SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Sport fudbal, košarka, formula1, rukomet, skijanje i sve što ima veze sa sportom, nacice mesto ovde...

Reply
Thread Tools Search this Thread Rating: Thread Rating: 1 votes, 1.00 average.
 
Old 29-03-2008   #161
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default Masa pod pritiskom



Felipe Masa nastavlja da dobija kritike nakon greške koju je načinio u Maleziji, a koja je koštala njegov tim dvostruke pobede i 8 bodova. Ovog puta su o njemu i njegovoj grešci govorili trostruki šampioni, Džeki Stjuart i Niki Lauda.

Džeki Stjuart je izjavio:

"Lanac je jak samo onoliko koliko i njegova najslabija veza, a Ferarijeva je Felipe Masa. Utisak koji sam ja imao je da je to bila vozačka greška. Previše je ubrzao na izlasku iz krivine, a više nema kontrole proklizavanja."

Masa se juče branio rečima da je njegovo okretanje na stazi bilo izazvano "različitim problemima" koji nemaju veze sa kontrolom proklizavanja, a i porekao je da mu je teško da vozi bez pomenutog elektronskog pomagala.

Niki Lauda je rekao za Sport Bild:

"Ako nije bio u pitanju tehnički problem, onda će Masa u Italiji biti pod strahovitim pritiskom. Od Bahreina pa nadalje, više neće smeti da priušti nikakve greške."
__________________
SVE JE RELATIVNO
_______________
http://atko.se
adnan is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 29-03-2008   #162
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default Meklaren: Ferari nije u prednosti u Bahreinu



Martin Vitmarš misli da Ferari neće biti u prednosti u Bahreinu, iako je na zimskim testiranjima bio jedini sa Tojotom koji je testirao u Bahreinu.

"Bilo bi nam drago da smo testirali u Bahreinu, ali imamo svoje prioritete na koje trošimo vreme", kaže Vitmarš.

"Tokom zimskih testiranja popravili smo aerodinamičku efikasnost bolida i hlađenje, tako da nam to sada nisu slabe tačke".

Od predstavljanja bolida do sada, u Meklarenu su na bolidu promenili oko 70% površina. Kažu da imaju kvalitetne podatke iz Bahreina od prošle godine i smatraju da im to što nisu testirali tokom zime neće biti hendikep. Od trke u Maleziji pa do trke u Bahreinu, nema službenih testiranja i oni će se skoncentrisati na druge važne stvari.

"Fokus je na pouzdanosti, koja je na prve dve trke bila zadovoljavajuća. Međutim, uvek ima stvari na koje treba obratiti pažnju".

"To posebno važi za probleme koje smo u Maleziji imali sa Hamiltonovim prednjim točkom i još razmišljamo o mogućnosti da ubacimo neke od novih delova".

Inače, Ferari je na zimskim testiranjima u Bahreinu proveo šest dana. Tada su koristili raniju specifikaciju aerodinamike za F 2008, a na raspolaganju nisu imali mekšu komponentu Bridžston guma.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 29-03-2008   #163
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default Ferrari u Bahreinu slavi 60-godišnjicu



Ferrari, kao konstruktor takmičarskih i sportskih automobila, iza sebe ima 60 uspešnih godina. Italijanski proizvođač tokom vikenda u Manami, i trke za Veliku Nagradu Bahreina, planira veliki Ferrari festival, kojim će obeležiti 60-godišnjicu postojanja...

"Malo je proizvođača koji su dostigli ono što je Ferrari za 60 godina postojanja. Scuderia Ferrari je jedna od najvećih sportskih marki u itoriji sveta. iza sebe ima 60 godina uspeha u Formuli 1 i međunarodnim takmičenjima sportskih automobila." - izjavio je Martin Whitaker, šef staze u Bahreinu. U Bahreinu će biti predstavljene legende kao što su Ferrari 166MM, koji je 1949. godine pobedio u trci 24 Sata Le Mansa. Fanovi će se sigurno obradovati i bolidima iz 50. godina prošlog veka. Tu će biti i Ferrari Dino 246, u kojem je titulu osvojio prvi Englez, Mike Hawthorn. Naravno, na Ferrari festivalu pojaviće se i modeli F40, F50, Enzo Ferrari i Testa Rossa.

(Automagazin)
adnan is offline   Reply With Quote
Old 30-03-2008   #164
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default McLaren dobio poslednje mesto u depou u Bahrainu



Za vreme prve dve trke McLaren je imao peto mesto u depou iako su prosle godine zavrsili sampionat kao poslednji u konkurenciji konstruktora. Sada je organizator GP u Bahrainu obajavio da ih je FOM (Formula One Management) naterala da dodele McLarenu poslednje mesto u depou. Zasto je FOM promenila misljenje je nejasno i javicu kasnije kada saznam vise.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 30-03-2008   #165
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Verovatno su se bunili ostali timovi zbog protekcije prema McLarenu. Prema listi prosle sezone, oni su bili zadnji i treba da im pripadne poslednje mesto za depo. Nevidim razlog sto im se na prosloj trci dodijelilo peto mesto. Sto se tako minardi nikad nije nasao tu nedje nego uvijek na zaceljku?

A za Massu sam hteo jos ranije da prokomentarisem, al zaboravih. Meni je cvoveka zao, sad ispade da je on ubedljivo najgori od svih vozaca u F1 cirkusu. Nije tacno, i verujem da ce on svoje kvalitete dokazati kad to najvise bude trebalo i njemu i Ferrariju, vec je to uradio par puta, i opet ce. Vrijedi on mesta koje ima.
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 31-03-2008   #166
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Za Masu nisam siguran da je medju elitom jer je od svojih 5 pobeda svih 5 ostvario sa pol pozicije i po suhom vremenu. Cim nesto nije kako treba gubi koncentraciju i pravi greske. Da ne pametujem mnogo vreme ce pokazati da li ce ga Ferari zadrzati u 2009 ili ne.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 01-04-2008   #167
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default Mercedes "raskida" sa McLarenom



Ponedeljak, 31. mart 2008. 19:42

Norbert Haug potpredsednik Mercedes-Benz Motorsport je pre trke u Maleziji postavio Ron Dennisu sefu McLaren Group ultimatum: Da napusti tim i prepusti kormilo Mercedesu ili ce u protivnom Mercedes-Benz Motorsport raskinuti ugovor o isporuci motora za 2009.

Medjutim Ron Dennis se pojavio na trci u Maleziji i pokazao da ne zeli da napusti McLaren. Iz pouzdanih izvora saznajemo da Mercedes-Benz Motorsport vec vodi pregovore sa Ditrihom Matesicem i Gerhardom Bergerom o kupovini tima Torro Rosso, a Ron Dennis sa Hondom o obnovi uspesne saradnje. McLaren je sa Hondinim motorima osvojio cetiri uzastopne titule 1988 - 1991.

Vec dugo je poznato da Haug i Dennis nisu najbolji prijatelji i da Mercedes-Benz Motorsport vec duze vremena pokusava da preuzme McLaren. Kao glavni razlog raskidanja ugovora navodi se spijunska afera sa Ferarijem a i druge odluke koje tvrdoglavi Dennis donosi samovoljno.

Proslogodisnja kazna od 100 miliona dolara je tesko pogodila McLaren a i ostali su bez prihoda od sponzora zbog gubljenja svih bodova u konkurenciji konstruktora. McLaren nije osvojio titulu od dominacije finca Mike Hakkinena 1998 – 1999 a kao glavni krivac navodi se Ron Dennis.

Ron Dennis je generalni direktor i predsednik upravnog odbora McLarena od 1980. Svoju karijeru je zapoceo kao mehanicar u Kooper Formula One davne 1966, radio je kako sa Formulom 1 tako i sa Formulom 2 i 3 dok 1980 nije postao sef McLarena. Ostalo je istorija. McLarenova statistika je impozantna: 8 puta svetski prvak u konkurenciji konstruktora, 11 puta svetski prvak u konkurenciji vozaca, 157 GP pobeda, 134 pol pozicije i 419 podijuma.

BMW je slicno uradio 2006 kada je raskinuo neuspesnu saradnju sa Williamsom i kupio svajcarski Sauber i potom postizao bolje uspehe nego Williams. Mercedes ima slicne ambicije.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 02-04-2008   #168
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Ovo je gore

Aprililili

Ne sekirajte se Mercedasi.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 02-04-2008   #169
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default


Prosli put si me zeznuo za ginisa,vise neces ....
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 02-04-2008   #170
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Hahahahahhahaaaaaaa, joj kralju

Sta te to zeznuo, nesto se ne secam. Jel sta sa foruma ili uzivo?
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 02-04-2008   #171
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post

Prosli put si me zeznuo za ginisa,vise neces ....
Nikad ne reci nikad.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 02-04-2008   #172
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

na forum,da je limeni upisan u ginisovu knjigu-tako nekako,nije samo mene zeznuo...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 03-04-2008   #173
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

hahahahaha mocan fles... hahahahaha bravo

ali kad smo vec kod formule u temi, juce vidim u novinama u prolazu naslov, da je predsednik FIA Max Mosley uhvacen na delu sa 4 prostituke... Imali tu istine?
Nisam jos kuci, pa nikao da sednem ja da malo snjuam po netu, ne mogu ni ovo da stignem da procitam!

Pozzzz
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 03-04-2008   #174
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default Skandal Maksa Mozlija!



Maks Mozli je uhvaćen u rasističkom seksualnom skandalu i trenutno se konsultuje sa svojim advokatima oko odbrane.

Portparol FIA je izjavio da Maks Mozli konsultuje advokate, nakon što je britanski tabloid News of the World objavio fotografije na kojima Maks Mozli izvodi orgije sa pet prostitutki usput izigravajući naciste.

"Što se tiča FIA, ovo je stvar između gospodina Mozlija i novina," rekao je portparol.

"Znamo da su advokati gospodina Mozlija sada u kontaktu sa tim novinama i FIA nema komentar."

Postavlja se pitanje da li će Mozli podneti ostavku. Direktor Holokaust Centra Stefan Smit rekao je za Times da Mozli mora da se izvini i podnese ostavku. On je naglasio da ako se Mozli suprostavlja rasizmu u motosportu, onda mora i sam da živi po tim standardima.

Berni Ekelston, koji je dugogodišnji prijatelj i saveznik Maksa Mozlija ne slaže se da Mozli treba da podnese ostavku.

"Teško mi je u to da poverujem," rekao je Berni za Guardian. "To je njegova stvar ali meni zvuči kao nameštaljka. Da li je oštetio F1? Ne."

Mozlijev otac, Ser Osvald Mozli je bio lider fašističke stranke u Britaniji na čijem je venčanju prisustvovao i Adolf Hitler. Ipak Ekelston demantuje tvrdnje da je i Maks Mozli rasista.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 03-04-2008   #175
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default Od Mozlija se traži ostavka!

Maks Mozli je nakon seksualnog skandala objavio pismo u kojem se izvinio svima koji su se našli uvređenim, ali je odbio da podnese ostavku na svoju funkciju u FIA.

Pritisak na Maksa Mozlija se povećava iz dana u dan, a jutros je objavljeno saopštenje Honda F1 tima. Honda traži Mozlijevu ostavku:

"Neophodno je da ključne ličnosti u sportu i biznisu zadrže najviše standarde ponašanja kako bi ispunjavale svoje dužnosti sa integritetom i poštovanjem."

"Honda F1 tim je vrlo nezadovoljan poslednjim događajima sa gospodinom Mozlijem, i mi smo zabrinuti da je reputacija formule jedan i svih njenih učesnika ukaljana."

"Mi zahtevamo da FIA ovu stvar pažljivo razmotri i donese momentalne odluke koje su u najboljem interesu F1 i motosporta." stoji u saopštenju Honde.

BMW i Mercedes su izdali zajedničko saopštenje u kojem navode:

"Sadržaj publikacije je odvratan. Kao kompanije, mi se strogo distanciramo od toga."

"Ovaj incident se tiče Maksa Mozlija što lično što kao predsednika FIA."

"Posledice ovoga se protežu daleko izvan industrije motosporta. Očekujemo odgovor od relevantnih organa FIA."

Nekadašnji vlasnik Minardija Pol Stodard takođe smatra da Mozli mora odmah da napusti FIA.

"On mora da ode, on apsolutno mora da ode," rekao je Stodard za BBC radio.

Stodard je objasnio da niko ko je na javnoj funkciji ne može da pređe preko ovakvog skandala i da ostane na istoj poziciji.

"On je predsednik FIA. Ne možete imati nekoga poput njega na poziciji čija je uloga da se sreće sa liderima širom sveta."

Već smo ranije najavili da Mozli neće ići u Bahrein , a sada je objavljeno i pismo Kalifa Bahreina koji kaže da Mozli nije dobrodošao u njegovoj kraljevini:

"Sa velikim žaljenjem, mislim da pod trenutnim okolnostima, ne bi bilo umesno za vas da budete trenutno u Bahreinu," navodi se u pismu.

Očekuje se reakcija FIA, i samog Mozlija.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 03-04-2008   #176
Musko
Soldiers of fortune
Prijatelj
 
Join Date: Jul 2007
Location: Highway to hell
Godine: 58
Posts: 2,544
Default

nemoj tako atko covek se samo malo razonodio i odmah ga svi osuduju ja licno mislim da on nije nacista
Musko is offline   Reply With Quote
Old 03-04-2008   #177
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

95% ljudi da ih padne uradili(radili) bi isto....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 03-04-2008   #178
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Quote:
Originally Posted by Musko View Post
nemoj tako atko covek se samo malo razonodio i odmah ga svi osuduju ja licno mislim da on nije nacista

Mogli bi da ga pitamo ima li neki stari slem da ti proda.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 03-04-2008   #179
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default Sumaher kao Asterix u novom filmu.



adnan is offline   Reply With Quote
Old 04-04-2008   #180
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Jel ovo neka parodija na asterixa ili neka reklama?
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
2008


Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Slike iz Sjenice 2008 Tahirovce Slike iz Sjenice 569 31-05-2010 23:33
Oktoberfest 2008, kod nas.. borichi Carsijska raja 3 15-10-2008 06:09
Top 10 Glumica 2008 STRANAC Ovo i ono 7 07-09-2008 20:51
Zelje 2008 Cherry Ovo i ono 14 09-07-2008 04:22
euro 2008 liliput Sport 24 11-05-2008 21:50


All times are GMT +2. The time now is 14:05. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)