SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Automobili automobili u Sjenici, novosti vezane za automobilizam, oldtimer, vaši ljubimci...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 06-04-2009   #21
Haks
Registrovan
Početnik
 
Haks's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 124
Wink

Nije nikakav problem i nemas se zasta izvinjavat.Tu smo da komentarisemo i svoje stavove branimo.
Tacno sam znao da ce Adnan da kontrira i nisam se iznenadio heheheheh.Meni je zabavnije kad se nesto desava a ne samo da potvrdjujemo jedni drugima da su u pravi.
__________________
humor i samo humor,to je ono pravo !!!
Haks is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 06-04-2009   #22
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

ovde u gradu gde sada zivim,vido sam samo jednog,i to neki arapcic ga vozi...
iskreno da ti kazem,uzivo je kao avion,a mozda na slici ne deluje tako...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 06-04-2009   #23
Haks
Registrovan
Početnik
 
Haks's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 124
Thumbs up

Quote:
Originally Posted by STRANAC View Post
ovde u gradu gde sada zivim,vido sam samo jednog,i to neki arapcic ga vozi...
iskreno da ti kazem,uzivo je kao avion,a mozda na slici ne deluje tako...
Ja sam ih video vise puta i za mene je spoljni izgld nekako smotan a sto se tice unutrasnjosti jako mi se dopada jer nije preterano elegantan.
Haks is offline   Reply With Quote
Old 06-04-2009   #24
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

na mene na primer ostavlja utisam mocnog automobila,koji nema granica...
eto tako mi izgleda...
inace,ovde nisu bas preterano zastupljeni...
cak ni nasim putevima u svedskoj ih nisam primetio...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 06-04-2009   #25
Haks
Registrovan
Početnik
 
Haks's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 124
Wink

Za mene bi izgledao mocno samo da nije onoliko povijen pozadi.Izgubio je nekako ono svoje "ja sam mercedes".Kad ga ugledam onakvog savijenog odmah mi mozak ode na Engleze posto oni prave onako povijena i smotana auta.No to je sad stvar ukusa i necemo se oko toga raspravljat jer nema smisla.Znam kada je Audi napravio prve studije za A7 bio je isto mnoge povijen pozadi pa su mnogi rekli da im se ne dopada i onda je Audi promenio zadnji deo i podigao ga za nijansu i dodao mali spojlercic na haubi.Tom promenom je on dobio dinamican izgled i ako je povijen.
Haks is offline   Reply With Quote
Old 06-04-2009   #26
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Sto se tice kopiranja oni koji kopiraju uvek kaskaju iza. (Ovo vazi za sve Resko )

Mercedes se namlatio para za CLS za ovih 5 - 6 godina koliko postoji, dok je Audi za to vreme pravio kopiju. Audi moze da izbaci A7 i jedino moze da se bori cenom jer zna da je MB osvojio trziste za ljubitelje auta kao sto je CLS. Dok Audi kopira CLS i pravi auto koje ce direktno njemu da konkurise Mercedes ide dalje u razvoju i uvek je korak ispred.

Mercedes je bio vlasnik Audija i da je Audi valjao ne bi ga 1964 prodao Volkswagenu.
__________________
SVE JE RELATIVNO
_______________
http://atko.se
adnan is offline   Reply With Quote
Old 06-04-2009   #27
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Meni nekako nije u redu da se poredi CLS koji je izasao prije 5-6 godina i Audi koji tek treba da izadje. Normalno da ce Audi da ostavi jaci utisak jer tek treba da izadje. A kada bi Mercedes izbacio novi CLS uporedo sa tom sedmicom, tek bi to bila ravnopravna borba koju bi Audi, naravno, izgubio.
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 07-04-2009   #28
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

...........................

Last edited by STRANAC; 07-04-2009 at 16:30..
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 07-04-2009   #29
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

eh,sad ko se koliko namaltio je vrlo diskutabilno...
najbolje bi bilo da znamo broj prodatih primeraka pa da kazemo da su se namlatili,
ovako ja stojim na ubedjenju da ako su ih prodavali kao po svedskoj,onda se nesto nisu pretrgli...
rekoh vec,da u gradu u kome zivim (cca.40.000 stanovnika)
ima samo JEDAN JEDINI primerak,i to ga jedan arapcic vozi....
do skora sam vozio 90km do posla i nazad mozda i najprometnijim delom autoputa E6 izmedju Lankdskrona - Malmö,i mogu da se zakunem da ga nisam sreo na putu vise od 2 puta...
Eh,sad...
kopija,sta je kopija a sta original,i tu moze da se prica...
kopija je nesto sto je identicno,sto moze da prepozna svako,a i kada se napravi bolje kopija od originala,to vise nije kopija to se zove BREND....
nego, evo primera kako to rade gospoda kinezi,koji su napravili auto

Shuanghuan Sceo
eh,sad pogledajte kako on izgleda sa prednjeg dela



a sad pogledajte kako izgleda
Toyota LandCruiser



znaci,ovo je kopija,ovde svako prepoznaje identicnost...

eh,a sad pogledajte isti taj auto
Shuanghuan Sceo
ali sa zadnjeg dela



a evo i da vas podsetim kako izgleda zadnji deo BMW X-5 (predjasnji model)



e,ovo su kopije,sve ostalo su insinuacije i prica radi price,
da ne kazem presipanje iz šuplje u praznu...

a,pravljenje modela sa kojim se ciljano ide na jednu korisnicku grupu,
to je vec druga stvar,to odredjuje trziste,odnosno potraznja na istom...
pa je tako Adnan,ljepo naveo primer Porsche Panamere koja je namenjena upravo ljubiteljima ovakvih modela,onda zasto ne i AUDI A-7...
onda,imamo i onaj BMW koncept koji takodje jurisa na ovu ciljnu grupu,itd itd...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 07-04-2009   #30
Haks
Registrovan
Početnik
 
Haks's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 124
Wink

Stranac svaka cast za ovakav komentar.Jedno je kad si fan i volis neku aoto marku a drugo je kada moras da das kritike vezano za tu auto marku.
Sto se tice Adnanovog komentara mene licno je razocarao jer sam smatrao da je covek koi poznaje autoindustriju.Govoriti da Audi kopiora nekog u ovom slucaju Mercedesa je pokazivanje neznanja i ljubomore prema Audiju.Mercedes i BMW fanovi nisu ni sanjali da ce im Audi postati najveci rival u kvalitetu i dizajnu.No to se ipak desilo i nemoze se zaustaviti bilo to nekom milo ili krivo to je cinjenica.Dokaza za to ime na stotine da ih ne pominjemn jer sam ih dosta ovde napiso ko je hteo da se uveri mogao je.
Adnan je pomesao babe i zabe pa je konkurenta nazvao kopijom. Po Adnanovom je A4 kopija C-klase ili mozda BMW-3 ili cak mozda Pasata posto su to sve ista klasa i jedni su drugima konkorenti.Mozda je A6 kopija E-klase ili BMW-5.Sad sam poceo da sumnjam da je i Q5 kopija BMW X3 ili je mozda Q7 kopija Mercedesa GL ili cega vec?
Adnane ako su ovo za tebe sve kopije onda bi Audi davno bio bankrot a ne u najvisem usponu u istoriji svog postojanja a stariji je od mnogih ovde koje po tvom kopira.
Audi postoi od 1910 godine.I mnogi neznaju pa misle da je BMW ili VW starioji od Audija.
Haks is offline   Reply With Quote
Old 07-04-2009   #31
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Quote:
Originally Posted by Haks
Govoriti da Audi kopiora nekog u ovom slucaju Mercedesa je pokazivanje neznanja i ljubomore prema Audiju.Mercedes i BMW fanovi nisu ni sanjali da ce im Audi postati najveci rival u kvalitetu i dizajnu.
Sam si rekao da Audi pravi auto protiv CLS. A da sam ljubomoran jer mislim da je Audi rival BMW-u i MB-u ja bih ga kupio i jos bi mi para ostalo. To samo oni koji voze Audi misle. Misle da kupe jeftino a dobro e to brate nema, to svako zna.

Quote:
Originally Posted by Haks
Po Adnanovom je A4 kopija C-klase ili mozda BMW-3 ili cak mozda Pasata
Nije tako Haks mislim da su A4, Passat, Skoda i Seat isto auto a ne kopije. Samo sto su branici o poneke sitnice drugacije. Skoljka, sasija, motori, menjaci, ogibljenje sve je isto.

Quote:
Originally Posted by Haks
Audi postoi od 1910 godine.I mnogi neznaju pa misle da je BMW ili VW starioji od Audija.
Mrzim da ponavljam. Jeste Audi postoji od 1910 ali je bio u vlasnistvu Mercedesa. VW je kupio Audija od Mercedesa 1964. I da je Mercedes mislio da Audi vrijedi nesto ne bi ga prodao. Ili da su procijenili da ce im biti konkurencija jednostavno bi ugasili firmu. Tako se radi u kapitalizmu.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 07-04-2009   #32
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Evo kad si ulozio i trud vreme da mi ovako detaljno odgovoris da i ja isto uradim.

Quote:
Originally Posted by STRANAC View Post
eh,sad ko se koliko namaltio je vrlo diskutabilno...
najbolje bi bilo da znamo broj prodatih primeraka pa da kazemo da su se namlatili,
ovako ja stojim na ubedjenju da ako su ih prodavali kao po svedskoj,onda se nesto nisu pretrgli...
rekoh vec,da u gradu u kome zivim (cca.40.000 stanovnika)
ima samo JEDAN JEDINI primerak,i to ga jedan arapcic vozi....
do skora sam vozio 90km do posla i nazad mozda i najprometnijim delom autoputa E6 izmedju Lankdskrona - Malmö,i mogu da se zakunem da ga nisam sreo na putu vise od 2 puta...
Svedska je malo trziste za auta. Znas i sam da od Volva i Saabova ne mozes da prodjes. A da u Mercedesu nisu mislili da nece da zarade na CLS-u ne bi ga ni pravili. A ne bi ni Audi sada pravio auto "protiv CLS" ili za istu grupu korisnika da ne misle da ce da zarade. Znaci samo to sto Audi ulazi u taj segment dokazuje da je Mercedes napravio pun pogodak pa i oni hoce da omaste brkove.

Quote:
Originally Posted by STRANAC View Post

Eh,sad...
kopija,sta je kopija a sta original,i tu moze da se prica...
kopija je nesto sto je identicno,sto moze da prepozna svako,a i kada se napravi bolje kopija od originala,to vise nije kopija to se zove BREND....
E STRANAC sad se ti izuvas prije vode. Otkud znas da ce A7 da bude bolji od CLS? A7 jos nije ugledao svetlo dana a ti i Haks ga proglasiste za boljeg. Samo objasnite na osnovu cega mislite da ce da bude bolji? Ja to zovem predrasude.

Quote:
Originally Posted by STRANAC View Post
e,ovo su kopije,sve ostalo su insinuacije i prica radi price,
da ne kazem presipanje iz šuplje u praznu...
U auto industriji ima puno vise kopiranja i koriscenja tudjih ideja nego sto mislis. Audi uvek ceka nekoliko godina posle konkurenata da izbaci novi model. Pitanje je zasto.

Quote:
Originally Posted by STRANAC View Post
a,pravljenje modela sa kojim se ciljano ide na jednu korisnicku grupu,
to je vec druga stvar,to odredjuje trziste,odnosno potraznja na istom...
pa je tako Adnan,ljepo naveo primer Porsche Panamere koja je namenjena upravo ljubiteljima ovakvih modela,onda zasto ne i AUDI A-7...
onda,imamo i onaj BMW koncept koji takodje jurisa na ovu ciljnu grupu,itd itd...
To stoji. Svi modeli su usmereni za istu grupu korisnika, ali moras da priznas da se BMW odvaja i po izgledu i po konceptu. Mercedes je prvi poceo i ostaju Audi i Porsche koji kopiraju ideju. Porsche je vlasnik skoro petine VW a time i Audija pa nije ni cudno sto saradjuju.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 07-04-2009   #33
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Znaci u jednom se svi slazemo. Mercedes je taj koji postavlja trendove (CLS i R klasa) a drugi ih prate, sa manje ili vise uspeha. Fino

Last edited by Crni Gruja; 08-04-2009 at 06:19..
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 08-04-2009   #34
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Ado,ja sam rekao da bi najbolje znali kad bi imali predstavu o broju prodatih primeraka,
ovako samo mozemo da nagadjamo...
Ovaj segment koji si razumeo da sam mislio da ce A7 biti bolji,krivo si me razumeo,
jar u opste nisam mislio na auta niti sam to napisao,mislio sam na proizvode uopsteno...
Prilicno i znam desavanja na auto trzistu pa su mi i poznate stavri oko kopiranja,
a i sam znas koliko proizvodjaci kriju svoje modele dok ne dodje do javenih prezentacija na sajmovima...
Sto se tice BMW,ima moj apsolutni respekt za sve sto je uradio,
pogotovu sam odusevljen serijom 5, ali daleko od toga da mislim da je Audi u drugom planu,jer ova 3 pomenuta konkurenta imaju "foto finis" za koji ce se rezultat znati tek u sledecih nekoliko godina,a mozda i decenija...
Ono sto po meni daje prednost u ovom momentu nad svima je Audijevo poslovanje u najtezoj situaciji posle 2.s.r. i u vremenu kada konkurenti imaju gubitke i do 50%
audi belezi porast u proizvodnji...
Trziste je najbolji parametar stanja i kvaliteta-moje misljenje....
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 08-04-2009   #35
Undercover 007
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Location: USA
Godine: 46
Posts: 339
Default

Kolko sam mogao primetit u Nemackoj konkretno u Berlino se voze puno CLS mercedesi.Pre neki dan sam nasao na americkom ebayu jedan primerak ovog auta zvani shark(ajkula) uradjen je u nekom od pinping shopova i ima samo tri takva to je nesto sto vam nemogu objasnit kako je auto uradjeno.Dosad nisam video mocnije auto od tog!
Undercover 007 is offline   Reply With Quote
Old 08-04-2009   #36
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

imal dje kakva slika te ajkule da nam zakacis?
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 08-04-2009   #37
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Ensare to za poslovanje isto mozemo da nagadjamo kao i za prodajne cifre. Ako budem imao vremena naci cu rezultate poslovanja ove trojke.

Ja znam da su pojedini prozvodjaci u krizi i to uglavnom americki GM i Ford i svi brendovi koji su pod njima kao SAAB, Volvo, Opel i ostali. Takodje sam citao i o krizi kod francuskih i taljanskih proizvodjaca ali nije ni blizu krize americkih auta. Za nemacke proizvodjace nisam nigde procitao da su u krizi. Ako imas neki link zakaci ovde.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 08-04-2009   #38
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Quote:
Originally Posted by Crni Gruja View Post
imal dje kakva slika te ajkule da nam zakacis?


ja mislim da je na ovo mislio












Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 08-04-2009   #39
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by adnan View Post
Ensare to za poslovanje isto mozemo da nagadjamo kao i za prodajne cifre. Ako budem imao vremena naci cu rezultate poslovanja ove trojke.

Ja znam da su pojedini prozvodjaci u krizi i to uglavnom americki GM i Ford i svi brendovi koji su pod njima kao SAAB, Volvo, Opel i ostali. Takodje sam citao i o krizi kod francuskih i taljanskih proizvodjaca ali nije ni blizu krize americkih auta. Za nemacke proizvodjace nisam nigde procitao da su u krizi. Ako imas neki link zakaci ovde.
¨
moj tetak zivi u Munchenu 40 godina...
najbolji njegov prijatelj radi u BMW Munchen 30 godina...
sin od drugog prijatelja radi u Audi Ingolostad(75km od Munchen-a)
inace dok sam ziveo u Minchenu upoznao sam te ljude,
tako da su informacije iz prve ruke...
O krizi u BMW je pisao Metro odmah posle Nove Godine,
a ja imam i RTL na TV,pa cesto sam u prilici da vidim i nesto...
ne pricam na pamet,postrazi,videces...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 08-04-2009   #40
Haks
Registrovan
Početnik
 
Haks's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 124
Wink

Sto se tice krize BMW je to najprvi osetio.Ja zivim u Nemacku vec 15.god.Dobro pratim autoindustriju u Nemackoj i znam po nesto cini mi se.Adnan bi da nam dokaza nesto sto se nemoz dokazati ali hajd neka ga, bar pokusava.Koliko je u krizi Mercedes je prosle nedelje svoim zaposlenim ukinuo bozicnu trinestu platu i pare za odmor,BMW je jos prosle godine otpustio oko 8% svoih zaposlenih.
Adnane ti svo vreme tvrdis kako je skuplje bolje a sad si sam sebi skocio u stomak.Rece da su A4,skoda,pasat,VW i seat ista auta.Svaki put me sve vise i vise iznenadjujes.
Trebao bi Adnane malo bolje da procitas istoriju Audija pa nebi ovako pisao o ovom auto gigantu.
Haks is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
mercedescls


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 03:52. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)