SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Vijesti iz Srbije nešto zanimljivo i smatrate da trebaju znati i drugi... posveti mu temu...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 16-06-2012   #1
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default Vlada DS, SPS-PUPS-JS, LDP i URS?

Beograd -- Demokrate intenzivirale pregovore o novoj vladi. Novu većinu činiće verovatno DS, SPS-PUPS-JS, LDP, URS i manjine, saznaju "Novosti."

Formiranje vlade pitanje je trenutka. Demokratska stranka mogla bi sutra da obelodani da ima parlamentarnu većinu.

Ukoliko se poklope i poslednje političke kockice, postoji šansa da predsednik države Tomislav Nikolić već u ponedeljak poveri i zvanično mandat za formiranje vlade kandidatu za premijera Borisu Tadiću, saznaju „Novosti“.

Ključ nove većine bila je odluka rukovodstva DS da nastavi pregovore za sklapanje vlasti i sa Mlađanom Dinkićem. Demokrate su praktično popustile zategnute strune u odnosima sa liderom URS, što je otvorilo vrata i da Ivica Dačić stane na Tadićevu stranu. Lider socijalista, naime, nija pristajao da se formira vladajuća većina samo uz pomoć LDP, zbog različite nacionalne politike, već su insistirali da u igru uđu i regionalisti.

Kako saznaju "Novosti", vrh DS poslao je jasne signale Dinkiću da im ne smeta ni njegovo lično učešće u budućoj vladi ukoliko se postigne jasan i dugoročan dogovor o političkim i ekonomskim principima koalicije.

Tadićevi su, tako, nastavili intenzivne konsultacije sa socijalistima, Dinkićem i Čedomirom Jovanovićem, a ti neformalni razgovori iza kulisa političke scene biće nastavljeni i u nedelju.

Prema našim informacijama, u toku dana trebalo bi da se susretnu i Dačić i Dinkić, pošto su se oni već nezvanično dogovorili da, čuvajući jedan drugome leđa, i zajednički nastupaju u nastavku razgovora za sklapanje Vlade i podeli celokupnog kolača vlasti.

Zvanično, ostalo je da socijalisti obelodane da su se stekli uslovi da se formira vlada sa DS i da tako odagnaju sve sumnje da se još kolebaju i da je moguć njihov prelet ka naprednjačkom jatu.

Aleksandar Vučić, lider SNS, još čeka odgovor SPS na javni poziv da započnu pregovore za formiranje republičke vlasti, a nezvanično je u toj kombinaciji za Dačića već rezervisana premijerska funkcija.

"Čekamo da nas demokrate pozovu jer smo s njima u pregovorima. U međuvremenu, DS treba da završi razgovore s LDP, s kojim mi ne pregovaramo. Nemamo ništa protiv da u Vladu uđe LDP ako se dogovorimo oko politike prema Kosovu i RS, i ako je u koaliciji i URS", izjavio je lider JS Dragan Marković Palma.

Komentarišući Vučićev poziv da sednu za sto, Palma je rekao:

"Ako propadnu pregovori sa DS, videćemo šta ćemo da radimo. O Vučićevom pozivu još nisam razgovarao sa Dačićem. Ne treba odbaciti ni mogućnost da pregovori o vladi dožive fijasko i da Srbija opet izađe na izbore."

Šanse da naprednjaci preuzmu novu inicijativu za formiranje vlade, tako su ponovo znatno smanjene. Iako su u petak politički kuloari brujali o novoj vladi Vučića, Dačića i Dinkića, demokrate su se u veleobrtu vratile u igru. Naredni dani pokazaće koliki je zaista njihov politički kapacitet da sastave novi ministarski kabinet. Izvori iz svih najvažnijih stranaka nas ubeđuju da su na korak do tog cilja.
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 16-06-2012   #2
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

u srbiji sve mora komplikovano...
majstori su da nadju tezi put do resenja...
zidanje skadra se nastavlja u svim sferama...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 16-06-2012   #3
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Vrijeme je da neko preuzme odgovornost za celokupno stanje u Srbiji..neko ko će da stane na put "divljanju evra",padu proizvodnje,socijalnoj pravdi.Da ne razmišljaju građani šta ih čeka sutra,već da mirno spavaju znajući da ih ujutru čeka posao i da od tog posla i plate mogu da žive koliko-toliko normalno.A,lično moje mišljenje je da će to moći samo ako SPS bude čvrsto držao dizgine nove vlade..
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Old 17-06-2012   #4
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

interesanto razmisljanje,moram da kazem...
posebno onaj deo oko "dzokeja" mi je jako interesantan

ono sto si ti napisao je najmanje sto neka vlada mora da uradi ali...
nije problem vlada,ne postoji vlada koja moze da promeni pojedinca a pojedinac koji moze da promeni drustvo.
da celokupni nemacki bundestag sa sve kancelarom se preseli i radi za srbiju, pomaka nebi bilo za milion godina.
nema novaca i investicija koje mogu pomoci ako se okruzenje-ljudi ne promene.
cim izadjes na ulicu videces nekog kako "cisti dzepove" na ulici, drugi gledaju gde ce sta da polome, cak lome i decije igracke u parku
treci gledaju kako da se prime na drzavna jasla, da ne moraju nista da rade a da niko ne moze da ih istera zbog nerada.
cetvrti,cak i onde gde rade,od cega zive i decu hrane, kradu i srozavaju na najmanji nivo.

ima jedna izreka u nasem narodu, a tice se familijarnog zivota i kaze nsto tipa ovako:

-cela porodica da kuci,jedan da rasipa, nikada nista sakupiti nece!!!!!

isto je i sa drzavom, dok je svi ne prihvate kao svoju kucu ona nece krenuti napred.
dok se svi ne budu trudili da daju 101% od sebe, nece biti bolje.

amerikancima je rekao kenedi a srbiju pokusao da nauci djindjic "da ne pitaju sta moze drzava da ucini za njih vec sta oni mogu za drzavu"

dokle god ne bude bilo tako,nema napred...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 17-06-2012   #5
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Quote:
Originally Posted by halilce View Post
A,lično moje mišljenje je da će to moći samo ako SPS bude čvrsto držao dizgine nove vlade..
Ene ga a ja sam bio ubedjen da ti je sledeca stranka SNP kad on hoce u sps..

A cim se on kleo u slobicu ne treba mu verovat ...
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 17-06-2012   #6
SEJO31-de
DZAMIL
Domaćin
 
SEJO31-de's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Location: Hann.Münden
Posts: 7,125
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
Ene ga a ja sam bio ubedjen da ti je sledeca stranka SNP kad on hoce u sps..
: Mislim:
SEJO31-de is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
ldp, spspupsjs, urs, vlada


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:21. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)