SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Sport fudbal, košarka, formula1, rukomet, skijanje i sve što ima veze sa sportom, nacice mesto ovde...

Reply
Old 24-06-2010   #1
SEJO31-de
DZAMIL
Domaćin
 
SEJO31-de's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Location: Hann.Münden
Posts: 7,125
Default ZAVRSEN NAJDUZI TNISKI MEC

Nakon 11 sati završen najdulji teniski meč

John Isner




U maratonskom meču prvog kola Wimbledona koji je trajao više od 11 sati kao pobjednik je izašao Amerikanac John Isner koji je svladao Nicolasa Mahuta 6:4, 3:6, 6:7(7), 7:6(3), 70:68 i tako se plasirao u drugu rundu

Svemu jednom dođe kraj, pa tako i meču za koji je izgledalo kao da nikada neće završiti. Susret je prvo prekinut u utorak kod 2:2 u setovima, zatim u srijedu kada je u petom setu bilo 59:59, a na kraju je završen u četvrtak kad je Isner napokon breaknuo Mahuta za 70:68.

Ovaj meč ušao je u povijesti u mnogim detaljima. Nikada se nije igrao dulji meč od ovoga u teniskoj povijesti. Trajao je 11 sati i pet minuta i tako je vremenski debelo nadmašen onaj između Fabricea Santoroa i Arnauda Clementa (6:4, 6:3, 6:7(5), 3:6 16:14, Roland Garros 2004.) od šest sati i 33 minute. Zapravo, peti set Francuza i Amerikanca je trajao 'samo' osam sati i 11 minuta. Odigrali su i 183 gema, 71 više od Gonzaleza i Pasarelle (1969., Wimbledon)

Obojica su nadmašila Karlovićevih 78 aseva u jednom meču (Davis Cup 2009, Radek Štepanek). Francuz Mahut se zaustavio na 103 (77 u petom), a Isner na 112 (84 u petom).

Isner je imao i 246 winnera, a njegov suparnik dva manje, a Mahut je imao više poena, 502 naspram 478 od Amerikanca.

U cijelom meču Mahut je imao samo tri break prilike, od kojih je jednu iskoristio, a Isner 14, od kojih su dvije iskorištene. Meč kakav se možda više nikada neće ponoviti.

'Oprostite, ali malo sam umoran', kazao je nakon dvoboja za pamćenje pobjednik Isner, koji je ipak dodao kako ne bi izdržali toliko da nije bilo fantastičnih gledatelja.

'Mahut je tvrdoglavi ratnik i želim s njim podijeliti ovaj trenutak. Možda i zajedno odemo na večeru, kada smo se već toliko družili ova tri dana'.

Mahut je poraz primio teško, skoro da je zaplakao nakon što je sjeo na klupu.

'John je zasluženo pobijedio, jer je servirao fantatično. To je bilo najbolje serviranje u povijesti tenisa, a ja sam se mogao samo boriti. Hvala gledateljima, a sada idem na dugi, dugi odmor', kazao je Francuz
__________________
JEL SJENICA DJE JE
NEKAD BILA .... ?
SEJO31-de is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 24-06-2010   #2
SEJO31-de
DZAMIL
Domaćin
 
SEJO31-de's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Location: Hann.Münden
Posts: 7,125
Default

Ovaj francuuz vise odigrao sam nego citava fudbalska reprezentacija na SP....
SEJO31-de is offline   Reply With Quote
Old 24-06-2010   #3
tidza
Registrovan
Domaćin
 
tidza's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Danska
Posts: 5,292
Default

Bice zanimljivo ko ce pobjediti,haha Japanci ili Danci....

a ja navijam za Dance naravno
tidza is offline   Reply With Quote
Old 24-06-2010   #4
tidza
Registrovan
Domaćin
 
tidza's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Danska
Posts: 5,292
Default

Upsssss,sorry na pogresnoj sam temi......
tidza is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
mec, najduzi, tniski, zavrsen


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:50. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)