SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Vijesti iz Sandzaka naleteli ste na zanimljivu vijest a vezana je za sandžak, onda joj posvetite novu temu

Reply
Old 18-09-2012   #1
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,498
Default Prisebnoscu putnika sprecena tragedija

Vozač autobusa turističke agencije "Znak" iz Novog Pazara Senad Zećirović teško je povredjen u trenutku kada je na vetrobransko staklo udarila stena koja se survala dok je vozilo prolazilo Sićevačkom klisurom.



Stena je probila vetrobransko staklo i teško povredila vozača, koji se od siline udara onesvestio i izgubio kontrolu nad autobusom, navode mediji.

Tragedija je izbegnuta zahvaljujući jednom putniku, koji je u poslednjem trenutku preuzeo volan i sprečio pad autobusa u provaliju.

Autobus je prevozio putnike koji su se vraćali sa letovanja u Turskoj.
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 19-09-2012   #2
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Ispovest spasioca iz Sićevačke klisure


Srđan Stolić (30), auto-mehaničar iz Novog Sada, koji je u subotu spasao autobus pun turista u Sićevačkoj klisuri, nikada nije ni seo za volan autobusa do tog dana.


Ponajmanje je priželjkivao da ga život baci u takvo iskušenje u trenutku kada autobus sa 55 turista, povratnika sa letovanja u Turskoj, visi iznad provalije duboke 50 metara.

Upravo to mu se dogodilo. U nekoliko sekundi, pošto je odronjena stena sa brda razbila vetrobransko staklo i povredila vozača Senka Zećirovića, prisebni mladić je munjevito dohvatio volan, zaustavio autobus tik uz ambis. I postao nacionalni heroj.

”Sada ne znam kako da se izborim sa telefonom, zvoni bez prekida”, kaže za “Novosti” mladić, nenaviknut na publicitet.

Tog jutra, oko sedam sati, dok je autobus "Znak-travela" iz Novog Pazara klizio ka Nišu, većina putnika je dremala. Na sedištu tik iza vozačevog sedeo je stariji muškarac, a iza njega Srđan. Supruga Jelena spavala mu je na ramenu.

” Iznenada, u trenutku se začuo jak udarac, staklo ispred vozača se rasulo, a kamenica prečnika oko 30 centimetara pogodila ga je u vrat i rame i oborila na pod”, priseća se Srđan jezivih trenutaka.

Mladić procenjuje da Zećirović do kobnog trenutka nije vozio brže od 50 kilometara na sat. Tim pre što je to bila deonica sa nizbrdicom.

Kada je odronjena stena uletela kroz staklo, onesvestila je vozača i odbacila ga na pod. Autobus je prešao u levu traku, počeo je da ubrzava, nekoliko puta se očešavši o ogradu koja se graniči sa provalijom!

Uspaničeni putnici, među njima i dvoje dece, koji su sedeli sa te strane, već su ugledali dno ambisa. Izgledalo je da spasa nema.

”To se sve odvijalo u nekoliko sekundi”, priča Srđan za “Novosti.” ”Stariji čovek ispred mene nagnuo se preko vozačevog sedišta, dohvatio volan, ali nije uspeo da nas vrati u desnu traku. Sećam se samo da sam ga odgurnuo, uskočio u vozačevo sedište i zgrabio upravljač. Uspeo sam da vratim autobus u desnu traku, zaustavim ga i povučem ručnu.

Srećom, u tim dramatičnim momentima, nijedno vozilo nije dolazilo u susret, jer sudar bi bio neminovan.
Niko od putnika nije povređen, ali vozač Zećirović i dalje je bio bez svesti. Najprisebniji putnici pozvali su hitnu pomoć. Vozaču autobusa polomljeni su rame i ključna kost, a jetra mu je probijena na više mesta.
Izgubio je mnogo krvi. On se oporavlja u niškoj bolnici.

Za to vreme, Srđan Stolić neprekidno, kaže čak i u snu, vrti dvadesetak najdramatičnijih sekundi svog života.

Ni sada ne može da se seti kakve su mu se misli rojile u glavi dok je pokušavao da obuzda pomahnitali autobus.

”Nije bilo vremena za razmišljanje, smrt je bila tu, na par metara od nas.Valjda su proradili neki podsvesni mehanizmi u mojoj glavi”, zaključuje mladić.
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 19-09-2012   #3
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,498
Default

svaka cast, skidam kapu srdjanu!
iSelektor is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
prisebnoscu, putnika, sprecena, tragedija


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:56. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)