SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Ovo i ono sve što nije našlo mesta u ostalim temama, naćiće mesto ovde...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 12-06-2012   #121
Neznanka
Registrovan
Prijatelj
 
Neznanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 2,726
Default

To je ljubav. Pokušacu da se sakrijem ili pobegnem.Rastu zidovi njene tamnice, kao u strašnom snu. Lepa maska se promenila, ali, kao i uvek, jednistvena je. Čemu moji talismani: bavljenje književnošcu, nepouzdana erudicija, učenje reči koje je koristio oštri sever da opeva svoja mora i svoje mačeve, vedrina prijateljstva, galerije Biblioteke, obične stvari, navike, mlada ljubav moje majke, ratničke seni predaka, bezvremena noć, ukus sna?
Biti sa tobom ili ne biti sa tobom je mera moga vremena.
Već se vrč razbija na izvoru, već čovek ustaje na cvrkut ptice, potamneli su oni koji gledaju sa prozora, ali tama nije donela spokoj.
To je, već znam, ljubav: nemir i olakšanje kad čujem tvoj glas, čekanje i sećanje, užas življenja u budućnosti.
To je ljubav sa svojim mitologijama, sa svojim nepotrebnim malim vradžbinama.
Ima jedan ulični ugao kojim se ne usudjujem da prodjem.
Vojske me već opkoljavaju, horde.
(Ova soba je nestvarna; ona je nije videla.)
Ime jedne žene me odaje.
Boli me jedna žena svuda po telu.

Horhe Luis Borhes - "Pretnja"
Neznanka is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 28-08-2012   #122
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

“Ovih dana mi, doduše, svi govore da im djelujem nekako umorno, ali ti znaš da je to kod mene pobrkano kao instalacije u ruskom soliteru, i da retko pokazujem ono što stvarno osećam, vrag da me nosi...”

__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 11-10-2012   #123
Neznanka
Registrovan
Prijatelj
 
Neznanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 2,726
Default

"Kada Bog spoji, tu nema greške, jer on spaja duše, a ne papire. Čovek je taj koji je izmislio spajanje papira. Bog se smeje tome i nastavlja da spaja duše kako se njemu sviđa. A čovek plaća danak što je pokušao da preuzme ulogu Boga. Mislio je da se duše spajaju tako što se uzmu dva papira, zapečate se i onda je to spajanje za uvek. Mora da se celo nebo smeje tom nemoćnom pokušaju imitiranja Boga. Za to vreme, dok čovek slavi sebe i svoju izmišljenu moć, duše su još uvek slobodne i lutaju tražeći deo sebe…. Deo koji im nedostaje, da bi mogle da žive, da bi mogle da osete smisao svog postojanja..."


Charlotte Bronte
Neznanka is offline   Reply With Quote
Old 21-11-2012   #124
peca
Registrovan
Domaćin
 
peca's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Arnhem Netherlands
Posts: 8,592
Default

Zivot je cudan, zar ne? U jednom trenutku ti se cini da si sve shvatio ili napokon nesto pocnes planirati, obuzme te uzbudjenje i pomislis da znas kuda ides, ali tada odjednom staza skrene, putokazi se pomaknu, vetar promeni smer, sever je iznenada na jugu, zapad na istoku, a ti ...ti si izgubljen. Tako je lako izgubiti put, izgubiti smer. U zivotu je malo toga sigurno, ali sigurno je da moras trpeti posledice svojih dela. Stvari, jednostavno, moraju ići svojim tokom.


Na kraju duge-Cecelia Ahern
peca is offline   Reply With Quote
Old 22-11-2012   #125
superbaka
Registrovan
Domaćin
 
superbaka's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Location: nova varos
Posts: 16,390
Default

Hrabri muškarci treskaju vratima kad dolaze u kuću, a kukavice samo kad odlaze.

Duško Radović
__________________
superbaka is offline   Reply With Quote
Old 22-11-2012   #126
superbaka
Registrovan
Domaćin
 
superbaka's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Location: nova varos
Posts: 16,390
Default

Meša Selimović
"Smiješno je možda, bio sam čovjek s onim od juče, i hoću da budem čovjek s ovim od danas, drukčijim, možda i suprotnim, ali me to ne buni, jer čovjek je promjena, a zlo je ako ne poslušamo savjest ako se javi."
superbaka is offline   Reply With Quote
Old 22-11-2012   #127
superbaka
Registrovan
Domaćin
 
superbaka's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Location: nova varos
Posts: 16,390
Default

Момо Капор
MOBILNI

U teška i luda vremena (a koja to nisu?), viđao sam po Beogradu ljude kako idu ulicom i pričaju sami sa sobom. Nesrećnici. Da li nisu imali nikoga ko bi ih slušao pa su našli jedinog sagovornika na svetu ili su igrali u nekoj sopstvenoj drami izvodeći duge monologe, ko zna? Što su vremena bila teža, bilo ih je više na ulici.

Danas ih ponovo viđam po Beogradu. Eno, ide čovek Knez Mihailovom i govori sam sa sobom! Obično drže ruku na desnom uvetu dok pričaju. Svet se čudi i krsti. Pomalo liče na legendarnog ludaka pokojnog Peru Balona. Dobro, na ulici smo se na to već navikli, ali evo nas na nekom prijemu- svi stoje, pijuckaju i razgovaraju, samo vidiš jednog, naizgled sasvim normalnog i elegantnog, kako stoji u uglu i priča sam sa sobom sa rukom na desnom uvetu. Zainteresujem se o čemu se radi, i pošto sam kratkovid, priđem mu bliže kad ono u ruci mu telefon (ko bi ga video?); mislim brije se čovek električnim aparatom, a ono, telefon! Manji u životu nisam video. A jedan, opet, izvadio dva telefona.

Pozovu te na večeru, tako, mudri i moćni ljudi; misliš baš ćeš se naslušati važnih stvari i napiti vina, i taman počneš da jedeš predjelo kad zapište i zaciče tri mobilna telefona. Ništa od razgovora! Kada je sto duži, onda onaj sa začelja zove mobilnim domaćina na čelu, da zatraži još vina. PRAVO ČUDO!

A jedan ugledni čovek, koji baš radi sa tim telefončićima, nudi i meni jedan. Kaže, platićeš kad budeš mogao. Hvala ti, zahvaljujem mu se, ali ja i onaj moj jedini crni bakelitni telefon, težak kao tuč, držim uglavnom isključen.
superbaka is offline   Reply With Quote
Old 01-12-2012   #128
Neznanka
Registrovan
Prijatelj
 
Neznanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 2,726
Default

"U dubini moje duše je pjesma koja neće u riječ da se odjene. To je pjesma što kao kamenje u mome srcu prebiva i odbija da se mastilom toči na hartiju, ona mi osjećanja obuhvata poput tananog omotača
i neće da se jezikom skrnavi.
Kako da je izdahnem kada se plašim da je zrak ne zaprlja? Kome da je ispjevam kada je navikla da živi u mojoj duši kao u svome domu te se plašim da se slušanjem ne povrijedi?
Ako mi u oči pogledate, vidjet ćete sjenku njene sjenke i ako mi vrhove prstiju dotaknete, osjetit ćete njeno treperenje.
Svojim djelima je iskazujem kao što jezero odražava sjaj zvijezde, moje suze je otkrivaju kao kapi rose, rasute na vrelini sunca, otkrivaju tajne ružinog cvijeta.
U meni je pjesma koju tišina objavljuje, a buka sputava; koju snovi izgovaraju, a java progoni."

Kahlil Gibran - " Prorok"
Neznanka is offline   Reply With Quote
Old 01-12-2012   #129
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

"Cula su naelektrisala vrhove prstiju kojim sam joj doticao kozu i pratio besprekornu liniju glatkih ramena, tragajuci uzalud za malom, najmanjom greskom. Mirisala je na Indiju, na breskvu, na izvor, biseri su virili iz tek odskrinute skoljke njenih usana, osetio sam u bradi laki drhtaj, jeku jedne davne groznice za koju sam mislio da umire kad te obuzme i da se vise ne moze vratiti ako je jednom prebolis.
Da, zeleo sam je, jako sam je zeleo...
Dodirnuo sam joj mali prst na nozi, bezuspesno pokusao da nadlanicom uklonim beleg iz detinjstva sa njenog levog kolena, udubio se u cudni raspored sicusnih mladeza na tilu vitkih ledja...I trgao se.Uplasen...Koliko to na njoj ima tajnih mesta koja bih zeleo da poljubim? Ali ne sad. Jednom. Mozda...
Ja sam momak staromodan. Prevazidjen. Po mojoj religiji, moja zelja je samo pola zelje...
Lepo sanjaj, mali misu nabareni. Ko zna da li ces mi ikad vise biti tako blizu? Mozda cu se kajati, mozda cu morati da se napijem svaki put kad se setim ove noci...Neka...
Ako ikad budemo spavali zajedno, to ce biti onako kako sam zamislio. I kako Bog zapoveda. I niko nece spavati za vreme tog spavanja...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 02-12-2012   #130
superbaka
Registrovan
Domaćin
 
superbaka's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Location: nova varos
Posts: 16,390
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
"Cula su naelektrisala vrhove prstiju kojim sam joj doticao kozu i pratio besprekornu liniju glatkih ramena, tragajuci uzalud za malom, najmanjom greskom. Mirisala je na Indiju, na breskvu, na izvor, biseri su virili iz tek odskrinute skoljke njenih usana, osetio sam u bradi laki drhtaj, jeku jedne davne groznice za koju sam mislio da umire kad te obuzme i da se vise ne moze vratiti ako je jednom prebolis.
Da, zeleo sam je, jako sam je zeleo...
Dodirnuo sam joj mali prst na nozi, bezuspesno pokusao da nadlanicom uklonim beleg iz detinjstva sa njenog levog kolena, udubio se u cudni raspored sicusnih mladeza na tilu vitkih ledja...I trgao se.Uplasen...Koliko to na njoj ima tajnih mesta koja bih zeleo da poljubim? Ali ne sad. Jednom. Mozda...
Ja sam momak staromodan. Prevazidjen. Po mojoj religiji, moja zelja je samo pola zelje...
Lepo sanjaj, mali misu nabareni. Ko zna da li ces mi ikad vise biti tako blizu? Mozda cu se kajati, mozda cu morati da se napijem svaki put kad se setim ove noci...Neka...
Ako ikad budemo spavali zajedno, to ce biti onako kako sam zamislio. I kako Bog zapoveda. I niko nece spavati za vreme tog spavanja...
Citat iz tvoje knjige,autobiografsko delo,jako lepo napisano..
superbaka is offline   Reply With Quote
Old 30-12-2012   #131
peca
Registrovan
Domaćin
 
peca's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Arnhem Netherlands
Posts: 8,592
Default

- Boli li te stogod?
- Ne boli. Spavaj.
- Cudna si veceras.
- Srecna sam veceras.
Prihvatio sam taj razlog, jer mi se spavalo, ali sam se sutradan pitao, zar se i od srece ne spava.

Tvrdjava-Mesa Selimovic
peca is offline   Reply With Quote
Old 28-01-2013   #132
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Načuo sam da je otišla, onako, bez pozdrava.
A ja sam, zapravo, želeo da joj priznam da sam bio gad. Ne, u stvari nisam hteo to da joj kažem.
Hteo sam samo da joj šapnem poslednji put da je bila moje sve.
Pazi mene "bila" - zapravo, bila i ostala moje sve.
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 29-01-2013   #133
Neznanka
Registrovan
Prijatelj
 
Neznanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 2,726
Default

"Daljina je kao vrijeme. Njome možemo da izmjerimo samo materijalne stvari, kao što se sati mjere kapima vode što padaju u klepsidru, ili pijeskom koji curi na dno pješčanog sata. Ali, ko mjeri daljine duše? Mogu da se nalazim vrlo daleko od Iskaj, ali ću uvijek biti blizu. Dokle god traje naša ljubav, bit ćemo sjedinjeni i ništa nas neće rastaviti. Kada se dva bića vole, ne postoje daljine. Nasuprot tome, kada ljubav iščezne, možemo dijeliti postelju i istovremeno biti daleki kao dvije zvijezde iz različitih galaksija."

Eduardo Santa - "Pastir i zvezde"
Neznanka is offline   Reply With Quote
Old 21-02-2013   #134
Neznanka
Registrovan
Prijatelj
 
Neznanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 2,726
Default

"Nada nikad nije uzaludna, ma kako uzaludno izgledalo nadati se. Ona je proizvod naših najdubljih misli, želja i očekivanja, koja nas dalje navode da težimo njihovom ostvarenju, pa tako ponekad, bez obzira koliko se to činilo nemogućim, uspevamo. Siguran sam da nijedno umetničko delo i nijedan veliki izum ne bi postojali da im se naučnici i umetnici nisu nadali.
Nada je kao Sunce. Kao vatra. Uništava mrak. Podgreva i ozaruje. Nadajte se, jer kao što virusi ne prežive u ključaloj vodi koja stoji iznad vatre, tako će i ono loše nestati jer je oterano istinskom nadom."

Slaviša Pavlović: "Pogledi sa strane"
Neznanka is offline   Reply With Quote
Old 26-02-2013   #135
peca
Registrovan
Domaćin
 
peca's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Arnhem Netherlands
Posts: 8,592
Default

Najvise volim njenu vedrinu.
Puno joj je grlo smijeha, ima ga napretek, visi joj s usana, presipa se, zvoni njime kao na uzbunu protiv zle volje. Nista joj ne moze ni kratak trenutak tuge, tanka sjenka sto brzo prolazi, nema na cemu da se zaustavi, nije hrapava, nije ranjava, nema oziljaka, ne misli sta joj je zivot dao, a sta oduzeo, ne razmislja da li ima razloga za veselost: vesela je. To je dar, kao i svaki drugi, nije njena zasluga sto ga ima, vec što ga krije.
Smijeh joj ne trazi razlog izvan sebe, on u njoj vri, i brizga, prirodan kao gejzir, neodoljiv, cist, ne opominje, ne upozorava, nije opterezen ruganjem, ni zeljom da se cuje, ni prazninom, ima svoju boju i zvuk, i sirinu i neki narociti smisao, lici pomalo na blagotvornu mudrost pretvorenu alhemijom njene nezlobive vedrine u lakocu sto oslobadja.
Ali, treba zasluziti taj smijeh, to je njen poklon onima koje voli, ne zato sto ga ona ne cijeni, vec sto se ne skriva.
Smijemo se, koristim se tim njenim darom, a on se od tog ne iscrpljuje, postaje jos puniji, nalazi odjeka.

Tisine-Mesa Seliomovic
peca is offline   Reply With Quote
Old 27-02-2013   #136
Neznanka
Registrovan
Prijatelj
 
Neznanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 2,726
Default

Kažu da postoji negde mesto pravog suda i pune istine. Tu se saznaje i objavljuje sve što je među ljudima bilo skriveno i tajno, kazuje sve što je ostalo prećutano i nerečeno, ispravlja sve što je ikad bilo naopako i krivo, vraća sve što je utajeno ili oteto, dosipa onom kome je zakinuto, odasipa tamo gde se presipalo. Tu se pitanje ljudskog postojanja pravo postavlja i - ukoliko to zavisi od čoveka - do kraja rešava. To je mesto gde istina sja kao sunce koje ne zalazi, gde pravda caruje.
-Ah, pa to je lepše od svih snivanih rajeva i utopija! Može li biti da takvo mesto zaista postoji? Ako postoji, može li se znati gde je i kako se dolazi do njega?
-Može. Ono je među nama, ovde gde sada stojimo.
-?!?
- Da! Budi hrabar, iskren i postojan, čovekoljubiv, razuman i pravedan - i ono će biti svuda gde tvoja noga stupi i tvoja reč odjekne.

"Znakovi Pored Puta" Ivo Andrić
Neznanka is offline   Reply With Quote
Old 04-03-2013   #137
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

malo pazarske proze

Ja te gljedam sa terase moje,mene babo iz avljije tvoje...
Haj uljegni izijo te vrag,daljeko mi da cekam jos mrak!
Pecen babo da BOK sacuva,hoce tebe od mene da pricuva.
Nisam mangup ka sto vicu svi,alj zajeban jesam ka BRUS LJI!
Sedi babo ka furuna pusi,da bi mala da se vise stmusi.
Kad ugljedah tebe kako hodis i u sebe jedva nesto zboris:
''IDI HAZBO KOD TARABA TVOJIJA DA ME NEKO NE VIDI OD A MOJIJA!
PRUZI RUKU DA TI NESTO DADNEM,JA TE HAJEM,NECU DA TE SLAGNEM!
''Kuku mene kad otvori cahat,nisam mogo izgovorit sahat...!
Pise ovako:''JA NE KRIJEM HAZBO DA TE HAJEM I MOJE TI SRCE JA PREDJAJEM.SAMNOM SRECAN TI CES BIT,SALJ ME OZENI,NEJ PISMAN BIT!''
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 09-03-2013   #138
Neznanka
Registrovan
Prijatelj
 
Neznanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 2,726
Default

"Dodirujemo stvari,fotografije dragih ljudi koji više nisu sa nama vjerujući da smo im tako bliži ,da će svakog časa ući na dobro poznata vrata i reći neku od onih uobičajenih samo njima svojstvenih rečenica.Fale nam ONI.Falimo nam MI sami onakvo Kakvim su nas oni ČINILI.Jer sa njihovim odlaskom zauvijek odlazi ,nestaje i jedan dio nas. Dio koji više niko ne može nadomjestiti.Praznina koju niko ne može popuniti........"
Neznanka is offline   Reply With Quote
Old 10-11-2013   #139
Neznanka
Registrovan
Prijatelj
 
Neznanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 2,726
Default

"Ima u životu trenutaka koji se nikada ne mogu zaboraviti. Ima i onih koji se kao sićušne igle zabadaju u meso i živce čovjeka, koji se u sjećanju zariju toliko oštro i duboko da ih iz nas vrijeme nikad ne može izbrisati.
Samo su oni trenuci vječni, o kojima se ne može pričati. Ovi sitni, goli trenuci, skrivaju se stidljivo u srcu i tako provode svoj samotni život..."

Lajoš Zilahy - "Kad duša zamre"
Neznanka is offline   Reply With Quote
Old 18-12-2013   #140
kame
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 185
Post

“Alles ist miteinander verbunden, und hat einen Sinn. Obwohl dieser Sinn meist verborgen bleibt, wissen wir, dass wir unserer wahren Mission auf Erden nah sind, wenn unser Tun von der Energie der Begeisterung durchdrungen ist.”

Paulo Coelho

__________________
Online
kame is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
citati, knjiga, najbolji


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:50. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)