SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Automobili automobili u Sjenici, novosti vezane za automobilizam, oldtimer, vaši ljubimci...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 21-02-2009   #1
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default Audi_a6

Audi A6 iz 2004.godine, je prvi model ove kompanije na kojem je usvojena nova, sada već prepoznatljiva prednja maska. Pruživši više prostora u kabini, od svojih rivala, i sa velikom paletom odličnih, i efikasnih dizel agregata, Audi je dobar izbor ukoliko želite prostran, ali ipak ekonomičan "direktorski" auto. Finalizacija enterijera je blizu savršenstva, i kupcima je ostavljen izbor između velikog broja hi-tech opreme. Međutim, kao i kod većine Audija, vožnja u A6-ici je poprilično kruta, što vazdušni jastuci (umesto klasičnih amortizera), uspevaju samo delimično da ublaže. Upravljanje je veoma lagano, i prenosi samo mali deo uticaja sa puta.



Performanse: A6 je lansiran sa 2 V6 i V8 benzinska agregata, i V6 dizel motorom. 2.4L V6, nudi 177KS i ubrzanje do brzine od 100km/h za 8.9s, sa šestostepenim menjačem. Ipak, kupci moža više cene 2.0T agregat sa 170KS, koji malo brže prima komande od prethodnika. Jači motori uključuju 2.8 FSI V6 (dostupan od 2007.godine) sa 210KS, i 3.2.FSI koji razvija 256KS i veoma je tih i dosta usavršen. Vrh ponude je sa 4.2 V8 koji dolazi samo sa quattro pogonom na sva četiri točka i automatskom transmisijom. Nudi 350KS i stiže do "stotke" za svega 5.9s. Dizel ponuda izgleda ovako: 3.0 TDI (dostupan samo u quattro verziji) sa 233KS, koji dovoljno dobar da u verziji sa šestostepenim manuelnim menjačem, ubrzava do 100km/h, za izuztenih 6.9s.



Komfor: A6 ima veoma prostranu unutrašnjost, u koju se lako može smestiti 5 odraslih osoba. Klima, i elektronski podesivi prozori dolaze u standardnoj opremi. Takođe postoji i elektronska parking kočnica koja se aktivira sa centralne konzole i time štedi prostor. Svi agregati su usavršeni i prave minimalnu buku u kabini, iako je na primer buka od puta problematična kod modela sa većim gumama. Za putnike na zadnjoj klupi, obezbeđen je pristojan prostor za noge i glavu, a sedišta predstavalju odličnu ravnotežu udobnosti i potpore za leđa. Kapacitet prtljažnika je 546L.



Sigurnost: A6 je dobio maximalnih 5 zvezdica u crash testu, i dolazi sa dosta sigurnosih uređaja već u standardnoj opremi. Elektronska kontrola stabilnosti (koja pruža pomoć vozaču da povrati kontrolu nad vozilom u slučaju proklizavanja) je takođe dostupna na istom nivou opreme. Svaki auto ima 6 jastuka (dva napred, bočna, i zavese).



Pouzdanostt: Audi A6 je pouzdan iznad proseka, a i dileri Audi vozila nude odličan servis u slučaju nekih problema.



Pozitivne osobine:
Odličan dizajn, finalizacija enterijera odlična, jedan od boljih u klasi po prostoru u kabini.

Negativne osobine:
Neosetljivo upravljanje, dosta kruta vožnja.
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 21-02-2009   #2
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

i jos da dodam da sam skoro citao,da i pored svetske ekomsle krize u kojoj su svi proizvodjaci automobila stagnirali,
audi i dalje radi bez gubitaka i to sve zahvaljujuci modelu A6...

u planu je bio da vec ove godine izadje novi model 6-ce,
ali se zbog velike potraznje i dobre prodavanosti odustalo i ostavilo za pocetak 2010.
a,nova 6-a bi trebala da izgleda ovako...

STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 21-02-2009   #3
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,499
Default

E ova nova verzija vec komunicira sa mnom... a one slike gore nista... ne svidja mi se nimalo!

Pozzz
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 16-03-2009   #4
Haks
Registrovan
Početnik
 
Haks's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 124
Default

Posto sam ja Audijev fan,sta da kazem drugo vec da je auto napravljeno do savrsenstva.
Trenutno vozim onu seruju ispred ove i jedino bih je zamenio zbog toga sto je vozim vec tri godine pa mi je malo dosadila.Uskoro cu je promeniti i to bas za ovo novu.
__________________
humor i samo humor,to je ono pravo !!!
Haks is offline   Reply With Quote
Old 17-03-2009   #5
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Audi je dosta izgradio svoj imidz zadnjih godina. Poboljsali su kvalitet kao i dizajn tako da se priblizavaju premium autima kao BMW i MB. Samo poboljsanje imidza kosta, tako da se Audi i sa cijenom primakao BMW-u i MB-u, a za skoro iste pare cu radije da vozim BMW ili MB. Jer iako su se priblizi kvalitet, udobnost i vozne karakteristike nisu kao kod BMW serije 5 ili MB E klase koji su otprilike iste velicine. Naravno govorim o poslednjim modelima sva tri proizvodjaca.

Sa ovim dimenzijama, tezinom i rasporedom tezine je prednja vuca pogresno resenje po mome misljenju.
__________________
SVE JE RELATIVNO
_______________
http://atko.se
adnan is offline   Reply With Quote
Old 17-03-2009   #6
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Quote:
Sa ovim dimenzijama, tezinom i rasporedom tezine je prednja vuca pogresno resenje po mome misljenju.
Ne moze se biti vise u pravu
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 17-03-2009   #7
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by adnan View Post
Audi je dosta izgradio svoj imidz zadnjih godina. Poboljsali su kvalitet kao i dizajn tako da se priblizavaju premium autima kao BMW i MB. Samo poboljsanje imidza kosta, tako da se Audi i sa cijenom primakao BMW-u i MB-u, a za skoro iste pare cu radije da vozim BMW ili MB. Jer iako su se priblizi kvalitet, udobnost i vozne karakteristike nisu kao kod BMW serije 5 ili MB E klase koji su otprilike iste velicine. Naravno govorim o poslednjim modelima sva tri proizvodjaca.

Sa ovim dimenzijama, tezinom i rasporedom tezine je prednja vuca pogresno resenje po mome misljenju.
OK,ovde se slazem sa ovom pricom do u par segmenata...
Da odmah decidiramo,BMW serije 5 je bolji od Audija A6 u svemu...
U priliog tome i govore statistike tako da ne trosimo reci...
Ali, mercedesova E klasa je mnogo gora nego Audi A6,i opet u prilog imamo statistiku koja u svedskoj E klasu usvrstava na 7. mestu a audi je na A6 je na 6. dok je ubedljivo prvi BMW serija 5.
S´ toga mi je nelogicno neko zapazanje,ali...

I,jos treba napomenuti i to,da i pored trenutne svetske ekonomske krize,koja je mozda i najjace udarila proizvodjace automobila,imamo situaciju da BMW i Mercedes imaju gubitke i do 40 %,i da se trend cak i nastavlja,a za sve to vreme Audi ima porast prodaje od 8% u odnosu na proslu godinu,te je proteklog meseca(februar) cak podelio i takozvani "regres" svojim radnicima...

I,hajde jos ovo da dodam,da je Audi A6 jako rasprostranjen na istocnjackom trzistu,te da je auto koje je spasilo brend Audi od posledica s.e.krize...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 17-03-2009   #8
Haks
Registrovan
Početnik
 
Haks's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 124
Default

Ja cu na ovu temu sto se tice ko je od koga bolji navesti samo jedan podatak iz Nemacke.
Zapravo se radi o podacima koje je izdao "TIF"(to je drzavna institucija koja je zaduzena da proverava ispravnost auta) za 2008 god.U tim izvestajima je Audi A6 na prvom mestu od svih ispitanih i od svih kategorija.BMW je na trecem mestu ali ne sa BMW-5 vec sa BMW-3.Mercedes se nije plasirao cak ni na petom mestu.Ovim podacima mora svako da veruje i da ima prestavu, ko se gde nalazi sto se tice kvaliteta i ostalih zajebancija.

I jos jedan podatak koi je izdao ADAC(Najpoznatija osiguravajuca firma u Nemacku).
Oni imaju preko 16.miliona svoih clanova.
Za proslu godinu je takodje Audi A6 izabran od strane njihovih clanova, kao auto koje je zabilezilo najmanje kvarova.

E sad malo o tome sto rekoste da statistika govori da je BMW-5 bolji od Audija A6.Neka mi neko napise tu statistiku i ko je tu statistiku dokazivao i testirao.Ja imam video snimak zadnjeg testiranja od strane Nemackih auto-test novina, koje imaju i svoje televiziske emisije za testiranje auta.U duelu izmedju A6,BMW5 i MB-E,svako je za sebe izvukao po neki kapitel, ali u ukopnom bodovanju na kraju apsolutni pobednik ja Audi A6.
Haks is offline   Reply With Quote
Old 17-03-2009   #9
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

@haks

statistiku u svedskoj sprovela je takodje jedna drzavna institucija slicna onoj kakva je TÜV...
inace,uzorak je radjen na 3.000 ispitanika,koji su kupili novo auto i koje nije starije od 3 godine...

a,ja opet da ti kazem,da sam feliki fan audija,
ali BMW 5-je bolji u svemu i za sve,jedina prednost Audija je,po meni,mnogo bolji intereijer,prtljazni prostor i komfor...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 17-03-2009   #10
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Koji su modeli testirani u tim novinama haks? Neznam o kakvome se testu radi ali tu cijena donosi poene a Audi sa motorom iste snage i istom opremom kao BMW ili MB je jeftiniji i tu mi je jasno da je Audi pobedio u toj kategoriji. Onda ima veci gepek i prostor na zadnjem sedistu je mozda veci pa i to donosi poene.

Za mene su vozne karakteristike i ponasanje na putu vazne a tu Audi ne moze sa BMW-om.

A sto se tice tih testova ima ih koliko hoces. Od 9 testova istih auta u 3 pobedi Audi u 3 MB a u 3 BMW. Sve zavisi ko testira. Ja da sam u test timu BMW bi stalno pobedjivao jer ja vise pridajem znacaja voznim karakteristikama a da je haks u test timu Audi bi pobedjivao tako da su testovi dosta subjektivni i ja im ne pridajem puno znacaja.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 17-03-2009   #11
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by adnan View Post
Za mene su vozne karakteristike i ponasanje na putu vazne a tu Audi ne moze sa BMW-om.

Tacno tako,ali samo pod povoljnim vremenskim uslovima(dakle bez padavina) i ako je put strogo prav ili bez vecih krivina...inace??!
  Reply With Quote
Old 17-03-2009   #12
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Sve je kako kazes samo obrnuto.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 17-03-2009   #13
Haks
Registrovan
Početnik
 
Haks's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 124
Default

Za mene su vozne karakteristike i ponasanje na putu vazne a tu Audi ne moze sa BMW-om.


E onda ako te to samo interesuje onda bi trebao da vozis Audija.Zasto, pitaces me.Pa zato sto putevi znaju biti nekad neravni,kvasni a bogami i krivudavi pa ces se plasim se naci nekad pored puta heheh

Ja sam to licno doziveo. Jednom prilikom kada je moj rodjak vozio zamnom sa Mercedesom E klase,bio je krivudav put a padala je kisa.Posto smo vozili malo brze nego sto dozvoljavaju uslovi on me je pratio tik uz mene.Normalno ja sam bio radoznao da vidim koliko me moze pratit pod tim uslovima i dodao gas jos vise.On je pokusao da me prati ali u jednom trenutku ja sam pogledao u srednji retrovizor i nisam ga vise video iza mene.Odmah sam usporio i zaustavio se u tom trenutku je zavonio moj mobitel.On me je nazvao i rekao da se vratim nazad jer je on sleteo sa puta jer je auto proklizalo.

E zato moj prijatelju na suho i pravo BMW ili MB a Audi i na suho i na pravo i na kisu i na vetar i u krivine.

Pominjes da je Audi jeftiniji a ne pominjes koliko.Ja mislim da ja kada dam za auto 41.hiljadu eura, pa sigurno imam jos te dve ili tri da dodam i kupim tog "skupog" BMW ili MB.
Jos nesto cu reci u vezi te cene.BMW gubi vrednos kao polovno auto jako puno, cak je na prvom mestu od ova tri konkurenta.

Evo malo i cena:

RS 6 Avant (109.650 €),Mercedes-Benz E 63 AMG T(100.972 €),BMW M5 Touring (95.000 €)

Pogledaj ovo i vidi sta je brzina(Ovo je trenutno najbrzi seriski kombi na svijetu)
http://www.speedfanshop.com/blog/aut...mw-m5-touring/
Haks is offline   Reply With Quote
Old 18-03-2009   #14
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Ne zameri ali ovo sto si napisao o tvom rodjaku mogu jedino da protumacim da covek nezna da vozi.

Ja Audije preskacem i po suhom i po kvasnom a narocito po krivinima i neravnim putevima. U zivotu me Audi nije pretekao kad da sam znao da se trkamo. Eto akobogda kad na ljeto doteras tu tvoju azdahu u Sjenicu mozemo da sacekema kisu pa da odemo da se malo trkamo po krivinama na nekom putu po tvom izboru.

Da ne pametujem ja mnogo evo ti je zakacio ranije tvoj drugar iz Audi tabora:

Quote:
Originally Posted by 36310 View Post

Ipak, ono što je prednju vuču učinilo omiljenom kod velike većine vozača, jeste lakše i predvidljivije upravljanje, posebno na klizavim podlogama. Kako je za upravljanje vozilom sa pogonom na zadnje točkove potrebno nesumnjivo veće umeće, mnogi od nas nisu ovladali ovom veštinom.
Ovo gore naglaseno vazi za tvog MB rodjaka.

Quote:
Originally Posted by 36310 View Post

Kontrola putanje

Iako zvuči paradoksalno, zadnja vuča ima svoje prednosti i na terenu upravljivosti. Naime, kada automobil sa pogonom na prednje točkove klizi preko nosa, dodatno zakretanje volana samo će vozilo udaljiti od željenog stavljanja pod kontrolu. Zapravo, tada je potrebno «oduzeti» volan i smanjiti gas sve dok se ne uspostavi kontakt sa podlogom. Tek kada se to desi vozilom je moguće upravljati, a kritičnim situacijama za takvo nešto jednostavno nema vremena.

Kod zadnje vuče je zanošenje zadnjeg dela moguće iskontrirati, odnosno, smanjiti preuravljanje i tako doći u željenu putanju. Nažalost, ovo je proces koji se dešava sa malim vremenskim kašnjenjem, što kod početnika dovodi do preteranog zakretanja volana i odlaska vozila u opasno zanošenje na suprotnu stranu. Ipak, ukoliko je vozač dovoljno uvežban da obuzda nagone, vraćanje vozila na željanu putanju često je izvodljivo i u toku zanošenja doziranim oduzimanje gasa. Isto tako, poželjno zanošenje može se inicirati dodavanjem gasa u krivini (nemojte to raditi pre sredine krivine).

Quote:
Originally Posted by 36310 View Post

Do proklizavanja takođe dolazi u krivinama u kojima bočna sila prevazilazi mogućnosti preumatika da drži podlogu, pa je odlika prednje vuče «klizanje preko nosa», odnosno, podupravljanje. U takvim situacijama, kod prednje vuče vozilo se manje zakrene od onoga što očekujemo pri određenom zakretanju volana. Tako dolazimo i do još jedne zablude oličene u vidu rečenice «prednje vuča je bolja jer kod nje točkovi čupaju automobil iz krivine.» Upravo suprotno, ukoliko dodajete gas u krivini, sva je prilika da ćete pre završiti pored puta. Oduzimanje gasa omogućava realizaciju veće bočne sile na pneumatiku, te bolje držanje u krivinama.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 18-03-2009   #15
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Quote:
Originally Posted by Haks View Post
Pogledaj ovo i vidi sta je brzina(Ovo je trenutno najbrzi seriski kombi na svijetu)
http://www.speedfanshop.com/blog/aut...mw-m5-touring/
Ovo je najnoviji model Audija RS6 koji postoji tek oko godinu dana a BMW i MB su stari modeli. U pitanju je V10 motor sa dva turbo punjaca (zato je i skuplji) dok BMW ima V10 motor koji radi pod atmosferskim pritiskom (bez turba). Ovaj Audijev motor ima 580 KS dok BMW ima 507 a MB 514.

Audi i MB imaju iste performanse pa ne znam kako kazes da je Audi najbrzi. ovako pise u videu koji si poslao:

Automobil___Snaga____0 - 100 km/h___80 - 120 km/h
================================================
Audi RS6______580________4,4_________2,7
MB AMG_______514________4,4_________2,7
BMW M5_______507________4,9_________2,5


Pre pola godine sam citao da BMW radi na novom M5 koji ce takodje da ima dva turbo punjaca i imace preko 600 KS, ako se dobro secam 640 ili 670.

Pozzz
adnan is offline   Reply With Quote
Old 18-03-2009   #16
Haks
Registrovan
Početnik
 
Haks's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 124
Default

Moguce je da moj rodjak nije znao da se snadje,ali zasto se ja nisam uopste ni poklizao?
On je vozac koi nikada nije imao auto sa prednjum vucom,pa mislim da je dosta vest sto se tice zadnje vuce.Sto se tice proklizavanja na kvasnom, zadnja vuca je mnogo losija od prednje jer prije pocinje auto da gubi kontrolu na zadnjim tockovima.Na suvom je bolja od prednje jer je manje opterecenje na volanu pa samim tim i lakse upravljanje.Ali sve ovo ipak najvise znaci od guma i vozaca kako ce se ponasati i kada dodje do proklizavanja.
No ja sam vozio cetiri godine auto sa zadnjom vucom i veruj mi nisam uopste bio zadovoljan.Imao sam prilika da se dvaput okrecem po potu i znam kako to izgleda i kakav je osecaj.Veruj mi nemas ti vremena a ni sanse da razmisljas u koju stranu da okreces volan.Jedina prednost zadnje vuce ja ranije bila veca udobnost jer je manje opterecenje na prednjem delu auta,ali danas to vise nije slucaj jer je to sve reseno(bar kod Audija)i svi prenosi i opterecenja su pomerena naprijed i vise skoro da i ne osecas da je auto sa prednjom vucom.
No bilo kako bilo, kada dodje do proklizavanja svaki vozac oseti strah, neko veci a neko manji.U tom strahu i pomalo panici mnogo ti je lakse da "kocis" i pokusas da smiris aoto kako bi opet uspostavio kontrolu sa podlogom nego li da razmisljas u tom trenutku na koju starnu sad da motam da bih se ispravio.
Nego ja bih ti predlozio da se mnogo ne zaletavas i izazivas trke jer moze da bude i opasno.Moje je autu S-line i namenjeno je za brzu voznju jer sam mu i pored s-line opreme ja jos dodao nekih zajebancija kao na primer, prosirio spuru bas zbog toga da budem jos stabilniji u krivinama.
Haks is offline   Reply With Quote
Old 18-03-2009   #17
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Quote:
Originally Posted by Haks View Post

Sto se tice proklizavanja na kvasnom, zadnja vuca je mnogo losija od prednje jer prije pocinje auto da gubi kontrolu na zadnjim tockovima.
Zakoni fizike vaze za obe vuce i kad je bocna sila dovoljno velika tockovi proklizavaju bez obzira koja je vuca (ako Isaac Newton pocne da vozi bila mu je rabota). Zadnja vuca ne proklizava ranije vec na drugaciji nacin i na nacin koji je manje opasan i koji dobar vozac moze da kontrolise.


Quote:
Originally Posted by Haks View Post

No ja sam vozio cetiri godine auto sa zadnjom vucom i veruj mi nisam uopste bio zadovoljan.Imao sam prilika da se dvaput okrecem po potu i znam kako to izgleda i kakav je osecaj.Veruj mi nemas ti vremena a ni sanse da razmisljas u koju stranu da okreces volan.
Ja vozim zadnju vucu vise od 20 godina i nikada nisam imao ni najmanji problem. Doduse napravio sam prekid u zadnjoj vuci kada sam 2 godine imao A6 i brzo sam se vratio na zadnju vucu. Da budem iskren nisam imao problema ni sa Audijem jedini sto mi je nerviralo sto nastavlja da ide pravo ako se prebrzo udje u krivinu iako je volan okrenut u pravcu krivine, tek kad se oduzme gas pocinje da skrece. Ta mi se kareakteristika ne svidja zimi.

Quote:
Originally Posted by Haks View Post

Moje je autu S-line i namenjeno je za brzu voznju jer sam mu i pored s-line opreme ja jos dodao nekih zajebancija kao na primer, prosirio spuru bas zbog toga da budem jos stabilniji u krivinama.
Eto vidis da Audi sam priznaje da je standardno auto nestabilan u krivinama cim su naknadno izmislili paket za sportsku voznju. Kao sto znas S-line je sportska sasija sa tvrdjim federima i amortizerima i spusten je za 10 mm i to treba da se posebno placa. Sa S-Line paketom auto je dosta tvrdji i to je kompromis jer smanjuje udobnost kojom sa hvalis.

Za BMW ti sportski paketi nemaju, jer je svaki model, u skladu sa snagom motora, u startu idealno balansiran za sportsku i brzu voznju po svim vremenskim uslovima (sad ako neko nezna da vozi to je druga stvar).

A ponuda jos stoji neka ti je S-line.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 18-03-2009   #18
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Samo da pojasnim. Sve sto sam napisao vazi za brzu voznju na granicama mogucnosti auta i u extremnim situacijama. Ako se vozi normalno i postuju saobracajni propisi nema nikakve bitne razlike u stabilnosti auta.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 18-03-2009   #19
Haks
Registrovan
Početnik
 
Haks's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 124
Thumbs up

Adnane
U svemu ovome dole napisanom od tvoje strane ima dosta tacnog.No samim tim sto naglasavas da je potrebno biti dobar vozac da nebi imao problema sa zadnjom vucom ide u prilog prednjoj vuci.
Jesili pogledao onaj test izmedju RS 6 Avant,BMW M5 i AMG E-klase?
Tamo ti lepo pise da je audi imao najbrze runde od njih troice.Testirani su krugovi a ne prava voznja.U krugovima ja Audi Mercedesu pobegao vise nego dve sekunde, a BMW-u nisto manje od tri sekunde.To je mala vremenska razlika alio zatu velika duzinska.
Na pravom putu je takodje pobednik,sto dokazuju rezultati:
Audi> 0–50 km/h - 1,7 s , BMW>0–50 km/h - 2,4 s , MB> 0-50 km/h - 1,9 s.
Audi> 0-100 km/h - 4,4 s , BWM>0-100 km/h - 4.9 s , MB> 0-100 km/h - 4,4 s.
Audi> 0–200 km/h -14,3 s , BMW>0–200 km/h - 14,7 s , MB> 0–200 km/h -15,1 s

Nemoj mi reci da je audi jaci za 75 ks, jer cu ti reci da je pri tome tezi celih 200 kg.
Neznam kako si dosao do zakljucka da nije najbrzi? Od tri merenja, on ima dva prva i jedno nereseno mesto.Matematika pokazuje ko je broj 1.
A to u vezi trkanja nije problem, samo ja sam samo nekoliko puta u zivotu bio u Senicu i nisam video mesto gde bi se mogli poterati a da pritom razvijemo bar 200km/h.Neznam gde zivis ako si slucajno negde u inostranstvo onda bi se mogli dogovorit gde da se nadjemo i pri tom snimamo tu trku i pokazemo je ovde na sajtu.
Haks is offline   Reply With Quote
Old 18-03-2009   #20
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Vracamo se opet na pocetak...ja sam bio tad veoma jasan a to je da moj izbor uvijek ide na Audi Quattro zbog premanentnog pogona na sva cetiri tocka i ja izmedju Audi 6 Qattro 3L TDI i BMW 530d ne bih razmisljao ni trenutak jedan cak kada bih morao i da doturim koju milju eura vise...
  Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
audia6


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:06. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)