SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 17-09-2009   #1
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Post MINISTAR KULTURE NEBOJSA BRADIC POSETIO SJENICU

Sjenica nikada nije imala Dom kulture, ali je po kulturnim sadržajima zauzimala vodeće mesto u Sandžaku. U te namene, decenijama unazad, pa sve do 2004.godine, kada je odlukom građevinske inspekcije zabranjena za upotrebu, uspešno je korišćena višenamenska bioskopsko-pozorišna sala. Po urađenom projektu, iz sredstava Nacionalnog investicionog plana, i delom opštinskog budžeta, adaptacija tog prostora počela je 2006.godine, i za to je do sada utrošeno 14 miliona dinara. Sa radovima se stalo zbog nedostatka finansijskih sredstava, a za završetak započetih poslova potrebno je obezbediti još 14 miliona dinara. Predstavnici lokalne vlasti i sjeničke Ustanove kulture, nadaju se da će, nakon posete ministra kulture Nebojše Bradića – koji se, prošlog petka, na putu do Prijepolja, na kratko zaustavio i u Sjenici – uslediti nastavak i brži završetak, još pre tri godine, započetih radova na adaptaciji bioskopsko-pozorišne sale, kao jedinog prostora kulture u ovoj opštini.



''U sklopu svojih aktivnosti, planirao sam da dođem i da vidim u kakvom je stanju bioskop u Sjenici, kako bih mogao sa svojim saradnicima, ovaj projekat da razmotrim u narednom periodu. Realno gledano, sredstva moraju da se traže na više strana, i to je ono što mi, kao Ministarstvo kulture, možemo da uputimo kao poruku'', rekao je ministar kulture u Vladi Republike Srbije, Nebojša Bradić, u izjavi za medije, nakon obilaska nedovršene i neosvetljene bioskopsko-pozorišne sale u Sjenici. On je tom prilikom pozitivno ocenio volju Sjeničana, odnosno lokalne vlasti, da se jedini objekat kulture privede nameni i obećao podršku u nastavku realizacije takvog projekta. ''Ja obećavam da ću sagledati sve mogućnosti Ministarstva kulture, i da ću sa svoje strane dati podršku u okviru mogućnosti, koje mi imamo u toku ove budžetske godine, kao i kada su u pitanju planovi za narednu godinu. Mi moramo, čak i u vremenima krize, recesije, uslova koji su teški, ponekad veoma neizvesni, da pronađemo način da upravo kultura bude osvetljena; da ova sala bude osvetljena i da što pre primi prve posetioce. Ja bih voleo da već u sezoni 2009-2010, dođem ovde i zajedno sa Sjeničanima odgledam neku pozorišnu predstavu'', kazao je ministar Bradić.

''Posle dugo godine, jedan ministar kulture je posetio Sjenicu. Mi nakon ovoga očekujemo i konkretne rezultate, jer smo, prvi put, dobili uveravanja da će Ministarstvo kulture obratiti pažnju i na našu opštinu'', rekla je Indira Tandirović, urednica i organizatorka programa Ustanove kulture u Sjenici.


__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...


Last edited by iSelektor; 26-05-2015 at 21:21..
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 03-04-2012   #2
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

3 godine posle,da pitam, ´leba ne iste...

ima li ikakvih desavanja povodom ove teme.
dokel se stize sa zigradnjom ili dogradnjom ili rekonstrukcijom postojece bioskopske hale.

citam sad,tutin dobio 3D bio opremu.
kazi dobice jos gradova,ima li sjenice igde tu,ako nista neka iznajmljuju termine "kod Djeda u kahvu"
sramota je da cela generacija ljudi je odrsla a da niej otisl ani jedan jedini put u bioskop.
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 03-04-2012   #3
Meliha Graca
meli
Dobar
 
Meliha Graca's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Location: hrvatska
Godine: 49
Posts: 985
Default

Uistinu i jeste sramota da se u 2012. uopće priča o bioskopu kao problemu...i sramota i žalosno...bojim se da će se graditi kao i dom kulture
Meliha Graca is offline   Reply With Quote
Old 03-04-2012   #4
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Eh lako im he u Tutin kad imaju apsolutnu vecinu, i kamion mnogo brze ide kad ne vuce prikolicu ...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 04-04-2012   #5
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

i kad te pitah, te mi upropasti dan ha sabejle

more,da se ja pitam, taj kamion sa sve vozacem i do poslednjeg putnika bih u duboku provaliju da se vise nikad i nikakone pojavi to zlo,breeee....
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 04-04-2012   #6
Rarica
Registrovan
Prijatelj
 
Rarica's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,941
Default

Quote:
Originally Posted by STRANAC View Post

more,da se ja pitam, taj kamion sa sve vozacem i do poslednjeg putnika bih u duboku provaliju da se vise nikad i nikakone pojavi to zlo,breeee....
Mnogi bi, al se vozaču usladila vožnja pa nikako da popusti
Još jedan ministar je došao i ustanovio da mi nemamo bioskopa, blago nama...da bi da utvrde gradivo
__________________
"Stiže proleće,
žao mi je svih onih kojima to nije važno."
Rarica is offline   Reply With Quote
Old 04-04-2012   #7
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Al se ne pitas, sta da ti radim kad zakon nalaze da se VECINA pita ...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 04-04-2012   #8
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

slusaj,popravila se situacija dosta u odnosu na ranije.
u sjenici je uradjeno dosta,ja ne znam ko je najzasluzniji za to,ali je uradjen maksimum u datoj situaciji.
odbor sda u sjenici se prilicno iscistio od nekih virusa i stvarno ima ljudi vrednih postovanja.
Mirso je zimus,sa svojom ekipom, uradio moguce i nemoguce stvari i to zasluzuje veliki respekt.
lepo je sedet u fotelji i pricat,ali po onim kijametima radit ono sto je radio je ogromno.
to ce sigurno dati rezultate,i ako sigurno ima onih kojima je to nebitno i dalje zive u nekim zabludama ´90-ih.
u sjenici su za korak ispred svih i tu nema price,e sad samo da se vidi ko ce to znat da proceni.
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 04-04-2012   #9
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Uradilo se dosta a ove godine se radi mnogo, samo dok se vrijeme stabilizuje ...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 04-04-2012   #10
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

ne valja datum izbora,prolecni...
da je jesenji, u akvapark bi uradili
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 04-04-2012   #11
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,499
Default

e kako mi je merak vas dvojicu citati
steta sto kratko pisete
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 04-04-2012   #12
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Zahuktava se kampanja, bice i duzih izlaganja ...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
bradic, kulture, ministar, nebojsa, posetio, sjenicu


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:06. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)