SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 27-06-2009   #1
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default Politika: Bošnjaci traže garancije za Sandžak

Bez ?vrstih garancija da ?e Novi Pazar, Tutin, Sjenica, Prijepolje, Priboj i Nova Varoš biti u istom statisti?kom regionu. – Ljaji?evi i Ugljaninovi poslanici ne?e glasati za zakon o regionalnom razvoju
Predlog zakona o regionalnom razvoju, koji ?e podeliti Srbiju na sedam regiona, izazvao je nemir kod sandža?kih partija zbog mogu?nosti da se novim granicama razdvoje opštine u toj oblasti. Lider Sandža?ke demokratske partije i ministar u Vladi Srbije Rasim Ljaji? rekao je ju?e za „Politiku” da ovaj zakon, o kome bi trebalo da se glasa 8. jula, ne?e pro?i u Skupštini Srbije bez ?vrstih garancija da ?e Novi Pazar, Tutin, Sjenica, [...]
Vaš komentar


Saznajte više o temi...
iSelektor is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 27-06-2009   #2
NeXeN
preRegistrovan
Početnik
 
NeXeN's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Sjenica
Posts: 514
Default


i za jedne i za druge!
__________________
www.alrazi.co.cc
nexen.wapamp.com
NeXeN is offline   Reply With Quote
Old 27-06-2009   #3
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Konacno malo vedrine i iznad naseg neba...najprije me je veoma prijatno iznenadio gos.Tihic odbijajuci sve razgovore sa traktoristom Miloradom,a sada evo i ovi nasi pocinju da reaguju.
Po meni je ovo sasvim normalno i ocekivano jer bez regije Sandzak kakvog bi smisla mogle imati stranke poput SDA ili SDP...
  Reply With Quote
Old 27-06-2009   #4
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Zaboravio sa NPS ili se vise ne racunaju ...
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 27-06-2009   #5
Shurjak
Gost
 
Posts: n/a
Default

dobro je da su se setili da na vakat reaguju.Prateci izlaganje na Skupstini poslanika SDA mislila sam da je kraj. No hvala ALLAHU dragom da im je doslo iz dupeta u glavu svima,SDP-u i SDA.
  Reply With Quote
Old 27-06-2009   #6
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Quote:
Originally Posted by Shurjak View Post
No hvala ALLAHU dragom da im je doslo iz dupeta u glavu svima,SDP-u i SDA.

Trebace jos puno vise ovakvih poteza zajedno da povuku da tipovima iz ove dve gore navedene stranke dodje iz dupeta u glavu.
Oni mogu svoje pristalice kupovat jednim dobrim potezom pa njima manipulisat narednih 20 god
Vrijeme je najbolji pokazatelj, zato sacekajmo da vidimo sta ce izac iz ovoga
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 27-06-2009   #7
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
Zaboravio sa NPS ili se vise ne racunaju ...
i NPS naravno,s'tim da bi NPS nastavio borbu za ostvarivanje svojih politickih ciljeva i ideala(teritorijalna i kulturna autonomija Sandzaka) bez obzira kakve bi bile odredbe Srpskog parlamenta,dok bi za SDA i SDP(koje konstituisu taj parlament) bilo tesko da dokazu svom birackom korpusu da su i dalje Bosnjacko-Sandzacke stranke a sa druge strane da glasaju za ovu ponudu regionalizacije Srbije...
  Reply With Quote
Old 27-06-2009   #8
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

e muka uci u Sjenicki parlament a zamisli u republicki, visoko su macku dzigerice ...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 27-06-2009   #9
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

ja mislim da reakcija ovde dve vecinske bosnjacke stranke je usledila posle akcije koji je preuzeo Dzemail Suljevic sa svojom inicijativom o bojkotu predlozenog nacrta regionalizacije...
ove dve vecinske stranke,dobro su poznate kao suigraci vlasti na visem nivou,i da za saku interesa njih nekoliko iz vrha,potpuno zaborave NACIONALNE INTERESE...
nego,sreca da je tu Dzemail Suljevic koji nema straha ni srama da stne ni pred kim i sve mu slozi u oci,kao na onoj konferenciju kada ih je nazvalo IZDAJICAMA ako ne bojkotuju pomenuti nacrt...
ova dvojica su prepoznala da tu nema igre,jer Bosnjacima kad dodje PET DO DVANAEST znaju oni sta ce radit...
tako,nisu smeli da cekaju,pa su 5 dana posle Dzemalia povukli ovaj potez...
sve u svemu,misljenja sam da za OVO POLUVREME BOSNJACKOG JEDINSTVA najvise trebamo zahvaliti Suljevicu....
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 27-06-2009   #10
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Talking

Quote:
Originally Posted by STRANAC View Post
ja mislim da reakcija ovde dve vecinske bosnjacke stranke je usledila posle akcije koji je preuzeo Dzemail Suljevic sa svojom inicijativom o bojkotu predlozenog nacrta regionalizacije...


koji bojkot dje to bojkotovao, sa cim da bojkotuje,? jedino pred spomenik
od 3 odbornika u Sjenici ("ali u Sjenici" jedan je napustio sednicu) i sta ti mislis da to ima uticaja na Republicki parlament , nije imalo ni na Sjenicki.
Zar mislis da rasim i Suljo slusaju sta ovaj prica, smijem se kladit da bi prije saslusali mene i tebe...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 27-06-2009   #11
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Quote:
Originally Posted by STRANAC View Post
nego,sreca da je tu Dzemail Suljevic koji nema straha ni srama da stne ni pred kim i sve mu slozi u oci,kao na onoj konferenciju kada ih je nazvalo IZDAJICAMA ako ne bojkotuju pomenuti nacrt...
ova dvojica su prepoznala da tu nema igre,jer Bosnjacima kad dodje PET DO DVANAEST znaju oni sta ce radit...
tako,nisu smeli da cekaju,pa su 5 dana posle Dzemalia povukli ovaj potez...
sve u svemu,misljenja sam da za OVO POLUVREME BOSNJACKOG JEDINSTVA najvise trebamo zahvaliti Suljevicu....

E bravo care , upravo sam na to mislio. Ovih dvojica Beogradskih pijuna, istina imaju ( tvrdoglavo )vecinsko biracko tijelo Sandzaka ali ni blizu nemaju pameti ni smelosti kao Suljevic
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 27-06-2009   #12
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by STRANAC View Post
ja mislim da reakcija ovde dve vecinske bosnjacke stranke je usledila posle akcije koji je preuzeo Dzemail Suljevic sa svojom inicijativom o bojkotu predlozenog nacrta regionalizacije...
ove dve vecinske stranke,dobro su poznate kao suigraci vlasti na visem nivou,i da za saku interesa njih nekoliko iz vrha,potpuno zaborave NACIONALNE INTERESE...
nego,sreca da je tu Dzemail Suljevic koji nema straha ni srama da stne ni pred kim i sve mu slozi u oci,kao na onoj konferenciju kada ih je nazvalo IZDAJICAMA ako ne bojkotuju pomenuti nacrt...
ova dvojica su prepoznala da tu nema igre,jer Bosnjacima kad dodje PET DO DVANAEST znaju oni sta ce radit...
tako,nisu smeli da cekaju,pa su 5 dana posle Dzemalia povukli ovaj potez...
sve u svemu,misljenja sam da za OVO POLUVREME BOSNJACKOG JEDINSTVA najvise trebamo zahvaliti Suljevicu....
100% ISPRAVNO ali Dzemo je i ranije pricao i ukazivao na njihove propuste pa ga nisu slusali,moje misljenje je da se sa ovim predlogom o regionalizaciji doslo do krajnjih limita Rasimove i Suljove "rastegljivosti" pa su zato ovako jednoglasno reagovali...jer,kazem vam,ako ovaj zakon prodje njih dvojica mogu slobodno da se poselame sa svojim mestima u parlamentu...no sve u svemu ovo je veoma pozitivna vijest i ja sam se najiskrenije obradovao.
  Reply With Quote
Old 27-06-2009   #13
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by 36310 View Post
100% ISPRAVNO ali Dzemo je i ranije pricao i ukazivao na njihove propuste pa ga nisu slusali
jedan put je Alija,rahmetli,rekao:
-Bošnjaci ne obijaju mnogo dzamijske pragove,ali im nikako ne dirajte dzamije...!!!

elem,ako ovo personifikujemo na nasu pricu mozemo reci da
sandzacki Muslimani,Bošnaci, mogu sa svime da se igraju i kockaju,
ali ako im neko dirne SANDZAK,neka se cuva...

znas,mi smo jako tvrdoglav a inzad svega ponosona narod...
mi cemo radije trpeti glad,i nerazvijenost,i puno jos koje cega jer uvek cemo gajiti nadu da cemo se izvuci iz tih situacija,zato tako olako i poklanjamo glasove bilo kome,ili onome sto ima lepu kravatu,ili onome sto ima lepu znacku,onome sto ne ume da prica,onome sto nas komsija ne prica sa njim,NE OBRACAJUCI PAZNJU na mozda i pogubne tonove njihove politike...
zato,nama je potreban jedna ovakva turbulencija da zapravo vidimo kud nas ta nasa takva inferiornost i vodi...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 27-06-2009   #14
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Quote:
Originally Posted by Elvis-Eko View Post
, istina imaju ( tvrdoglavo )vecinsko biracko tijelo Sandzaka
istina da imaju
a mozes ti rec da su biraci tvrdoglavi, maloumni,nepismini ali oni imaju ono sto im treba - biracko tijelo...
a ovi pametni neka kritikuju i palamude do donosenja zakona o strankama, posle toga ce moci samo kolumne pisat e da li ce ih neko objavit ...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 27-06-2009   #15
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

nikad se ne zna ko ce i koliko imati biracko telo...
ako uzmemo cinjenicu da je SDA sa gotovo 100 % birackim telom u 2000. godina
imala 40% u 2004,mozemo,ako hocemo,zakljuciti da tu nema pravila...
isto tako ovaj Suljevic je tada imao vise od 20% bosnjackog korpusa u sjenici,a nemali broj i u N.P.

elem,politika je cudo,narod jos cudniji i ne treba ce nicemu pretereano ni nadati ni cuditi...

moje misljenje je,ako ove dve vodece bosnjacke stranke ubrzo ne postignu konsenzus o najblizoj mogucoj saradnji na svim nivoima,nice vise uzivati ovoliku podrsku tih ljudi,jer svakom je svega vise dosta,a na srecu otvaraju se nove,perspektivnije,nacionalno obojenije, alternative koj ese trenutno mogu videti u likovima i delima kakvi su muftija Zukorlic, Suljevic, pa Gicevic u sjenici,ima u pazaru onaj jedan lik,mislim da je Imamovic,tako da se ne treba bas "izuvati puno prije vode"...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 27-06-2009   #16
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

nije SDA 2000 100% nego oko 55 % 20 odbornika od 39, niti je nps imao neka 20% veliko je to ..
Gicevic, Suljevic, Ljajic sve bi ih mogao svarit si podrzao stranku da naprave neki kompromis sa njima, ali sa zukorliem nikad ...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 27-06-2009   #17
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
nije SDA 2000 100% nego oko 55 % 20 odbornika od 39, niti je nps imao neka 20% veliko je to ..
Quote:
Originally Posted by STRANAC View Post
ako uzmemo cinjenicu da je SDA sa gotovo 100 % birackim telom u 2000. godina
imala 40% u 2004,mozemo,ako hocemo,zakljuciti da tu nema pravila...
isto tako ovaj Suljevic je tada imao vise od 20% bosnjackog korpusa u sjenici
mislio sam na Bosnjacku podrsku,i nisam bio daleko...
2000. samo je sda imala odbornike od svih Bosnjackih stranaka u sjenici,i mislim da je nps imao samo jednog....

2004. godine
sda = 14
sdp = 11
nps = 8
srpsle stranke=6

ako uzmemo da sjenicki parlamnet ima 39 odbornika dobicemo PRIBLIZNO on e cifre o kojima sam ja pricao....

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
Gicevic, Suljevic, Ljajic sve bi ih mogao svarit si podrzao stranku da naprave neki kompromis sa njima, ali sa zukorliem nikad ...
hteli mi to ili ne da priznamo,Zukorlic je trenutno u zeniti,pogotovu od kad sda nije uspela da ga "slomi" naglo je dobio na, vec u to doba poljuljanoj, popularnosti...
sada j eon jaci nego ikad pre,mislim da vreme radi samo za njega i da je svakim danom samo jaci i postovaniji...
tako,da bolje je da ga prihvatimo kao nasu blisku realnost i coveka koji ce biti na vrhu sandzacke politike...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 28-06-2009   #18
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

politike ???
zalosno ...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 28-06-2009   #19
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

zalsono je to sto je ugljanin i sda svita umesala se u religiju i formirala paratvorevinu koja je podelila bosnjake...
ako se vec on ubacio u veru,ne vidim ni jedan razlog zasto ovaj ne bi u politiku...
zakon mu ne zabranjuje,pameti i mudrosti ima i na pretek,podrsku ima skoro pa apsolutnu,
znaci da nema puno razloga da ne uplovi u ove vode...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 28-06-2009   #20
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

ma uplovio je on odavno, samo sto se krije iza IZ kao neka p...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
bošnjaci, garancije, politika, sandžak, traže


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 03:18. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)