SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Old 09-11-2007   #1
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default Prvi semafori u Sjenici

Prvi semafori u Sjenici





U okviru Projekta razvoja opština u jugozapadnij Srbiji, PRO projekta, uspešno završeno postavljanje saobraćajnih znakova i semafora na najfrekventnijoj raskrsnici u Sjenici. Semafori, inače jedini u gradu, će poboljšati bezbednost i stvoriti preduslove za polaganje vozačkog ispita u gradu.



Posredstvom Projekta razvoja opština u jugozapadnij Srbiji, PRO projekta, u Sjenici će biti realizovano sedam potprojekata. Jedan od uspešno realizovanih potprojekata je postavljanje vertikalne i horizontalne signalizacije na raskrsnici ulica Milorad Jovanović, Nova i Pešterska. Jednostavno rečeno, na ovoj raskrsnici su postavljeni saobraćajni znakovi i semafori, jedini u gradu. Sjenica je imala semafore pre dvadesetak godina ali oni nisu nikad propisno proradili, po su ovo zapravo prvi semafori koji će raditi.



Stručnjaci su prilikom izbora lokacije procenili da je ovo najfrekventnija raskrsnicia u gradu. Osim što je najfrekventnija, ova raskrsnica je bila prioritetna i zbog činjenice da se u blizini nalazi najveća osnovna škola koju pohađa oko 1.100 učenika, kao i predškolska ustanova. Opština Sjenica izabrala je ovaj potprojekat sa namerom da poboljša bezbednost saobraćaja u ovom gradu, koja je inače na niskom nivou. Realizacijom ovog potprojekta, pored poboljšanja bezbednosti svih učesnika u saobraćaju, podići će se nivo saobraćajne kulture. Značajno je naglasiti da će se stvoriti uslovi i mogućnost za polaganje vozačkog ispita u gradu. „Već duže vreme čekamo prve semafore na adekvatnoj raskrsnici kako bi mogli da organizujemo polaganje vozačkog ispita u našem gradu. To bi bilo od višestrukog značaja, kako za nas , vlasnike auto-škola, tako i za buduće vozače. Sada kada su semafori postavljeni i stvoreni svi preduslovi očekujemo da će mo to uskoro i ostvariti,” rekao je vlasnik auto-škole „ Iris“, Ekrem Mahmutović.



Potprojekat je tehnički završen i izvršena su prva probna puštanja. Predstoji da se relevatne institucije usaglase, nakon čega će signalizacija početi da radi. Vrednost ovog potprojekta je oko 18.500 evra. Donatori PRO projekta, Evropska unija i Vlada Švajcarske su za ovaj potprojekat obezbedili 16.700 evra dok je Opština učestvovala sa 1.800 evra.



Osim ovog, u okviru PRO projekata završen je i projekat izgradnje Opštinskog uslužnog centra, koji treba da bude servis građana Sjenice u pravom smislu te reči, završeno je osvetljenje sportskih terena, a nabavljeno je i 65 kontejnera za uže gradsko jezgro. U toku je realizacija još dva potprojekta: regulisanje vodosnabdevanja u ulici Neznanih junaka i izgradnja škole u selu Doliće. Očekuje se da radovi na potprojektu uređenja gradskog parka u Sjenici, počne u proleće.



U prvoj fazi, koja je dala izuzetne rezultate i koja se polako privodi kraju, PRO projekat je pružao podršku za razvoj šest opština: Novi Pazar, Tutin, Sjenica, Nova Varoš, Prijepolje i Priboj. U drugoj fazi, čija realizacija je praktično počela i sprovodi se paralelno sa završnim aktivnostima prve faze, biće obuhvaćene i opštine Raška i Ivanjica. PRO projekat finasiraju Evropska unija preko Evropske agencije za rekonstrukciju (EAR) i Vlada Švajcarske preko Švajcarske agencije za razvoj i saradnju (SDC), a implementira Program Ujedinjenih nacija za razvoj (UNDP). Vrednost prve i druge faze premašuje iznos od 10 miliona evra, pa je samim tim PRO projekat jedan od najznačajnijih razvojnih projekata u ovom delu Srbije.
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...


Last edited by Tahirovce; 02-01-2008 at 21:32..
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 09-11-2007   #2
ado
Registrovan
Dobar
 
ado's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,536
Default

Super ...vec se vidi da ce bit gusto po gradu
__________________
www.sandzak-sport.com
ado is offline   Reply With Quote
Old 10-11-2007   #3
Rijalda
Gost
 
Posts: n/a
Default

Super..i mi polako ulazimo u Evropu
  Reply With Quote
Old 10-11-2007   #4
Daki.
Registrovan
Početnik
 
Daki.'s Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Godine: 32
Posts: 287
Default

Moze da se polaze ovde kad budu semafori?
Daki. is offline   Reply With Quote
Old 10-11-2007   #5
MajkaMaca
Registrovan
Domaćin
 
MajkaMaca's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Godine: 64
Posts: 3,894
Default

lijepa slika...samo ako budu redovno u funkciji,bice jos bolja
MajkaMaca is offline   Reply With Quote
Old 10-11-2007   #6
Daki.
Registrovan
Početnik
 
Daki.'s Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Godine: 32
Posts: 287
Default

Jos ne...
Daki. is offline   Reply With Quote
Old 10-11-2007   #7
MajkaMaca
Registrovan
Domaćin
 
MajkaMaca's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Godine: 64
Posts: 3,894
Default

pa tek su ih postavili,a dosta je za pocetak"vozacima" i ovaj znak...ako ga budu razumeli... tahirovce nemoj da se naljutis,ovo vazi za one koje nisi ti obucavo...
MajkaMaca is offline   Reply With Quote
Old 10-11-2007   #8
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Haj sto su zapripsali
  Reply With Quote
Old 10-11-2007   #9
MajkaMaca
Registrovan
Domaćin
 
MajkaMaca's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Godine: 64
Posts: 3,894
Default

e,vala jesu...
MajkaMaca is offline   Reply With Quote
Old 11-11-2007   #10
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Ja se pripremam da polazem kod Reska...

Evo,naucila sam da baratam sa semaforima!



Crveno svetlo kaze:stoj.........(dalje ne znam,pa ide....)

Zuto svetlo kazeazi,moze nesto da te zgazi!

Zeleno svetlo:srecan put,ne zameri sto sam ljut!



Resko,samo si,brate,mnogo skup!

Je l' moze neki popust za drugaricu??
__________________
Bila sam na IQ testu. Srećom bio je negativan.
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 11-11-2007   #11
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

samo ti dodji,sredicemo nesto.....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 11-11-2007   #12
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Jos 9 meseci....i eto me...
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 11-11-2007   #13
MajkaMaca
Registrovan
Domaćin
 
MajkaMaca's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Godine: 64
Posts: 3,894
Default

gledam nesto ovu sliku i znate sta sam zapazila...ja sam u sjenici bila u avgustu(druga polovina),tad su radili pesacke prelaze,a sad vidim oni se izbrisali,jesu li to oni radili sa krecom ili vodenim bojicama,pa se izbrisalo sa prvim kisama...sta je ovo?,a bili su tako lijepi i bijeli kad su novi bili...
MajkaMaca is offline   Reply With Quote
Old 11-11-2007   #14
ado
Registrovan
Dobar
 
ado's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,536
Default

svaka tema se iskvari
ado is offline   Reply With Quote
Old 11-11-2007   #15
MajkaMaca
Registrovan
Domaćin
 
MajkaMaca's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Godine: 64
Posts: 3,894
Default

MajkaMaca is offline   Reply With Quote
Old 18-11-2007   #16
Buum
Gost
 
Posts: n/a
Default

-trebace vremena da se policajci naviknu...
  Reply With Quote
Old 19-11-2007   #17
Rarica
Registrovan
Prijatelj
 
Rarica's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,941
Default

E bas me nesto obradovase.....jos ce moci i polaganje vozackog u Sjenici?!
__________________
"Stiže proleće,
žao mi je svih onih kojima to nije važno."
Rarica is offline   Reply With Quote
Old 19-11-2007   #18
Buum
Gost
 
Posts: n/a
Default

...tek ce sad biti jeftine vozacke za cijeli sandzak ,

kod nas je uvjek vazilo pravilo "ko nemoze da polozi vozacki ispit,i da se ozeni neka ode u sjenicu..."
  Reply With Quote
Old 19-11-2007   #19
ado
Registrovan
Dobar
 
ado's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,536
Default

Quote:
Originally Posted by Buum
...tek ce sad biti jeftine vozacke za cijeli sandzak ,

kod nas je uvjek vazilo pravilo "ko nemoze da polozi vozacki ispit,i da se ozeni neka ode u sjenicu..."


a ti si iz ?
ado is offline   Reply With Quote
Old 19-11-2007   #20
Buum
Gost
 
Posts: n/a
Default

-ado izgleda da si i ti iz sjenice...(nema ljutish!,valjda si skontao da se shalim...) sellam iz komshiluka!
  Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
prvi, semafori, sjenici


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Prvi ljubavni sastanak? Tahirovce Ljubav i ...još po nešto 1 21-03-2013 11:43
Prvi Rezultati Novoformirane Vlasti U Sjenici Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 9 31-08-2008 12:19
Prvi SjeniČanin Na Olimpijadi Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 90 20-08-2008 20:26
U Sjenici Otvoren Prvi ZajedniČki KorisniČki Servis Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 8 13-03-2008 21:58
U Sjenici Pao Prvi Snijeg Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 7 27-10-2007 21:50


All times are GMT +2. The time now is 11:55. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)