SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Rating: Thread Rating: 1 votes, 1.00 average.
 
Old 27-05-2011   #1
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default Pester će biti ultra moderan kombinat

Rekonstruisana mlekara Poljoprivredno-industrijskog kombinata Pešter AD, koja bi, kako je najavljeno na prezentaciji, trebalo da počne da radi aprila naredne godine, direktno će uposliti 45 ljudi različitih obrazovnih profila, a indirektno će stvoriti mogućnost za otkup mleka od brojnih farmera na Pešterskoj visoravni. Prema rečima menadžerke i promoterke projekta, Gordane Poparić, proizvodni kapaciteti obnovljenog objekta, sa instaliranom automatizovanom tehnološkom opremom, biće 30 hiljada litara sirovog mleka u jednoj smeni. Od toga će se dnevno proizvoditi šest hiljada kilogramam Feta sira, koji će se praviti od kravljeg i ovčijeg mleka, po ugledu na grčki, po čemu će biti jedinsten na tržištu Srbije, ali i u okruženju. Prezentacija je održana u restoranu sjeničkog hotela Borići u prisustvu brojnih zvanica, među kojima je, pored poslovnih partnera, predstavnika republičke i lokalne vlasti i privrednika, bio i ambasador Kanade u Srbiji, Džon Morison.
''Ja ću napraviti od PIK Pešter ultra moderan kombinat, bez obzira na prepreke'', izjavio je medijima većinski vlasnik, Đura Obradović. ''Mi ćemo za pet godina – kazao je – biti jedan od najjačih kombinata koji postoje u ovoj državi. I ne samo u državi, uopšte na Balkanu.'' Naglasivši da u vreme privatizacije nije prijateljski dočekan, Obradović je istakao: ''Pre šest godina sam rekao da ćemo se videti za godinu, i za pet, i za šest. Evo prošlo je šest godina, ja sam još uvek tu. Vi ćete doći i za pet godina, a ja ću i tada biti ovde''. Većinski vlasnik PIK Pešter AD, Đura Obradović je, osim rekonstrukcije mlekare, tom prilikom najavio uvoz 1100 simentalskih grla, renoviranje štalskih kapaciteta, i kao sledeći veliki poduhvat, renoviranje klanice, koje se, kako je kazao, može očekivati da počne za naredne tri godine.
Radovi na rekonstrukciji objekta mlekare trebalo bi da počnu u narednih desetak dana. Ukupna investicija vredna je oko pet miliona evra. Sa udelima od po pedeset odsto, projekat finansiraju osnivači Pešterove mlekare, PIK Pešter AD iz Sjenice i BD Agro iz Dobanovaca, uz pomoć kreditnih sredtava Fonda za razvoj Republike Srbije.
''Ministarstvo ekonomije i regionalnog razvoja uključilo se u ovaj projekat pre godinu dana, kada su ljudi iz opštine Sjenica došli i rekli da ima sjajan potencijal, ali da je potrebna pomoć države da bi zaživeo'', izjavila je pomoćnica ministra ekonomije i regionalnog razvoja, Mišela Nikolić. Ona je izrazila zadovoljstvo što se Pešter nalazi na novom početku vraćanja stare slave. ''Nadam se da će ova investicija podstaći da Sjenica, odnosno cela Pešterska visoravan konačno zaživi, i da se proizvodi iz ovog kraja, što pre nađu van granica naše zemlje, da sa Pešterske visoravni ponovo krene izvoz'', kazala je Mišela Nikolić.

__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 28-05-2011   #2
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

med i mleko...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 29-05-2011   #3
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
''Mi ćemo za pet godina – kazao je – biti jedan od najjačih kombinata koji postoje u ovoj državi. I ne samo u državi, uopšte na Balkanu.''
Ako ima takve ambicije morace ponovo da kupi prodavnice i zemlju sto je prodao na "dobos".

Ja mu zelim da uspe u svojim namerama jer ce doprineti sjenickom narodu ali ja sam skeptican. Od rekonstrukcije mlekare nema nista jer je sva opema posle 15 - 20 godina nekoristenja zastarela i propala. Jedino moze da sve baci i kupi novu opremu a cena opreme za kapacitet proizvodnje koji on pominje je vise miliona eura.

Znaci za ostvarenje njegovih planova je potrebna debela investicija a svima je jasno koliko je Djura Obradovic voljan da investira u kombinat. Eto doveo je i kanadskog ambasadora da ga navuce da investira da bi kasnije to rakrcmio kao sto je i dosad radio.
__________________
SVE JE RELATIVNO
_______________
http://atko.se
adnan is offline   Reply With Quote
Old 29-05-2011   #4
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

ta vlada dole je malo cudna... izgleda su shvatili da nema vise kurvanja i da moraju da rade...
oni su mislili da u evropu mogu sa parcijalnim stavovima,pa one koji su im potrebni beificirace a one koji nisu osudjivace ali su shavtili da to ne moze...
arsini moraju za sve da budu isti,i poceli su da se obracunavaju sa do-jucerasnjim saradnicima...
svaka vlada u srbiji je dolazila na vlasti zahvaljujuci tajkunima a kasnije im omogucavala poslovanja ispod ruke za novac koju su im davalai u kapmanji...
sad je aktuelan slucaj beogradske luke i biznismena Beka,mozda mu je cak i uzmu zbog neispunjavanja ugovorom propisanih obaveza...

i ovaj se mozda prepao da mu ne oduzmu to pa sad pokusava da zamaze oci ali nisam skeptican nego siguran da od toga nema nista...
sto rece Adnan,on da proda sve sto posedujem sad kombinat ne moze da kupi opremu za taj kapacitet koji pominje...
drugo,on i predsednik skupstine zornic su vec jednom bili u talu,pa mu je ovaj i namestio kupovinu kombinata a ovaj mu za uzvrat obecao pomoc u kupovini trgovinskog preduzeca u sjenici,zatim ga ostavio na pola puta i zornic propao,ostao u dugovima,i izasao iz konzorcijuma...
tako da ovaj tandem,djuro-zornic, nije obecavajuci i ovaj minut u pisanju ovih postova je bespotrebno potroseno vreme na to...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 05-06-2011   #5
joku
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Location: Berlin
Godine: 55
Posts: 391
Default

Mada se u popunosti slazem sa STRANCEM,da su komentari ne ovu temu cisto gubljene vremena i da ne zavredjuje paznju,hteo bih samo da napomenem da smo vec imali temu "Pester"pre sest godina(uh kako vreme prolazi)i da sam tada bio skeptican da ce ovaj Ostojoc ili kako se vec zove bilo sta dobro uraditi za kombinat i ljude koji u njemu rade.
Uzgred hteo bih da pozdravim Adnana,STRANCA i ostale malo starije clanove foruma.Vi se bas dugo odrzaste ovde,svaka cast
joku is offline   Reply With Quote
Old 05-06-2011   #6
SEJO31-de
DZAMIL
Domaćin
 
SEJO31-de's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Location: Hann.Münden
Posts: 7,125
Default

Pozdrav za tebe JOKU..Nedostajali su tvoji komentari...
__________________
JEL SJENICA DJE JE
NEKAD BILA .... ?
SEJO31-de is offline   Reply With Quote
Old 05-06-2011   #7
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Joku,buraz, vec milion puta smo napomenuli da svima ovde nedostajes i razumemo da je posao na prvom mestu,ali da znas da si uvek sa nama ovde makar i u mislima...
i 2007. i 2009. smo pokusali da tenadjemo u sjenici ali izgleda nismo u isto vreme dole...
nadam se da je ove godine 3. srece
legendo,navrati kad god si u prilici,lijepo te je videti medju svojima...
hvala za pozdrave i sve najbolje...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 05-06-2011   #8
joku
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jan 2006
Location: Berlin
Godine: 55
Posts: 391
Default

Hvala vam ne lijepim rijecima,Sejo,STRANAC.Potrudit cu se da budem aktivniji na forumu,jer ste i vi meni nedostajali.Nehtedoh da kvarim temu,setih se koja je,pa i nije neka steta pokvariti je
joku is offline   Reply With Quote
Old 05-06-2011   #9
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Ada kad su oni pokvarili Pester pokvari i ti temu ...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 15-06-2011   #10
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Quote:
Originally Posted by joku View Post
Uzgred hteo bih da pozdravim Adnana,STRANCA i ostale malo starije clanove foruma.Vi se bas dugo odrzaste ovde,svaka cast
Hvala na pozdravima Kujo, nadam se da cemo se i videti na ljeto.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 16-06-2011   #11
Jabuka Divljaka
Registrovan
Početnik
 
Jabuka Divljaka's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Vocnjak Reflection's,...dijaspora
Godine: 54
Posts: 688
Talking

dijagnoza im je: totalna svemrzžnja naspram peshterskog puchanstva


sta vishe lazhu, podcjenjuju i ucjenjuju, i obmanjuju taj narod, kojem su napravili zivot isuvishe jadnim..


kao;

prvo,.. da bi i jedan socijalan zivot, ili biznis morao funkcionirat treba napravit prometnice.. one znache zhivot..
pestherska visoravan prije dobije telefon.. a nadam se i internet,, nego li asfalt..

sxxxxxa jedna.. pokvarena.. nisu sagradili ni shkole, vech se djeca muche kilometre i kilometre pjesacit preko livada, shuma,. itd..
jaoOj, kad spomenuh sxxxa, pa ni to nijesu bili u stanju organizirat, oko 2,5 miliona eura je tvornica za sagorijevanje i reciklazhu smecha.. bio bi Sandzak lijep i chist.. kao schpiglo..
sve treba snimat i stavljat na internet na strane jezike. sto se dogadja u srcu Stare Europe..
plus,. za razvoj stocarstva,.. nemaju oni zhelje za tim.. i onako je vechina starih ljudi ostala po pesteri.. neka si uvezu radnike i radnice s burze za zaposljavanje,.. iz sjevernih dijelova drzave.. a o vodi, nechu ni da govorim..
__________________
i am nice,.. simple and excessive,..

etich and legal norms for Intelligence and national Future - my people of The Turkish Otoman Kingdom
Jabuka Divljaka is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
će, ä‡e, biti, kombinat, moderan, peŠter, ultra


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:17. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)