SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Vijesti iz Sandzaka naleteli ste na zanimljivu vijest a vezana je za sandžak, onda joj posvetite novu temu

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 05-04-2012   #1
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default Muftija ne placa racune

Islamska zajednica u Srbiji muftije Muamera Zukorlića ne plaća struju, a dug je oko 12.000.000 dinara, što je približno 110.000 evra, saznaje „Blic“. Taj dug je napravljen u objektima čiji je vlasnik ili ih koristi Islamska zajednica u Srbiji - poput mešihata, univerziteta i džamija.


Muftija je nedavno pozvao na građansku neposlušnost

Struja Islamskoj zajednici muftije Zukorlića nije isključena niti, kako sada stvari stoje, to iko ima nameru da uradi. Kako se pretpostavlja, Elektrodistribucija nije jedina državna institucija koja u skladu s propisima ne preduzima odgovarajuće sankcije prema Zukorliću. Razlog je u osnovanoj sumnji da bi muftija sve prebacio na nacionalni nivo.


Dok javna preduzeća i državne institucije ćute, Zukorlić je pre nekoliko dana iznova s političke tribine pozvao na građansku neposlušnost sunarodnike, ali i državne institucije upozorio da se ne približavaju Islamskoj zajednici. Sa tribine je poslato i upozorenje direktoru Poreske uprave da ni slučajno ne šalje svoje inspektore.


Ovakvi Zukorlićevi nastupi u Novom Pazaru ne nailaze kod svih građana na odobravanje. Aida Ćorović, predsednica nevladine organizacije „Urban-in“ iz Novog Pazara, za „Blic“ kaže da su Zukorlićevi pozivi sunarodnika na bojkot i uvlačenje cele jedne grupe građana u neizmirivanje zakonskih obaveza zapravo prikrivanje sopstvenih dugova.


- Muftija Zukorlić diže galamu i skreće pažnju sa bitnih stvari ponavljajući da je ugrožen nacionalno. A zapravo upravo taj nacionalni momenat koristi samo da bi zaradio ili da sakrije i sopstveno dužništvo. Skreće pažnju narodu, ali i državi kako bi on imao koristi. Ni jedan jedini potez Zukorlić ne radi za zajednicu, već samo za sebe, i dug za struju je samo još jedan u nizu primera - kaže Ćorovićeva.

Plaćanje na univerzitetu

Aida Ćorović kaže da ako se muftija Zukorlić već toliko brine za svoju zajednicu, kako to predstavlja u javnosti, onda bi trebalo da i sam povuče adekvatne poteze.


- A jedan od njih je plaćanje poreza. Deset godina njegov univerzitet u Novom Pazaru radi, a studenti plaćaju u kešu, tako se isto isplaćuju i plate profesorima. Ništa ne ide preko računa - poručuje Ćorovićeva.
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 05-04-2012   #2
hurmasica
Registrovan
Dobar
 
hurmasica's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,831
Default

Vidjel ovo ,nikad ne znas kad ces pravo znacenje rijeci u nasem uzem i sirem govornom podrucju nauciti.Et vidis slucajnosti,znam da sam negdje cula uzrecicu "E vala on bi htio sve nesto mufte!" Sad znam da to znaci sve bi htio dzabe.
__________________
Love Means Never Having to Say You're Sorry
hurmasica is offline   Reply With Quote
Old 06-04-2012   #3
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Mufte mufte eto mogao je na tablicama umesto Mufty stavit mufte hahahahah ...
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 06-04-2012   #4
Rarica
Registrovan
Prijatelj
 
Rarica's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,941
Default

Blago nama kad nam je bitno šta kaže Aida Ćorović....žalosno!
__________________
"Stiže proleće,
žao mi je svih onih kojima to nije važno."
Rarica is offline   Reply With Quote
Old 06-04-2012   #5
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Meni nikad nije bilo bitno, al neki su se lizali sa njom, pa je vodili po nemackoj , al neko to od gore vidi sve, kopali drugom jamu pa sami u nju upali, jos ta jama u medjuvremenu postala septicka ...auuu pih ...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 07-04-2012   #6
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

znaci nema opravdanja za ne placanje obaveza,to moze samo u takvim banana drzavicama da se desava.

ali...
bode oci svima,a najvise nasima sto muftija ne placa racune.
niko ne pominje 100% firmi sirom srbije koje imaju milionske iznose za dugovanje po istom osnovu.
treba li da pominjemo i srpska domacinstva sirom srbije koja duguju vece iznose nego muftijin.
ili da pomenemo i ceo srpski zovalj sa kosova koji 12 godina ne placa nikakve rezijske troskove, usred leta ne gase uradjeje za zagrevanje vec otvaraju prozore i vrata, a sve u inat nekome-samo ne znam kome.

a narod,pogotovu nas,bolje da ne kazem kakvi smo...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 07-04-2012   #7
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Ma nije to isto, lice koje se imenuje za Muftiju predstavlja IZ. Ako su drugi neposteni, jel IZ treba da se ugleda na njih ?
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
muftija, placa, racune


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 23:01. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)