SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Automobili automobili u Sjenici, novosti vezane za automobilizam, oldtimer, vaši ljubimci...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 08-04-2009   #41
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Skoda, Audi, VW i Seat dijele sve komponente kao sto sam i rekao. Motori, menjaci, sasija, vesanje i dijelovi vesanja, diname, alnaseri, homokineticki zglobovi, poluosovine ... sve je isto.

Kazes da se razumijes u auto industriju, mozda se u industriju razumijes ali u auta sigurno ne. Raspitaj se malo.
__________________
SVE JE RELATIVNO
_______________
http://atko.se
adnan is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 08-04-2009   #42
Haks
Registrovan
Početnik
 
Haks's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 124
Talking

Quote:
Originally Posted by adnan View Post
Skoda, Audi, VW i Seat dijele sve komponente kao sto sam i rekao. Motori, menjaci, sasija, vesanje i dijelovi vesanja, diname, alnaseri, homokineticki zglobovi, poluosovine ... sve je isto.

Kazes da se razumijes u auto industriju, mozda se u industriju razumijes ali u auta sigurno ne. Raspitaj se malo.
Nisam mehanicar i neznam kako se sta kaci i montira,ali znam da je svaki deo za Audija skupolji od ovih ostalih i znam da ne pase za ove druge.Kada bi to bilo tako onda kada narucujes deo za Audija uzmes saobracajnu od skode i narucis deo i prodjes upola jeftinije hehahah. Adnane nije to bas tako.Ima slicnosti izmedju VW skode i seata ali Audi je nesto drugo.Zamisli kada bi ti ja reko da su Lambordzini i Audi R8 isti posto imaju iste motore.Sta bi ti rekao na tome a znajuci koliko ko kosta? Ili kada bi ti rekao da je novi dizel dziop od Porschea isti kao VW Touareg posto je u njemu motor od VW-Touareg i proizvodi se Cesku.
Koliko kostaju delovi za Audija ja dobro znam jer vozim Audija mnogo dugo i uporedjivao sam sa delovima od BMW i Mercedesa i veruj mi da su mnogi delovi skuplji kod Audija.
__________________
humor i samo humor,to je ono pravo !!!
Haks is offline   Reply With Quote
Old 08-04-2009   #43
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Porsche Cayenne, Volkswagen Touareg i Audi Q7 je skoro isto auto.

Last edited by adnan; 08-04-2009 at 22:05..
adnan is offline   Reply With Quote
Old 08-04-2009   #44
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Porsche Cayenne, Volkswagen Touareg su skoro isti.

Quote:
Die Geländewagen Porsche Cayenne und VW Touareg wurden bis 2002 unter der Führung von Porsche auf Basis einer gemeinsamen Plattform entwickelt. Daher sind Fahrwerk- sowie Elektrik- und Rohbauteile weitestgehend identisch. Zudem wird die Karosserie beider Fahrzeuge im VW-Werk Bratislava produziert.
Delovi za Skodu, VW, Audi i Seat su isti.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 08-04-2009   #45
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

.......

Quote:
Der Q7 ist ein Sport Utility Vehicle (SUV) des Fahrzeugherstellers Audi, welches im September 2005 auf der IAA der Öffentlichkeit präsentiert wurde. Es basiert auf der Studie Audi Pikes Peak Quattro, die 2003 auf der Detroit Motor Show vorgestellt wurde. Der Q7 basiert auf der Plattform „E“ der Konzernmodelle VW Touareg und Porsche Cayenne und wird gemeinsam mit diesen im slowakischen Bratislava gebaut.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 08-04-2009   #46
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

........
Quote:
Mit dem Favorit begann 1987 die Ära der Fronttriebler. Der Felicia (diesmal kein Cabrio) wurde später mit VW-Motoren aufgewertet, bevor 1996 der erste VW-Škoda, der mit Teilen des VW Golf (Plattform: VW Golf IV) basierende neuerstandene Octavia, kam. Im Sommer 2004 folgten dessen Neuauflage Octavia II (Plattform: VW Golf V) und Anfang 2005 das dazugehörige Kombimodell.
Quote:
Der Fabia war das erste Fahrzeug aus dem VW-Konzern, das die Plattform PQ24 nutzte, auf der wenig später auch VW Polo 9N und Seat Ibiza gebaut wurden. Diese Plattform entwickelte Škoda als „Entwicklungsdienstleister“ für Volkswagen. Durch die vorgezogene Markteinführung bei Škoda haben die anderen Konzernmarken Zeit, bei Škoda gemachte Erfahrungen in die Entwicklung der Schwestermodelle einfließen zu lassen.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 08-04-2009   #47
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Haks, sto jest jest. Nisam protivnik audija, imaju i oni svojih kvaliteta, kao i BMW i MB. Ali eto, i sam znas makar za motore da su isti u Audiju i WV-u. A, bogami i u skodama su isti ti motori.
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 08-04-2009   #48
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

.........

Der Audi A3 ist ein Fahrzeug der Kompaktklasse der Audi AG und wird seit 1996 produziert. Er teilt sich die technische Basis mit den Konzernbrüdern VW Golf, Seat Leon, Škoda Octavia u.a.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 08-04-2009   #49
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Quote:
Originally Posted by Crni Gruja View Post
Haks, sto jest jest. Nisam protivnik audija, imaju i oni svojih kvaliteta, kao i BMW i MB. Ali eto, i sam znas makar za motore da su isti u Audiju i WV-u. A, bogami i u skodama su isti ti motori.
Grujane ovde ne pise da su samo motori isti, vec da su i auta skoro ista. Samo sto tvrda glava nece da prizna. Delovi su isti, imaju isti broj artikla i isto kostaju.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 08-04-2009   #50
Haks
Registrovan
Početnik
 
Haks's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 124
Wink

Quote:
Originally Posted by adnan View Post
Porsche Cayenne, Volkswagen Touareg i Audi Q7 je skoro isto auto.
Skoro je isto i isto, nije isto heheh.
Adnane ne trudi se da mi dokazujes nesto sto nema potreba da se dokazuje.Audi Q-7 je najlepsi Dzip koi trenutno postoi ako se to moze uopste nazvati dzipom a odma za njim je Q-5 koi je za nijansu slabiji.Mislim smesno mi je citati kako pises da su ova gora tri auta slicna.Pa normalno da sui slicna kad su pod istim krovom pa nece valjda da su slicni BMW-u ili Mercedesu.Nego sta mislis cija li je kopija Q-7 posto ti tvrdis da Audi kopira druge.Ne rece mi nista u vezi one narudzbine delova na ime Skode a upotrebisga za Audija,posto ti poznajes auta.Ako je to moguce ja bih ti bio zahvalan jer logicno bi bilo da pase posto su ista auta.
Haks is offline   Reply With Quote
Old 08-04-2009   #51
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Quote:
Originally Posted by Haks View Post
Mislim smesno mi je citati kako pises da su ova gora tri auta slicna.
.......

Quote:
Der Q7 ist ein Sport Utility Vehicle (SUV) des Fahrzeugherstellers Audi, welches im September 2005 auf der IAA der Öffentlichkeit präsentiert wurde. Es basiert auf der Studie Audi Pikes Peak Quattro, die 2003 auf der Detroit Motor Show vorgestellt wurde. Der Q7 basiert auf der Plattform „E“ der Konzernmodelle VW Touareg und Porsche Cayenne und wird gemeinsam mit diesen im slowakischen Bratislava gebaut.
Nema dok Slovaci ne naprave auto hahahaha
adnan is offline   Reply With Quote
Old 08-04-2009   #52
Haks
Registrovan
Početnik
 
Haks's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 124
Talking

Quote:
Originally Posted by adnan View Post
.........

Der Audi A3 ist ein Fahrzeug der Kompaktklasse der Audi AG und wird seit 1996 produziert. Er teilt sich die technische Basis mit den Konzernbrüdern VW Golf, Seat Leon, Škoda Octavia u.a.
Mislim stvarno sta vise reci.Trebao je Audi A3 uzeti za bazu Ladu ili fiata.Uzmi pogledaj Kakav je Menjac u Bentleju a pogledaj u Audiju pa ipak to nisu ista auta.Ako je to po vama sve isto ja nevidim svrhu postojanja svih njih, dovoljan bi bio samo VW.Proizvodio bi sve to u vecem broju imao veliku zaradu i gotova stvar.
Haks is offline   Reply With Quote
Old 08-04-2009   #53
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Quote:
Originally Posted by Haks View Post
Ne rece mi nista u vezi one narudzbine delova na ime Skode a upotrebisga za Audija,posto ti poznajes auta.
Reci brate koji ti deo treba. Nije valjda da si poceo delove da kupujes za auto koje se najmanje kvari hahahahahha
adnan is offline   Reply With Quote
Old 08-04-2009   #54
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Quote:
Originally Posted by Haks View Post
Mislim stvarno sta vise reci.Trebao je Audi A3 uzeti za bazu Ladu ili fiata.Uzmi pogledaj Kakav je Menjac u Bentleju a pogledaj u Audiju pa ipak to nisu ista auta.Ako je to po vama sve isto ja nevidim svrhu postojanja svih njih, dovoljan bi bio samo VW.Proizvodio bi sve to u vecem broju imao veliku zaradu i gotova stvar.
Audi, VW, Skoda i Seat ti je isto. Neznam sto se koprcas vise.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 08-04-2009   #55
Haks
Registrovan
Početnik
 
Haks's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 124
Default

Quote:
Originally Posted by adnan View Post
Reci brate koji ti deo treba. Nije valjda da si poceo delove da kupujes za auto koje se najmanje kvari hahahahahha
Poceo da truhnji skoro kao Mercedes a i ljusti mi se nesto unutrasnji lak skoro kao kod BMW-a heheheh.
Znaci moze to u vezi delova?
Haks is offline   Reply With Quote
Old 08-04-2009   #56
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Haks, ides glavom u zid. Cio svijet zna da se ova auta sto ti adnan govori rade na istim ramovima. Jerdino ti neces da priznas. Ja sam za primer uzeo samo motore, a znam i ja za sve ostalo.
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 08-04-2009   #57
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Quote:
Originally Posted by Haks View Post
Poceo da truhnji skoro kao Mercedes a i ljusti mi se nesto unutrasnji lak skoro kao kod BMW-a heheheh.
Znaci moze to u vezi delova?
Ne provaljuj se vise alaha ti. Procitaj ovo sto sam ti nasao na nemackom i pokusaj da shvatis.

To sto se vozis u autu koje ima iste delove kao Skoda i Seat je tvoj problem.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 08-04-2009   #58
Haks
Registrovan
Početnik
 
Haks's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 124
Red face

Quote:
Originally Posted by adnan View Post
Audi, VW, Skoda i Seat ti je isto. Neznam sto se koprcas vise.
Ja nevidim sta je tu lose i zasto bi se ja koprcao?heheheh
Meni je prosto interesantno slusati koliko ljudi imaju strah od Audija pa ga svrstavaju i uporedjuju sa Skodom ili Seatom kako bi sebi skinuli strah.Recimo Seat sad pravi auto koje je u potpunosti kopija stare A4 i koi kosta mnogo jeftinije kako bi oni koi vole Audija a nemogu sebi da ga priuste kupe nesto na izgled potpuno isto.
Haks is offline   Reply With Quote
Old 08-04-2009   #59
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Izgled je drugaciji hakrs, toliko mozes valjda da shvatis. Ali izgled ne cini auto. Motor, menjac i ostali bitni dijelovi, to ti je auto. A posle ti mozs nabacit skoljku i od Rolls Roys ako hoces, srz je i dalje ista. To mi pokusavamo da ti objasnimo, ali ti to ne vidis ili neces da vidis.
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 08-04-2009   #60
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Quote:
Originally Posted by Haks View Post
Ja nevidim sta je tu lose i zasto bi se ja koprcao?heheheh
Meni je prosto interesantno slusati koliko ljudi imaju strah od Audija pa ga svrstavaju i uporedjuju sa Skodom ili Seatom kako bi sebi skinuli strah.Recimo Seat sad pravi auto koje je u potpunosti kopija stare A4 i koi kosta mnogo jeftinije kako bi oni koi vole Audija a nemogu sebi da ga priuste kupe nesto na izgled potpuno isto.
Dosad si vikao da nije isto. Kad sam ti dokazao priznajes da je isto a sad vices da nema veze sto je isto. Hahahhaha

Ja sam ti rekao da me strah od Audija ja bih ga kupio i ostalo bi mi para za Skodu da idem u ribe.
adnan is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
mercedescls


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 06:57. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)