SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Automobili automobili u Sjenici, novosti vezane za automobilizam, oldtimer, vaši ljubimci...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 13-09-2008   #21
sanna72
Ona
Domaćin
 
sanna72's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Evo me i ovde :)
Posts: 3,604
Default

BMW serija 7 od 78.720 evra





Krajem novembra, u Srbiji startuje prodaja nove, pete generacije BMW serije 7, koja će premijerno biti predstavljena za tri nedelje u Parizu.

Limuzina je dugačka 507 cm (za tri centimetra duža od prethodnog modela), dok verzija s dužim međuosovinskim razmakom (oznaka L) ide čak do 521 cm. „Sedmica“ će se u početku nuditi s tri motora, dva benzinska (oznake 740i i 750i) i jednim dizel (730d), a cena u Srbiji će se kretati od 78.720 do 98.900 evra. Par reči o motorima. BMW 730d pokreće 3,0-litarski šestocilindraš sa 245 KS, koji od nula do 100 km/h ubrzava za 7,2 sekunde, dok bi u proseku trebalo da troši oko sedam litara evrodizela. Model 740i je dobio 3,0-litarski benzinac sa 326 KS, dok je vrh ponude BMW 750i sa V8 agregatom i čak 407 KS.
__________________
Moja vrata su uvek otvorena... Neka ti ne bude neugodno izaci.

sanna72 is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 16-09-2008   #22
ALMIR-
Ili jesi ili nisiLAV
Početnik
 
ALMIR-'s Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Sjenica
Godine: 36
Posts: 525
Default BMW - The thinking car

Evo malo novosti iz BMW-a, auto koji sam vozi!!!

ALMIR- is offline   Reply With Quote
Old 26-09-2008   #23
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default Audi A4 najbolji automobil Europe

Prestižni njemački automobilski magazin "Auto Bild", zajedno sa svojim sestrinskim izdanjima iz cijele Europe, u Rimu je testirao 18 automobila, inače pobjednika nacionalnih takmičenja za Auto godine, te proglasio najboljeg od najboljih na Starom kontinentu.

Ta nagrada pripala je novom Audiju A4, a takvu odluku donio je žiri, u čijem su sastavu bili osam tehničara, devet vozača utrka, među kojima je bio i legendarni Mika Hakkinen, te 26 novinara iz svih izdanja grupe "Auto Bild".

Na početku su proglašeni pobjednici po segmentima. Među gradskim automobilima i kompaktima slavio je Fiat 500 ispred Forda Focusa i Toyote Auris.

Što se tiče sportskih vozila i kupea, najbolji je bio BMW M3 coupe, drugo mjesto pripalo je Porscheovom modelu GT2, dok je trećeplasirani bio Audi R8. U konkurenciji limuzina najviše bodova dobio je Audi A4, koji je iza sebe ostavio Mercedesovu C-klasu i Ford Mondeo.

Njemački automobil bio je najbolji i u konkurenciji terenaca i SUV-ova. Lovorov vijenac ponio je Volkswagenov Tiguan, dok su se s drugim i trećim mjestom morali zadovoljiti Mazda CX-7 i Nissan Qashqai.

Mercedesov model SLR slavio je među kabrioletima i roadsterima, a iza njega su ostali Audi TT roadster i Aston Martin V8. Posljednji na red su došli monovolumeni i karavani, gdje je najbolji bio Volvo V70, drugi je bio VW Golf Variant, a treći Citroen C4 Picasso.

9.April 2008
Attached Images
File Type: jpg audi_a4.jpg (17.6 KB, 6 views)
  Reply With Quote
Old 27-09-2008   #24
sanna72
Ona
Domaćin
 
sanna72's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Evo me i ovde :)
Posts: 3,604
Default

"Leksus" u Srbiji od 33.000 evra



Dugoočekivani dolazak "leksusa" u Srbiju konačno se dogodio zahvaljujući uvozniku i distributeru - kompaniji "Tojota Srbija". Pažnja prema svakom detalju, ručna izrada delova, vrhunska sigurnosna oprema, audio-uređaji, najnaprednija tehnološka rešenja svrstavaju "leksus" u lidera na tržište luksuznih automobila u Evropi.
Aktuelna generacija limuzine sportskog karaktera, IS ili "inteligent sport", jedina u ponudi ima dizelsku pogonsku jedinicu od 2.2 litra (IS 220d), pored benzinske 2.5 L V6 (IS 250). Tu su, zatim, luksuzne limuzine, manja GS, "grand sedan" i veća LS, "luxury sedan", obe sa benzinskim i "lexus hybrid drive" pogonom, koji čini kombinacija benzinskog i elektromotora, što rezultira izuzetno dobrim performansama, niskom potrošnjom i malom emisijom štetnih gasova. Model RX ili "recreational crossover" svojevremeno je kreirao potpuno novi segment, a model "leksus RX400h" prvi je luksuzni SUV na hibridni pogon. U ponudi na našem tržištu biće modeli IS, GS, LS i RX, a cena će se kretati od 33.000, pa do više od 90.000 evra.
sanna72 is offline   Reply With Quote
Old 07-10-2008   #25
ALMIR-
Ili jesi ili nisiLAV
Početnik
 
ALMIR-'s Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Sjenica
Godine: 36
Posts: 525
Default

Paris motor show 2008

Peugeot concept model RC HYmotion4




http://www.tv-en.peugeot.com/Design/RC-HYmotion4.html
ALMIR- is offline   Reply With Quote
Old 07-10-2008   #26
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,499
Default

Uzivo sam gledao ovaj ili slican peugeot koncept auto... na sajmu ovde u frankfurtu

Pozzz i hvala za ovoo
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 08-10-2008   #27
sanna72
Ona
Domaćin
 
sanna72's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Evo me i ovde :)
Posts: 3,604
Default

U Iranu predstavljen automobil namenjen ženama

U Iranu je predstavljen automobil namenjen ženama, sa elektronskim uređajem za pomoć pri parkiranju i dizalicom koja olakšava zamenu gume.

Vozilo će biti proizvedeno u nežnim "ženskim" bojama, sa unutrašnjim dizajnom prilagođen ženskom ukusu. Biće opremljeno i alarmnim sistemom koji će upozoravati vozača na nepravilnosti. Biće, takođe, ugrađeni i automatski menjač, navigacioni sistem i audiovizuelni sistem za zabavu dece u toku vožnje. Vozilo, koje pripada liniji automobila "samand", u proizvodnji industrije Kodro, dizajnirano je u konsultacijama sa ženama-vozačima i u prodaji će se naći u junu 2009.


@ hehe, sve ima, jos i jednog zgodnog vozaca da ubace i mislim da cemo biti zadovoljne
sanna72 is offline   Reply With Quote
Old 10-10-2008   #28
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Ovo vozilo za zene , pa jos u Iranu , ma daaaajjjjjjjjjjjjjjj
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 10-10-2008   #29
ALMIR-
Ili jesi ili nisiLAV
Početnik
 
ALMIR-'s Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Sjenica
Godine: 36
Posts: 525
Default

Neverujem da ce ijedan muskarac voziti auto sa "neznim zenskim bojama,sa unutrašnjim dizajnom prilagođen ženskom ukusu,sa elektronskim uređajem za pomoć pri parkiranju i dizalicom koja olakšava zamenu gume."
ALMIR- is offline   Reply With Quote
Old 10-10-2008   #30
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

U Iranu ima 8 vozackih izdatih na zensko ime.
__________________
SVE JE RELATIVNO
_______________
http://atko.se
adnan is offline   Reply With Quote
Old 10-10-2008   #31
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Idiotski!
__________________
Bila sam na IQ testu. Srećom bio je negativan.
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 10-10-2008   #32
ursuljanka
Registrovan
Dobar
 
ursuljanka's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Godine: 38
Posts: 1,214
Default

Quote:
Originally Posted by ALMIR- View Post
Neverujem da ce ijedan muskarac voziti auto sa "neznim zenskim bojama,sa unutrašnjim dizajnom prilagođen ženskom ukusu,sa elektronskim uređajem za pomoć pri parkiranju i dizalicom koja olakšava zamenu gume."
Smijes li da se kladis.
Sto se mene tice,ako pod tim 'zenskim bojama' podrazumevaju roze-nema sanse da bih ja tu sela
__________________
'Ja sam neka druga vrsta,ja bih iskreno.U meni je srce ostalo.'
ursuljanka is offline   Reply With Quote
Old 11-10-2008   #33
ALMIR-
Ili jesi ili nisiLAV
Početnik
 
ALMIR-'s Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Sjenica
Godine: 36
Posts: 525
Default

Novi Peugeot 207 Trendy dostupan za 179 evra mesecno



Kompanija Verano Motors, generalni uvoznik i distributer Peugeot vozila za Srbiju započinje specijalnu prodajnu akciju modela Peugeota 207 Trendy 1.4 E 95 KS, u kojoj nudi odlične uslove plaćanja. U okviru akcije ovaj Peugeot-ov model može se kupiti po mesečnim ratama u vrednosti od 179 evra, na period finansiranja od 84 meseca, sa učešćem 6 % + pdv.

Na dugačkom spisku opreme Peugeot -a 207 Trendy 1,4E 95 KS nalaze se: kodirani ključ, varijabilni servo, ABS, RUF (podrška hitnom kočenju), manuelna klima, centralna brava, elektro podizači prednjeg stakala, air bag za vozača i suvozača, metalik boja, svetla za maglu, radio cd i board computer.

Dve godine nakon pojavljivanja na tržištu, Peugeot 207 je proizveden u preko milion primeraka. Prema razultatima analiza evropskog tržišta, ovaj automobil postao je zvanično najprodavaniji automobil Evrope u svom segmentu tokom 2007. sa 437.505 vlasnika. Peugeot 207 je predvodnik superiorne generacije automobila i najprodavaniji automobil u Evropi u B segmentu u konkurenciji od 70 različitih modela.

Od svog pojavljivanja na tržištu 2006. godine pozicionirao se kao vozilo koje zadovoljava sve kriterijume koje pred sebe postavlja kupac – sigurnost, izuzetne performanse i vrhunski dizajn. Upravo je aspekt dizajna, uz potporu ostalih kvaliteta, doprineo da Peugeot 207 bude idealan izbor za sve koji vode računa o sopstvenoj sigurnosti, ali i o potrebi da uživaju u vožnji visokoestetizivanog automobila. Negovanje snažnog, prepoznatljivog vizuelnog identiteta koji prati Peugeot 207 argument je koji više ide u prilog konstataciji da je stvoren za uživanje. Peugeot 207 je automobil sa izuzetnom reputacijom, budući da predstavlja jedinstven spoj bezbednosti, kvaliteta i imidža, o čemu svedoči i prošlogodišnja prodaja i milioni ključeva u rukama korisnika širom Evrope.

Svi zainteresovani mogu da zakažu test vožnju u Verano Centru ili kod ovlašćenih dillera.

Izvor www.peugeotforumsrbija.com
ALMIR- is offline   Reply With Quote
Old 21-10-2008   #34
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Automobil na vazduh

Izvori nafte su sve manji, benzin sve skuplji, a ekološki sistem u alarmantnom stanju – izumitelji se sve više i više dovijaju kako bi napravili automobil koji ne treba naftu i ne zagađuje okolinu.
Napravljene su brojne varijante električnih automobila, ali dizajneri su se sada okrenuli novom pogonu – vazduhu, prenosi sajt environmentalgraffiti.com.
Ovo nije originalna ideja, ovakve zamisli postojale su još 1920-tih godina prošlog veka, ali malo njih je urodilo nekim plodom.
Kompanija "Magnetik Er Kars" iz San Hosea nedavno je objavila da je napravila prvi automobil na svetu koji se ne pokreće na benzin.
"Magnetski vazdušni automobil," kako mu samo ime govori, pokreće se zahvaljujući magnetnoj tehnologiji i kompresovanom vazduhu.

Izlazni tok vazduha iz motora se transformiše u obrtni momenat, što daje snagu osovini i pokreće automobil. Ovaj proces podupire silikonska baterija koja se može napuniti za jedan sat i traje 10 godina. Baterija se reciklira 95 odsto, što čini ovaj automobil jednim od ekološki najprihvatljivijih na planeti.
Iz kompanije su ekskluzivno objavili da uskoro planiraju da naprave radni prototip ovog vozila koje bi moglo biti spremno za proizvodnju već 2010. godine.

BLIC
  Reply With Quote
Old 22-10-2008   #35
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Veze to nema. U autu je rezervoar za komprivomanim vazduhom tipa kao sto je na obicnim kompresorima i mora da se puni kompresorom. Posle se taj vozduh koristi za za pogon auta preko pneumatskih motora koji imaju veoma los stepen korisnosti. Nikad to zaziveti nece.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 22-10-2008   #36
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

pa mozda i zazivi, ali da auta ne teze vise od 300kg , da imaju mali otpor vazduha i ne razvijau brze od 40km/h, eh sad je pitanje hoceli takva auta nekome trebati ....
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 22-10-2008   #37
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Ja bi Validi sad jedno tako kupio, za dobro svih nas ostalih
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 22-10-2008   #38
hanna
Gost
 
Posts: n/a
Default

takav bi auto trebalo kupiti nasim vozacima,da smanje brzinu malo...hehhehehehe
  Reply With Quote
Old 25-10-2008   #39
sanna72
Ona
Domaćin
 
sanna72's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Evo me i ovde :)
Posts: 3,604
Default

Vozio Reno 500 kilometara na sat

Jedan Rumun bio je šokiran kada je na kućnu adresu dobio obaveštenje da mora da plati ogromnu kaznu. U obrazloženju je pisalo da ga je policija snimila dok je vozio svoj 15 godina star Reno čak 498 kilometara na sat.

Tom brzinom išao je uskim planinskim putem u u gradu Sinaiju. Pošto je pre dobijanja kazne Toader Mojse odlučio da proda kola, sada kaže da će povećati cenu, jer ima dokaz da je njegov Reno brži od svih bolida u Formuli 1.
"Zaista sam se slatko nasmejao kada sam video kaznu. Mislim da bih sada
morao da udjem u Ginisovu knjigu rekorda. Otišao sam u policijsku stanicu i dao im moj Reno da ga testiraju. Ako uspeju da izvuku 120 na sat, platiću im kaznu", rekao je šezdesetjednogodišnji Toader. Policija je saopštila da neće morati da plati kaznu dok se ne utvrdi ko je napravio grešku - radar ili policajac.
sanna72 is offline   Reply With Quote
Old 25-10-2008   #40
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Quote:
Originally Posted by adnan View Post
Veze to nema. U autu je rezervoar za komprivomanim vazduhom tipa kao sto je na obicnim kompresorima i mora da se puni kompresorom. Posle se taj vozduh koristi za za pogon auta preko pneumatskih motora koji imaju veoma los stepen korisnosti. Nikad to zaziveti nece.
da uprostimo slikom

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
vesti


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
ZANIMLJIVE VESTI STRANAC Ovo i ono 495 22-04-2013 00:14
Kratke Hard- Soft vesti - Short Hardware - Software news... iSelektor Hardware - Software - Mobilna telefonija 42 02-09-2008 23:26


All times are GMT +2. The time now is 00:36. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)