SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Hardware - Software - Mobilna telefonija kao i što sam naslov kaže... sve vesti iz sveta mobilne telefonije, kompjutera i interneta će naći mesto ovde...

Reply
Old 08-09-2012   #1
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default iPhone 5

O novom iPhoneu se već zna poprilicno...

Zbog zaposlenih Applea koji ostavljaju spise po kafićima sve se već zna o novom iPhoneu





Ono o čemu svet visoke tehnologije bruji posjednjih nekoliko nedelja, pre par dana dobilo nje zvaničnu potvrdu: Apple je poslao pozivnice za veliku konferenciju za novinare 12. septembra, a više nema skoro nikakve sumnje da će toga dana biti predstavljena nova generacija iPhonea.

U standardnom Appleovom blago kriptičnom stilu, na pozivnici se nalazi ogromna brojka 12 koja označava datum događaja, ali čija senka pada na tlo u obliku brojke 5, što daje naznake o glavnoj zvezdi promocije - iPhoneu 5.

Mesto događaja je dvorana Yerba Buena Center u San Francisku (već je počelo postavljanje "scenografije"), a početak je zakazan za 10 sati po lokalnom vremenu, odnosno za 19 sati po našemu. Osim iPhonea, toga bi dana trebao biti prezentovan i novi Appleov mobilni operativni sistem iOS 6, a malo maštovitije glasine spominju i iPad manjih dimenzija, pa čak i dugonajavljivani Appleov televizor.

No, te opcije malo su verovatne. Kompanija iz Kupertina, još uvek najvrednija kompanija na svetu, nikada ne otkriva detalje o uređajima koje tek treba zvanično da predstavi. No, na njihovu nesreću reč je o kompaniji sklonoj curenju informacija (što od nelojalnih zaposlenih, što od onih nepažljivih, poput inženjera koji ostavljaju prototipe po kafićima), tako da se glavne karakteristike iPhonea 5 znaju.

Najveća novost je povećanje dimenzija; ekran baziran na Sharpovoj IGZO tehnologiji od dijagonale od 3,5 inča porašće na danas gotovo standardna 4 inča te će zadržati naziv Retina (imaće rezoluciju od 1136x640 piksela).

Zahvaljujući naprednoj tehnologiji upravljanja na dodir, uređaj će biti tanji od prethodnika za otprilike dva milimetra i imaće 7,4 milimetara. Samo telo iPhonea 5 trebalo bi da bude izrađeno po uzoru na Appleove prenosne računare: umesto staklene poleđine prethodnika imaće takozvanu “unibody” konstrukciju od metala.

Kojeg, još se ne zna, premda se nagađa o dve verzije - od aluminijuma i od legure nazvane "liquidmetal", navodno dvaput čvršće od titanijuma. Ulaz za slušalice s gornje se strane seli na donju, gde će se nalaziti i povećani otvori za mikrofon i zvučnik. Sve to Apple je uspeo da stavi na taj ograničeni prostor zahvaljujući navodnom smanjenju ulaza za kabl, koji je takođe s donje strane.

Znatno povećanje performansi trebalo bi da doživi kamera (12 megapiksela umesto 8 kod iPhonea 4S) i procesor (nagađa se da bi se trebalo zvati A6 i imati 1,2 GHz). Dalje, brojni analitičari predviđaju i da će u novi iPhone biti ugrađen i NFC čip, koji omogućava bolju bežičnu komunikaciju između dva elektronska uređaja i koji je ključan korak u prelasku na bezgotovinsko plaćanje.

Osim toga, iPhone 5 imat će mogućnost brzog spajanja na internet 4G LTE tehnologijom.

iPhone 5 u SAD-u bi trebalo da počne da se prodaje 21. septembra, a već početkom oktobra stiže u druge zemlje. Što se tiče ciena, dosadašnja politika Applea bila je vrlo jasna: novi model preuzima cenu dotadašnjeg.
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 08-09-2012   #2
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,498
Default

Postoji vec raznih snimaka i slika u vezi iphone 5, ja cu vam pokazati neke po meni uverljive!

Inace i ja jedva cekam da se konacno pojavi, da odem ko covek u prodavnicu i cackam ga po meraku!

















A najkasnije 12.09.2012 cemo znati tacno kako izgleda

Pozzzz
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 12-09-2012   #3
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

upravo je zavrsena prezentacija koja se dugo ocekivala.

novi iphone, iPhone 5, je novina koja se pojavila i moze se reci da je uradjen do savrsenstva.
oblik,skoro pa identican i4 i i4S ali malo vecih duzi zbog povecanja displeja na 4 inca, ali ujedno i tanji i laksi.











tu je i novi A6 procesor izvanrednih performansi koji iPhonu omogucava neverovatne brzine u svim modovima rada....




kamera je takodje poboljsana i evo par specifikacija



moci ce da radi panorama slike



i to u velicini do 28 MPX



imace 3 mikrofona



dolazi sa manjim konektorom a imace i adapter za starije uredjaje



tu su i nove slusalice


STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 12-09-2012   #4
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

u prodaji od



a u ostalim zemlja, medju kojima i SWE od 28 septembra


ima jos puno novina,o njima kasnije, samo jos da napomenem da je i Wi-Fi ubrzan do 150Mbs/s

sve u svemu masina od koje zastaje dah za one kojima treba....
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 12-09-2012   #5
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

ako neko hoce da pogleda video moze ovde


Code:
http://www.apple.com/iphone/#video
trenutno nema na yt
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 12-09-2012   #6
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,498
Default

eee bio si brzi, ja upravo postavio na biznisklub.com

PREDSTAVLJAMO IPHONE 5: Veći displej, duplo brži, tanji i lakši telefon od prethodnika! (VIDEO i FOTO) | iPhone, iPad, iPod i svi drugi Smartphone-ovi...
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 12-09-2012   #7
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default











STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 17-09-2012   #8
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Rekordna prodaja iPhonea 5
Kompanija AT&T izdala je zvanično saopštenje u kome kaže da je sa iPhoneom 5 postigla novi rekord.

Nova generacija Apple smartfona se prodaje brže od svih ranijih verzija, navodi se u saopštenju koje se odnosi na prvi vikend prodaje.

Mogućnost poručivanja u pretprodaji krenula je od petka, a TechCrunch piše da su prve zalihe novog iPhone rasprodate 20 puta brže nego što je to bio slučaj sa iPhoneom 4 i 4S.

Isporuka kreće tek od petka, 21. septembra, a ispred čuvene Appleove prodavnice na Petoj aveniji u Njujorku, već su počeli da se formiraju redovi.

AT&T nije dao konkretne informacije o broju prodatih uređaja, već samo da se radi o najuspešnije lansiranju iPhonea ikada.

Apple je prošle srede, 12. septembra, predstavio novi iPhone, a o tome više možete pročitati ovde.

Apple: 2 miliona za 24 sata
U međuvremenu oglasio se i Apple, koj kaže da je za prva 24 sata poručeno 2 miliona primeralka novog iPhona.

To je duplo više od cifre koju je zabeležio iPhone 4S.

"Porudžbine iPhonea 5 u pretprodaji su prevazišle rekord koji je držao iPhone 4S, odziv korisnika na iPhone 5 je fenomenalan", rekao je Fil Šiler, potpredsednik Apple zadužen za marketing.

"iPhone 5 je najbolji iPhone do sada, najlepši prozvod koji smo ikada napravili i nadamo se da će ga korisnici voleti koliko i mi", rekao je on.
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 17-09-2012   #9
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,498
Default

ubise, svaka im cast!
i ovo sto si naveo su brojke u usa samo, a gde je ostatak sveta?
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 19-09-2012   #10
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

iPhone 5 kasni, iOS 6 dostupan od danas

Iako vest nije zvanično potvrdila sama kompanija Apple, veb prodavnice te firme širom sveta istakle su nove rokove isporuke, pomerene za tri do četiri nedelje.

Apple je zaista zauzet proizvodnjom najnovijeg iPhone 5 modela. Niko nije očekivao takvu potražnju, pa ni sam proizvođač, što dokazuje i činjenica da sve više lokalnih Apple predstavništva pomera rok isporuke za dodatnu nedelju ili dve.

Na slici je kanadska ispostava Apple kompanije, koja je svim internet kupcima jasno stavila do znanja da će na novi telefon čekati i do mesec dana.

Istovremeno, Apple je zvanično potvrdio da je od 19. septembra u opticaj stavljena nova iOS 6 verzija softvera, koja je besplatna za preuzimanje. Novi operativni sistem dostupan je korisnicima širom sveta, u zemljama u kojima Apple posluje.
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 19-09-2012   #11
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

kao,svi nesto nesu odusevljeni, ocekivali su vise a oni ne mogu da stignu isporuku koje je samo narucena, bez onih koji cekaju...

kao i uvek do sada, svi su super telefoni,nema zamerke ni jednom, a iPhone je vrh vrhova po svemu i za sada je to tako...

meni su se ljubazno zahvalili na narudzbini i rekli da ce me blagovremeno obavestiti o danu preuzimanja
nadam se da ce biti pre nove godine, kako stvari za sada stoje...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 19-09-2012   #12
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Haj pa nam reci jesuli sta poboljsali bateriju...
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 19-09-2012   #13
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

batice,sto se tice baterije to je jako osetljivo pitanje...
sto se tice baterije na i5 trajanje u svemu je kao i na i4S
i sto se tice vremena razgovora ono je oko 8sati.
u sustini baterija je vremennu potrosnji apsolutno identicna kao i na i4S.
ali,ako se uzme u obzir najava duplo brzeg rada u svim modovima na i5, znaci da ces moci uraditi vise za isto vreme koriscenja.

ja sam na bateriju uvek gledao kao na gorivo u auto.
koliko vozis, kako vozis, sta koristis...

nije ista potrosnja, na 2 i 22 km
nije ista potrosnja ako vozis 2. ili 4 brzinom
nije ista potrosnja ako su ti ugasena ili upaljena svetla
nije ista potrosnja ako ti je ugasena ili ukljucena klima
i da ne nabrajam vise,razumijemo se...

kod mene je sve ukljuceno u fulu,sve opcije, notifikacije, displej na maximum znaci sve sto moze je tu.

od punjenja do punjenja mi treba 48 sati, a u tom perido koristim iPhone oko 5sati sa sve razgovorima, 3G, wifi, notifikacijama, igricama i svim raspolozviim...

to je dosta, i ja sam jako zadovoljan.
naravno,baterije sa vremenom gube na istrajnosti.
ja retko, i jako retko dopunjavam baterijju, ukljucujem da se puni kada je na 2-5%
i mislim d je to jako vazno a njen zivot, bez obzira na druge teorije koje se mogu cuti...
svi ti sto pisu drugacije imaju probleme sa baterijom, a ja nikad
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 20-09-2012   #14
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,498
Default

bas tako, i kod mene je baterija u fulu opterecena, i ne moze mi ceo dan! Ali se ne zalim, volim to, lepa mi je igracka i nemam problem sa tim, da se kacim na punjac.
A dao bog postoji i JUST MOBILE, pozlatile mu se ko ga izmisli!

A sto se tice narudzbenice. Posto mi je 4S jos relativno nov (nema ni godinu), cekacu. Kad prodje euforija... Tamo za jedno pola godine ako bog da, planiram da ga uzmem. Ne pre!

Drago mi je zbog samsunga, sto se kurce sa nekim telefonom koji je tri galakasije udaljen od ajfona... sad ce tek da gutaju knedle.
Ovi ubise, ubise, ubise... u prvoj hefti ce otici garant preko 10 miliona telefona! Garantujem!
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 20-09-2012   #15
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,498
Default

Obavezno pogledati satiru na racun novog ajfona petice

Hit video šala, na račun novog iPhone-a petice! | iPhone, iPad, iPod i svi drugi Smartphone-ovi...
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 22-09-2012   #16
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

mnogo negativnih komentara,slika,snimaka, prituzbi na i5.
toliko se toga nakupilo da sam na 99.99% odustajanja od ovog modela.
cekam 28. i da se licno uverum....

ljudi se zale na sve i svasta ali najvise na ono po cemu je iphone do sad bio neprikosnoven a to je kvalitet izrade...

dolaze novi telefoni, koji kada se izvade iz kutije su vec izgrebani, imaju tacke po aluminijumskim ledjim, po stranicama, zapravu svugde...

veliki, veliki minus za apple i ako se ovako nastavi ubrzo ce svi odustati od ovog telefona...

haos
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 22-09-2012   #17
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,498
Default

Polako brate, necemo se izuvat pre vode
znas da ima mnogo mnogo dusmana, ali ipak ima onih koji ga vole vise...

Ja dok stvar ne uzem u svoje ruke i sam procenim, necu ovo uzimati zdravo za gotovo
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 23-09-2012   #18
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

istina je da ima nekoliko koji su dosli sa ogrebotnima ali izgleda je u pitanju samo serija...
apple je poznat po tome sto za svaku gresku odmah, i bez mnogo prica, daje novi uredjaj, ja sam se uverio u to sa mojim 3GS.
nesto mi displej se cinio tamnijim, odem do prodavnice i bez reci su mi dali novi telefon.

elem, ohrabrujuci snimci stizu danas,evo samo jedan koji me je vratio u "normalu"


STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 28-09-2012   #19
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

danas, 28. pocela prodaja i kod nas u sverige
elem,u svakoj radnji samo po jedan izlozbeni primerak,cuvaju ga kao da je plutonijuma,na njemu fabricki najlon,nema skidanja...
u ruci lezi 5 puta lepse nego 4+4s
toliko je lak,da se i ne oseca da je u rucu...
ako se ne uporedjuje direktno sa 4+4s onda se i ne moze primetiti razlika u dimenziji...
sve u svemu,extra je.
mape za swe nisu toliko lose koliko sam ocekivao,nisi na nivou SAD ali nisu gore od predjasnjih koje su bile...
3D funkcionise i u swe,isprobao licno i uverio se, ali ni primac kao onima u SAD
3D mape za SAD daju utisak da se nalazite u nekom helikopteru i gledate sta vam i odklae vam volja,fantazija...

i,da dodam jos, da sam sinoc u 00:12 dobio SMS obavestenje da je moj telefon krenuo iz lagera prema meni, i da ce trebati 1-2 rdna dana da stigne do mene...
zeznuo me je vikend,tako da danas nije dosao i nece pre ponedeljka, a onda vise informacija
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 28-09-2012   #20
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,498
Default

Haha ko ce te trpet

E bas mi je drago... Jedva cekam utiske, jailbreak i ostale peripetije...
iSelektor is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
iphone


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:01. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)