SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Hardware - Software - Mobilna telefonija kao i što sam naslov kaže... sve vesti iz sveta mobilne telefonije, kompjutera i interneta će naći mesto ovde...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 20-10-2010   #1
heroj
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Oct 2010
Location: Krusevac
Godine: 41
Posts: 9
Arrow iPhone 3GS sa OS 4.1 kako otkljucati

Da posto sam apsolutni pocetnik sto se tice iPhone-a molim iskusne clanove da pomognu. Imam 3GS 16GB i update-ovan software kako otkljucati. Sve sto sam nasao su samo neke price a nemam niodkuda skinuti nista za WIN platformu sve sto sam nasao je za MAC OS. Pomagajte....
heroj is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 20-10-2010   #2
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Obzirom da si našao ovaj sajt i podforum da napišeš temu,u ovom podforumu ćeš naći i druge teme vezane za iPhone...ako ne,verovatno će ti se STRANAC ubrzo "naći"pri ruci!
http://www.sjenica.com/forum/hardware-software-mobilna-telefonija/

Želim ti dobrodošlicu na naš sajt,u ime administracije!
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Old 20-10-2010   #3
heroj
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Oct 2010
Location: Krusevac
Godine: 41
Posts: 9
Default

Dobar glas se daleko cuje. Nesto sam odradio ali ne i do kraja jer i dalje je "Invalid SIM" Jailbreak sam pokusao sa limera1n. Nadam se da ce stranac uskociti i priziti strucnu podrsku.
heroj is offline   Reply With Quote
Old 20-10-2010   #4
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,499
Default

Ma zaboravi limerain... greepoisen ti treba...
Imas link do downloada za windows... ovde:

NewsKopie: Limera1n: Jailbreak für iOS4 nun für Mac OS X erschienen

spusti se malo dole, pise greep0isen ili tako nekako... ja prekjuce otkljucao 3GS na 4.1 verziji...

Pozzzz
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 20-10-2010   #5
heroj
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Oct 2010
Location: Krusevac
Godine: 41
Posts: 9
Default

OK. Reci mi moram li sada raditi restore posto sam dobio telefon sa gomilom placenog softwarea post cini mi se ne mogu da odradim uninstal limera1n-a. Drugo koristim Win7 64-bit a greenpois0n koji ima skinuti za win pise gp_win32_rc4 pa me interesuje moze li se izvrsiti na 64-bita OS.
heroj is offline   Reply With Quote
Old 20-10-2010   #6
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

za sada ne mozes OTKLJUCATI taj telefon kako bi mogao koristiti sve operatere...
mozes trenutno koristiti samo operatera za kojeg je taj telefon vezan,odnosno operatera zamelje iz kojeg si ga dobio...

sto se tice limera1n nema potrebe sumnjati u njega jer je njega napravio GeoHot i posto se povukao sa scene JailBreaka i nema potrebe uzimati nista drugo cak ni greenpois0n i ako i on radi bez greske tako da je sve jedno koji ces koristit jer oba rade savresneo,jedino vecina se odlucuje za LIM jer je od Gea a njemu svi verujemo najvise jer revolucija Iphona je pocela sa njim i njegovim hackovanjem i decko je definitivno korak ispred od svih pa i Apple...
i sada je prvi izbacio JB i cak je nasao propuste i za sledece FW koji tek treb da dodju...

to sto ti pise da SIM nije validna,znaci da ce ti trebati njegova ORIGINALNA kartica,znaci sa onog operatera za kojeg ti je zakljucan iz zemlje iz koje ti je dosao Iphone da bi ga mogao aktivirati i ta kartica ce ti trebati svaki sledece put kada budes radio restore...
bez nje ne mozes aktivirati Iphone nikada...
postoji alternativa u vidu neke test sim kartice koja se moze naci u srbiji za 20 eura,ili da ides u beograd u servisu da ti otkljucaju dzabe a kod tog servisa moze i da se naruci taj kartica kojom mozes da ga aktiviras...

sto se tice placenih aplikacija,ne brini same ce se vratiti jer apple ce prepoznati tvoj imei pa kad ides na skidanje app nece ti traziti placanje....
u ostalom kad hackujes telefon,znaci kad uradis JB i ne treba ti to jer sve appp skidas dzabe...

i na kraju,odradi restore normalno preko iTunes,skini limera1n i sa njim odradi JB i nadji karticu za aktivaciju...
za sada ne mozes telefonirati,ali sve programe mozes koristiti, tipa navigacije facebook skype i sl...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 20-10-2010   #7
heroj
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Oct 2010
Location: Krusevac
Godine: 41
Posts: 9
Default

Ovako posto sam odradio to sa limera1n vise mi za Carrier ne pise Switzerland Orange 15 vec mi sada pise Carrier 8.0. Mogu li ikako otkljucati telefon da mogu telefonirati recimo sa downgrade softwera na neku verziju koja je vec razradjena ili sta vec. Za bilo kakvu instalaciju ili update trazi mi da se logujem na nalog od ortaka koji mi je prodao ovaj telefon, sto naravno i nemam pass za pristup. Interesuje me jos mogu li bilo koju Orange karticu iz CH da koristim za otkljucavanje ili mora bas ta sto je bila u telefonu.
heroj is offline   Reply With Quote
Old 20-10-2010   #8
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,499
Default

pa napravi svoj nalog na itunes, ne vidim problem... za 64 bit verziju ne znam da li postoji...
A ovo ostalo te nisam razumeo...
Jedino sta trebas da uradis jeste u cydiji da ubacis hackulo.us i uradis app sync za verziju koju imas...
Ja sam, kao sto vec pisah na verziji 4.1 na 3GS uradio greenpoison i sve radi ko sat!

Pozzz
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 20-10-2010   #9
heroj
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Oct 2010
Location: Krusevac
Godine: 41
Posts: 9
Default

Probao sam da otvorim nalog na iTunes ali mi trazi broj kreditne kartice i sve ostalo sto prati placanje preko interneta. Moze li se zaobici taj deo sa Visa karticom. U ostalom imam karticu iz Srbije a na listi zemalja je nema srbija. Nikako mi se ne unose podaci od kartice za placanje preko interneta.
heroj is offline   Reply With Quote
Old 20-10-2010   #10
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,499
Default

hehe ti jos zivis u zabludi kradje podataka... pa ako si ti taj jedan od milijarde, onda nek ti ne bude zao...
Ceo svet placa kreditnim karticama i kupuje preko neta vec godinama... zato slobodno upisi... a adresu nadji neku xy...
A koliko ja znam, postoji i opcija paypal i click&buy ili tako nesto... bitno je da se registrujes, a kupovati neces nista tako i tako preko toga... kad ima za DZ...

Pozz
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 20-10-2010   #11
heroj
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Oct 2010
Location: Krusevac
Godine: 41
Posts: 9
Default

OK samo da nadjem karticu posto sam je negde zaturio!
heroj is offline   Reply With Quote
Old 20-10-2010   #12
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

ne moras unositi podatke sa kartice,ima opcija da napravis nalog,pokazacu ti i opisati sao da uhvatim vremena,mozda i nocas,nego uzeo sam I4 pa experimentisem s anjim...

a kartica moze bilo koja sa ORANGE iz švice ne mora njegova...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 21-10-2010   #13
heroj
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Oct 2010
Location: Krusevac
Godine: 41
Posts: 9
Default

Ae pomagaj oko registracije na iTunes jer nema srbije na listi a ako stavim koju drugu zemlju i unesem moje podatke sa kartice kaze da moja kartica nije iz te zemlje koju sam izabrao. Registrovao jesam nalog ali nemogu da autorizujem iTunes i nikako da skinem sa telefona ovo korisnicko ime od prethodnog vlasnika. Sta god da hocu da odradim trazi mi njegov pass. I daj molim te ako ima kakve sanse da ovo otkljucam da moze da se prica telefonom. Sutra ce mi ortak doneti Swiss Orange karticu koja je ugasena jer nije dopunjavana tako da mislim da ce i to zavrsiti posao za prvu aktivaciju. Nisam radio restore bas zbog toga.
heroj is offline   Reply With Quote
Old 21-10-2010   #14
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Ovaj tutorial će objasniti kako napraviti iTunes account.

Info
* Prilikom kreiranja accounta, ukoliko dođe do greške Session Timeout, krenite sve ispoćetka.
* Svaki iTunes account ima 5 autorizacija (možete ga koristiti na više raćunara).
* Autorizaciju računara vršiti u iTunesu (Store > Authorize Computer).
* Ako rušite sitstem, uradite deautorizaciju računara (Store > Deauthorize Computer).
* Ovaj tutorial je testirat na verziji iTunesa 8.0.2.20.


1.
Upalite iTunes, sa lijeve strane kliknite na iTunes Store. Kada se stranica učita, kliknite na App Store (ukoliko otvarate iTunes Store prvi put, kliknite na zastavu SAD).


2.
Kada se otvori App Store, kliknite na bilo koji free app. Ja sam kliknuo na BrainTeaser.


3.
Kada se stranica otvori, kliknite na Get App.


4.
Ovdje će da vas pita da unesete postojeći Apple ID/Password ili da napravite novi. Kliknite na Create New Account.


5.
Sada dolazimo na dio gdje pravimo novi iTunes account. Kliknite na Continue.


6.
Ovdje se treba složiti sa pravilima iTunes Storea. Uključite I have read and agree to iTunes Terms and Conditions i kliknite na Continue.


7.
Ovdje treba unijeti email adresu, password, tajno pitanje, odgovor i datum rođenja, ukoliko se zaboravi password. Kada unesete podatke, kliknite na Continue.


8.
Ovdje treba izabrati opciju None kod unosa kreditne kartice. Popuniti ime, prezime, adresu, telefon i ostala polja (moze bilo koja adresa iz SAD). Kada završite, kliknite na Continue.


9.
Kliknite na Done. Na vašu email adresu će stići link na kojeg trebate kliknuti da bi ste potvrdili kreiranje iTunes accounta.


10.
Link na kojeg treba kliknuti.


11.
Nakon toga otvorit će se iTunes i tražiti od vas da unesete vaš Apple ID (email) i password. Kada unesete, kliknite na Sign In.


12.
Vaš iTunes account je uspješno napravljen. Kliknite na Done.


Nadam se da će tutorial mnogima pomoći.

Pozdrav
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 21-10-2010   #15
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

kad ovo napravis,idi na app store u iphone,udji unutra i klik na KATEGORY i idi do dna...
videc da pise RACUN pa to ime od druga...
ti klik na ime od druga i iskocice plavi prozor sa tri opcije PRIKAZ ODJAVI PONISTI...
a ti na ODJAVI....

OPET UDJES U APP STORE izaberes aplikaciju i ides da je skines onda ce ti on traziti one podatke koje si uneo prilikom pravljenja konta...
GORE upises e-mail adresu
DOLE upises sifru koji su uneo...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 22-10-2010   #16
heroj
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Oct 2010
Location: Krusevac
Godine: 41
Posts: 9
Default

Za kada je realno ocekivati unlock???
heroj is offline   Reply With Quote
Old 22-10-2010   #17
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,499
Default

O cemu pricas, UNLOCK za 4.1 na 3GS je izasao... ja sam danas uradio jos 2 unlocka za 2 3GS telefona!

Sa gore navedenim greepoisonom
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 22-10-2010   #18
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

svi koji su updatirali i Modem Firmare (baseband) i podigli ga na 02.10.04 ne mogu UNLOCK da urade i to SIGURNO....
a to si svi oni koji su preko iTunes uradili regularan Update ili Restore,jer su time podigli BaseBand...
za sada ne postoji alat koji Unlockuje taj BB...

Oni,koji su uradili Shift+Restore sa Custom FW i tako ubacili 4.1 zadrzali su prethodni BB na neke od prethodnih verzija i mogu se Unlokovati svi do broja 05.12.01...
znaci da samo poslednja verzija koja nosi oznaku 02.10.04 ne moze da se Unlockuje...

@heroj
udji u setings>about i napisi koji su ti brojevi pored VERSION i pored MODEM FIRMWARE....

braticu,haj vidi koji je bio BB na te iphone koje si unlockovo,jer ako je 02.10.04 onda nih i ja mogao da unlockujem moju 4-ku jer je meni dosla sa tim FW i BB

i jos nesto,evo linka do stranice gde unesete podatke tipa
KOJI MODEL TELFONA IMATE
KOJI VAM JE FW
KOJI BB

Ultimate jailbreak and unlock wizard
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 23-10-2010   #19
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,499
Default

Napisacu tu brate, ali nisu ti telefoni vise kod mene, a iskreno nisam obratio paznju na to!
Probacu da kontaktiram osobe i pitam...
Nego sam se ja sa mojim 3G igrao i install sa itunes-a bez SHIT-a verziju 4.1

Sad ne mogu nikako da ga unlock... da nema tu resenje... pazi 3G
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 23-10-2010   #20
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,499
Default

ispravka... znaci pazi, ne treba mi UNLOCK, vec jailbreak samo... on je fabricki unlock...
probao sam sa redsnow, ali se nista ne desava!

Ovo uradih na tvom sajtu i ispade ovo:

iPhone 3G
iOS Version 4.1.0 with modem firmware: 05.14.02
iSelektor is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
3gs, iphone, kako, otkljucati


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:30. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)