SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Sport fudbal, košarka, formula1, rukomet, skijanje i sve što ima veze sa sportom, nacice mesto ovde...

Reply
Thread Tools Search this Thread Rating: Thread Rating: 1 votes, 4.00 average.
 
Old 20-06-2009   #1
riki
Registrovan
Početnik
 
riki's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: catovska mahala
Godine: 44
Posts: 787
Default nesto iz arhive ,vremeplov

Evo malo starih vijesti za sve ljubitelje sporta u Sjenici pre svega one starije koje pamte kada su se fudbalske utakmice igrale na starom stadionu kraj vesne ,rukomet u staroj osnovnoj skoli a sve to zapisano i objavljeno u nekada sjenickom nedeljniku 'JEDINSTVO'
Prvo izdanje ovog lista objavljen je 83 godine:

pa da pocnemo sa desavanjima:
FUDBAL:
Prvo kolo novog prvenstva Ibarska liga nije donijela radost navijacima Sloge koja je podelila bodove na svom terenu i prilicno razocarala svoje navijace.Istina,u timu se videlo nekoliko mladih igraca koji su se uz starije drugove po oblacnom i kisovitom vremenu trudili da dodju do pobede,ali bez uspeha.Prvi gol postigla je Sloga preko brzonogog napadaca,inace novajlije u timu,mladog Bronje ili kako ga navijaci zovu "CADA".Bilo je to u trinestoj minuti utakmice.Gosti su uspeli da izjednace u tridesetosmoj minuti preko napadaca Markovica.Ako je sloga imala vise sansi,a pogotovu napadac Fekovic rezultat je ostao do kraja nepromenjen.Sloga s eu drugom kolu sastaje sa Realom iz Ponunavaca.

Odigrana su i dva kola u Medjuopstinskoj ligi a sjenicki ljubitelji mogu da budu zadovoljni svojim timovima.To se Pre svega odnosi na timove Pestera I Vesne.U prvom kolu stari novajlija Vesna savladala je rukometnim rezultatom Trnavu 11:1 a u drugom kolu zrtva je bio tim Dezeve,kojeg su fudbaleri Vesne pobedili sa 3:1.Ovaj tim igra kao preporodjen.Svi,od veterana Stupljanina,Vlahovljakovica,Rastica,Hafizovica,Kab asa pa do novajlije Marica ,Zekica i drugih se maksimalno zalazu da pruze sto bolju i ubedljiviju pobedu.Trener Meho Hasanbegovic i uprava kluba zadovoljni su kako igrom tako i ponasanjem svojih igraca ,koji su na treninzima veoma marljivi.Ako je Vesna u prvom kolu sa visokim rezultatom savladala tim Trnave tim Pestera je u nedelju 26 avgusta na "vrucem "terenu savladao tim Ribarica sa 8:0 u utakmici u kojoj su se svi fudbaleri ovog tima izvanredno borili.Briljantnu partiju pruzio je veteran Esko Fijuljanin koji ej igrom podsetijo na stare dane
Da istaknem da su fudbaleri Pestera u prvom kolu savladali tim Crvene zastave sa 4:2.Mnogi ovaj tim smatraju favoritima u ovom prvenstvu
Treci sjenicki predstavnik u ovom takmicenu ekipa Medicinara posle nesrecnog poraza od tima Partizana sa 1:0 u drugom kolu savladala je Josanicu sa 4:2 i najavila da s enesali ove sezone i da ce dosta favorita stradati ove godine od njega.
Cetvrti sjenicki predstavnik Veteran porazen je od veoma jake ekipe Mladosti ,ali ovaj tim je tek na okupu pa nije nikakvo cudo jer sastavljen je od sjenickih srednjoskolaca

ATLETIKA:
Sredinom avgusta u Titovom Uzicu odrzano je pojedinacno prvenstvo Srbije za juniore i Jjuniorke
clan AK Sjenica Aleksandar Petrovic u trci na sto metara zauzeo je trece mesto sto prestavlja veliki uspeh naseg ima .Bronzana Sjenicanka sa MOSI Milica Djuric na ovom takmicenju zauzela je peto mesto na trci na 800 metara,Hasan Cingic u trci na 1500 stigao je deveti iako je trcao u grupi starijih juniora sto je veoma dobar rezultat za ovog mladog sjenicanina

RUKOMET:
Jedan od najmladjih i najboljih golmana Regionalne lige u proslom prvenstvu Mirsad Metovic istakao s edobrim igrama i na MOSI pa je bio meta poznatih trenera.Ipak nabrzi su bili iz Urosevca pa ce Metovic ovog prvenstva braniti boje drugoligasa Borca Ovo je veliko priznanje mladom sjenickom golmanu ako i sjenickim trenerima pre svega Rifatu Zekicu
__________________
da se zdravo pojede i popije sve ostalo je prolazno
riki is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 20-06-2009   #2
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

e,Riki,svaka cast za ovo...
madam se da se neces zaustaviti na ovome...
predivna stvar...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 20-06-2009   #3
riki
Registrovan
Početnik
 
riki's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: catovska mahala
Godine: 44
Posts: 787
Default

10 februara 1984 godine sportska strana lista Jedinstvo je sadrzala sledece teme:

Prvi memorijal posvecen jednom od najboljih mladih smucara "Jelenka"Nusretu Zekicu ,moze se reci da je zaista vise nego uspeo.Na ovom memorijalu ucestvovali su clanovi skijaskog kluba Golija iz Novog Pazara,Zlatara iz Nove Varosi i Jelenka kao domacina.Po lepom vremenu 29.januara oko 60 takmicara nadmetalo se u veleslalomu u prisustvu velikog broja onih koji vole zimske sportove.
U slalomu kod seniora najbolji je bio Fadil Mahmutovic ispred Alije i Rusida Mahmutovica.Kod omladinaca prvi je bio Zoran Krdzevic(zlatar)ispred svog klubskog druga Gorana Mladjenovica i Hajrudina Mahmutovica iz Jelenka.Kod pionira u slalomu najbolji je bio Metin Mahmutovic(Jelenak)
U veleslalomu se vodila prava velika borba,a najuspesniji kod seniora bio je Alija Mahmutovic ispred Fadila i Esada Mahmutovica.I kod omladinaca najuspesniji su bili takmicari Jelenka.Tako je sa najboljim vremenom bio Sadrija Mahmutovic ispred Hajrudina Mahmutovica i i Gorana Mladjenovica.
STRELJASTVO:


U Zenici pored nekadasnjeg igraca Sloge i Celika Milojice Mila Tripkovica ,trenera koje je danas desna ruka Milanu Ribaru sefu strucnog staba zenickog prvoligasa ,zivi i radi jos jedan sportista iz sjenickog kraja,a to je Sacir DZeko ,sin Muhameda Dzeka jednog od prvih gimnasticara Sjenice i rodnog kraja.Danas je Sacir Dzeko jedan od najboljih jugoslovenskih strelaca u gadjanju vazdusnom puskom i clan je jugoslovenske preprezentacije.Na nedavnom zavrsenom takmicenju u zagrebu zauzeo prvo mjesto i ekipno sa ekipom Bosne i Hercegovine sa 586 pogodjenih krugova.
Inace savezni selektor je mladog sjenicanina vec uvrstijo u sastav reprezentacije Jugoslavije koja ce braniti boje nase zemlje na balkanskom sampionatu sredinom februara u Bukurestu kao i za olimpisku selekciju za letnju olimpijadu u Los Andjelesu ,inace u sastavu tima usli su jos dva takmicara i to Rajmond Debeveci Blagoje Marinkovic
Sacir Dzeko brani je boje Sjenice na 28 MOSI igrama .Sacir je zarko zelijo ostati u svom rodnom gradu ali jugoslovenski sampion koji po struci pogonski elektricar nije mogao naci radno mesto a ni sluha kod ovdasnje vlasti.Dal je bas tako???
riki is offline   Reply With Quote
Old 20-06-2009   #4
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Odlicna tema Riki, nadam se da se nece zavrsiti na ovome....
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 20-06-2009   #5
riki
Registrovan
Početnik
 
riki's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: catovska mahala
Godine: 44
Posts: 787
Default

27 marta 1984 godine

SMUCARSTVO:
Nordijsko skijanje SRBIJI PRVO MESTO

Reprezentacija Srbije osvojila je prvo mesto na ovogodisnjem Kupu Marsala Tita u jednom od najmasovnijih u klasicnim disciplinama trcanje-biatlon
reprezentaciju srbije na ovogodisnjem takmicenju sacinjavali su Murat Hodzic,Safet Mahmutovic,Kasim Zekovic ,Mirsad Gorcic,Meho Ugljanin,Adil Rahic(svi iz jelenka)zatim Mirsad Hodzic i Adnan Smrkovic (cukaricki beograd)

alpsko smucanje:
Imala je Sjenica zaista dobrih smucara.Od onih prvih koji su poceli sa "letecim"daskama Hajra Zecevica,Ferida Catovica,brace Garibovica Alije i Hakije ,Sulejmana Gicevica, Musina Mahmutovica i njegove brace i rodjaka zatim Sevala i Latka Zekica i bezbroj drugih koji su pronijeli slavu sjenickog smucanja.Jedan iz porodice Mahmutovca sezdesetih godina posebno se izdvajao jos kao decak a njegov smucarski stil i danas odusevljava sve ljubitelje slaloma i veleslaloma.Bio je to Malic Mahmutovic prve skucke dobijo je od brata Ramiza.
-Nije bilo vise radosti za mene prica danas Malic nego akd sam video anpravljene skije.I tako malo po malo na tim prvim skijama ucio sam i prve korake tako je izrastao u pravog sampiona prvo u pionirskoj kasnije i u svim kategorijama


FUDBAL:

Najajbolji sjenicki tim vratio s esa priprema u nedelju 25 marta sa sedmodnevnih priprema iz Matoruske banje gde se intezivno radilo na uigravnaju svih tehnicko taktickih varijanti koje se po recima trenera Kadrije Hodzica moraju sprovesti u delo
odigrato je i nekoliko prijateljskih utakmica od kojih je sloga izgubila od sloge iz kraljeva sa 3:0 dok je savladala Mladog radnika 1:0,Kacarevo 4:0 Jovovac 3:0 i igrala nereseno s adomacim ibrom 1:1 Raspolozenje u taboru zutih je veoma dobro pred nedeljni susret sa Jedinstvom iz Tutina ,svi igraci su optimisticni pred susretom sa Tutincima pa ostaje d ase vidi da li ce kapiten Zekic i njegovi drugovi ponoviti proslogodisnji start i tako poceti bericetnu sezonu

Medjuopstinska fudbalska liga ce ove sezone dosta biti vruca pogotovu u timovima koji dolaze na sjenicki"stari tepih"kod "vesne"
Zeleni odnosno tim Pestera po recima Zijadica ide na sve ili nista .u taboru vlada dobro raspolozenje pre prestojeci susret sa mesnim rivalom Medicinarom ali ni ekipa Medicinara kako tvrde nece se tek tako lako predati posto im je svaki bod itekako vazan jer su u jesenjem delu "zaglibili"te se nalaze na 12 mestu.I tim Veterana iako je oslabljen prelaskom nekolicine fudbalera u tabor"zelenih"igrace znacajnu ulogu u ovom delu prvenstva sto ce biti veoma interesantan susret susret ovog proleca sa novopazarskim tekstilcima kojim je veteran domacin

SAZNAJEMO:

Najbolji trkac Jelenka u juniorskoj kategoriji Mirsad Gorcic-Gugo od 6.aprila odlazi na odsluzenje vojnog roka.Inace vec u JNA nalaze se clanovi Jelenka braca Esad I Murat Garibovic Vladan Partaljevic i alpinista Senad Mahmutovic

24 marta zavrseno je Radnicko prvenstvo srbije na kome je ucestvovalo 257 takmicara i sjenicki sahista Sulejman Maslak koji je dva kola pre kraja bio na trecem mestu posustao na kraju i nasao se na 19 mesto sto je i tekako dobar rezultat za sjenicke sahiste ,drugi sjenicki prestavnik Velibor Colovic zauzeo je 39 mesto.inace prvenstvo s eigralo po svajcarskom sistemu
riki is offline   Reply With Quote
Old 20-06-2009   #6
Shurjak
Gost
 
Posts: n/a
Default

Riki svaka ti cast. Svega sam se setla,zahvaljujuci tvojim spisima.
Vratio si me u ono meni drago vrijeme,i svakog coveka se setila i njihovog lika,posto ih dugo nisam vidjela. kralj si ....
  Reply With Quote
Old 21-06-2009   #7
riki
Registrovan
Početnik
 
riki's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: catovska mahala
Godine: 44
Posts: 787
Default

12 decembar 1984
MALI FUDBAL:

u cast 29.novembra,Dana Republike,Opstinska Konferencija SSO organizovala jetradicijonalni turnir u malom fudbalu.Na ovom dosad najjacem turniru ucestvovalo je 18 ekipa.Nekoliko ekipa pruzilo je zaista veoma dopadljivu igru a to s epre svega odnosi na ekipe Jezdimira Lovica,Ribolovac,Zuti Djavoli,Smekeri i Mlade zvezde i prava je steta sto neke nisu mogle ostati.Ali fudbal s eigra da se pobedjuje ili se gubi.Ipak,najsigurnije od svih ekipa bile su ekipe Sampiona koji su predvodili dva vrsna igraca,Jasmin Bibic i Bane Maric,i ekipa Naserovi vihori skore sve momci iz Naserove ulice koji su kao celina bili najuigraniji.Za pobednicku ekipu nastupali su braca Esad i Sead Kolasinac,Osmo Hasanovic,Sacir Eminovic,Reuf Rahic,Mujo Kurtovic,Ifet Hukic i Mustafa Rahic.U polufinaleSampioni su pobedili Mlade zvezde sa 5:0 a ekipa Naserovi vihori ekipu Smekera sa 2:1.U finalu ekipa Sampiona porazena je od Naserovih vihora sa 1:0.Pobednicki gol postigao je Reuf Rahic i tako pehar pripao zaista najboljoj ekipi ,a Reuf Rahic bio najbolji strelac turnira sa sest pogodaka,dok je po mnogima najbolji tehnicar turnira bio Bane Maric.Mora se priznati da he predsednistvo SSO dobro organizovalo ovaj turnir na kome je ucestvovalo dosta ekipa sa smesim nazivima kao sto su Kooperanti,Nocne Ptice,Ajsine grudi,Patrolni camac,Rendzeri,Trikolori...

KO CE BITI SPORTISTA GODINE ?
SAZNAJEMO:
Ko ce biti sportista ove godine veoma je tesko sada reci ali kako saznajemo u uzi krug ce se sigurno naci Murat Hodzic koji je protekle godine imao zapazene rezultate u smucanju i plivanj.Pored njega vredno je pomenuti rezultate Esada Maslaka,sahiste 14 na prvenstvu Jugoslavije ,zatim atleticara Aca Petrovica.fudbalera Esrefa Fijuljanina,zlatnog plivaca Mirsada Hodzica.
Kao sportiskinja verovatno ce najbolja biti atleticarka Milica Djuric bronzana na MOSI igrama ,a kad je u pitanju klubovi u konkurenciji je fudblaski klub Pester rukometasi Sloge i skijaski klub Jelenak
riki is offline   Reply With Quote
Old 21-06-2009   #8
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Riki svaka ti cast Vidis da nas bombarduju sa ovim nekim tzv temama ( vijestima) iz muzike gdje niko nista ne pise.
Napokon jedna dobra tema gdje se moze nesto prokomentarisat, nesto lijepo procitat i neceg se lijepog sjetit.
Mene licno si vratio u rano djetinjstvo kad sam kao dijete posmatrao ove utakmice rukometasa i fudbalera. Hvala care jos jednom i samo nastavi tako
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 21-06-2009   #9
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,499
Default

Eko ne bombarduje te niko... to je automatski... i ima razloga sto je tako...

Pozzz
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 21-06-2009   #10
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Znam Zlaja da je automatski i znam da ima razloga al isto tako znam da steti preglednosti foruma , to nije samo moje misljenje vec i mnogih. Ali nema veze, pravimo se da ne vidimo nista
Bjezi , Riki ce nam se naljutit sto mu kvarimo temu
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 22-06-2009   #11
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,499
Default

Ali ja koliko znam, te teme idu samo u MUZIKA I VIDEO, nigde vise...
Tako da nema sanse da steti preglednosti foruma... to kao prvo... kao drugo, mislim da vise steti preglednosti... KALADONT, i te raznorazne igrice... od kojih ja ne mogu da dodjem do normalnih postova na primer...

Ali mi ne smeta... tako je kako je...

Pozz i izvinjavam se sto upadam u temu sa drugom tematikom!


Pozzz
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 22-06-2009   #12
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Quote:
Originally Posted by Elvis-Eko View Post
Znam Zlaja da je automatski i znam da ima razloga al isto tako znam da steti preglednosti foruma , to nije samo moje misljenje vec i mnogih. Ali nema veze, pravimo se da ne vidimo nista
Bjezi , Riki ce nam se naljutit sto mu kvarimo temu
Sve teme u kojima članovi postavljaju muziku su postavljene na vrh,još sinoć!
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Old 23-06-2009   #13
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Riki aferim za temu...
  Reply With Quote
Old 23-06-2009   #14
riki
Registrovan
Početnik
 
riki's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: catovska mahala
Godine: 44
Posts: 787
Default

6.juna 1984.godine
FUDBAL:

Sloga je u poslednja dva kola osvojila tri boda i time i dalje zadrzala cetvrto mesto koje ce najverovatnije zadrzati do kraja.U 23 kolu Sloga je u kraljevu igrala nereseno sa Metalcom 0:0.Bane iz Raske je dosao po bodove u Sjenici a otisao je praznih ruku iako je imao sansi kao sloga,a kod rezultata 1:0 za Slogu napadac Dimitrijevic promasijo je jedanesterac.U ovom kolu slogini poletarci Turkovic,Huric,Bihorac dobro su obavili posao ,pa su uz golmana Musica,Prepoljca i sloginog lidera Eminovica bili najbolji.Svoju igru krunisali su i golovima(Huric 27,Bihorac u 80 minuti)i time skrenuli paznju na sebe da trener Hodzic ozbiljno moze racunati na njih.

Svi sjenicki timovi u medjuopstinskoj ligi osvojili su bodove ove nedelje.U subotu 2 juna Medicinar je kao gost savladao tim Josanice sa 2:1 efektnim pogodcima Markovica i Rastica,a velike zasluge za osvojene bodove ima i golman Medicinar veteran Hafizovic Tijar (teco)koji je kod rezultata 2:1 u 80 minuti odbranio jedanesterac.Tim Medicinara predvodjeni izvarednim kapitenom Kurtanovicem dogodine ce sigurno predstavljati najjaci tim ove lige ali samo pod uslovom da ostanu na okupu.Veteran je u ovom kolu savladao u veoma uzbudljivoj utakmici tim Partizana sa 4:3 dok je najbolji sjenicki tim u ovoj ligi savladao ekipu Rasa sa 4:0

Mali fudbal:

Tradicionalni majski turnir posvecen Danu mladosti ,pobudijo je veliko interesovanje sto najbolje ilustruje prijavljenih 17 ekipa kojih su se skoro 15 dana borili za pehar koji dodeljuje OK SSO.
U finalu turnira sastavile su ne dve najbolje ekipe na turniru i to Lampioni pobednig novogodisnjeg turnira i ekipa Mladosti koju sacinjavaju ucenici OC "Jezdimir Lovic".Pred oko 1000 gledalaca ekipa Mladosti savladala je ekipu Lapiona sa 2:1
U pobednickoj ekipi ima zaista nekoliko izvarednih igraca koji bi mogli biti u narednom periodu veliko pojacanje ekipi Sloge a to su Ljajuc,Sakovic,Puljic,Hamidovic,Bihorac,Memic,Vaso jevic.
Golove za Mladost postigli su Ljajic I Sakovic a za ekipu Lapiona Hodzic.Inace,najbolji strelac turnira je Samir Ljajic sa 12 pogodaka dok ej trece mesto zauzela ekipa Macke.


SAZNAJEMO:
17.juna u Trsteniku povodom plasmana u visi rang ekipa Prve petoletke sastace se sa reprezentacijom lige koju ce predvoditi selektor Hranislav Gemaljevic te i nekoliko predstavnika vicesampiona ove lige sjenicke sloge i to kapiten Marukic.Brbutovic,Rastic,Metovic
riki is offline   Reply With Quote
Old 23-06-2009   #15
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

E bravo Riki, ja s nestrpljenjem ocekujem svaki izvjestaj u ovoj temi
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 26-06-2009   #16
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Rikiiiiiiiiiiiiiii....
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 29-06-2009   #17
riki
Registrovan
Početnik
 
riki's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: catovska mahala
Godine: 44
Posts: 787
Default

tu sam Eso brate halalite imo sam smrtni slucaj pa nisam mogao se javiti al eto opet sam u Sjenici pa da nastavimo halalite braco i sestre

31 juli 1984 godine
FUDBAL:


Juli je mjesec odmora i priprema skoro svih sportista .U Sjenici je u drugoj polovini jula na pripremama su se nalazili novi drugoligas Novi Pazar i srpskoligas Sindjelic iz Beograda.Sjenicki ljubitelji sporta imali su prtekle nedelje dosta da s enagledaju pripremnih utakmica oba ova kluba ciji su "sparing partner"bili dva sjenicka kluba Sloga i Pester.
Kako kazu gosti neki su po prvi put u Sjenici i odusevljeni su sa kakvim potencijalom ova oaza mira pruza za sportiste a posebno su zadivljeni sportskim terenima i kompleksom sportskog centra pozavidevsi domacinima na fudbalsko igraliste koje moze slobodno se reci parirati mnogo jacim klubovima prve lige .

SAZNAJEMO:
Nas sugradjanin Sacir Dzeko je medju prvom grupom sportista koji prestavljaju zemlju na ovogodisnjim Olimpijskim igrama odputovao za Los Andjeles.Dzeku je je specijalnost vazdusna puska.Sacir je clan streljackog kluba "Brace Ribara"iz Zenice i rodjen je 1954 godine.Po zanimanju je elektricar i vanredni je student.Osvajanjem neke od medalja najsrecni bi bio njegov otac Hamed Dzeko.

i Ove godine na fudbalskom turniru na MOSI medju jedanest najbolji bili su Sucro-Sule hodzic,Talat Catovic i Sacir Eminovic.

Nekadasnji igrac Sloge Mile Kikovc danas je najbolji fudbaler Obilica iz Beograda a ujedno je i uspesan trener pionirskog tima ovog beogradskog kluba.

BODI BILDIN OSVAJA MLADE:
sredinom jula ovog meseca u sali radnickog univerziteta odrzano je takmicenje u boldi bildin u sportu koji sve vise osvaja omladinu naseg grada.I ovu priredbu organizovao je Ibrahim Saljic koji je inace veliki zaljubljenig ovog sporta i koji je slicne manifestacije organizovao predhodnih godina.
prvo mesto u lakoj kategoriji pripalo je Rifatu Idrizovicu iz Sjenice,u srednjoj Novopazarcu Nijazu Mehovicu ispred sjenicanina Smaila Kolasinca i Nevzeta Tarica .
kod juniora prvo mesto pripalo je Rsadu Bihorcu iz Sjenice
Na ovoj sporstkoj manifestaciji pojavila se i mis plaze za 1983 godinu Zorana Ivanovic koja s einace bavi boldi bildingom i koja ima vec par osvojenih medalja na ovakvim takmicenjima
riki is offline   Reply With Quote
Old 30-06-2009   #18
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by riki View Post
tu sam Eso brate halalite imo sam smrtni slucaj pa nisam mogao se javiti al eto opet sam u Sjenici pa da nastavimo halalite braco i sestre
e,halali Riki,nisam znao,glava da ti je zdravo...
inace,ovo mi je najomiljenija tema,i jedva cekam svaki tvoj novi post ovde...
hvala legendo...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
arhive, nesto, vremeplov


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 05:09. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)