SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Hardware - Software - Mobilna telefonija kao i što sam naslov kaže... sve vesti iz sveta mobilne telefonije, kompjutera i interneta će naći mesto ovde...

Reply
Thread Tools Search this Thread Rating: Thread Rating: 1 votes, 5.00 average.
 
Old 13-11-2008   #21
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

E ovako. Nabavio sam iPhone 3G iz Nemacke i zakljucan je za T-Mobile, T-Com, kako li se vec kaze. Ali ja sam nasao RebelSim kao resenje, narucio i dobio danas. E sad kaze da telefon mora ili da bude koriscen ili da mu je uradjen JAILBREAK prije nego sto ta kartica moze da pocne da deluje. E sad mene zanima sta je taj Jailbreak i kako se to radi.

Kada ubacim karticu, samo mi pokazuje USB kablo i strelicu od njega do ikonice za iTunes, i nista osim SOS poziva ne mogu da radim. Zlajaaaa, pomagaj brateee
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 13-11-2008   #22
Sjenicak__NL
Gost
 
Posts: n/a
Default

Jale brate, i ja koristim iphone pomocu te metode..samo sto se kod mene ta kartica zove Yesim...JAILBREAK se radi da bi koristio razne aplikacije i nikakee veze nema sa otkljucavanjem telefona.. a reci mi kako reaguje iphone kad ga upalis bez kartice
  Reply With Quote
Old 13-11-2008   #23
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

E brate moj, dobrodosao u klub Iphone-naca hehee
Pa dje ga bas nadje u nemackoj...
No dobro...
U sustini si uzeo najgoru od svih postojecih varijanti... ne treba ti ni jailbreak ni nista da bi ti kartica radila sa RebelSim...


Ja sto sam citao po netu, kazu, nestane im mreze po nekoliko sati pa opet dodje... ne radi im 3G kako treba
Jailbreak ti nije potreban da bi radio telefon, on je samo za instaliranje aplikacija, koje su van appstore-a... ili su dobili odbijenicu od njih da se pojave u store-u...

Jesil probao da ne trazi samo baterija da mi se napuni...?
Ili jesil uradio ovo vec?


Stvarno nemam nekog iskustva sa rebelsimom, ali zajedno cemo da probamo da resimo stvar, ili ako si vec resio, pisi nam o tome... da znaju drugi ubuduce!





Pozzzz i javi se...
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 13-11-2008   #24
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Veceras ocekujem poziv od tipa kod kojeg sam narucio karticu, da vidimo sta cemo.

Sjenicak, kada upalim tel bez kartice istomi se pojavljuje. Samo usb kablo i strelica od njega do iTunes. Sta mu to dodje neznam. Nisam ni imao vremena da malo procackam po tome, da vidim sta moze tu da se uradi.

Zlaja, ovamo nema jos software resenja za otkljucavanje iPhone 3G, tako da je RebelSim i tome slicni aparati neophodan. Veceras kad se cujem sa ovim tipom javicu vam sta je bilo, pa da imamo i taj info ovde, sto kazes mozda nekom zatreba. A recenzije na svedskoj stranici za rebelsim su bile odlicne, malo je ko imao nesto lose o njoj da kaze. Pobedila na testovima za te stvarcice ovde kod nas.

Zaboravih da kazem. Napunjena je baterija jos neki dan, samo se kartica cekala. I iseko sam sim karticu, inace nebi mogla da udje u telefon

Ljubac
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 13-11-2008   #25
Sjenicak__NL
Gost
 
Posts: n/a
Default

Zlatko, da nezns mozda kako da ubacim word document sa PC na iphone i da mogu da ga sacuvam u iphone..moze i pdf???

RebelSim ili YeSim kod mene radi super i nemam nikakvih probema jedino kad ugasim iphone i kad ga opet upalim onda nisam dostupan..sto znaci cim upalim iphone moram nekog nazvat i pricat nekoliko sekundi da bi se Yes Sim aktivirao i onda je sve OK do sledeceg gasenja

A evo i linka za JAILBREAK

  Reply With Quote
Old 13-11-2008   #26
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

a Grujane da mu uradis jedan reset?
Drzis HOME dugme zajedno sa dugmetom za gasenje... na vrhu telefona desno... 10 sekundi i napravis mu jedan reset...

Da vidimo sta ce se onda desiti...

CMoks
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 13-11-2008   #27
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

2:08 na ovom video, to je ta slika koja meni stoji

Probacu i da ga resetujem kad dodjem kuci ako mi ovaj nesto drugo ne bude reko
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 13-11-2008   #28
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Sjenicak... Postoji program Airsharing, sa njim moze... ja sam skinuo sebi u appstore, dok je bio dzabe, sad hoce cini mi se para za njega...
A druga alternativa, koja 100 % radi i o kojoj sam juce na folkoteka.com forumu pisao je...
Posalji sebi na email pdf ili doc fajl... i otvori u iphonu... onda mozes citati sa njega...

A mislim da postoji jos jedan program zove se Files lite... ja sam ga install ali nisam jos probao...

Pozzz
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 13-11-2008   #29
Sjenicak__NL
Gost
 
Posts: n/a
Default

Meni je ovako uspelo da ubacim word, pdf i ostala documenta , jes da je teza metoda ali radi super:

Ako imas JAILBREAK na iphon uradjen onda ides na CYDIA i skines program koji se zove DOCS... takodje sta treba da uradis jeste da isto sa CYDIA-e skines openSSH program koji ce ti KASNIJE trebat da umrezis PC sa iphonom preko WI-FI-a (konekcija izmedju PC i IPhona mora iskljucivo preko WI-FI-a bit) kada to zavrsis onda treba da skines WinSCP i instaliras na PC.. kada instaliras pokrenes program i napravis konekciju sa Iphonom uz pomoc IP adrese...username je- root a password je- alpine...kada napravis konekciju sa ljeve strane u WinSCP su mape iz kompijutera a sa desne su mape od Iphona sad ides u mapu VAR pau mapu MOBILE pa MEDIA pa ROMs ( ako nemas ti namestis novu mapu F7) pa u ROMs napravis mapu GBA udjes u mapu GBA i u toj mapi kopiras dokument ili pdf koji zelis na iphone da citas...kada to zavrsis onda se vratis na Iphon pa ides u DOCS i u mapu GBA stoje documenta koje si kopirao...
Eto toliko za nocas o IPHONU a sutra cu pokusat da napisem kako da krekujes Iphone da bi koristio i aplikacije koje se PLACAJU tj. da ih imas za DZ..

Pozdrav za vas
  Reply With Quote
Old 14-11-2008   #30
Sjenicak__NL
Gost
 
Posts: n/a
Default

Zlatko,
evo link na kojem je sve objasnjeno kako da krekujes Iphone da bi koristio aplikazije DZABE.. Meni je uspelo i radi super..samo kad ga krekujes moraces PRVO jednu igricu ili program koji je GRATIS u App store da skines i legalno instaliras..
Posto je upustvo na egleskom i ako nekom zatreba pomoc nek se javii...

SRECNOOOOOO i EVO LINKKKK

http://www.iphonedownloadblog.com/ho...o-your-iphone/
  Reply With Quote
Old 18-11-2008   #31
Sjenicak__NL
Gost
 
Posts: n/a
Default

Evo i link ako nekom zatreba za JAILBREAK

http://www.iphone-hacks.com/forums/about1644.html

SRECNO
  Reply With Quote
Old 18-11-2008   #32
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Zar ovo nije za stari firmware ili se meni cini?

ja cu jos malo pa da dignem ruke, ne mogu ono govno da pokrenem, sanse nema. Sklonio sam onu sliku, sad dodjem do menija, ali nikako da dobijem mrezu sa onom fake karticom.
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 19-11-2008   #33
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Jebi ga Grujo, to je problem sa takvim karticama, ne preostaje ti nista drugo, nego da je reklamiras i kupis novu od druge marke...
Da probas...
Koji imas firmware u telefonu?

Pozz
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 19-11-2008   #34
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

reci mi kako se gleda pa cu ti reci koji je

Mada ja mislim da je 2.1. (reci mi sad ako sam lupio nesto zesce)
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 19-11-2008   #35
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Brate ides na Iphone Setup, ikonica sa zubcanicima (pise na slici: settings):




Pa kad nju kliknes... Ides na general



I onda treba da ti se pojavi opcija INFO... tu pritisnes i vidis verzija koja ti je...

Trenutno aktuelna verzija je 2.1
Ali 21.11.2008, znaci prekosutra, izlazi verzija 2.2.

Evo ti moja slika setupa kako izgleda!



To gde pise verzija...
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 19-11-2008   #36
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Hajde videcu to sutra pa ti javim. Znaci nisam se zajebo, ja mislim da je i kod mene 2.1
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 19-11-2008   #37
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Ne moze to bez kabla.....
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 19-11-2008   #38
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
Ne moze to bez kabla.....

to je i moja omiljena....
e,legenda si...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 19-11-2008   #39
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Hehehe, napravio saaaaammmmm

jos samo da skontam ovo cvudo, sve cemo posle lako. Maloprije mi zvoni telefon prvi put, i umesto ACCEPT, Jale majstor klika DECLINE i spusti slusalicu
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 20-11-2008   #40
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Zlatko, isti mi je firmware ko i tvoj, sad sam video. Vidi posalji mi link za program kojim si ti radio jailbreak, da uradim i ja. Probao sam sa onim quickpwn sa onog videa, ali ne mogu da pronadjem telefon kad mi trazi, neznam dje da trazim kad kliknem browse. A ovaj drugi Sjenicakov link mi se cini da je za stariji firmware.
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
iphone, uputstva


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
iPhone protok internet podataka na Google raste iSelektor Hardware - Software - Mobilna telefonija 2 15-01-2008 23:56


All times are GMT +2. The time now is 06:33. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)