SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Hardware - Software - Mobilna telefonija kao i što sam naslov kaže... sve vesti iz sveta mobilne telefonije, kompjutera i interneta će naći mesto ovde...

Reply
Thread Tools Search this Thread Rating: Thread Rating: 1 votes, 5.00 average.
 
Old 20-11-2008   #41
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Brate nemoj odmah jailbreak...
Probaj prvo klasicni ITUNES sa apple.com, tamo ima tona software-a besplatnog i mnogo dobrog za iphone...
Vidi prvo sa njima pocni, pre nego sto predjes na druge "ne proverene" programe...

Pozzz
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 20-11-2008   #42
Sjenicak__NL
Gost
 
Posts: n/a
Default

Jale, ja sam uradio jailbreak uz pomoc onog linka.. i nije bitno koja je verzija trenutna.. bitno je koju ces verziju da krekujes.. evo sad ti postavljam direktan link gde mozes da skines krekovanu firmware 2.1 i ubaci je u Iphone uz pomocu ong linka gore...

LINK ZA (krekovanu verziju )Firmware 2.1

http://rapidshare.de/files/40463963/...tore.ipsw.html

SRECNO

"Ne provereni", ko ima para netreba se ni mucit...najlakse je platiti i neboli glava
  Reply With Quote
Old 23-11-2008   #43
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Sjenicak, posto ti koristis fake sim da te pitam imas li isti problem ko ja. Ne mogu da se povezem sa iTunes, javlja mi da sim katica nije vazeca. desava li se to i tebi?
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 23-11-2008   #44
Sjenicak__NL
Gost
 
Posts: n/a
Default

Jale brate, ja takvih problemam nemam niti sam imao..ja mislim da bi se povezao sa iTunes nije bitna sim kartica
  Reply With Quote
Old 23-11-2008   #45
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Da uopste nije bitna kartica...
Desavali se bilo sta brate kad prikacis komp i iphone sa kablom?
Jel pocne hdd da radi i nesto kao install USB driver za IPHONE...

CmoX
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 24-11-2008   #46
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

pa ja tako iTunes u kompui povezujem sa telefonom, preko usbm kabla. Samo prviuput kad sam prikopcavao su se drveri instalirali, i onda nista. A ima veze kartica. Probajte da izvadite sim karticu pa povezite iTunes u kompu sa telefonom preko usb kabla kao ja, videcete da ce vam iskociti text da nema sim kartice i da je ubacite. Meni i kad ubacim pokazuje da nije validna
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 24-12-2008   #47
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

DEV Team je konacno slomio baseband iPhone 3G, i od nove godine ce program biti dostupan da se skine. Pricam o otkljucavanju telefona od operatora za koji je zakljucan. Ali postoje 2 uslova koji ce vas telefon morati da ispuni da bi ovo otkljucavanje uspelo. Prvi je da telefon mora biti jailbreakan, a drugi da je baseband-software bude najvise 2.11.07.

Vise info o svemu ovome, kao i video dok MuscleNerd to radi uzivo, na http://blog.iphone-dev.org/
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 01-01-2009   #48
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Imam jedno pitanje. Ja sam prije neki dan uzeo cerki Ipod touch 16GB. Pomogao sam joj da prebaci sve fajlove iz kompjutera u ipod ( slike, videos, muziku ) ali kad zelim da prebacim games, ne ide.
Izgleda`da je potreban neki poseban program za to ili sta ja znam. Jel zna neko nesto o tome ?
Pokusao sam da pronadjem nesto u upustvo koje sam dobio kad sam kupovao ali tu nema nista da pise
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 02-01-2009   #49
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Uhhhh... Neznm kako to ide sa ipod touch, ali kod iPhonea znam da se igrice skidaju preko iTunes, u AppStore-u.
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 03-01-2009   #50
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Ipod mu dodje isto kao iphone, samo bez opcije telefona...
Povezi ga sa Itunes i AppStore i skidaj sve sto ti treba...
A mala tajna... mozes Ipod da koristis i kao telefon, ako mu instaliras TRUEPHONE program... I gde god u blizini ima wireless, moze da se konektuje i telefonira za male pare... To je isto moguce sa programom NIMBUZZ kojeg takodje ima besplatno u appstore-u... Tu moze da koristi skype i da telefonira sa osobama preko skype.a!

Ja sam na truephone sebi uplatio 5 eura i ne mogu da ih potrosim... A nonstop visim na telefonu!

Pozzz
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 03-01-2009   #51
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Eeee, hoces li da otkljucavas iPhone ili ti inace koristis tog operatera sto si sa njim i dobio?
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 17-02-2009   #52
Sjenicak__NL
Gost
 
Posts: n/a
Default

Zlatko, Jale imatel kakavu korisnu aplikaciju za nas Iphone korisnike a da mozemo da je skinemo sa Cydia ili u App Store...
  Reply With Quote
Old 17-02-2009   #53
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Ja fakat skidam sve u app store... jer mi je najsigurnije i znam da je proslo sve njihove testove... Najvise koristim:

Tuner (nije besplatan): ali sa njim slusam radio amaro i na auto putu vozeci 170 km/h
Nimbuzz (besplatan): aplikacija za MSN, SKYPE, ICQ, FACEBOOK, GOOGLETALK itd chatovanja
FRING (besplatan) isti kao Nimbuzz samo sto uz njega mozes da koristis SIP tipa internetcalls, i zoves dzabe gde god imas wireless ili egde ili 3G.
Banner Free (besplatan) jako dobra aplikacija za zezanje i skrolovanje texta na iphone-u.
FaceBook (besplatno) sve opcije za koriscenje FB putem mobilnog.
Google Earth (besplatan) svi ga znamo i gledamo slike nase zemlje
PhoneZap (besplatan) programcic neobavezan ali zanimljiv ljudi salju slike iz svih strana svijeta
Translator (besplatan) na brzinu nesto prevesti sa na... ima i nas jezik!

U svakom slucaju, ja sam napunio telefon do vrha sa programima, vise se ne da instalirat od 144 aplikacije u tel i ja sam ga napunio sa njima... i svaka mi je zanimljiva i svaka mi je korisna...

Stim da ja imam i dosta kupljenih aplikacija u telefonu, za GPS, navi itd... jednostavno uzivam u tome i nije mi zao

Pozzz
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 17-02-2009   #54
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Od ovih Zlatkovih imam BannerFree i Facebook. Ja nesto pretyezno skidam igrice, cisto kolko da ubijem vrijeme. Dvije su me zarazile toliko da ne mogu da se odvojim od telefona, po cio dan ih igram. PapiJump i Labyrinth. A jos jednu koju bih izvojio je Bredbandskollen, ali je na svedskom, i meri brzinu 3G-a ili Wirelessa, zavisi sta se koristi. Ali bice jos uskoro, pa cu postavljati ovde kako koju skinem, a svidi mi se.

Od tema mi se dosad najvise svidela iComplete. Lijepo uradjena, lake boje ne ubijaju u oci. Predlozite i vi koju temu ovde, da testiram, to volim da mijenjam cesto.
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 17-02-2009   #55
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Quote:
Originally Posted by Crni Gruja View Post
Ja nesto pretyezno skidam igrice, cisto kolko da ubijem vrijeme. Dvije su me zarazile toliko da ne mogu da se odvojim od telefona, po cio dan ih igram. PapiJump i Labyrinth.

Heheheh a ja najvise volim da igram sudoku na ipod, helac bi
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 17-02-2009   #56
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovic View Post
Nimbuzz (besplatan): aplikacija za MSN, SKYPE, ICQ, FACEBOOK, GOOGLETALK itd chatovanja


E Zlaja, ja imam samo AIM u ipod touch, jel mogu pomocu ovog programa da koristim i msn ?
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 17-02-2009   #57
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Ne brate ne mozes... Moras install bar jedan od gore navedenih... znaci: Nimbuzz, Fring ili IM+
Svi su besplatni i ima ih u appstore... Mada ovi programi rade i na svim drugim telefonima, koji imaju symbian operativne systeme!


Pozzz
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 17-02-2009   #58
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Hvala Zlaja, sad cu u apstore pa cu da probam
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 17-02-2009   #59
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Po mome najbolji je fring jer mozes da koristis SIP opciju, i putem WIRELESS-a (W-LAN) telefonirati...
Ako to uradis i budes hteo da saznas vise detalja za SIP telefniranje... samo priupitaj... napisacemo nesto

Pozzz
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 17-02-2009   #60
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

A to me ne zanima Zlaja, imam telefon za telefoniranje po Americi free a dalje nije skupo, dzabaluka
Trebam isprobat te druge programe, neke od njih imam ali Nimbuzz nisam imao
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
iphone, uputstva


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
iPhone protok internet podataka na Google raste iSelektor Hardware - Software - Mobilna telefonija 2 15-01-2008 23:56


All times are GMT +2. The time now is 04:09. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)