SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Hardware - Software - Mobilna telefonija kao i što sam naslov kaže... sve vesti iz sveta mobilne telefonije, kompjutera i interneta će naći mesto ovde...

Reply
Thread Tools Search this Thread Rating: Thread Rating: 2 votes, 3.00 average.
 
Old 29-09-2009   #21
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovic View Post
e brate hajde kad si vec pri software/u za N95, navigaciju, de mi to spakuj i daj mi link za download na nasem jeziku...
Da ubacim u N95... hvala ti unaprijed...

Pozzzzz
i meni bi valjao taj link ...
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 29-09-2009   #22
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovic View Post
e brate hajde kad si vec pri software/u za N95, navigaciju, de mi to spakuj i daj mi link za download na nasem jeziku...
Da ubacim u N95... hvala ti unaprijed...

Pozzzzz
Zlajo,u paketu je mapa
EuropaCityNavigator ver. 9 ona je teska preko 1 GB
tu je jos
AdriaRoute ver 2.2 ona je oko 70MB
SCGRoute ver 1.6 ili 1.7 nisam siguran ona je oko 50MB
MapSource,GarminUnlocker,GMobileXT ver 5.3.00

veceras mi je kasno,ali sutra vec cu da vidim da postavim sve ovo...
nego,na koji server da dignem ovo,jer je preko 1GB,dal moze na "MEGAUPLOAD"
ili da postavim na tracker...???
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 29-09-2009   #23
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by adnan View Post
TTS nije glasovno navodjenje, to imaju svi navigatori. TTS je skracenica od Text To Speech i to je system koji "cita" ili pretvara tekst u zvuk. To znaci da mozes promenis ono sto ti kaze glas koji te navodi.

Na primer umesto: "Okreni se kad se ukaze mogucnost" moze da kaze, "Vrni se hajvanu, pogresio si put" (ne bilo ti receno).

Nazalost TTS i nasi jezici ne radi dobro jer je predvidjen za jace jezike kao engleski, nemacki, spanski ....
ok,nisam znao za tu opciju,i mislim da je nema na Garmin-u....
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 29-09-2009   #24
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Quote:
Originally Posted by STRANAC View Post
Zlajo,u paketu je mapa
EuropaCityNavigator ver. 9 ona je teska preko 1 GB
tu je jos
AdriaRoute ver 2.2 ona je oko 70MB
SCGRoute ver 1.6 ili 1.7 nisam siguran ona je oko 50MB
MapSource,GarminUnlocker,GMobileXT ver 5.3.00

veceras mi je kasno,ali sutra vec cu da vidim da postavim sve ovo...
nego,na koji server da dignem ovo,jer je preko 1GB,dal moze na "MEGAUPLOAD"
ili da postavim na tracker...???
moze na megavideo, cepaj .....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 29-09-2009   #25
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
moze na megavideo, cepaj .....
evo pravim .rar
bice gotov za pola sata,file ispade velik,ni znao nisam iam ga preko 4GB
cim se zavrsi ide na UP
ujutru kad ustanem nadam se da ce biti gotovo i postavicu link....
jedino,nemoj da pocinjes instalaciju,mislim da nema uputstvo kako poceti,pa cu ja pokusat da naptavim nesto u .txt i zakacimo ovde...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 01-10-2009   #26
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,499
Default

e to sam bas hteo da kazem... da nam napises i neko uputstvo...

hvala ti unaprijed...


Pozzz
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 01-10-2009   #27
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Zlajo,pomazi brate...
Fajl je tezak 3GB,ceo dan juce i danas sam pokusavao da ga podignem na MEGAUPLOAD I RAPID i nece...
ja sam to spakovo u .rar
imas li neko resenje...
a uputstvo cu ja jos napravit tako da ima to ovde...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 01-10-2009   #28
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,499
Default

brate uzmi podeli to u nekoliko delova po 200 mb pa onda baci na rapidshare ako je moguce... mozes isto sa winrar-om
Ako ti to ne ide, reci mi kakav si sa ftp programima, da ti dam pristup na serveru jednom da dignes tamo...

Pozzz
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 01-10-2009   #29
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

To bi bilo najbolje, otelicemo se dok skinemo 3gb sa rapida ...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 01-10-2009   #30
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,499
Default

Najbolje za tebe, ali ne i za druge...
Jer direktan download ne bi dozvolio sa servera, nego bi i ja skinuo i podelio na nekoliko delova... i bacio opet na rapid...
Hoces nesto dzabe, onda se i teli...
Necu da zbog toga, druge stranice pate, da bi neko xy skinuo fajl od 3 GB...
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 01-10-2009   #31
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

podelicu ja ovo pa cu podic na rapid...
a i ne znam ja sa ftp programima da radim...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 21-11-2009   #32
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,499
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovic View Post
Navigacija koja ima i kompletnu Sjenicu za navigaciju!

I go my way 2009 - Srbija, Bosna, Hrvatska, Crna Gora, Slovenija, ma kompletna evropa - instalacija, jailbreak, cydia, appsync i sve sto je potrebno...
*******************************************



Instalacija iGo my way na iPhone-u

Evo danas mogu konacno da se javim da sam uspeo da instaliram iGo navigaciju na svom iphone-u... Jesam se dva dana mucio i nije mi radio tel i misa sam jednog razbio, ali sada sve radi i zelim da napisem kako sam uspeo da sve instaliram a ne platim...
Veliku pomoc sam uzeo na forumu isrbija, inace prvi forum gde sam registrovan sa svojim nickom. Ali za ljubav iPhone-a i to sam uradio .

Dakleeee imam iPhone 3G koji je otkljucan, ali nije bio jailbreakovan... Znaci moralo je da nastane jaibreakovanje... Imao sam na njemu firmware 3.0, sad vec imam firmware 3.01 i zamislite sve radi.

Ovako, da ne bi prosli sve muke koje sam i ja prosao dok nije krenula prava instalacija, osigurajte se da vam je iphone zakacen na USB direktno, da ne ide kablo preko nekog HUB-a (razvodnika). Jer to moze da bude jedan od razloga sto nece da radi jailbreak.

Treba jos da znate da jailbreakovanje nije ilegalno.

Potreban vam je i program iTunes, koji tako i tako imate zbog iPhone-a. I slobodno preko njega uradite update na najnoviju verziju firmware-a 3.01.

Usput dok vam radi update za novu verziju 3.01, vi mozete skinuti novu verziju programa za jailbreak=ovanje REDSN0W. Download link je:

redsn0w za windows http://www.naftalinke.com/phone/iPho...0w-win_0.8.rar

Sledeci korak je sada jako bitan... posto ste skinuli redsn0w i na iPhone zavrsili sve poslove, izgasite program iTunes, sto je pod moranje. Ali iPhone ostaje zakacen za USB kablo.

Startujete redsn0w.exe i otvorice se prozor u kojem pise na engleskom dobrodosli bla bla bla... dole lijevo u cosku ima opcija BROWSE, tu kliknete i izabere prethodno vec skinutu verziju iPhone firmware-a takozvanu IPSW. Ona se obicno nalazi na sledecem mestu...

Windows XP engleski
C:\Documents and Settings\User\App data\Apple Computer\iTunes\iPhone Software Updates)

Windows XP nemacki
C:\Dokumente und Einstellungen\USER\Anwendungsdaten\Apple Computer\iTunes\iPhone Software Updates)

Windows Vista
C:\User\Naziv usera\AppData\Roaming\AppleComputer\iTunes\iPhone Software Updates

Mac
User / USERNAME / Library / ITunes / ITunes Software Updates

U svakom slucaju vam mora biti ukljucena opcija prikazivanja skrivenih foldera. Ako se tu ne snalazite koristite opciju pretrage i nadjite fajlove sa nazivima:

iPhone1,2_3.0.1_7A400_Restore / aktuelni firmware 3.01
iPhone1,2_3.0_7A341_Restore / firmware 3.00


Znaci, tu nadjete fajl: iPhone1,2_3.0.1_7A400_Restore i izaberete ga.
Onda ce program redsn0w da odradi neke stvarcice tipa ucitavanje itd... Kad dodjete do koraka da treba ugasiti iPhone, uradite to pre nego sto kliknete na NEXT.
Kad vam se iPhone izgasi, mozete pokrenuti sledeci korak klikom na NEXT...
Docice vam opcija gde pita sta zelite da instalirate... IZBERETE SAMO CYDIA, ICY NIKAKO! Pa opet NEXT.
Pisace vam da drzite pritisnuto 3 sekunde dugme za gasenje (na vrhu desno se nalazi), posle tri sekunde pocnete uz to dugme da drzite i HOME dugme, na iPhone-u naprijed se nalazi na sredini u dnu.
Posle 10 sekundi pustate prvo dugme, ono na vrhu telefona, a ostavite da drzite i dalje HOME dugme.
Za to vrijeme ce se paliti i gasiti ekran, dok se ne pojavi na ekranu download data jailbreak ili slicno... kad se to pojavi na ekranu, mozete da pustite dugme...
Ako vam je lakse tu su slicice sa harddiskom i nakon toga sa nekom palmicom.

Onda ce taj proces malo da traje... ostavite telefon na miru dok ne zavrsi sve. To bi onda trebalo da je to, kad se restartuje i kad pokrene sistem opet...
Eh sada, ja sam imao problem, da posle jailbreak-a nije hteo da mi primi telefonsku karticu, koju koristim u njemu a nije hteo ni gps prijemnik da radi... ali sam za to uradio sledece stvari koje cu napisati... i sve je bilo ok... taj takozvani "Ultrasn0w" je radjen... znaci otkljucavanje telefona.
Treba napomenuti da je i meni telefon bio otkljucan pre jailbreaka... ali ga je izgleda posle toga apple preko novog update zakljucao, ali nije strasno, "ultrasn0w" sve resi...

Dakle, pre nego sto instaliramo navigaciju, uradicemo jos to na brzinu... sad cu vam i te korake napisati...

Znaci trebaju nam jos 3 stvari koje su potrebne, da bi radila kompletna navigacija (ultrasn0w, Hackulo, appsync)

Trebace vam bezicni internet, takozvani wireless.
Upalite novu nastalu ikonicu na vasem iPhone-u, pise CYDIA.



Kad vam se upali Cydia, idite na MANAGE opciju, tu izaberete SOURCES,



kliknete gore na EDIT, pa vam se onda pojavi opcija ADD...



Nju kliknete i ukucate sledecu adresu u prozoru koji se otvorio: ultrasn0w.com (obratite paznju u rijeci ultrasn0w, simbol 0 je broj nula, a ne slovo).



Nakon ukucavanja, klikate na add source, i onda se vratite na "Return to Cydia".
Tamo cete sad videti novo-dodati meni "repo666.Ultrasn0w"... kliknite na to i pokrenite instalaciju.



Posle instalacije, restartujete vas iPhone i telefon vam je otkljucan.

Da bi se bilo koji crackovani program instalirao u iPhone-u, potrebno je instalirati program Appsync, koji to omogucava... sa njim, sta vise, mozete da sinhronizujete programe u "iTunes"!

Da bi appsync instalirali, potrebno je uraditi sledece korake. Opet startujemo "CYDIA"... idemo na MANAGE, pa na SOURCES... opet koristimo opciju EDIT pa ADD i kucamo sledece u otvorenom polju: Welcome to Cydia.hackulo.us!



Potvrdite upozorenje koje vam se pojavi, znaci ANYWAY ADD ili tako nekako treba da pise. (Sve pisem iz glave, pa nisam siguran).



Posle dodavanja HACKULO.US... nadjite ga u kategoriji i kliknite na njega... Tamo ce vam pisati APPSYNC... Njega instalirajte jos i to je to sto se tice iPhone-a!

Eh sada je samo jos potrebno program navigacije koji ste skinuli, ubaciti u telefon. A to cete najlakse uraditi preko "Itunes" programa na sledeci nacin:

Navigaciju program, koji ste skinuli, treba da se zove: iGO_My_way-v1.0-Cracked.ipa (znaci mora imati ekstenziju .ipa)... Dovoljan je dupli klik na nju i treba da se ubaci u itunes program, ako se to ipak ne desi... otvorite itunes i manuelno ubacite programe preko file/ open/.

Sada samo jos trebate iPhone da prikljucite na usb sa kompjuterom i da uradite sinhronizaciju i to je to...

Ukoliko vam nesto nije jasno, slobodno pitajte... jer ja sam se namucio dok sam sve uradio kako treba, ali zato zelim, dok mi je secanje sveze, s vama da podelim svoje iskustvo...
Nadam se da nisam nesto propustio...

Veliki pozdrav od ljubitelja iPhone-a telefona!

Evo kako izgleda navigacija kod mene, na nasem jeziku, sa nasim interfejsom, a cijela evropa je tu:


__________________

ENSARE, ovo sam mislio, da li si uradio... APPSYNC... itd
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 21-11-2009   #33
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovic View Post
ENSARE, ovo sam mislio, da li si uradio... APPSYNC... itd
nisam uradio APPSYNC...
nego,reci mi da li ultrasn0w radi sa mojim modemwire 3.1.2
jer koliko sam ja uspeo da skuzim,sa tim softverom 3.1.2 koji ja imam radi samo blacksn0w...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 21-11-2009   #34
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,499
Default

Ne znam, nemam 3GS i nisam stavio 3.1.2 brate...

Ako ne bude radilo, recice ti odmah...
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 11-12-2009   #35
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Zlatko,
hvala puno,sve sam uradio kako si napisao i sad se vracam sa probne voznje,odusevljen sam...
sve je super,od Nevene do grafike,progrma lak za koriscenje,srpsk jezik u postavkama,
jednostavno sve sto treba je tu...
dobre mape,nove,probao sam jednu raskrsnicu koja je prosle godine uradjena i prepoznaje je pravilno,jedino ne znam da li ima SPEEDCAMERAS ili u SWE ili EVROPE,
i ne znam,ako nema,da li to moze da se ubaci i kako....
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 11-12-2009   #36
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,499
Default

Ima i moze da se ubaci, ali ja to nisam jos radio...
Jer se suska da ce da izadje laksa verzija (laksa za 3G iphone, jer mu treba i do pola minute dok upali program) od sadasnje... i cekam ona da izadje pa onda da je kompletiram, mrsko mi da taman sve zavrsim i posle jovo nanovo...

Tako da cu ako ti ne uradis i nadjes prije, pisati o tome, kad stigne update i sve sredim...

Pozzz
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 11-12-2009   #37
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

ja ne zurim dok ne krenem na odmor,znaci do kraja juna...
ali,ako naletim ranije pisacu i ja...
normalno,cim izadjenesto novi,pisi i postavlja,ipak si ti vise u toku oko toga...
hvala i pozz...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 11-12-2009   #38
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,499
Default

Kad smo vec kod toga, da li koristis program INSTALLOUS? (instalira se preko HAKULO.US... u cydiji)

Tamo mozes da nadjes sve programe za download direkt sa iPhone.a i vec su otkljucani pa cak i iGoMyWay...
Direkt se u telefon downloaduje, tamo se raspakuje i instalira i krekuje...

Probaj ga, sve aplikacije iz App Store.a mozes dobiti tamo za DZ!
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 11-12-2009   #39
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovic View Post
Kad smo vec kod toga, da li koristis program INSTALLOUS? (instalira se preko HAKULO.US... u cydiji)

Tamo mozes da nadjes sve programe za download direkt sa iPhone.a i vec su otkljucani pa cak i iGoMyWay...
Direkt se u telefon downloaduje, tamo se raspakuje i instalira i krekuje...

Probaj ga, sve aplikacije iz App Store.a mozes dobiti tamo za DZ!
nemam,nista ne znam o ovome,ali sad cu da ga instaliram...
ako ti nije tesko napisi jos neku informaciju,koristice mi...
hvala brate...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 12-12-2009   #40
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,499
Default

nista samo dodaj http:// cydia.hackulo.us/ u cydiji... i posle tamo nadji installous... ili appolous... tako nekako

videces ne mozes da pogresis
iSelektor is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
2009, bosna, crna, cydia, gora, hrvatska, instalacija, slovenija, srbija


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:42. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)