SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Hardware - Software - Mobilna telefonija kao i što sam naslov kaže... sve vesti iz sveta mobilne telefonije, kompjutera i interneta će naći mesto ovde...

Reply
Old 22-10-2009   #41
novak993
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 12
Default

Nasao sam kako da selektujem mape, sve sam odradio, jedino ne znam jel moram da prebacim na memorijsku, ili mogu i na memoriju u telefonu koja je 4 puta veca?
novak993 is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 22-10-2009   #42
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

svejedno je , ja sam na memoriju telefona ...
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 22-10-2009   #43
novak993
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 12
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
svejedno je , ja sam na memoriju telefona ...

Evo prebacio sam samo scg da vidim da li radi i nasao me je u roku od dve sekunde... Radi na touchu bez problema. Zamenicu tu mapu posle kada skinem do kraja europu posto je na glupavom Rapidu, pa moram da cekam 15 min, a ne mogu da resetujem router jer mi i cale nesto radi. U svakom slucaju hvala puno.
novak993 is offline   Reply With Quote
Old 22-10-2009   #44
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by novak993 View Post
Evo prebacio sam samo scg da vidim da li radi i nasao me je u roku od dve sekunde... Radi na touchu bez problema. Zamenicu tu mapu posle kada skinem do kraja europu posto je na glupavom Rapidu, pa moram da cekam 15 min, a ne mogu da resetujem router jer mi i cale nesto radi. U svakom slucaju hvala puno.
imas program sa kojim ne moras da cekas,nadam se da ce neko znati link,ako nista postavicu ti ja da ga skines...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 22-10-2009   #45
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Quote:
Originally Posted by novak993 View Post
Evo prebacio sam samo scg da vidim da li radi i nasao me je u roku od dve sekunde... Radi na touchu bez problema. Zamenicu tu mapu posle kada skinem do kraja europu posto je na glupavom Rapidu, pa moram da cekam 15 min, a ne mogu da resetujem router jer mi i cale nesto radi. U svakom slucaju hvala puno.
Drago mi je da si zavrsio posao, pomogli smo koliko smo znali i umeli
Ako jos nesto bude trebalo tu smo ...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 29-11-2009   #46
kapic
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 17
Default problem

imam nokia 6210 navigator i cjeli dan se evo mucim s navigacijom... ocu da instaliram 3 mape... al uvjek samo vidim od europe..nasih nigdje nema!!! sve sam proba i niakko nece (
kapic is offline   Reply With Quote
Old 29-11-2009   #47
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by kapic View Post
imam nokia 6210 navigator i cjeli dan se evo mucim s navigacijom... ocu da instaliram 3 mape... al uvjek samo vidim od europe..nasih nigdje nema!!! sve sam proba i niakko nece (
reci mi samo ovo...
kad otvoris Map Source,da li vidis sve tri mape...????
znaci,da li vidis i AdriaRoute i SCGRoute i ECN...????
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 29-11-2009   #48
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

moras sve tri istovremeno slati na tel, nemoj jednu po jednu ...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 29-11-2009   #49
kapic
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 17
Default

da sve se dobro kuzim u map sourceu imam sve tri mape..proba sam na sve nacine i jednu po jednu i sve zajedno u jedan image fail!
ali nece nikao ... sada sam zadnji put ih stavio sve zzajedno i samo imam europu ostalih nema... kad udjem u alati pa tamo pogledam o kartama pise da imam sve 3 i na sve su tri kvacice... ne razumjem do cega je????
kapic is offline   Reply With Quote
Old 29-11-2009   #50
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,499
Default

Pa cek, zar evropa nije dovoljno... mislim nemam te nokia mape, ali polazim logicki... mozda bi treba da napises, da li ti javlja nesto i sta javlja?

U svakom slucaju pomoci ce ti nasi strucnjaci siguran sam...

Dobro nam dosao
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 29-11-2009   #51
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

kapic
pazi dobro ovo sad...

1.instaliraj iz SCGRoute SRBIJU I CRNU GORU,znaci samo te dve drzave selektujes...

2. iz AdriaRoute selektuj samo Hrvatsku,Sloveniju,BiH i Makedoniju...

3.iz karte evrope ECN NESMES DA OZNACIS NI JEDU OVU ZEMLJU KOJU SAM TI NAPISAO...
ZNACI NE SMES DA SLEKTUJEWS NI SRBIJU NI CRNI GORU,NI SLOVENIJU,NI HRVATSKU,NI BiH,NI MAKEDONIJU...

JER CE TI SE POKLOPITI KARTE,I ONDA NECE SE VIDETI OVE ZEMLJE KOJE SAM TI NAPISAO...

TO JE TO....
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 29-11-2009   #52
kapic
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 17
Default

ma sve sam tako napravio kako sta si napisa...vec sam 5 puta brisa i instalira i nece niakko... kad pogledam u skupove karata vidim tamo sve 3 mape... al ako oceu da upisem neku adresu od adria rute ili scg koja mora da bude ovde, nema je... zato ne kuzim do cega je problem... u skupovim karata imam instalirane sve karte ... sve sam radio ka sta je objasnjeno-- proba sam bio samo jednu mapu instalira i radi sve normalno, cim ocu sve 3 ili samo adruia i europu, onda ne funkcionira nista osim europe cjeli dan sam potrosio oko ovoga... stvarno mi nije jasno akko to... sve je tako jednostavno, al nazalost nece da radi kako bi trebalo!!!
kapic is offline   Reply With Quote
Old 29-11-2009   #53
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Ako ti rade mape pojedinacno znaci da nisu zakljucane, samo pravis gresku kod prebacivanja mapa, u tom delu se skoncentrisi ...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 29-11-2009   #54
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by kapic View Post
ma sve sam tako napravio kako sta si napisa...vec sam 5 puta brisa i instalira i nece niakko... kad pogledam u skupove karata vidim tamo sve 3 mape... al ako oceu da upisem neku adresu od adria rute ili scg koja mora da bude ovde, nema je... zato ne kuzim do cega je problem... u skupovim karata imam instalirane sve karte ... sve sam radio ka sta je objasnjeno-- proba sam bio samo jednu mapu instalira i radi sve normalno, cim ocu sve 3 ili samo adruia i europu, onda ne funkcionira nista osim europe cjeli dan sam potrosio oko ovoga... stvarno mi nije jasno akko to... sve je tako jednostavno, al nazalost nece da radi kako bi trebalo!!!
da li ti nalazi Hrvatsku,
kada upises u opciji kada te pita KAMO...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 29-11-2009   #55
kapic
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 17
Default

da nalazi hrvatsku..al samo 3 grada...to je od ECN
kapic is offline   Reply With Quote
Old 29-11-2009   #56
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by kapic View Post
da nalazi hrvatsku..al samo 3 grada...to je od ECN
1.kako znas da ti je od ECN...???
2. NISI SMEO DA SELEKTUJES HRVATSKU U ECN
hrvatsku selektujes iz karte AdriaRoute....!!!!!
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 29-11-2009   #57
kapic
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 17
Default

ma nisam selektova ni jednu drzavu u ECN koju imam u adri rute i scg rute... sve sam uradio kako je napisano vec od prija na forumu, la nece i nece... evo opet sam sve pobrisamo i ponovo radim... hvala vam na trudu, al ja cu sam to morat nekako da rjesim, samo sam htio upitat da nema jos neka caka koja ovde nije pisala, procita sam forum 10 puta o navigaciji!!
kapic is offline   Reply With Quote
Old 29-11-2009   #58
kapic
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 17
Default

jel ja moram ponovo da otkljucavam mape u mobitelu kad ih ubacim tamo??? ili samo je dovoljan sw.unl
kapic is offline   Reply With Quote
Old 29-11-2009   #59
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by kapic View Post
jel ja moram ponovo da otkljucavam mape u mobitelu kad ih ubacim tamo??? ili samo je dovoljan sw.unl
dovoljno,nista ne moras vise da otkljucavas u telefonu....
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 29-11-2009   #60
kapic
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 17
Default

hvala na odgovoru.. znaci sve je kako vi kazete... valjda cu nesto uspit s ovime da uradim...
e sad bi ima jedno jos pitanje , prije par godine sam zajeba svoj gps uredaj garmin 255 nüvi, tada nista nisam znao u navigacije ama bas nista... i kliknuo sam da ga formatiram , a onda posle kad ga spojim s pc-om ne prikazuje ga pc-e jednostavno ko da je mrtav nema ga nigdje !!! sta da radim?? jel zna netko slucajno`???
kapic is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
mobilne, navigacija, symbian, telefone


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:39. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)