SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Hardware - Software - Mobilna telefonija kao i što sam naslov kaže... sve vesti iz sveta mobilne telefonije, kompjutera i interneta će naći mesto ovde...

Reply
Old 24-09-2008   #1
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,498
Default Google G1 i Google konacno izasao!

Google G1 i Google konacno izasao!

Kao sto je dugo najvaljivano i istovremeno odgovor na appleov iPhone, danas je konacno javno i zvanicno predstavljen mobilni telefon G1 (dzi van)...
Naravno sa sopstvenim operativnim sistemom zvanim Android...
Google Maps, Gmail, YouTube, Google Calendar i Google Talk ce biti tako veoma brze dostupne svima i svuda... sa jednom klik opcijom...



Dimenzije G1 su: 117 x 55 x 16 pri tezini od 159 grama. Display ima rezoluciju od 480 × 320 Pixela. Baterija traje od 130 sati u Standby-u i 5 sati razgovora. Memorija ce moci da se podigne za sada i do 8 Gigabajta. Google-Phone G1 ce imati GPS, W-Lan i UMTS. Imace 3-Megapixela kamera, Qwertz Tastaturu kao i multimediju....


Sa danasnje prezentacije (konferencije) link sa dosta video materijala o ekskluzivnoj prodaji u USA sa T-Mobile ugovorom imate ovde:

http://www.t-mobileg1.com/g1-announcement.aspx




Preveo: Tahirovic




Pozzzz
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 24-09-2008   #2
ALMIR-
Ili jesi ili nisiLAV
Početnik
 
ALMIR-'s Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Sjenica
Godine: 36
Posts: 525
Default

@Tahirovic Ti imas iPhone, sta mislis koji je bolji??
ALMIR- is offline   Reply With Quote
Old 24-09-2008   #3
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,498
Default

Ne znam brate...
Morao bi i ovaj prvo uzeti u ruke i malo cackati... kliziti prstima preko njega i osetiti ga pod rukama...
Mislim da ce potrajati jos malo dok dodje zvanicno u Nemacku... A ko zna mozda i nece, jer ga nemci i zvanicno prodaju u USA - T-Mobile...

A pored G1 jos cekam Nokijino oruzje na polju touch screen telefona...
Pa tek onda da uporedjujemo...

Mada mi je iPhone prirastao pravo za srce...

Pozzz
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 24-09-2008   #4
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Uhhh sto je ruuuzaaaaaannnnn.... Ja sam tek juce cuo za ovaj telefon, navodno je najavljivan kao "iPhone killer" iliti "Ubica iPhone-a". MEni se cini da nesto nece moci da mu parira. Kolko vidim da nije cak ni telefon trece generacije. Ili sam to propustio u textu.
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 24-09-2008   #5
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,498
Default

kako nije brate... UMTS ti je 3G...
a jos mu plus google dodao opcije, koje ne moze na ovim drugim telefonima, bar ne legalnim putem...
Nisam jos radio jailbreak na iphone-u, jos ucim i citam... pa cemo da vidim, da li postoji street view i slicno...
Sad zasad je iphone ljepsi, nema sta...
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 27-09-2008   #6
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,498
Default

Klasicni prvi poznati nedostaci ovog telefona su:
Nema prikljucak za slusalice kao i mediaplayer, kojeg nema uopste...

Bivsi menadzer u google G1 produkciji Uli Waschbusch (Vašbuš), je izjavio da je dizajn star preko 2 godine i da je dosadna i ne pase u danasnje vrijeme...

Istovremeno je Sony Ericsson dao izjavu da ima interesa za operativni system android, koji je ugradjen u G1 telefonu...
Za sada se testira i pregovara jos uvijek...

Prevod:
Tahirovic

Izvori:

http://www.inside-handy.de/news/13287.html
http://news.magnus.de/mobile/artikel/76940

Pozzz
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 14-10-2008   #7
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,498
Default Android-Phone T-Mobile G1 vec rasprodat

Android-Phone T-Mobile G1 vec rasprodat

U Americi je jos pre zvanicnog starta telefona, 22. oktobra 2008 godine, Android G1 telefon vec rasprodat...
Preko 1,5 milion porudzbina vec ima telefon... Zvanicni i eksluzivni prodavac u Americi jeste nemacki T-Mobile, koji ima tamo jednu od boljih mreza!
Ovaj start telefona bi mogao da zezne i AT&T i iPhone start... Jer tek posle 74 dana je prodat prvi milion telefona u USA...
Ali kod iPhone 3G, to je trajalo samo 3 dana, dok se nije doslo do miliona (ali racunato u 21 zemlju svijeta).
U Engleskoj se ocekuje G1 vec u Novembru, a u Nemackoj pocetkom 2009 godine...

T-Mobile je vec narucio kod proizvodjaca HTC, sledecih 2 miliona telefona, ali se boje da ce i oni biti brzo rasprodani, iako su namenjeno za shopove, ovi telefoni, verovatno ce biti direktno slati na adresu narucioca...
Tako da lako moze doci do toga, da tel i ne stigne u SHOP...


Preveo: Tahirovic
Izvor: http://news.magnus.de/mobile/artikel/78455
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 15-10-2008   #8
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Vala neka ga kupuje ko hoce, znam ko nece kad je ovako ruzan.
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
google, izasao, konacno


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
YOUTUBE i GOOGLE spotovi za sve nas ovde! iSelektor Muzika i Video 620 15-05-2010 14:52
Novi browser GOOGLE CHROME BETA iSelektor Hardware - Software - Mobilna telefonija 16 04-09-2008 08:15
Google Maps Tahirovce Hardware - Software - Mobilna telefonija 1 12-06-2008 23:42
iPhone protok internet podataka na Google raste iSelektor Hardware - Software - Mobilna telefonija 2 16-01-2008 00:56
Google za pomoć Darfuru borichi Ovo i ono 2 11-05-2007 23:51


All times are GMT +2. The time now is 11:24. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)