islamskog ucenjaka sigurno su izvadjene iz konteksta. A sto se moje tvrdnje da je kod vehabija laz i obmana dozvoljena tice uskoro ces dobiti kopiju pisma sejha Abdul Kadir Arnauta koje potvrdjuje ono sto sam rekao. A da ne pominjem prije njega Ibn Tejmijju koji obmanjuje i laze ljude svojim prepoznatljivim stilom : " Nema u Kur'anu niti u sunnetu niti u govoru nekog od selefa...." Pa posle mi nadjemo da ima i u Kur'anu i u sunnetu i u govoru selefa.
Ljudi,nemojte da dozvolite da vas neko obmanjuje,proverite sve sto vas dodje. Nemojte braniti nekoga kad ne znate ko je ta osoba ustvari.
Recruit is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 11-10-2008   #482
ursuljanka
Registrovan
Dobar
 
ursuljanka's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Godine: 38
Posts: 1,214
Default

Quote:
Originally Posted by ursuljanka View Post
Interesuje me otkud ti to da lazu vernike-da to dozvoljavaju.Gde mogu to da nadjem,u kojoj literaturi ili ako poznajes nekoga da ga licno pitam.Ja one 'vehabije' koje poznajem-daleko su od onoga sto ti o njima pises.
Ti mene zaboravi.Pored ovog pisma koje navodis ima li jos nesto sto bih mogla sama da pronadjem.Unapred hvala.

Selam
__________________
'Ja sam neka druga vrsta,ja bih iskreno.U meni je srce ostalo.'
ursuljanka is offline   Reply With Quote
Old 11-10-2008   #483
Recruit
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 242
Default

Mozes naci u svim vehabijskim tekstovima koji govore o zajednickom zikru, tespihu i slicnim stvarima. Vehabije kazu da ne postoji niti u Kur'anu, niti u hadisu niti u govoru nekog od selefa dokaz za ispravnost zajednickog zikra npr. A evo pogledaj dokaze da je to dozvoljeno i sve ce ti biti jasno:

“Budi cvrsto uz one koji se gospodaru svome mole ujutro I navece u zelji da nakonost Njegovu zasluze,,I ne skidaj ociju svojih sa njih iz zelje za sjajem u zivotu na ovom svijetu, I ne slusaj onoga cije smo srce nehajnim prema nama ostavili koji strast svoju slijedi I ciji su postupci daleko od razboritosti” (Al Kahf, 28.)

“Zaista Allah ima meleke koji kruze putevima trazeci grupe koje cine zikr. Pa kada pronadju narod koji slavi Allaha povicu: Dodjite, pa ih prekriju svojim krilima sve do zemaljskog neba….zatim Allah kaze: Svedocim vam da sam im oprostio. Pa povice melek od meleka Milostivog: Medju njima je jedan koji nije od njih, dosao ja zbog neke druge potrebe. Pa Allah kaze: Oni su jedno posijelo, necu da ih razdvajam.” (Buhari, tom 5.stranica 2353.)

Od Muavije se prenosi da je Boziji Poslanik izasao u halku svojih drugova pa im je rekao: Zbog cega sta se sastali?Pa su rekli: Sakupili smo se da spominjemo Allaha I da mu zahvaljujemo sto nam je podario islam….. pa je rekao: dosao mi je Dzibril I obavijestio me je da se Allah hvali vama pred melekima” (Muslim, tom 4,stranica 2075.)

Prenosi se od Ebu Hurejre da je rekao:” Rekao je Boziji Poslanik : Nije se sastavio narod radi zikra a da ih nisu prekrili meleki i obavili ih miloscu,i da ih Allah nije spomenuo kod onih koji su kod Njega “ (Muslim, tom 4. stranica 2074.)

A sto se tice njihovih govora da je dozvoljeno slagati muslimana nevehabiju kako bi se prevario da postane vehabija to mozes naci u nekim arapskim knjigama poput knjige od Zehira Savisa i dr. Postavicu ako Bog da uskoro kopiju tih tekstova ( kopija originalnog rukopisa) pa ces se uvjeriti u istinitost mojih rijeci. Oni nikad nece da ti kazu: Dozvoljeno je da te ja slazem, nego te laze i to skriva jer ne bi imalo efekta na tebe to sto on prica kada bi ti znala da je to laz. Tek,kad ti malo bolje upoznas islam i ono sto oni pricaju shvatis koliko lazu. Naveo sam vam primer E.G. vehabije iz Sjenice kojem sam Pokazao tri hadisa iz Buharije koja se njemu nisu svidjala pa ih je procitao preda mnom pa je posle okolo lagao kako nije video te hadise. Eto ti i zivog primjera,samo sada nije tu,ali pitaj ga kad dodje pa ces se uvjeriti u ono sto ti pricam.
Recruit is offline   Reply With Quote
Old 11-10-2008   #484
sabina 2
Gost
 
Posts: n/a
Default

Ogovaranje je kad pricas o nekom....nesto....a taj "neko" nije prisutan.....
Veruj ovde ima dosta njih.........
  Reply With Quote
Old 11-10-2008   #485
Unicknnamed
Unicknnamed
Dobar
 
Unicknnamed's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Godine: 48
Posts: 1,569
Default

To su rijeci od Kardavija,a posto ti njega slijedis onda ne znas cije su rijeci.U jednom od predhodnih postova osuo si drvlje i kamenje na Ibn Tejmijju a ovde ispade da se Kardavi u potpunosti slaze sa njim u vezi ovog pitanja.
To sto ti mislis da ne ogovaras tvoja stvar,ti si toliko sam sebe ishvalio pomislio bi insan svasta......a jadan je onaj koji sam sebe hvali.
Znas onu pricu ako jedan covjek kaze za drugog da je lud onda to nije toliko strasno,ako kazu dvojica onda se ovaj mora zamisliti malko a ako to kazu trojica onda tu ima nesta .Tako i za tebe Sandzacka ulema kaze da si zalutao a ti i dalje teses po svome.Onda ispade da si jedino ti u pravu a svi ostali nisu.
Cinjenica je da su oni koje ti nazivas "vehabijama" deo ovoga drustva i sta god ti uradio neces moci to da sprecis,a kao sto vidis svaki dan ih ima sve vise i vise.Oni obavljaju svoje duznosti i Namaz i sve ostalo znaci padaju Allahu s.w.t na Sedzdu,a mnogi od nas to ne rade a Namaz je stub vjere.Sto ne napadas one koji ne klanjaju,kojima ja kafana draza od dzamije,one koji ne poste.......
I umesto sto gubis vrijeme pisuci ove gluposti o njima prece bi ti bilo da napises nesta pametno od abdesta,namaza preko ostalih propisa u Islamu pa i o tome da li su nevernici nasa "braca",da li im treba cestitati praznike,nesta o sujeverju,slavljenju tudjih praznika,o propisima dzenaze,malim i velikim predznacima Sudnjeg Dana,nesta o Dedzalu,Jedzudu i Medzudzu,sta je to Armagedon,ko je taj Mesija koga ocekuju Muslimani i Jevreji i Krscani,zbog cega je formirana drzava Izrael i zbog cega se otima Palestina,zbog cega se rusi Mesdzidul Aksa,nesta o propisima Islamskog braka,o Hidzabu,o Siri Allahovog Poslanika s.a.w.s,nesta o zivotu posle smrti,o kaburskim iskusenjima,o Poslanikovim s.a.w.s zenama,o njegovim ashabima,ko je bio Halid ibn Velid,Salahudin Ejubi i tako dalje i tako dalje mali milion tema o kojima se moze pisati ali ti to neces,dohvatio si se "vehabija" i drugo te nista ne zanima.
__________________
Unicknnamed is offline   Reply With Quote
Old 11-10-2008   #486
NeXeN
preRegistrovan
Početnik
 
NeXeN's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Sjenica
Posts: 514
Default

Quote:
Originally Posted by Unicknnamed View Post
Tako i za tebe Sandzacka ulema kaze da si zalutao a ti i dalje teses po svome.Onda ispade da si jedino ti u pravu a svi ostali nisu.
A od kad su to,Boga ti,vehabije Sandzacka ulema?

Quote:
i tako dalje i tako dalje mali milion tema o kojima se moze pisati ali ti to neces,dohvatio si se "vehabija" i drugo te nista ne zanima.
Zar ne vidis da je naslov teme KO SU VEHABIJE?
__________________
www.alrazi.co.cc
nexen.wapamp.com
NeXeN is offline   Reply With Quote
Old 11-10-2008   #487
Recruit
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 242
Default

Niko sam sebe ne hvali. Ko ti je ta 'sandzacka ulema"? Da nisu to oni isti sto skrivaju istinu,sto nece da se poselame sa mnom zato sto sam protiv te sekte? Da nisu to oni sto ne prihvataju Buhariju ako se Albani nije slozio sa njim? Ili su to oni sto kazu da je Fatima munafik a Husejn mentalno zaostao?
To za nas nisje ulema. To mozda kod vas,nama muslimanima takve osobe ne mogu da budu predvodnici
Recruit is offline   Reply With Quote
Old 11-10-2008   #488
Recruit
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 242
Default

E a sto se Kardavijevih rijeci tice, nemoj ih vaditi iz konteksta,e valja tako. I ja sam uz Ibn Tejmijju u svim stvarima koje je pogodio ali sam protiv njega u svemu sto je pogrijesio za razliku od vas koji ste uz njega u stvarima u kojima je pogodio i u stvarima u kojima je pogrijesio. Naucite vec jednom da mi ne slijedimo ljude nego istinu. Slijedicu Ibn Tejmijju onoliko koliko on bude slijedio istinu,onda kad on opdstupi ja necu da odstupim zajedno sa njim. To je islam.
Recruit is offline   Reply With Quote
Old 11-10-2008   #489
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Recruit
ima u temi vijesti iz Sandzaka neka polemika u vezi IZ, mislim da je to veci problem od problema na koji ti ukazujes, pa bi mogo i tu da se oglasis....
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 11-10-2008   #490
Recruit
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 242
Default

Moja specijalnost nisu svadje izmedju islamskih zajednica nego vehabije pa se zato ne mijesam mnogo u te stvari. Drzim se onoga sto znam.
Posto neki ljudi slijepo slijede Ibn Tejmijju, praveci od njega bezgresnog covjeka,boljeg od Bozijeg Poslanika ( a uskoro ce ga poceti i obozavati) moram da vam pokazem zapisnik sa sudjenja ovom mudzessimu u kojem jasno stoji zbog cega je on osudjen i u kojem jasno stoji da Ibn Tejmijje ima stavove koji , kako se to tamo kaze "ne zasluzuju nista drugo osim sablje"
Pa evo kopije zapisnika sa sudjenja a mislim da bi najbolje bilo da ga prevede neko od vehabija kako ne biste pomislili da ja nesto dodajem ili oduzimam. Cisto da se zna, u zapisniku se kaze da Ibn Tejmijje izmedju ostalog zastupa stav da je Allah dz.s. prostorno ogranicen, da je Njegov govor stvoren i jos neke druge stvari koje izvode iz vjere. Sudjenju su prisustvovali najugledniji i najveci ucenjaci njegovog vremena i kako se to navodi u zapisniku postignut je idzma o otpadnistvu ovog covjeka iz islama. Nakon sudjenja zapisnik je poslan u sve dzamije kako bi se ljudi upozorili na fitnu koju je on prosirio.


Recruit is offline   Reply With Quote
Old 11-10-2008   #491
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

uh rukopisa ...

E taj nam kadar ne treba , ja ipak mislim da vidis problem al neces da se zameras ...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 11-10-2008   #492
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

@Rele,jel' to trazis pojacanje???
  Reply With Quote
Old 12-10-2008   #493
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Quote:
Originally Posted by 36310 View Post
@Rele,jel' to trazis pojacanje???
__________________
Bila sam na IQ testu. Srećom bio je negativan.
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 12-10-2008   #494
ursuljanka
Registrovan
Dobar
 
ursuljanka's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Godine: 38
Posts: 1,214
Default

Jesil' sigurna
ursuljanka is offline   Reply With Quote
Old 12-10-2008   #495
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Ne nego iskrenost ....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 12-10-2008   #496
ursuljanka
Registrovan
Dobar
 
ursuljanka's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Godine: 38
Posts: 1,214
Default

Mnogo trazis.To ti je danas najteze dobiti.Veruj mi na rec.
ursuljanka is offline   Reply With Quote
Old 12-10-2008   #497
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Pa od vernika valjda nije, mada kad bolje razmislim ....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 12-10-2008   #498
Unicknnamed
Unicknnamed
Dobar
 
Unicknnamed's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Godine: 48
Posts: 1,569
Default

Quote:
Originally Posted by NeXeN View Post
A od kad su to,Boga ti,vehabije Sandzacka ulema?
Ja to nisam rekao,a ti da citas i ostale postove razumeo bih o cemu govorim.A mozda nekad budu nikad se ne zna sta nosi dan a sta noc.


Quote:
Originally Posted by NeXeN View Post
Zar ne vidis da je naslov teme KO SU VEHABIJE?
Jesam li ja rekao da on to pise u ovoj temi?Nemoj da izvrces moje rijeci naopako.
Unicknnamed is offline   Reply With Quote
Old 12-10-2008   #499
BahTO
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 7
Default

Za Recruit-a....
Slazem se sa tobom skoro sve, osim to da su sekta. Mislim da ih tako ne treba nazivati, ali istina, jesu u nekim stvarim pojedinci zalutali. Ima ih sto se popravljaju i vracaju na ono o cemu ti govoris (u cemu se i ja slazem), tako da im treba tako davati dobrih dokaza kao sto ti to radis. Samo tako nastavi....
BahTO is offline   Reply With Quote
Old 12-10-2008   #500
Unicknnamed
Unicknnamed
Dobar
 
Unicknnamed's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Godine: 48
Posts: 1,569
Default

Quote:
Originally Posted by Recruit View Post
Niko sam sebe ne hvali. Ko ti je ta 'sandzacka ulema"? Da nisu to oni isti sto skrivaju istinu,sto nece da se poselame sa mnom zato sto sam protiv te sekte? Da nisu to oni sto ne prihvataju Buhariju ako se Albani nije slozio sa njim? Ili su to oni sto kazu da je Fatima munafik a Husejn mentalno zaostao?
To za nas nisje ulema. To mozda kod vas,nama muslimanima takve osobe ne mogu da budu predvodnici
I ti izgleda ne citas sve postove od ostalih clanova,jer da to radis znao bi ko je ulema.A da ne hvalis sam sebe to ti nesta ne vjerujem,ti puce sam sebe hvaleci,te ja ovo te ja ono...........
Unicknnamed is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
vehabije, zovu


Currently Active Users Viewing This Thread: 3 (0 members and 3 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Ko su vehabije??? Recruit Religija 25 26-05-2009 01:16
Vehabije rastjeraju zaljubljene parove borichi Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 39 07-11-2007 21:40
Vehabije napale novinare borichi Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 0 03-04-2007 00:57


All times are GMT +2. The time now is 17:25. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)