SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 26-01-2007   #1
solak
Gost
 
Posts: n/a
Default koliko je jaka dijaspora sjenice

koliko je jaka dijasporaSjenice i koliko pomaže Sjeničacima.
  Reply With Quote
Sponsored Links

Old 26-01-2007   #2
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Neznam koliko je jaka dijaspora Sjenice, ali mislim da je veoma neorganizovana - barem ovde u Svedskoj gde ja zivim. Dijaspora pomaze Sjenici ekonomski ali to je individualno.



Sjenica zivne svakog ljeta kada "stranci" dolaze na odmor. Ljudi renoviraju kuce, prave lokale, ugostiteljski lokali su prepuni a trgovina cveta ta dva meseca. Svi koji dodju potrose najmanje 1000 eura a mnogi i puno vise, naravno kada podju ostave roditeljima i rodbini para a i mnogi salju pare tokom citave godine. Moja procena je da se radi o vise miliona eura godisnje.



Naravno sve je to malo. Dijaspora bi mogla puno vise da pomogne ne samo ekonomski vec i idejama i iskustvima sa zapada, koji je ocigledno daleko odmakao nasoj domovini. Treba stvoriti uslove za strane investicije u Sjenici. To znaci da se birokratija, mito i korupcija iskorijeni - da covek ne treba da izgubi mesece po raznim kancelarijama vadeci razne dozvole i papire a i da "podmazuje" razne cinovnike. Zakonodavstvo treba da funkcionise - da se ne ceka mesecima i godinama za isplatu dugovanja a i da ti svaki gilipter ne dolazi i uzima reket. Naravno ima ljudi u Sjenici kojima ovo ne odgovara, dovoljno im je da napune svoje dzepove eurima a i onih koji bi ostali bez posla i vlasti. Za ostatk naroda bas ih briga.



Kada bi se neki osnovni uslovi ispunili ja bih prvi ozbiljno razmisljao da ulozim pare u sjenicku privredu a siguran da bi mnogi drugi isto uradili.
__________________
SVE JE RELATIVNO
_______________
http://atko.se
adnan is offline   Reply With Quote
Old 27-01-2007   #3
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

E moj Atko. kazes , kada bi se neki osnovni uslovi ispunili............

O tome ne treba puno trositi rijeci jer se to nikada, ama bas nikada nece desiti

A sto se tice Sjenicke dijaspore, situacija je gora nego ona u Sjenici za vreme predizborne kampanje
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 27-01-2007   #4
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Ako si upravu Eko onda je zalosno ...
adnan is offline   Reply With Quote
Old 27-01-2007   #5
keiselbach
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Godine: 37
Posts: 512
Default

Svidja mi se tema koju si postavio no prvo treba pustiti gastarbajtere da oni iznesu svoja misljenja.Pa da i mi koji tu zivimo "prosunemo" po neku pametnu sta bi trebalo raditi.
keiselbach is offline   Reply With Quote
Old 24-02-2007   #6
Undercover 007
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Location: USA
Godine: 46
Posts: 339
Default

Sjenicaci su neorganizovani kako u dijaspori tako i u samoj sjenici.Kako sam ostavio Sjenicu tako sam je nasao jedino sto su prinovili je novi sat na posti ostalo je u jos bednijem stanju.
Undercover 007 is offline   Reply With Quote
Old 25-02-2007   #7
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

I taj sat ne radi otkako si TI otišao!hahahaha

Ima dvije godine,ne radi!
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Old 25-02-2007   #8
keiselbach
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Godine: 37
Posts: 512
Default

Pa kako da radi na -40 stepeni?Nama trebaju specijalni satovi sa kristalima da ne mrznu.
keiselbach is offline   Reply With Quote
Old 25-02-2007   #9
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

izgleda trosi puno struje.........
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 25-02-2007   #10
Undercover 007
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Location: USA
Godine: 46
Posts: 339
Default

Eto znao sam da nece dugo izdrzat
Undercover 007 is offline   Reply With Quote
Old 26-02-2007   #11
keiselbach
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Godine: 37
Posts: 512
Default

Ne trosi puno struje nego zamrznu kazaljke i onda pokazuje tacno vreme samo 2 puta u toku dana
keiselbach is offline   Reply With Quote
Old 26-02-2007   #12
benda
monsieur
Početnik
 
benda's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: france
Godine: 55
Posts: 141
Default

dozvolite da se i ja ubacim u vasoj interesantnoj konverzaciju...dajem vam totalno pravo sto ovako pesimisticki razmisljate o ovoj nasoj situaciji u SJENICI.Svima nama je zelja da se pokrene masina za razvoj za investiciju za nove moderne ideje za to postoje puno mocni ljudi iz inostranstva ali nazalost problem je u tome sto ne smeju ili jednostavno nece da rizikuju investirat u rodni kraj.....gde su po vasem misljenju najaci i najbogati od nas ?(PRIMORJE SARAJEVO ITD....) budite pozdravleni
benda is offline   Reply With Quote
Old 28-02-2007   #13
keiselbach
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Godine: 37
Posts: 512
Default

Svakako da nije problem u onima koji zele da finansiraju i ulazu nego u oportunistickim snagama mile nam Sjenice.Te kontraproduktivne snage nikako da isceznu vec jednom kao vrsta nego se na zalost umnozavaju.
keiselbach is offline   Reply With Quote
Old 07-08-2007   #14
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Sjenicka dijaspora je i jaka i brojna i to je svima nama vidljivo za ovih par letnjih meseci.To sto je neorganizovana je greska onih koji ne vide tu snagu i brojnost nase dijaspore.Mislim konkretno na vodece politicke i privredne strukture u gradu.

Sta da se radi???

Nebi bilo lose da malo osvezimo ovu temu i da pokusamo da nadjemo neke odgovore...ko zna mozda ce kroz necije glave na nekim polozajima produvati neki novi vetrovi,mozda noseni bas sa ovog foruma...
  Reply With Quote
Old 07-08-2007   #15
sabina
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 279
Default

ja mislim da dijaspora salje i ulaze novac vise pojedinacno, tj. svako salje porodici ili pomogne nekom od svojih da otvori neki lokal i radi. tako je sigurnije, jer znamo koliko su "postene" vlasti kod nas a i u citavoj drzavi. bilo sta da ti treba, bilo gde treba ti jaka veza ili pun novcanik. a i taj nas narod se promijenio i postao cudan. misli ako dodje neko iz inostranstva pun je para i treba ga iskoristiti i oguliti do gole koze. niko i ne pomisli da se mora dobro raditi i stedeti da bi se imalo. nigde nista ne pada sa neba, niti ce ti neko dati nesto dzabe. pa tako covek vise i cijeni ono zasta se morao namuciti i zaraditi sam, nego ono sto dobije. sto lako dobijes, lako i potrosis.
sabina is offline   Reply With Quote
Old 08-08-2007   #16
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Znate kako,ja mislim da Sjenica ima potencijala da bude nesto vise od ovoga sto je sad...a naravno za to je potrebno malo para i malo da volis ovaj grad....Cula sam dosta ljudi koji kazu,vala kad dodjem dogodine,ovde cu da napravim bazen,ski-stazu,odmaraliste...ne znam sta vec. Samo ne znam sto to ne vidimo?! Mada,iskreno,ni ja se ne bih bakcala sa tim,trosila vrijeme i pare,verovatno tesko stecene,pogotovu,ako bude po Sabininom,pa sa to ne bude postovalo.



Mislim da dijaspora moze puno da pomogne,a i da hoce,samo sto im treba vremena da malo sednu,popiju kafu....pa ko zna...
__________________
Bila sam na IQ testu. Srećom bio je negativan.
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 22-08-2007   #17
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Svoju jacinu i organizovanost,

dijaspora Sjenice nam moze,u velikoj meri,pokazati u temi "Pomoc za lijecenje male AJSE BAKOVIC".
supergirl is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
dijaspora, jaka, koliko, sjenice


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
KOLIKO SU AKTIVNI CLANOVI SJENICA.COM halilce Predstavljanje članova 1406 30-11-2014 00:45
Koliko Poznajete Sebe??? sanna72 Ovo i ono 8 01-08-2008 16:33


All times are GMT +2. The time now is 07:48. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)