SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Hardware - Software - Mobilna telefonija kao i što sam naslov kaže... sve vesti iz sveta mobilne telefonije, kompjutera i interneta će naći mesto ovde...

Reply
Thread Tools Search this Thread Rating: Thread Rating: 2 votes, 3.00 average.
 
Old 22-08-2009   #1
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default I go my way 2009 - Srbija, Bosna, Hrvatska, Crna Gora, Slovenija - instalacija, cydia

Navihacija koja ima i kompletnu Sjenicu za navigaciju!

I go my way 2009 - Srbija, Bosna, Hrvatska, Crna Gora, Slovenija, ma kompletna evropa - instalacija, jailbreak, cydia, appsync i sve sto je potrebno...
*******************************************



Instalacija iGo my way na iPhone-u

Evo danas mogu konacno da se javim da sam uspeo da instaliram iGo navigaciju na svom iphone-u... Jesam se dva dana mucio i nije mi radio tel i misa sam jednog razbio, ali sada sve radi i zelim da napisem kako sam uspeo da sve instaliram a ne platim...
Veliku pomoc sam uzeo na forumu isrbija, inace prvi forum gde sam registrovan sa svojim nickom. Ali za ljubav iPhone-a i to sam uradio .

Dakleeee imam iPhone 3G koji je otkljucan, ali nije bio jailbreakovan... Znaci moralo je da nastane jaibreakovanje... Imao sam na njemu firmware 3.0, sad vec imam firmware 3.01 i zamislite sve radi.

Ovako, da ne bi prosli sve muke koje sam i ja prosao dok nije krenula prava instalacija, osigurajte se da vam je iphone zakacen na USB direktno, da ne ide kablo preko nekog HUB-a (razvodnika). Jer to moze da bude jedan od razloga sto nece da radi jailbreak.

Treba jos da znate da jailbreakovanje nije ilegalno.

Potreban vam je i program iTunes, koji tako i tako imate zbog iPhone-a. I slobodno preko njega uradite update na najnoviju verziju firmware-a 3.01.

Usput dok vam radi update za novu verziju 3.01, vi mozete skinuti novu verziju programa za jailbreak=ovanje REDSN0W. Download link je:

redsn0w za windows http://www.naftalinke.com/phone/iPho...0w-win_0.8.rar

Sledeci korak je sada jako bitan... posto ste skinuli redsn0w i na iPhone zavrsili sve poslove, izgasite program iTunes, sto je pod moranje. Ali iPhone ostaje zakacen za USB kablo.

Startujete redsn0w.exe i otvorice se prozor u kojem pise na engleskom dobrodosli bla bla bla... dole lijevo u cosku ima opcija BROWSE, tu kliknete i izabere prethodno vec skinutu verziju iPhone firmware-a takozvanu IPSW. Ona se obicno nalazi na sledecem mestu...

Windows XP engleski
C:\Documents and Settings\User\App data\Apple Computer\iTunes\iPhone Software Updates)

Windows XP nemacki
C:\Dokumente und Einstellungen\USER\Anwendungsdaten\Apple Computer\iTunes\iPhone Software Updates)

Windows Vista
C:\User\Naziv usera\AppData\Roaming\AppleComputer\iTunes\iPhone Software Updates

Mac
User / USERNAME / Library / ITunes / ITunes Software Updates

U svakom slucaju vam mora biti ukljucena opcija prikazivanja skrivenih foldera. Ako se tu ne snalazite koristite opciju pretrage i nadjite fajlove sa nazivima:

iPhone1,2_3.0.1_7A400_Restore / aktuelni firmware 3.01
iPhone1,2_3.0_7A341_Restore / firmware 3.00


Znaci, tu nadjete fajl: iPhone1,2_3.0.1_7A400_Restore i izaberete ga.
Onda ce program redsn0w da odradi neke stvarcice tipa ucitavanje itd... Kad dodjete do koraka da treba ugasiti iPhone, uradite to pre nego sto kliknete na NEXT.
Kad vam se iPhone izgasi, mozete pokrenuti sledeci korak klikom na NEXT...
Docice vam opcija gde pita sta zelite da instalirate... IZBERETE SAMO CYDIA, ICY NIKAKO! Pa opet NEXT.
Pisace vam da drzite pritisnuto 3 sekunde dugme za gasenje (na vrhu desno se nalazi), posle tri sekunde pocnete uz to dugme da drzite i HOME dugme, na iPhone-u naprijed se nalazi na sredini u dnu.
Posle 10 sekundi pustate prvo dugme, ono na vrhu telefona, a ostavite da drzite i dalje HOME dugme.
Za to vrijeme ce se paliti i gasiti ekran, dok se ne pojavi na ekranu download data jailbreak ili slicno... kad se to pojavi na ekranu, mozete da pustite dugme...
Ako vam je lakse tu su slicice sa harddiskom i nakon toga sa nekom palmicom.

Onda ce taj proces malo da traje... ostavite telefon na miru dok ne zavrsi sve. To bi onda trebalo da je to, kad se restartuje i kad pokrene sistem opet...
Eh sada, ja sam imao problem, da posle jailbreak-a nije hteo da mi primi telefonsku karticu, koju koristim u njemu a nije hteo ni gps prijemnik da radi... ali sam za to uradio sledece stvari koje cu napisati... i sve je bilo ok... taj takozvani "Ultrasn0w" je radjen... znaci otkljucavanje telefona.
Treba napomenuti da je i meni telefon bio otkljucan pre jailbreaka... ali ga je izgleda posle toga apple preko novog update zakljucao, ali nije strasno, "ultrasn0w" sve resi...

Dakle, pre nego sto instaliramo navigaciju, uradicemo jos to na brzinu... sad cu vam i te korake napisati...

Znaci trebaju nam jos 3 stvari koje su potrebne, da bi radila kompletna navigacija (ultrasn0w, Hackulo, appsync)

Trebace vam bezicni internet, takozvani wireless.
Upalite novu nastalu ikonicu na vasem iPhone-u, pise CYDIA.



Kad vam se upali Cydia, idite na MANAGE opciju, tu izaberete SOURCES,



kliknete gore na EDIT, pa vam se onda pojavi opcija ADD...



Nju kliknete i ukucate sledecu adresu u prozoru koji se otvorio: ultrasn0w.com (obratite paznju u rijeci ultrasn0w, simbol 0 je broj nula, a ne slovo).



Nakon ukucavanja, klikate na add source, i onda se vratite na "Return to Cydia".
Tamo cete sad videti novo-dodati meni "repo666.Ultrasn0w"... kliknite na to i pokrenite instalaciju.



Posle instalacije, restartujete vas iPhone i telefon vam je otkljucan.

Da bi se bilo koji crackovani program instalirao u iPhone-u, potrebno je instalirati program Appsync, koji to omogucava... sa njim, sta vise, mozete da sinhronizujete programe u "iTunes"!

Da bi appsync instalirali, potrebno je uraditi sledece korake. Opet startujemo "CYDIA"... idemo na MANAGE, pa na SOURCES... opet koristimo opciju EDIT pa ADD i kucamo sledece u otvorenom polju: Welcome to Cydia.hackulo.us!



Potvrdite upozorenje koje vam se pojavi, znaci ANYWAY ADD ili tako nekako treba da pise. (Sve pisem iz glave, pa nisam siguran).



Posle dodavanja HACKULO.US... nadjite ga u kategoriji i kliknite na njega... Tamo ce vam pisati APPSYNC... Njega instalirajte jos i to je to sto se tice iPhone-a!

Eh sada je samo jos potrebno program navigacije koji ste skinuli, ubaciti u telefon. A to cete najlakse uraditi preko "Itunes" programa na sledeci nacin:

Navigaciju program, koji ste skinuli, treba da se zove: iGO_My_way-v1.0-Cracked.ipa (znaci mora imati ekstenziju .ipa)... Dovoljan je dupli klik na nju i treba da se ubaci u itunes program, ako se to ipak ne desi... otvorite itunes i manuelno ubacite programe preko file/ open/.

Sada samo jos trebate iPhone da prikljucite na usb sa kompjuterom i da uradite sinhronizaciju i to je to...

Ukoliko vam nesto nije jasno, slobodno pitajte... jer ja sam se namucio dok sam sve uradio kako treba, ali zato zelim, dok mi je secanje sveze, s vama da podelim svoje iskustvo...
Nadam se da nisam nesto propustio...

Veliki pozdrav od ljubitelja iPhone-a telefona!

Evo kako izgleda navigacija kod mene, na nasem jeziku, sa nasim interfejsom, a cijela evropa je tu:


__________________
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 22-08-2009   #2
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default iGO My way - prva prava GPS navigacija za iPhone!

iGO My way - prva prava GPS navigacija za iPhone!

Napokon smo dobili i pravu navigaciju za iPhone - iGo My Way! Najbolje od svega je što su i odlične mape Srbije tu!
Brzina GPS pozicioniranja, kvalitet mapa, neverovatna baza gradova i ulica, glasovne komande na srpskom, 3D modeli značajnih objekata, samo su neke od fantastičnih mogućnosti ovog navigacionog software-a. Pokretanjem ovog software-a, vrlo brzo ćete biti locirani jer iGoMyWay može precizno da locira preko samo jednog satelita! Kako se sve mape nalaze u samoj aplikaciji, korišćenje je moguće i bez dometa mobilnog operatera i nije neophodno nikakvo preuzimanje podataka (WiFi, EDGE, GPRS, 3G).
Sama aplikacija je vrlo intuitivna za korišćenje; proizvođač je dosta pažnje posvetio korsničkom interfejsu. Glasovna navigacija na srpskom jeziku (Nevena v1.1.64210) je savršena. Tu su i veliki dugmići i ikone za lako snalaženje u toku vožnje.
iGo je postavio nove standarde kada su u pitanju navigacije na mobilnim telefonima. Uz iGoMyWay na iPhone-u, ni jedna druga navigacija Vam neće biti potrebna.
Trenutno su dostupne mape za Evropu i Severnu Ameriku.
Za instalaciju kompletnih mapa Evrope je potrebno oko 2GB slobodnog prostora na iPhone-u 3G ili 3GS. Ukoliko ćete koristiti navigaciju u kolima, morate imati punjač i držač za iPhone.





Download linkovi za navigaciju su:

Code:
http://link-protector.com/x-154627
http://link-protector.com/x-154628
http://link-protector.com/x-154629
http://link-protector.com/x-154630
http://link-protector.com/x-154631
http://link-protector.com/x-154632
http://link-protector.com/x-154633
http://link-protector.com/x-154634
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 22-08-2009   #3
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Sta cemo kad promijene imena ulica?

Salim se. Ja koristim iGO vec vise od godinu dana i dosada je najbolji navigacioni program koji sam koristio. Koristio sam izmedju ostalih Tom Tom, Mio Map, Garmin i Navigon ali je iGO daleko najbolji sa najsvezijim kartama.

Doduse ja koristim Pocket PC (PDA) i instalacija je jednostavna. Iskopiraj fajlove na memorisku karticu i pokreni program. Jednostavnije ne moze biti.
__________________
SVE JE RELATIVNO
_______________
http://atko.se
adnan is offline   Reply With Quote
Old 23-08-2009   #4
NeXeN
preRegistrovan
Početnik
 
NeXeN's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Sjenica
Posts: 514
Default

Quote:
Originally Posted by adnan View Post
Sta cemo kad promijene imena ulica?
E pa onda nek mijenjaju i podatke u sistemu
__________________
www.alrazi.co.cc
nexen.wapamp.com
NeXeN is offline   Reply With Quote
Old 23-08-2009   #5
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Eto nisam znao da je izasao ultrasn0w i za 3.0.1 OS. Trenutno sam bez iPhone-a, ali ubrzo bih trebao da se dokopam jedng 3GS, pa cu ovo obavezno da probam. Hvala ti za ovaj tutorial, siguran sam da cu ti dosadjivat oko ovoga ja jos. Ali sve u svoje vrijeme
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 23-08-2009   #6
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Quote:
Originally Posted by adnan View Post
Ja koristim iGO vec vise od godinu dana i dosada je najbolji navigacioni program koji sam koristio. Koristio sam izmedju ostalih Tom Tom, Mio Map, Garmin i Navigon ali je iGO daleko najbolji sa najsvezijim kartama.

Doduse ja koristim Pocket PC (PDA) i instalacija je jednostavna. Iskopiraj fajlove na memorisku karticu i pokreni program. Jednostavnije ne moze biti.
Da li si nabavio vec ovu novu verziju iGo-a, izasla je 4.8.2009... Bruka je da ima sve ulice u Sjenici...
Ja doduse nisam nikad koristio iGo, ali sam zadovoljan... imam kompletnu evropu na telefonu... Navigacija mi definitvno vise ne treba u smislu pda ili externih uredjaja...

Quote:
Originally Posted by Crni Gruja View Post
Eto nisam znao da je izasao ultrasn0w i za 3.0.1 OS. Trenutno sam bez iPhone-a, ali ubrzo bih trebao da se dokopam jedng 3GS, pa cu ovo obavezno da probam. Hvala ti za ovaj tutorial, siguran sam da cu ti dosadjivat oko ovoga ja jos. Ali sve u svoje vrijeme
Brate, sve sam svojim rijecima pisao... mislim da nisam nista izostavio, ako bilo sta bude.... pisi... pa cemo probati da rijesimo!


Pozzzz
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 24-08-2009   #7
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovic View Post
Da li si nabavio vec ovu novu verziju iGo-a, izasla je 4.8.2009... Bruka je da ima sve ulice u Sjenici...
Ja doduse nisam nikad koristio iGo, ali sam zadovoljan... imam kompletnu evropu na telefonu... Navigacija mi definitvno vise ne treba u smislu pda ili externih uredjaja...

Obicno nabavim najnoviji software i karte neposredno pre odmora, tako da je moja iGO verzija iz juna 2009.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 24-08-2009   #8
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Mozeli ova navigacija da se nabaci na Nokia N97 ...
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 24-08-2009   #9
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

To te strah da se ne izgubis u Sjenicu, jel?
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 24-08-2009   #10
Skorpija
Registrovan
Domaćin
 
Skorpija's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Landskrona
Posts: 10,158
Default

Quote:
Originally Posted by adnan View Post
Obicno nabavim najnoviji software i karte neposredno pre odmora, tako da je moja iGO verzija iz juna 2009.
Nego šta Adnane, što je sigurno SIGURNO JE

GRUJO NIKAD NE RECI NIKAD.
__________________
I See You

Skorpija is offline   Reply With Quote
Old 25-08-2009   #11
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Quote:
Originally Posted by Crni Gruja View Post
To te strah da se ne izgubis u Sjenicu, jel?
Jok, treba mu da muva ribe....
adnan is offline   Reply With Quote
Old 26-08-2009   #12
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

A stvarno, i mene zanima da li ovo moze da se ubaci i na telefon sa symbianom?
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 28-08-2009   #13
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Pa verovatno ce izbaciti ako vec nisu, jer ako je software gotov, onda su sitnice za modifikacije potrebne vezane za OS-ove...

Posto trenutno nisam kod kuce, nemam ni vremena da proverim sve to... ali znam da treba da update verzija za iGo... ovih dana!

A ako bude izaslo za te glupe symbiane, javicu

Pozzzz
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 28-09-2009   #14
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default Mobilna telefonija - I go my way 2009 - Srbija, Bosna, Hrvatska, Crna Gora, Slovenija



NAvNGO je objavio spisak novina koje nas očekuju u novoj verziji IGO-a
* postojaće mogućnost ubacivanja adrese u kontakt,samim tim i odabir kontakta kao odredište.
* slušanje i manipulisanje iPod muzike u toku rada navigacije.
* određivanje putanje uz dodavanje "via" opcije. Dakle izaberemo rutu od Beograda pa preko Valjeva do Sjenice.


Radi se još i na sledećim poboljšanjima ali ona se neće naći u sledećoj verziji:

* TSS(glasnovne komande)
* ekonomičnija potrošnja
* brže pokretanje aplikacije
* saobraćaj ( TMC?)
* korišćrnje svetlosnog senzora.
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 29-09-2009   #15
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovic View Post


NAvNGO je objavio spisak novina koje nas očekuju u novoj verziji IGO-a
* postojaće mogućnost ubacivanja adrese u kontakt,samim tim i odabir kontakta kao odredište.
* slušanje i manipulisanje iPod muzike u toku rada navigacije.
* određivanje putanje uz dodavanje "via" opcije. Dakle izaberemo rutu od Beograda pa preko Valjeva do Sjenice.


Radi se još i na sledećim poboljšanjima ali ona se neće naći u sledećoj verziji:

* TSS(glasnovne komande)
* ekonomičnija potrošnja
* brže pokretanje aplikacije
* saobraćaj ( TMC?)
* korišćrnje svetlosnog senzora.
Vecina ovoga vec postoji u verziji za Poket PC. TSS, ekonomicnma potrosnja, TMC i planiranje rute uz "via" opciju koristim najmanje godinu dana.

Izgleda da je PocketPC osnova programa pa ga posle prilagodjavaju verziju iPhonu.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 29-09-2009   #16
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

ja na svojoj N95 koristim Garmin i prezadovoljan sam...
cuo sam da IGo ima dosta boljih opcija ali nisma imao prilike da ga isprobam...

na N95 sam imao glasovno navodjenje,na nasem jeziku, jos pre 2 godine kada sam i instalirao prvi put Garmina na njemu...tada je jos radio sa programom GMobileXT ver 4.3.00 cini mi se,a mislim da je najnovija sada 5.6.00 ako ne i vise jer odavno ne pratim i zadovoljan sam sa 5.3 koju koristim zadnjih pola godine...

TMC nemam i mislim da je dobra stvar,pogotovu u sezoni godisnjih odmora i onima koji prolaze kroz nemacku,jer tu cesto bude usporenog saobracaja iz razno raznih razloga...

planiranje rute takodje postoji i to na dva nacina...
prvi je u samom aparatu gde od tacke A do tacke B mogu da se ubace jos 3 ili 4 medju tacke,
druga je u programu MapSource gde se napravi zeljena ruta i kao takva ubaci u mape...

takodje,svaki kontakt koji ima u tel.imeniku moze se dodati adresa...

medjutim,ono sto je meni najdraze,i sto mi je spasilo puno para su POI tacke,medju kojima sam imao instaliranu zadnji update od EuropaSpeedCameras,tako da sam imao upozorenje 200-300 metara pre svakog nailazka na kamere i bio svedok nekoliko blicanja ljudi ispred sebe...

nego,voleo bih isprobat ovu IGo,
Atko mi je letos bio od pomoci i instalirao mi bio,ali moj aparat nije podrzavao...
Pa cemo letos opet
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 29-09-2009   #17
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

e brate hajde kad si vec pri software/u za N95, navigaciju, de mi to spakuj i daj mi link za download na nasem jeziku...
Da ubacim u N95... hvala ti unaprijed...

Pozzzzz
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 29-09-2009   #18
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Quote:
Originally Posted by adnan View Post
Vecina ovoga vec postoji u verziji za Poket PC. TSS, ekonomicnma potrosnja, TMC i planiranje rute uz "via" opciju koristim najmanje godinu dana.

Izgleda da je PocketPC osnova programa pa ga posle prilagodjavaju verziju iPhonu.
I mnoras da uzmes u obzir da je pocket mnogo duze na trzistu nego iphone... sto je i normalno da ce onda prvo za njih da rade, jer ima mnogo vise korisnika...

Ali sam zadovoljan sa iGo... nisam verovao da je tako dobar...

Pozzzzzz
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 29-09-2009   #19
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Quote:
Originally Posted by STRANAC View Post
na N95 sam imao glasovno navodjenje,na nasem jeziku, jos pre 2 godine kada sam i instalirao prvi put Garmina na njemu...
TTS nije glasovno navodjenje, to imaju svi navigatori. TTS je skracenica od Text To Speech i to je system koji "cita" ili pretvara tekst u zvuk. To znaci da mozes promenis ono sto ti kaze glas koji te navodi.

Na primer umesto: "Okreni se kad se ukaze mogucnost" moze da kaze, "Vrni se hajvanu, pogresio si put" (ne bilo ti receno).

Nazalost TTS i nasi jezici ne radi dobro jer je predvidjen za jace jezike kao engleski, nemacki, spanski ....
adnan is offline   Reply With Quote
Old 29-09-2009   #20
Skorpija
Registrovan
Domaćin
 
Skorpija's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Landskrona
Posts: 10,158
Default

@adnan "Vrni se hajvanu, pogresio si put" (ne bilo ti receno)."

Eh Adnane (ne bilo nam rečeno) to bi kao ono:- Ja znam koja budala vozi oduvut, nego ne znam koja vozi otud
Skorpija is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
2009, bosna, crna, cydia, gora, hrvatska, instalacija, slovenija, srbija


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:32. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)