SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Mediji tv, radio i ostali mediji iz sjenice. prijem kanala, emitovanja itd...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 02-12-2008   #61
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Quote:
Originally Posted by borichi View Post
Ovo je vec poznato izdrzavanje kazne na ovom forumu. (citaj Adnan iskusio)
kad me izivcira dobije hip-hop/rap pjesmu.

Da sam znao sta me ceka ne bih te nervirao. Kazna je bila stroga ali pravedna.

Samo neznam zasta me halilce kaznjava.
__________________
SVE JE RELATIVNO
_______________
http://atko.se
adnan is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 02-12-2008   #62
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Quote:
Originally Posted by adnan View Post
Samo neznam zasta me halilce kaznjava.



__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Old 03-12-2008   #63
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Thumbs up Basar Čarovac kompletirao ''Sedam veličanstvenih''

Član planinarskog društva ''Sandžak'' Basar Čarovac postao je danas prvi planinar sa prostora bivše SFRJ koji je osvojio sedam najviših kontinentalnih vrhova. On je rano jutros po našem vremenu osvojio Karstenove piramide (Nova Gvineja, 4.884 metra), najvišu tačku Australije i Okeanije.

Čarovac je preneo svojim kolegama iz planinarskog kluba da je osvojio vrh i da se trenutno priprema za povratnu rutu.

''Basko je ponovo pokazao da je vrhunski sportista i prvo ime planinarskog sporta u Srbiji'', rekao je radiju Sto plus planinar novopazarskog ''Sandžaka'' El Jesa Hubanić.

Prvi Čarovčev pokušaj da se popne na Karstenove Piramide, avgusta ove godine, je završio neuspehom zbog vremenskih neprilika.

Novopazarac je, tim redosledom, osvojio Kilimandžaro, Akonkagvu, Mont Eversest, Elbrus, Vinson i Mekinli. Osim najviših tačaka šest kontinenata toga ispeo je i zahtevne vrhove Damavand, Ararat, Loboče, Ajland Pik, Čo Oju i Erdžijas.

Sedam najviših svetskih kontinentalnih vrhova osvojilo je, pre Čarovca, 136 planinara iz celog sveta.

Rumun Konstantin Lakatuš i Grk Nikolaos Maticis jedini su planinari sa Balkanskog poluostrva koji su ranije ostvarili ovakav poduhvat.

Prva zvanična čestitka Čarovcu danas je stigla iz kabineta gradonačelnika Mirsada Djerleka, koji je ocenio da je Čarovac dao svetao primer ostalima i da njegov uspeh promoviše Grad na najbolji način.


Izvor: www.sandzaknews.com
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 04-12-2008   #64
sanna72
Ona
Domaćin
 
sanna72's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Evo me i ovde :)
Posts: 3,604
Default

Tužba zbog popusta za žene u mini skunjama



Jedan bioskop u Katovicama našao se pred sudom zbog kampanje u kojoj je ženama u mini skunjama nudio upola jeftinije ulaznice.
Bioskop Švjatovid poznat je po duhovitim promotivnim kampanjama za pojedine filmove, a sada je film "Devojke iz Sent Trinijana" propratio pozivom ženama da dođu u mini suknjama kako bi dobile popust od 50 odsto.

Slogan sa filmskog plakata bioskop je promenio u "Pristojne devojke idu u školu, nepristojne u Švjatovid", ali to je izazvalo pravu poplavu telefonskih poziva ogorčenih roditelja katovičkih tinejdžerki.






__________________
Moja vrata su uvek otvorena... Neka ti ne bude neugodno izaci.

sanna72 is offline   Reply With Quote
Old 17-12-2008   #65
sanna72
Ona
Domaćin
 
sanna72's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Evo me i ovde :)
Posts: 3,604
Default

Starac pucao na rep koncertu zbog "pogrešne" pesme

Jedan sedamdesetogodišnji starac otvorio je vatru iz lovačke puške na posetioce rep koncerta u selu Lobali u Senegalu, jer je umislio da ga ismevaju dok su pevali pesmu o "mrzovoljnom starom čoveku", saopštila je policija, preneo BBC.


Starac je rekao da je prethodno upozorio publiku da prestanu da pevaju "Pa' Tang Xol", odnosno "Mrzovoljni stari čovek", čiji je autor popularni senegalski umetnik Baba Mal. Kako ljudi nisu prestali da pevaju, on je pucao četiri puta.
"Ovaj stariji gospodin je pomislio da ga omladina vređa Malovom pesmom", rekla je policija, dodajući da je starac odmah uhapšen.
Kako je još saopšteno, njegova deca bila su u publici, ali nisu povređena tokom incidenta. Petoro ljudi je ranjeno, od čega je dvoje s težim povredam prebačeno u bolnicu. Incident se dogodio dok su ljudi slušali muziku koja je prethodila živoj svirci. Rep poslednjih godina postaje sve popularniji muzički pravac u Senegalu.
sanna72 is offline   Reply With Quote
Old 17-12-2008   #66
sanna72
Ona
Domaćin
 
sanna72's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Evo me i ovde :)
Posts: 3,604
Default

Ubile ga kolege na ispraćaju u penziju

Jedan 60-godišnji Japanac je preminuo nakon incidenta koji se dogodio na proslavi povodom njegovog odlaska u penziju.


Lokalna štampa piše da su ga njegove kolege u slavljeničkoj atmosferi bacale u vazduh ali da su ga u jednom trenutku ispustile tako da je svom težinom pao na pod. Slučaj je obelodanila njegova supruga koja je podnela tužbu protiv kolega prisutnih na oproštajnoj žurci, otužujući ih za težak nemar, navodi list Mainiči, prenosi agencija Rojters. Čovek je umro u septembru, deset meseci nakon proslave koja je organizovana u jednom motelu u mestu Rito, nedaleko od Kjota, na kojoj je prisustvovalo 40-ak osoba. Prilikom pada, povredio je kičmu i vrat i ostao paralizovan. Kasnije je umro usled trovanja krvi. "Radio je sve do penzije. Radovao se što ćemo skupa moći da idemo na razna mesta. Veselilo nas je što ćemo imati vremena za zajedničko opuštanje", izjavila je njegova supruga, ističući da je čvrsto rešena da sazna uzroke nesreće.
sanna72 is offline   Reply With Quote
Old 26-12-2008   #67
sanna72
Ona
Domaćin
 
sanna72's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Evo me i ovde :)
Posts: 3,604
Default

Dženifer Aniston: Moja fotografija je obrađena u fotošopu

Američka glumica Dženifer Aniston priznala je da je njena atraktivna fotografija na naslovnoj strani magazina "Dži-Kju" obrađena u fotošopu, prenose američki tabloidi.

Dženifer Aniston je na fotografiji "odevena" samo u mušku kravatu.
Glumica je na pitanje voditeljke TV emisije "Vju" o tome šta se dogodilo sa devojkom iz susedstva koja je igrala u seriji "Prijatelji", odgovorila "Eno je! Obrađena u fotošopu". Novi film u kojem glumica igra uz Ovena Vilsona, "Marley and Me", od juče je na repertoaru severnoameričkih bioskopa.
sanna72 is offline   Reply With Quote
Old 26-12-2008   #68
sanna72
Ona
Domaćin
 
sanna72's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Evo me i ovde :)
Posts: 3,604
Default

Bajaga tuži PGP RTS

Popularni kantautor Momčilo Bajagić Bajaga, rešio je da tuži muzičku kuću PGP RTS, jer su izdali album "Gde stižu moja sećanja", kompilaciju njegovih hitova, bez njegove dozvole.

- Trenutno imam veliki problem sa muzičkom kućom PGP RTS. Rešio sam da ih tužim zbog objavljivanja kompilacije mojih pesama bez dozvole. Prvo me niko nije ni pozvao da mi kaže da će ta kompilacija izaći, niko se sa mnom nije konsultovao oko izbora pesama, što je najgore - izgrešili su imena pesama na omotu, koji je takođe odvratno urađen - priča ogorčeno poznati roker i objašnjava:
- Ne radi se tu toliko o parama, jer u diskografiji ionako trenutno nema mnogo para zbog interneta i piraterije. Radi se o elementarnim pravima autora. Moja pesma, koja se zove "Od kada tebe volim", kod njih se na albumu zove "Od kada tebe ne volim". Potpisali su mene kao autora aranžmana na pesmama za koje je aranžmane radio Voja Aralica, a na toj kompilaciji ima još podosta grešaka, koje zaista govore o amaterskom pristupu tom poslu.
Bajaga je angažovao i advokate koji proveravaju kako je do svega došlo, a razočarano priča da je na albumu još sijaset grešaka.
- Kompilacija se zove "Gde stižu moja sećanja" po jednoj mojoj zaista manje poznatoj pesmi, a na omot su stavili neku moju staru sliku, zamuljanu i zafarbanu zelenom bojom, tako da izgleda zaista kao da je neko namerno hteo da se poigra sa mnom. Ljudi koji su to radili pozivaju se na prava koja su autori dali PGP-u, a koja je u međuvremenu otkupila kompanija "Zmex". Moji advokati će proveriti te transakcije, jer je tu izgleda u pitanju nešto što nije rađeno legalno. Prvo bi trebalo valjda autore pitati da li žele da otkupe svoja prava - priča Bajaga i dodaje:
- Stoga sam naložio advokatima da tuže PGP. Prvo da provere te stare ugovore sa mnom na koje se pozivaju, a potom da zaista otkriju poslovanja PGP-a sa tim fantomskim "Zmexom", kao i sa nekakvom firmom "Enter plus" koja je takođe uzela deo autorskih, proizvođačkih i izvođačkih prava.
Bajaga kaže da je i sam planirao da izda kompilaciju hitova povodom jubileja benda, ali da je sada ta ideja propala.
- U svemu ovome, još jednom napominjem, ne radi se toliko o parama, koliko o mojim elementarnim pravima kao autora. Mislim da su kompilacije koje pirati nelegalno povremeno objave urađene neuporedivo profesionalnije. Ja sam lično povodom dvadesetpetogodišnjice postojanja benda zaista planirao da napravim jednu reprezentativnu kompilaciju, dupli CD sa dobro opremljenom pratećom knjižicom. Ovako su mi upropastili takvu mogućnost i prevarili i mene i moju publiku - zaključuje Bajaga.

PGP: To je nesporazum
- Mogu da vam kažem samo da je u pitanju nesporazum. Kompilaciju su radili ljudi veoma bliski samom Bajagi i prosto nisu na vreme stupili u kontakt s njim - ispričao nam je portparol PGP-a Dragan Šaranović i objasnio da će se narednih dana pozabaviti tim slučajem.


Tužbe u svetu
Majkl Džekson je 2003. tužio izdavačku kuću "Universal" zato što mu, kako je tvrdio, nisu isplaćene naknade za autorska prava za pesme koje je snimio pre 1980. godine. Naime, Džekson je 1979. potpisao ugovor sa kućom "Motown Records" koju je kasnije kupio "Universal", a problem je nastao kada je ova izdavačka kuća ponovo objavila stare Džeksonove pesme za koje mu nije isplatila naknadu za autorska prava.
Grupa "Smashing Pumpkins" je u martu podnela tužbu protiv izdavačke kuće "Virgin" koja je ime i muziku benda, bez dozvole članova grupe, iskoristila u reklamama za "Pepsi" i "Amazon".
Američka grupa "Alman Brothers" tužila je kuću "UMG Recordings" i traži najmanje 13 miliona dolara naknade za autorska prava za njihove numere koje su skinute sa "iTunes" muzičkog servisa, kao i za pesme koje se nalaze na novim kompilacijama.
Kompanija "Brookland Media" je početkom oktobra tužila reperku Lil’ Kim i traži odštetu od dva miliona dolara zato što ona nije snimila album u dogovorenom roku. U saopštenju kuće "Brookland Media" navodi se da je u novi projekat Lil’ Kim uloženo mnogo para, a ploče ni od korova. U avgustu ove godine kompanija "Drama Family Entertainment" je tužila Meri Džej Blajdž zato što je ona numeru "Work That" koju je, kako se navodi, komponovao "njihov" producent Teron Fimster, iskoristila u reklami za "iPod".
sanna72 is offline   Reply With Quote
Old 04-01-2009   #69
SEJO31-de
DZAMIL
Domaćin
 
SEJO31-de's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Location: Hann.Münden
Posts: 7,125
Default

Terens i Tarik Vuds su blizanci iako nisu rođeni ni istog dana, niti istog meseca niti iste godine. Terens rođen uoči Nove godine, a Tarik u 2009.

Majka blizanaca Tendžernika Vuds je donela na svet Terensa u 23 sat i 51 minut u sredu 31. decembra 2008, a Tarika 26 minuta kasnije, odnosno 1. januara 2009. godine. Prvi komentar njihovog srećnog oca je bio: "Slavićemo dva rođendana...


Izvor-B92..
__________________
JEL SJENICA DJE JE
NEKAD BILA .... ?
SEJO31-de is offline   Reply With Quote
Old 13-01-2009   #70
borichi
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,621
Default

Dali znate ko ima najvecu poziciju na Svijetu?


Predsjednik George Bush?
Ne!
Novoizabrani pred. Barack Obama?
Ne!
UN Generalni Sekretar?
NE
Papa Benedict?
NE!
Ne razmisljaj dalje ...


Babu Sassi,neustrasivi mladi gradjvinski radnik iz Juznog dijela Indije, postao je cult herojstva, medju Dubaiskom grupom radnika na ovom projektu. Poznatiji kao "Idijac na vrhu svijeta". Babi je "kran operator", na izradnji najveceg nebodera u Burj Dubai. Njegova mala kabina na vrhu, je i njegov dom, buduci da je potrebno puno vremena "spustiti se dole" na tlo, odlucio je a to ne cini cesto!


Jednom kada se ovaj neboder zavrsi, imat ce najbrze liftove u Svijetu. Neki od radnika su rekli, da je on proveo vise od godine dana na vrhu krana, i da je placen 30,000 dirhami $8,168 mjesecno, dok je prosjecna mjesecna zarada u toj zemlji oko 800 dirhami.

Bogami i nije lose placen!.....isplati se biti najveci

Last edited by borichi; 13-01-2009 at 19:07..
borichi is offline   Reply With Quote
Old 13-01-2009   #71
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Taman da se malo odmori od zene.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 13-01-2009   #72
borichi
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,621
Default

Quote:
Originally Posted by adnan View Post
Taman da se malo odmori od zene.

_Odmara se ona od njega!!_

Moze samo godisnje da se spusti sa podebelom vrecom drahmi. E jes" neka pametna svaka joj cast!
borichi is offline   Reply With Quote
Old 14-01-2009   #73
mersija
Registrovan
Domaćin
 
mersija's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Landskrona
Godine: 50
Posts: 6,463
Default

NAJBOLJI POSAO NA SVETU

Sidnej -- Australijska država Kvinslend nudi "najbolji posao na svetu"- šestomesecno šetanje i besposlicenje na jednom ostrvu za platu od 150.000 australijskih dolara.

Pored plate, placena je i avionska karta do ostrva Hamilton, na Velikom koralnom grebenu. Srecnik koji dobije posao imace zadatak da šeta plažama od belog peska, istražuje morske dubine oko ostrva i svake sedmice vodi blog na Internetu koji ce popunjavati fotografijama i video snimcima.

Potrebno je da bude dobar plivac, da je vešt u komunikaciji i da ume da cita i piše engleski.

"On ce s vremena na vreme morati da daje izjave za medije o tome šta se dešava na ostrvu. To znaci da kandidati za posao ne smeju da budu stidljivi. Oni treba da vole more, sunce i aktivnosti na otvorenom", izjavio je premijer Kvinslenda Pol Lukas, ocenivši ponudu kao "najbolji posao na svetu".

izvor:B92


Adresu i broj tel cuvam za sebe....

Nikad se nezna.....

mozda vam se i javim sa ostrva Hamilton,a onda, skup Forumasa....
__________________
Nista nije vazno , kao vjestina nasih osjecaja kad primi boje ljubavi
i nista ne treba osporiti promjenama koje nastaju u vremenu cekanja


mersija is offline   Reply With Quote
Old 14-01-2009   #74
mersija
Registrovan
Domaćin
 
mersija's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Landskrona
Godine: 50
Posts: 6,463
Default

Prema vise analiza i istrazivanja grupe ljudi, pretstavljena su u mjesecu decembru 2008 deset destinacija koje se definitivno mogu definisati kao ,, pakao na zemlji,,!!!

1. Bagdad - ovo je pakao na zemlji

Ako treba da zamislite kako izgleda pakao, pomislite na Bagdad. Ubistva, eksplozije, unistene zgrade, kuce, pozari i trupovi po ulicama su svakodnevni prizor. Svakako ovo je posledica oslobadjanja koje sprovodi americka vojska.,, Oslobodili,, su Irak i zapoceli pakao, a kaze se: ,, Iz pakla nema povratka!,,

2. Daka - industrijalizacija je zbrisala prirodu

Industrijalizacija na prvi pogled je izlaz iz siromastva, ali kada je brza i nekontrolisana posledice su stravicna.
Glavni grad Bangladesa do pre nekoliko godina je bio siromasan i opustosen ratom i prirodnim katastrofama, alo danas je prilicno dobrostojeci, zahvaljujuci industriji koja ga je okupirala, ali isto tako i zagadila. Daka, po stepenu zagadjenosti se nalazi na prvom mestu u svetu, a milione tone otpada u rekama su smrtonosne za svakog koji pokusa da stupi nogom u vodu.

3. Jakutsk - najhladniji grad na svetu

Na 50 stepeni C ispod nule zive 250. 000 Rusa. Bilokakv oblik poljoprivrede je nemoguc, ali to i nije vazno jer ovaj grad je najbogatiji zlatom i prirodnim mineralima od svih ruskih gradova. Ali, ipak, zlato ne moze da popravi depresivni zivot u vecitoj zimi.

4. Mogadisu - potpuna anarhija

Bezvlasce, san svakog anarhiste, ostvaren je u samalijskom gradu Mogadisu gde od 1992 godine ne vlada niko. Anarhija koja vlada tamo donela je haos, siromastvo i ratove. ako se smatrate pacifistom, ovo je najgore mesto u kome bi moglo ziveti.

5. Cernobil - nepovratno razoren nuklearnom katastrofom

Ukrajinski grad je nepovratno unisten ljudskom rukom, lakomom za velike stvari. Neodgovarajuca zastita od moguce eksplozije nuklearne elektrane donela joj je katastrofu. Tog 26 aprila 1986 godine eksplozija je odnela 8000 zivota, unistila ceo grad, a posledice su osetili i svi susedi.
Danas je tamo nemoguce ziveti, a jedini zitelji su naucnici i radnici koji paze da se radioaktivna zver ponovo ne probudi.

6. Oklahoma Siti - grad tornada

Zemljotresi i cesta tornada u ovom gradu svakih nekoliko godina ostavljaju svoj pecat. To najbolje zna Oklahoma Siti. On im je na putu vise tornada koja pustose SAD. Zbog struje i vazduha, niz ovaj grad prolaze oko desetine manjih tornada godisnje, ali i onih vecih,kao sto je bio tornado Eli od kejeg se Oklahoma nije oporavila.

7. Severna Koreja - mesto unisteno totalitarizmom

Da pakao na zemlji ne stvara samo priroda i ljudska nebriga o njoj, potvrdjuje vlada Severne Koreje. Nijedna zemlja na sveta nema toliko autokratsku vladu. Dok narod gladuje, vladajuca porodica Kim-Jonga zivi u preteranom izobilju.Alternative nema, begstvo iz zemlje je nemoguce, pa gradjanima preostaje ili revolucija ili cekanje da zemlja padne u ruke nekome koji ce ih izvesti na pravi put.

8. Burundi dalekonajsiromasnija zemlja u svetu. Za jednu godinu u proseku svako zaradjuje po 90 dolara. Perspektiva zemlje je nikakva, vlada kriminal, banke ne funkcionisu, a ocaj od diktatorskog rezima u poslednjih 40 godina je nezamisljiv.

9. Linfen - grad bez sunceve svetlosti

Ovaj kineski, industrijski grad je tolikozagusen prasinom sto je uzrok da je u vecitom mraku. Sunce se ne moze probiti niz prasinu koji stvaraju 50 miliona tona uglja koji se vadi godisnje. Ljudi, ipak odbivaju da se isele zbog toga sto ne mogu naci posao u okolnim mestima.

10. Port Morsbi - grad side

Bolest koja se pojavila 80-tih godina u ovom gradu uzima najveci danak. Sida je zarazila desetine hiljada zitelja, a u proseku svakog meseca se zaraze 115 novih. Ali ovo nije jedini problam u gradu. Prenaseljenost koja je ovde prisutna, kriminal i nezaposljenost su jos nekoliko problema sa kojima se suocava ovaj grad.
mersija is offline   Reply With Quote
Old 27-01-2009   #75
sanna72
Ona
Domaćin
 
sanna72's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Evo me i ovde :)
Posts: 3,604
Default

Čudo od deteta: Sa devet godina studira hemiju

Britanac Ejnan Kouli (9) koji živi u Singapuru sa porodicom, studira hemiju na koledžu. Diplomu srednje škole dobio je u sedmoj godini. Smatra se da je ovo dete jedno od najpametnijih na svetu, piše "Telegraf".
Ejnan može da "izrecituje" broj Pi do 518. decimalnog mesta, kao i periodni sistem. Njegov otac Valentajn Kouli kaže da Ejnana interesuju fizika, biologija, a posebno hemija.
"Ponekad njegova razmišljanja deluju vizionarski. On uviđa šta je moguće, pre nego ono što je poznato. Gleda unapred i vidi šta može da nastane od sadašnjeg", istakao je Valentajn.
Ejnan se igra sa svojim vršnjacima, ali se takođe druži i sa odraslima. Naginje istraživačkom radu i razumevanju stvari, a posebno voli nauku. Valentajn tvrdi da su i njegova braća Fintan (5) o Tirnan (3) "talentovano dete-glumac i beba genije".
sanna72 is offline   Reply With Quote
Old 29-01-2009   #76
sanna72
Ona
Domaćin
 
sanna72's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Evo me i ovde :)
Posts: 3,604
Default

Iste stanove prodavao nekoliko puta

Milica Vozarević je jedan od prevarenih kupaca stanova u Ulici vanđela Tome 14, koja je sklopila ugovor sa investitorom još 2006. godine i isplatila 90 odsto novca. Da se nepoznat čovek uselio u njen stan saznala je kad je primila telefonski poziv od bivše vlasnice placa.
- Zaprepastila sam se kad me je pozvala i pitala da li sam prodala stan, koji sam kupila dok je još bio u izgradnji. Istog momenta sam se tamo uputila i zatekla čoveka koji mi je pokazao ugovor o kupovini istog stana. Bilo je kasno, on se već uselio - očajna je Milica, koja trenutno živi kao podstanar čekajući ono što joj pripada.
sanna72 is offline   Reply With Quote
Old 29-01-2009   #77
sanna72
Ona
Domaćin
 
sanna72's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Evo me i ovde :)
Posts: 3,604
Default

Em viču, em tuku, a ni ručak ne spremaju

Ćuprija -Dušan Trifunović (40), ekonomista iz Ćuprije, sa pedesetak istomišljenika iz čitave Srbije do kraja februara formiraće nevladinu organizaciju "Muška sigurnost". Inicijativni odbor je konstituisan upravo preksinoć, a u njemu su, kako tvrdi Trifunović, i jedan poslanik, zamenik ministra i akademik.
Kao što se iz imena može zaključiti, ova NVO će se angažovati na pomoći muškarcima, žrtvama porodičnog nasilja, tako što će im obezbediti podršku advokata, ukoliko propadne posredovanje u pokušaju mirenja supružnika u sporu, što je "Muška sigurnost" takođe sebi stavila u zadatak. Takođe, od Ministarstva za rad i socijalnu politiku će zvanično zatražiti da pomogne u formiranju "sigurne kuće" za muškarce.
- I psi imaju azile, i njih neko štiti, pa zašto ne bi i muškarci imali utočište - rezonuje naš sagovornik, dodajući da će se, ukoliko ne naiđu na razumevanje resornog ministarstva, obratiti potencijalnim donatorima i ambasadorima zemalja u kojima je postojanje "sigurne kuće" za muškarce uobičajeno.
Pre nego što je uplovio u vode nevladinog sektora, i to u one kojima pre njega niko nije brodio, Dušan Trifunović je stekao znatno političko iskustvo, još od 1989. godine, kada je bio član SPO-a u osnivanju. Na dužnost potpredsednika SO Ćuprija izabran je marta 2002, a kada je oduzet mandat tadašnjem predsedniku Miladinu Todoroviću, u statusu v. d. je obavljao najvišu skupštinsku funkciju do juna naredne godine. Bio je i opštinski menadžer za infrastrukturu, a trenutno je predsednik opštinskog odbora Nove Srbije i potpredsednik okružnog odbora ove stranke.
- Problem porodičnog nasilja nad muškarcima mnogo je rasprostranjeniji nego što se pretpostavlja. Pošto sam svakodnevno u kontaktu sa mnogo ljudi, pouzdano tvrdim da polovinu muževa u centralnoj Srbiji maltretiraju njihove supruge. Nedavno me je zvao čovek koga je žena udarila oklagijom po vratu. Otišao je lekaru, stigla je i policija, ali nisu hteli da naprave izveštaj, koji bi mu poslužio kao dokaz da je bio zlostavljan. Sećam se i kada je žena jednog odbornika upala na sednicu SO Ćuprija i javno ga omalovažila rekavši da je impotentan i da će ona znati šta da radi ako on ne bude ispunio njene zahteve. Jednom sam bio u gostima kod prijatelja i svojim ušima čuo kada mu je supruga rekla da umukne da ga ne bi udarila. Poznajem i čoveka koji radi dva posla, a njegova dokona žena ne samo da ga tako umornog ne čeka s ručkom i toplim rečima razumevanja, već samo traži razlog da zapodene svađu - nabraja Dušan slučajeve koji su ga motivisali da se sa pedesetoricom istomišljenika prihvati gradnje NVO grudobrana muške sigurnosti.
Inače, muke muškaraca zlostavljanih u braku bile su van fokusa Dušanove pažnje, sve dok ga 2005. nije "zasvrbelo po vlastitim leđima". Naime, te godine se razveo sa suprugom s kojom je u braku proveo 13 godina. Okružni sud u Jagodini njihov brak je zvanično okončao decembra prošle godine.
- Mislim da sam prvi u Srbiji protiv koga je supruga podnela krivičnu prijavu za nasilje u porodici, čim je to delo uvršteno u krivični zakonik. Procesuiran sam po skraćenom postupku, izrečena mi je zabrana da joj se približim na manje od 20 metara - jada nam se Trifunović, dodajući da sada već bivša supruga do danas nije postupila po rešenju Okružnog suda iz 2006. prema kome je bila obavezna da mu vrati pečat i ključeve poslovnog prostora od 600 kvadrata u kome je smeštena njegova privatna firma.
- Dakle, i ja sam sam bio žrtva maltretiranja, a nisam naišao na razumevanje nijedne institucije - ističe Dušan, ali naglašava da, i pored tih ožiljaka, nije postao ženomrzac.
- Najbolji dokaz za to je da sam pred ženidbom sa osobom s kojom sam u vezi poslednje dve godine. I naša organizacija će, između ostalog, posredovati na upoznavanju neženja iz Srbije sa devojkama iz drugih zemalja - otkriva nam Dušan buduća stremljenja "Muške sigurnosti".
sanna72 is offline   Reply With Quote
Old 29-01-2009   #78
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

<Hahahahaha, joj kakav je ovo kralj, svaka mu cast!!!!
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 31-01-2009   #79
mersija
Registrovan
Domaćin
 
mersija's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Landskrona
Godine: 50
Posts: 6,463
Default

Duh rimskog vojnika operira po bolnici
Danas u 13:51 h
Tamnu figuru koja nosi plašt djelatnici najčešće susreću kod mrtvačnice, te se čelnici bolnice u Derbyju nadaju da će lokalni biskup uslišiti molbu i u što kraćem roku poslati egzorcista. Čelnici novoigrađenje Royal Derby Hospital bolnice u engleskome Derbyju zamolili su lokalnog biskupa za pomoć budući da se posljednjih tjedana djelatnici žale kako ih na hodnicima presreće duh, piše The Sun.
Nagađa se da je riječ o rimskome vojniku, koji je ubijen točno na mjestu gdje je bila izgrađena stara Derby City General Hospital bolnica 1920. godine, a na čijem se mjestu nalazi to novo moderno zdanje.

"Riječ je o tamnoj figuri koja nosi plašt. Najčešće se pojavljuje u prostorijama blizu mrtvačnice", izjavio je za taj list jedan od svjedoka, koji se nada da će već narednih dana stići pomoć.
Naime, u Engleskoj se takvi slučajevi moraju najprije prijaviti biskupu, koji odobrava posjet egzorcista ako zaključi da za time ima potrebe.

Zanimljivo je dodati da je Derby inače najukletije mjesto Engleskoj ako je suditi prema istraživanju Lionela Fanthorpea, stručnjak za paranormalne pojave.
Prema podacima koje je prikupio iz 40 gradova u Velikoj Britaniji, čak 14 od 10 tisuća stanovnika tog grada tvrdi da je imalo nadnaravno iskustvo, bilo da je riječ o duhovima, vampirima ili vukodlacima.

izvor:http://www.cafe.ba/fun/14055_Duh-rim...o-bolnici.html
mersija is offline   Reply With Quote
Old 04-02-2009   #80
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Na otpadu sef sa 100.000 evra

Radnici čeličane nadomak Berlina našli su 100.000 evra u sefu koji je jedna banka poslala na otpad.

Jedan zaposleni u nemačkoj Postbanci zaboravio je da iz sefa prethodno izvadi novčanice.
Portparol banke je rekao da se radi o "nemaru zaposlenog tokom preseljenja kancelarija poslovnice". Radnici su novac vratili vlasnicima.
  Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
zanimljivosti


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Zanimljivosti borichi Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 33 29-05-2006 01:02


All times are GMT +2. The time now is 07:06. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)