SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Old 30-08-2014   #1
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,498
Default Sjenica zavodi red – Mujovic: Ukinut je privilegovani položaj Ilijazu (Video)



Vlasniku ugostiteljskog objekta "VaVaZu" Ilijazu Tahiroviću porušena je terasa koju je proširio prije par godina. Tahirović je terasu postavio na mjestu na kome bi trebalo da bude peščka zona prenosti regionalna televizija. Prema izveštaju Regionalne televizije on je sam uklonio terasu koja je bila na opštinskom zemljištu.

Naime, Tahirović je preko puta svog kafića osekao i borove koji su bili prepoznatljivi deo Sjenice i gdje su se putnici koji bi čekali autobus na autobuskoj stanici krili od žestokih vrućina.

Autobuska stanica je izmještena a on je borove osjekao i na tom mjestu napravio park igralište za djecu i parking za automobile gostiju koji dolaze u njegov kafić.

Građani Sjenice nerijetko govore o ovome a i oni koji su željeli da razgovaraju bili su umjereni u svojim komentarima jer više nisu mogli da prolaze tom ulicom pa su opštinske vlasti posegle za rušenjem.

Sjeničaci kažu da je ovo dobar potez lokalne samouprave jer taj lokal već godinama na opštinskom zemljištu bez ikakve nadoknade. Meštani srca peštera kažu još da je ovo potez koji ohrabruje jedan od njih kaže.

"Hteo bih da pohvalim lokalnu samoupravu jer je ovo potez koji se čekao godinama, ako ja mogu da kupim plac od 50.000 evra u gradu zašto ne mogu i oni. 30 godina ne plaćaju ni kiriju ni porez i ne mogu da shvarim da oni toliko vremena ne plaćaju nikome ništa i nije mi jasno zvog čega se ljute".

Tahirović: Svi su "kukenisali taj deo"

Vlasnik ove terase koja je porušena Ilijaz Tahirović kaže da je riječ o njegovom ličnom nesporazumu sa predsjednikom opštine Sjenica Hazbom Mujovićem i navodi "da su svi kukenisali taj deo, a njemu smeta visina".

"Ulica je pet metara a ostalo bi trebalo da bude blato. To bi njemu odgovoralao. Ja sam pokušao da nađem blata i stavim ovde možda se bude lepše osećao".

Mujović: Ukinut mu je status povlašćenog lica posle 30.godina!

Hazbo Mujović predsjednik opštine Sjenica rekao je da se radi o čovjeku koji već dugi niz godina koristi državnu imovinu u privatne svrhe.

"Terasa Tahirovićevog lokala nalazi se na trotoaru i ugrožava kretanje pešaka. Nadležni organi rade svoj posao i imaju pravo da i njega tretiraju kao svakog drugog građanina. Njegov privilegovan položaj u ovoj opštini koji je trajao dugi niz godina sada je ukinut" rekao je Mujović i zaključio da će on biti tretiran kao i svaki drugi građanin u ovom Sjenici.



IZVOR: SANDZAKHABER

Last edited by iSelektor; 01-09-2014 at 10:03..
iSelektor is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 01-09-2014   #2
superbaka
Registrovan
Domaćin
 
superbaka's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Location: nova varos
Posts: 16,390
Default

Ovi govnari iz opstine,ili su toliko glupi ili ludi,to mi nikad nece biti jasno.Za nadaoknadu koriscena zemljista,nije kriv Baco,niti bilo ko drugi koji je koristio opstinsko zemljiste,to je propust opstinara,sto nisu naplacivali.Hazbo moze biti privilegovan u njegovo selo,Krce,i bas cje on odredjivat ko je privilegovan a ko ne.Baco,ostaje legenda ovog grada,sto se tice ugostiteljsva,svi smo mi na neki nacin,svoje najlepse dane provodili u tom kaficu i ne pamtim da se ikad ijedan incident dogodio.Ja se ipak nadam da je ovo pravana drzava,i da ce se sve resit u korist i Baca i sviju nas,koji smo osteceni.
__________________
superbaka is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
ilijazu, mujovic, položaj, privilegovani, red, sjenica, ukinut, video, zavodi


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:59. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)