SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Vijesti iz Bosne i Hercegovine dosta zastupljena država kod nas... nešto zanimljivo smestite ovde...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 11-07-2009   #1
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default Srebrenica 1995-2009

Potočari: Dženaza i ukop za 534 identifikovane žrtve genocida u Srebrenici

11. 07. 2009. • 10:50 A. B.
Veličina slova:
Dženaza u Potočarima kod Srebrenice / reuters
24SI - Danas će u Memorijalnom centru Potočari kod Srebrenice biti obavljeni dženaza i ukop za još 534 identifikovane žrtve genocida u Srebrenici. Među najmlađim žrtvama koje će ove godine biti ukopane, trojica su na dan ubistva imala po 14 godina.
Ukupan broj ukopanih u Memorijalnom centru u Potočarima će nakon ovog dan biti 3.749 identifikovanih.
Na komemoraciji u Potočarima predviđeno je da govore visoki predstavnik u BiH Valentin Inzko, američki ambasador u BiH Charles English, član Predsjedništva BiH Haris Silajdžić i načelnik srebreničke opštine Osman Suljić.
Program će početi u 10.45 časova prijemom zvanica u Memorijalnom centru u Potočarima, nakon čega će biti obavljeno polaganje cvijeća na centralno spomen obilježje.
Vjerski obred predvodiće poglavar Islamske vjerske zajednice u BiH Mustafa Cerić, a nakon čitanja imena nastaradalih biće ukopani posmrtni ostaci.
Veliki broj Srebreničana iz naše zemlje i dijaspore stigao je prethodnih dana u Srebrenicu. Među najmlađim žrtvama koje će ove godine biti sahranjene tri su dječaka koja su na dan ubistva imala samo po 14 godina.
Tabuti sa posmrtnim ostacima žrtava genocida sinoć su prenijeti kod musale u Memorijalnom centru, a oko 5.000 članova porodica ubijenih već od jutarnjih sati obilazi tabute tražeći onaj sa imenom svoga najmilijeg.
Od jutros bez prestanka kolona automobila i autobusa pristiže iz pravca Vlasenice i ide preko Podravanja i Zelenog Jadra. Za sve njih obezbijeđen je parking u blizini Memorijalnog centra.
Subota, 11. juli, proglašena je Danom žalosti u Federaciji BiH.(24sata.info



NIKAD NE ZABORAVIMO SREBRENICU
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 11-07-2009   #2
Rarica
Registrovan
Prijatelj
 
Rarica's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,941
Default

NIKAD NE ZABORAVIMO SREBRENICU[/QUOT

Da se ne ponovi i nikad ne zaboravi!Eko hvala za podsecanje!
__________________
"Stiže proleće,
žao mi je svih onih kojima to nije važno."
Rarica is offline   Reply With Quote
Old 11-07-2009   #3
foto_Sapko
Blok
Dobar
 
foto_Sapko's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Location: SJENICA KLADNICA
Godine: 39
Posts: 1,396
Default

NADAM SE DA SE NIKAD NECE ZABORAVITI

MA DA IMA NEKIH KOJI SU TO DAVNO I ZABORAVILI

SAMO MI KRIVO STO OVE GOD NISAM MOGAO DA ODEM

EVO NEKOLIKO SLIKA OD PROSLE

I NEMOJMO ZABORAVITI !!!!!!!!

NIKAD !!!!!!









__________________


Kladnicanin al najljepsi
foto_Sapko is offline   Reply With Quote
Old 12-07-2009   #4
foto_Sapko
Blok
Dobar
 
foto_Sapko's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Location: SJENICA KLADNICA
Godine: 39
Posts: 1,396
Default

E OVO JE JEDAN AL NAJVECI DOKAZ DA NAS NAROD BAS SVE AL BASSS SVE BRZO ZABORAVLJA EVO OVDJE NAS 3 SE JAVILO I KOMENTARISALO SRAMOTA VALA SELAM
foto_Sapko is offline   Reply With Quote
Old 12-07-2009   #5
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Quote:
Originally Posted by foto_Sapko View Post
E OVO JE JEDAN AL NAJVECI DOKAZ DA NAS NAROD BAS SVE AL BASSS SVE BRZO ZABORAVLJA EVO OVDJE NAS 3 SE JAVILO I KOMENTARISALO SRAMOTA VALA SELAM

Svaka ti cast Sapko
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 12-07-2009   #6
Unicknnamed
Unicknnamed
Dobar
 
Unicknnamed's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Godine: 48
Posts: 1,569
Default

Quote:
Originally Posted by foto_Sapko View Post
E OVO JE JEDAN AL NAJVECI DOKAZ DA NAS NAROD BAS SVE AL BASSS SVE BRZO ZABORAVLJA EVO OVDJE NAS 3 SE JAVILO I KOMENTARISALO SRAMOTA VALA SELAM
Zar neko mora da napise komentar ovde da bi dokazao dal je zaboravio ili nije.Mogu ja napisati ovde cio roman ali nije to to.Od toga nemaju koristi ni zrtve a jos manje preziveli.A to ko je zaboravio a ko nije da se vidjet sve,ne samo u vezi Srebrenice vec i kod nas u Sjenici i u Sandzaku a vezano za stanje za vrijeme rata u BiH.

Sto koristis CAPS ?
__________________
Unicknnamed is offline   Reply With Quote
Old 12-07-2009   #7
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Quote:
Originally Posted by Unicknnamed View Post
Zar neko mora da napise komentar ovde da bi dokazao dal je zaboravio ili nije.Mogu ja napisati ovde cio roman ali nije to to.Od toga nemaju koristi ni zrtve a jos manje preziveli.A to ko je zaboravio a ko nije da se vidjet sve,ne samo u vezi Srebrenice vec i kod nas u Sjenici i u Sandzaku a vezano za stanje za vrijeme rata u BiH.

Samo da potpisem ...
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 12-07-2009   #8
borichi
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,621
Default

Washington: Obilježena godišnjica genocida u Srebrenici u Američkom kongresu

Bošnjačko-američko Savjetodavno vijeće za Bosnu i Hercegovinu sa sjedištem u Washington DC-u javlja da je 10. jula 2009. godine prigodnom komemoracijom u Američkom kongresu obilježilo godišnjicu genocida počinjenog u Srebrenici. Ovo je još jedno u nizu prisjećanja na tragičnu epizodu ljudske historije i odavanja počasti nevinim žrtavama ubijenim prije 14 godina od strane srpske vojske i policije.






Komemoraciju su obilježili uvodnim govorom Elmina Kulašić, izvršni direktor Savijetodavnog vijeća te u nastavku ambasador Damir Džanko, šef misije pri BiH ambasadi u Washington DC-u, Bridget Conley-Zilkić, direktor istraživačkog odjela Muzeja holokausta u Washington DC-u, Nerina Červa, pravni referent pri "Survivor Corps" i Trisha Raines, predstavnica ureda kongresmenke Eddie Bernice Johnson. U nastavku komemoracije prikazan je kratki film "A Cry from the Grave", koji nas je podsjetio na ulogu međunarodne zajednice u događanjima u Srebrenici u tom periodu. Pored Knjige žalosti u koju su se prisutni imali priliku upisati, izložen je ćilim istkan u Tuzli rukama žena izbjeglih iz Srebrenice. Ovaj ćilim je sastavljen od više panela i dio je zajedničkog projekta "Bosfama" i "Advocacy Project", a svaki njegov panel je ispisan imenom po jedne od žrtava genocida. Knjiga žalosti sa potpisima članova Američkog kongresa i ostalih prisutnih biti će uručena majkama Srebrenice i preživjelima genocida, javlja BAACBIH.


Elmina Kulašić

Trisha Raines


Knjiga žalosti

Izvor: bosnjaci.net
borichi is offline   Reply With Quote
Old 12-07-2009   #9
borichi
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,621
Default Sve je rekao...

Američki ambasador u BiH Čarls Ingliš poručio je da svi koji poriču genocid u Srebrenici postaju saučesnici u tom procesu:





Čarls Ingliš: "Onima koji poriču genocid, pokušavaju ga minimizirati ili ne priznaju odgovornost za njegove posljedice kažem: time samo činite da mrlja postane još veća, usložnjavate ovaj zločin i postajete saučesnici u tom procesu." Foto: Midhat Poturović


''I dok se sjećamo ove tragedije, dok se sjećamo genocida koji se ovdje dogodio, moramo još jednom priznati da svijet nije ništa učinio, da nije spriječio pokolj nevinih građana Srebrenice, Bratunca, Vlasenice, Žepe, Milića, Zvornika, Rogatice, Višegrada.

Onima koji poriču genocid, pokušavaju ga minimizirati ili ne priznaju odgovornost za njegove posljedice kažem: time samo činite da mrlja postane još veća, usložnjavate ovaj zločin i postajete saučesnici u tom procesu.

Onima koji iskorištavaju ovu tragediju u političke svrhe kažem: onim što činite ne iskazujete poštovanje prema žrtvama, niti dajete utjehu onima koji za njima žale. Danas ovdje ponovo tražimo da pravda bude zadovoljena za žrtve i njihove porodice i shvatamo da će se i onama suditi po onome što činimo u traženju pravde.

voanews.com
borichi is offline   Reply With Quote
Old 12-07-2009   #10
borichi
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,621
Default

borichi is offline   Reply With Quote
Old 12-07-2009   #11
Meliha Graca
meli
Dobar
 
Meliha Graca's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Location: hrvatska
Godine: 49
Posts: 985
Default

Ovim putem želim pozdraviti moju jako dobru prijateljicu Srebreničanku Remziju, koja trenutno živi u Njemačkoj i kojoj je samo sestra ostala živa.
Svako to pamti na svoj način i obilježava na svoj način, ja je nazovem i bude joj lakše.
Ni ona se ne bi složila da se " prepirete "ko koliko pamti i poštuje žrtve, jer samo životinja može ostati hladna poslije ovih slika.
Meliha Graca is offline   Reply With Quote
Old 13-07-2009   #12
foto_Sapko
Blok
Dobar
 
foto_Sapko's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Location: SJENICA KLADNICA
Godine: 39
Posts: 1,396
Default

Quote:
Originally Posted by Unicknnamed View Post
Zar neko mora da napise komentar ovde da bi dokazao dal je zaboravio ili nije.Mogu ja napisati ovde cio roman ali nije to to.Od toga nemaju koristi ni zrtve a jos manje preziveli.A to ko je zaboravio a ko nije da se vidjet sve,ne samo u vezi Srebrenice vec i kod nas u Sjenici i u Sandzaku a vezano za stanje za vrijeme rata u BiH.

Sto koristis CAPS ?

CAPS koristim da bi bolje vidjeli jer je bitno !!!

a napisao sam ovo zato sto mi je krivo da je nesto o plitici i nekim glupostima koje su nebitne svi komentarisu i javljaju se, a ovo je bitno za sve BOSNJAKE pa bilo kako bilo , a to sto nemaju koristi ONI koji su nastradali pa valjda imamo mi koji nismo JEDNU VELIKU LEKCIJU i da ne dozvoli se da se to ponovi.

E TO JE MOJE MISLJENJE I NISTA VISE.
foto_Sapko is offline   Reply With Quote
Old 13-07-2009   #13
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

A moje misljenje je da je i bolje i sevapnije setiti se tih zrtava jednom Fatihom, nego ovde ili bilo dje pisati "Srebrenica 1995-2009" ili "Da se ne zaboravi"
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 13-07-2009   #14
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by Crni Gruja View Post
A moje misljenje je da je i bolje i sevapnije setiti se tih zrtava jednom Fatihom, nego ovde ili bilo dje pisati "Srebrenica 1995-2009" ili "Da se ne zaboravi"
Grujane vazno je i jedno i drugo veruj mi.
  Reply With Quote
Old 14-07-2009   #15
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Quote:
Originally Posted by Crni Gruja View Post
A moje misljenje je da je i bolje i sevapnije setiti se tih zrtava jednom Fatihom, nego ovde ili bilo dje pisati "Srebrenica 1995-2009" ili "Da se ne zaboravi"


Grujane, ako si mislio na mene, postanski ti je dobro rekao. Prouciti Fatihu taj dan , kao i pisati i pricati o tome je nasa duznost i obaveza
Kao sto rece Meliha, ono samo zivotinja moze da zaboravi

Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 14-07-2009   #16
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Nisam brate mislio na tebe. Nisaqm mislio ni na koga, samo kazem moje misljenje zimi ti. Nemoj neko da se nadje vurijedjen mojim rijeima, stvarno nisam ni na koga mislilo.
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 14-07-2009   #17
Rarica
Registrovan
Prijatelj
 
Rarica's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,941
Default

I ja sam misljenja da ne smijemo da dozvolimo da se zaboravi i da treba da pisemo.Znam da svako na svoj nacin izrazava tugu i zaljenje ali nije to poenta-tebamo pisati da bi podsecali,da bi opominjali!Zivim sa devojkom koja je prezivela Srebrenicu,koja je izubila oca,ni dan danas nema svoj krov nad glavom-kolko njoj i slicnima znaci bilo kakva rijec!
Rarica is offline   Reply With Quote
Old 14-07-2009   #18
Rarica
Registrovan
Prijatelj
 
Rarica's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,941
Default

Evo i jos jedan predlog na ovoj temi-ko je u mogucnosti dogodine ins Allah da idemo na mars mira-ursuljanka i ja smo za!
Rarica is offline   Reply With Quote
Old 14-07-2009   #19
ursuljanka
Registrovan
Dobar
 
ursuljanka's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Godine: 38
Posts: 1,214
Default

O ovome treba i pisati i pricati.Sto kaze jedan predavac:'svaka majka koja voli svog sina u svojoj biblioteci treba da ima film o Srebrenici,a i svaka sestra koja voli svog brata.'
Naravno,dova uvijek dobrodosla!
__________________
'Ja sam neka druga vrsta,ja bih iskreno.U meni je srce ostalo.'
ursuljanka is offline   Reply With Quote
Old 14-07-2009   #20
Shurjak
Gost
 
Posts: n/a
Default

mogu da kazem "pomenulo se ne povratilo se".Nikad i nigde ne zaboraviti,11.07.1995god!!!!!
  Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
srebrenica


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 16:16. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)