SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Automobili automobili u Sjenici, novosti vezane za automobilizam, oldtimer, vaši ljubimci...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 18-03-2009   #21
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Quote:
Originally Posted by 36310 View Post
Vracamo se opet na pocetak...ja sam bio tad veoma jasan a to je da moj izbor uvijek ide na Audi Quattro zbog premanentnog pogona na sva cetiri tocka i ja izmedju Audi 6 Qattro 3L TDI i BMW 530d ne bih razmisljao ni trenutak jedan cak kada bih morao i da doturim koju milju eura vise...
Svako radi sa svojim parama sta hoce.
__________________
SVE JE RELATIVNO
_______________
http://atko.se
adnan is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 18-03-2009   #22
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Quote:
Originally Posted by Haks View Post
A to u vezi trkanja nije problem, samo ja sam samo nekoliko puta u zivotu bio u Senicu i nisam video mesto gde bi se mogli poterati a da pritom razvijemo bar 200km/h.Neznam gde zivis ako si slucajno negde u inostranstvo onda bi se mogli dogovorit gde da se nadjemo i pri tom snimamo tu trku i pokazemo je ovde na sajtu.
Neznam sta ce ti 200 km/h, to na autobanu nije trkanje to moze svako, samo legni na gas i eto ti. Ja sam moj auto vozio 250 km/h dok elektronska blokada ne prekine dovod goriva, ako tvoj ide brze od od toga pobedices sigurno ja tu ne mogu nista.

Ti si cini mi se pominjao krivine i neravan put a toga oko Sjenice koliko hoces e tu se pokazuju vozne karakteristike auta. Tu snaga motora i maximalna brzina nije presudna.

Ja sam reagovao na tvoju izjavu da tvoj rodjak nije mogao da te prati u Mercedesu po krivudavom putu i kisi jer je zadnja vuca. Niste valjda 200 vozili? Neznam koji ti je Audi ali pracenje po krivinama nije problem. Pise ti pored mog imena gde zivim pa bujrum.

Sto se tice RS6 preskocio si ubrzanje od 80 do 120 km/h , nema veze opet je RS6 najbrzi ali sminkas podatke, sto ti se ne svidja ne vidis

75 KS je dosta bez obzira na tezinu. RS6 ima vise konjskih snaga po kilogramu i to se vidi u rezultatima.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 18-03-2009   #23
suad
komsija
Početnik
 
suad's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: bec
Godine: 57
Posts: 524
Wink

Dobar audi samo ima jednu mahanu:

NEMA ZNAĆKU!!!
suad is offline   Reply With Quote
Old 18-03-2009   #24
Haks
Registrovan
Početnik
 
Haks's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 124
Talking

[QUOTE=adnan;110030]Neznam sta ce ti 200 km/h, to na autobanu nije trkanje to moze svako, samo legni na gas i eto ti. Ja sam moj auto vozio 250 km/h dok elektronska blokada ne prekine dovod goriva, ako tvoj ide brze od od toga pobedices sigurno ja tu ne mogu nista.

Nisam ni ja mislio samo na pravo,rekao sam bar 200km/h.Ja mislim takodje na krivine a posle krivine dolazi uvek pravo pa ako ti pobegnem u krivinu da me bar stignes na pravo i obrnuto
Ovde kod mene ima jedan deo puta koi je izuzetno dobar za te stvari jer nisu puno ostre krivine a ima i dosta pravog puta a pomalo je uzbrdica,prosto milina.Po tim krivinama moze se voziti i preko 140km/h a na pravom delu i do 200km/h.Bas na doj deonici je moj cenjeni rodjo sleteo sa puta. Nadam se da ti nebi.Nego nebi bilo fer da te izazivam na moj teren,nego izaberi ti, ali rekoh ja hocu da bude i pravog dela puta gde se moze dodati gas.
Pozdrav iz Nemacke.
P.S. Da ne poznajes slucajno Rimada Smrkovica iz Brodareva u Svedskoj je.
__________________
humor i samo humor,to je ono pravo !!!
Haks is offline   Reply With Quote
Old 19-03-2009   #25
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Ne rece mi koji ti je Audi?
adnan is offline   Reply With Quote
Old 19-03-2009   #26
Haks
Registrovan
Početnik
 
Haks's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 124
Thumbs up

Audi A6 3.0 TDi V6 24v Quattro S line.
Haks is offline   Reply With Quote
Old 20-03-2009   #27
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Quote:
Originally Posted by 36310 View Post
Vracamo se opet na pocetak...ja sam bio tad veoma jasan a to je da moj izbor uvijek ide na Audi Quattro zbog premanentnog pogona na sva cetiri tocka i ja izmedju Audi 6 Qattro 3L TDI i BMW 530d ne bih razmisljao ni trenutak jedan cak kada bih morao i da doturim koju milju eura vise...
Evo ti pa vidi:



Kupovinom Audija bi ustedeo 4250 eura. Dobio bi auto koji najvise trosi, najsporije ubrzava (iako je kvatro !!!) i koji je najmanje komfortan od ove trojke. Doduse dobio bi prostran auto ciji je plus niska cijena.

Kupovinom BMW-a dobio bi auto cija je jedina losa osobina cijena, ali kvalitet kosta tako ti je u zivotu.

Jos da napomenem da ima i BMW 530 xd sa permanentnim pogonom na sva 4 tocka ali tu treba da spremis jos 2500 - 3000 eura za to.

Quote:
Originally Posted by Haks
Pominjes da je Audi jeftiniji a ne pominjes koliko.Ja mislim da ja kada dam za auto 41.hiljadu eura, pa sigurno imam jos te dve ili tri da dodam i kupim tog "skupog" BMW ili MB.
Nisam ti odgovorio na ovo. BMW 530 xd je skuplji za oko 7000 eura od Audi A6 3.0 TDi Quattro sto nije bas malo.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 20-03-2009   #28
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Quote:
Originally Posted by Haks View Post
Audi A6 3.0 TDi V6 24v Quattro S line.
Dobar auto, nek te zdravo sluzi.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 20-03-2009   #29
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by adnan View Post
Nisam ti odgovorio na ovo. BMW 530 xd je skuplji za oko 7000 eura od Audi A6 3.0 TDi Quattro sto nije bas malo.

Nemam ti ja buraz para ni za jedan ni za drugi ...

Interesantan je ovaj video koji si postavio ali me uopste nije razuverio kada su u pitanju kvalitet i postojanost Audi-a...Znas i sam da su ovakvi i slicni komparativni testovi obicno subjektivni,ako nista a ono bar za nijansu...a na ovom videu se ocigledno radi o nijansama.Osim mozda kada je cijena u pitanju,ali cijena ne mora uvijek da bude proporcionalna kvalitetu,ona cesto puta moze da bude rezultat neke greske(ili propusta) u procesu proizvodnje,tako da neki kupci samoobmanjuju sebe principom skuplje-kvalitetnije pa iz tog razloga cesto u cijeni(i to ne samo u auto industriji) finalnog proizvoda plate i neke uzgredne fakture koje se nagomilaju tokom izrade auta a da toga ni sami nisu svesni...
  Reply With Quote
Old 20-03-2009   #30
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Quote:
Originally Posted by 36310 View Post
Nemam ti ja buraz para ni za jedan ni za drugi ...

Interesantan je ovaj video koji si postavio ali me uopste nije razuverio kada su u pitanju kvalitet i postojanost Audi-a...Znas i sam da su ovakvi i slicni komparativni testovi obicno subjektivni,ako nista a ono bar za nijansu...a na ovom videu se ocigledno radi o nijansama.Osim mozda kada je cijena u pitanju,ali cijena ne mora uvijek da bude proporcionalna kvalitetu,ona cesto puta moze da bude rezultat neke greske(ili propusta) u procesu proizvodnje,tako da neki kupci samoobmanjuju sebe principom skuplje-kvalitetnije pa iz tog razloga cesto u cijeni(i to ne samo u auto industriji) finalnog proizvoda plate i neke uzgredne fakture koje se nagomilaju tokom izrade auta a da toga ni sami nisu svesni...
Sad si me razocarao, odoh da kupim trabanta, tu niko nece ucariti na meni.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 20-03-2009   #31
Haks
Registrovan
Početnik
 
Haks's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 124
Wink

Adnane ti ili nevidis ili neces da vodis.Kako je to Audi najspori?
Jedan stoti deo sekunde je BMW ispred Audia sto je uopste neznacno.A nisi pomenuo trag kocenja gde je Audi najbolji.Za cenu koju das za BMW mozes Audija da napucas da imas auto dvaput bolje, us to i komotnije od BMW.To sto je skuplji ne znace da je bolji veruj mi.
No u statistici koju nemci vode Audi A6 u svojoj klasi je trenutno najbolje auto.Unutrasnji materijali su bolji samo jos kod Porschea.Ipak ukus je nesto drugo.
Haks is offline   Reply With Quote
Old 20-03-2009   #32
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by adnan View Post
Sad si me razocarao, odoh da kupim trabanta, tu niko nece ucariti na meni.

Heheheee...pa nemoj da idemo u krajnosti a i znas da treba ponekad poslusat nase stare kad kazu:"Nisam toliko bogat da kupujem jeftine stvari"...dakle resenje je u kompromisu, a Audi je i vise od kompromisa!

Nego,postavio bih ti jedno pitanje na koje bih voleo da mi sto iskrenije odgovoris:

Imas dva sincica(da ti ih Allah sacuva),danas-sutra docice vrijeme da i oni polazu za voznju i da kupe neko auto,e sad pitanje je sledece:

-Sta bi im ti savetovao da kupe,dakle kao savestan i odgovoran roditelj koji je svestan da ce deca morati da voze i da se snalaze sama(znajuci da ce najverovatnije ziveti zivotom barem pribliznim tvojem zivotu,sto znaci da ce auto koristiti skoro svakodnevno zbog odlaska na posao,kupovine,odlaska na odmore u Svedkoj pa zatim duga putovanja do Sjenice...):

-Auto sa prednjom vucom?
-Auto sa zadnjom vucom?
-Auto sa pogonom na sva cetiri tocka?
  Reply With Quote
Old 20-03-2009   #33
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Quote:
Originally Posted by Haks View Post
Adnane ti ili nevidis ili neces da vodis.Kako je to Audi najspori?
Jedan stoti deo sekunde je BMW ispred Audia sto je uopste neznacno.A nisi pomenuo trag kocenja gde je Audi najbolji.Za cenu koju das za BMW mozes Audija da napucas da imas auto dvaput bolje, us to i komotnije od BMW.To sto je skuplji ne znace da je bolji veruj mi.
No u statistici koju nemci vode Audi A6 u svojoj klasi je trenutno najbolje auto.Unutrasnji materijali su bolji samo jos kod Porschea.Ipak ukus je nesto drugo.
Pa i ti si se kacio za delice sekunde za RS6 ako se ne varam. BMW 530 xd sa pogonom na sva 4 tocka ubrzava od 0 - 100 za 6,6 sekundi, ovaj u ovome testu je samo zadnja vuca. Za koliko ubrzava A6 3.0 TDi sa samo prednjom vucom?

Dao sam cijene auta u osnovnoj varijanti, mozes i Audija i BMW da napucas za po 10.000 eura bez iakvih problema. Ako napucas BMW za isto para koliko i Audija imaces mnogo bolje auto nego Audi.

Ako pogledas potrosnju goriva BMW trosi vise od litra manje i razliku od 4250 eura (auta u standardnoj opremi) ces da ustedis na gorivu za 40.000 km sto je oko 2 godine voznje posle toga je cista zarada. Plus sto BMW daje besplatan servis prve 3 godine ili 80.000 km sta prvo bude.

A to najbolje auto je mnogo sirok pojam, odgovorio sam ti opsirno u drugoj temi
adnan is offline   Reply With Quote
Old 21-03-2009   #34
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Quote:
Originally Posted by 36310 View Post
Heheheee...pa nemoj da idemo u krajnosti a i znas da treba ponekad poslusat nase stare kad kazu:"Nisam toliko bogat da kupujem jeftine stvari"...dakle resenje je u kompromisu, a Audi je i vise od kompromisa!

Nego,postavio bih ti jedno pitanje na koje bih voleo da mi sto iskrenije odgovoris:

Imas dva sincica(da ti ih Allah sacuva),danas-sutra docice vrijeme da i oni polazu za voznju i da kupe neko auto,e sad pitanje je sledece:

-Sta bi im ti savetovao da kupe,dakle kao savestan i odgovoran roditelj koji je svestan da ce deca morati da voze i da se snalaze sama(znajuci da ce najverovatnije ziveti zivotom barem pribliznim tvojem zivotu,sto znaci da ce auto koristiti skoro svakodnevno zbog odlaska na posao,kupovine,odlaska na odmore u Svedkoj pa zatim duga putovanja do Sjenice...):

-Auto sa prednjom vucom?
-Auto sa zadnjom vucom?
-Auto sa pogonom na sva cetiri tocka?
Rado bih ti odgovorio i razmisljao sam o tome ali stvarno ne znam, zato ti i nisam odmah odgovorio. Ima jos 11 godina dok mi stariji sin ne stase za polaganje. Sa obzirom na energetsku krizu ko zna kakva ce auta biti tada.

Vec vise puta sam rekao da nema neke bitne razlike izmedju prednje i zadnje vuce kad se normalno vozi. U uslovima u kojima ja vozim 4WD je nepotrebna. Kad bih ziveo negde van grada gde se putevi slabo ciste zimi i gde ima velikih uzbrdica siguro bih razmisljao da nabavim 4WD.

Npr da zivim u Sjenici i da dosta putujem zimi sigurno bih kupio 4WD, naravno iz BMW-ovog proizvodnog programa.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 21-03-2009   #36
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Ja neznam nemacki a koliko sam razumeo ovo je izbor citalaca Auto Motor und Sport i oni su glasali da je Audi najbolji auto 2008 i 2009. Ja mogu da te zatrpam linkovima gde su citaoci drugih novina glasali da najbolji BMW.

http://www.vibilagare.se/zino.aspx?articleID=12307
http://www.bavaria.no/Portals/40/Doc...-BMW_maj08.pdf

Ovo je gore na svedskom, evo i na nemackom:

http://www.sportauto-online.de/aktue...3023_14550.hbs

Ako treba jos reci mogu da nadjem linkova koliko hoces. Znam da i ti mozes da nadjes jos glasanja gde je pobedio Audi, a sigurno je i Mercedes pobedjivao.

Meni ta glasanja uopste nisu merodavna. Znas li koji je auto godine 2009? Opel Insignia, a prosle godine godine bio Fiat 500, a godinu pre njega Ford S Max. Ja moje auto ne bi dao za sva tri zajedno.

Evo link pa vidi koja su sve auta osvajala pobede: http://www.caroftheyear.org/

Ja ti opet kazem da cijena igra veliku ulogu u testovima. I ne uporedjuju ista auta. Ovaj test sto sam ja stavio testirali su dizele od 3 litra radne zapremine. Izabrali su A6 3.0 TDi Quattro a BMW je zadnja vuca i 530 d. Zasto nisu izabrali BMW 535 xd koji je isto 3 litra ali sa 286 KS i pogonom na sva cetiri tocka?

Ovu temu cini mi se samo ti i ja citamo jer ljude ovakva natezanja obicno zamaraju i obicno ne citaju sto se pise u temama gde se preteruje. Zato predlazem da ovde zavrsimi diskusiju jer ne postoji nacin da me ubedis da je Audi bolji. Uzivaj ti u tvom Audiju a ja cu u mom BMW-u a ako se negde sretnemo mozemo da "odmerimo snage".

Pozzzz
adnan is offline   Reply With Quote
Old 21-03-2009   #37
Haks
Registrovan
Početnik
 
Haks's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 124
Cool

Meni ni nije bio cilj da te uverim da je Audi bolji.Samo sam ti hteo pokazat da nije audi sto je bio vec da je jako napredovao.Toliko je napredovao da ga sad uzimaju sve jace marke za protivnika, sto slozit ces se nije bilo u proslosti.Pre deset godina bilo je smesno uporedjivati Audi sa BMW a kamoli sa Mercedesom,a danas su to tri najveca protivnika.
Nisi razumeo ono u vezi auta godine.Naime radi se o toma da je A6 najbolje aoto 2008 bilo u svojoj klasi,dakle u "visokoj klasi" kako to nemci kazu.Opel insigna nije u klasu sa A6 vec A4 a to je"srednja klasa".A treci put za redom je Audi kao auto marka prvo mesto kod ADAC-a,ADAC ima 16.miliona clanova,sto slozices se samnom nije malo i da znaci puno.
Ne rece mi kako ti se dopada AUDI TV?

Neznam kako cu te poznat ako se sretnemo? Meni je svaki BMW kojeg sretnem na put protivnok i svakog doteram do momenta da se skloni sa brze trake. Pa ako te nekad neki Audi A6 sa WI-tablicama iz Nemacke, koi nema nikakvih oznaka na njemu pa cak ni Audijev znak, semo S-lina natpis, natera da se sklonis to sam ja
Haks is offline   Reply With Quote
Old 21-03-2009   #38
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

OK............
adnan is offline   Reply With Quote
Old 21-03-2009   #39
suad
komsija
Početnik
 
suad's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: bec
Godine: 57
Posts: 524
Talking

Quote:
Originally Posted by Haks View Post
Meni je svaki BMW kojeg sretnem na put protivnok i svakog doteram do momenta da se skloni sa brze trake.
lako ti je sa BMW-om.
suad is offline   Reply With Quote
Old 21-03-2009   #40
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by suad View Post
lako ti je sa BMW-om.

Suki,legendo...
Nego,hajte tamo dje ima neki mercedes,ili sacekajte da vam sutra postavim S klasu-pa udrite...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
audia6


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 05:32. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)