SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 02-01-2008   #1
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Thumbs up Znanje Kao Prioritetan Cilj

SJENIČANIN IRFAN GLOGIĆ MEĐU NAJBOLJIM MATEMATIČARIMA SVETA


ZNANJE KAO PRIORITETAN CILJ



Irfan Glogić iz Sjenice ima devetnaest godina i studira matematiku na Prirodno matematičkom fakultetu Univerziteta u Sarajevu. U svom dosadašnjem školovanju postizao je najbolje rezultate i ostao skroman. To je, kaže, vrlina koja treba da krasi svakog čoveka.
Nakon što je osnovnu školu završio u Sjenici, kao đak generacije sa brojnim diplomama, sa različitih takmičenja u svim oblastima, shvatio je da je matematika za njega prioritetna oblast. A nezasita želja za znanjem odvela ga je u Sarajevo gde je, opet kao đak generacije, završio srednju skolu ''Sarajevo Koledž'', u kojoj je zvanični jezik engleski. Kao dokazani talenat nije trebalo da polaže prijemni ispit da bi upisao fakultet, koji doživljava kao još jednu etapu na putu do svog, jasno izdiferenciranog cilja, koji vodi u svet nauke i neprestanog usavršavanja.
UVEK I U SVEMU MEĐU NAJBOLJIMA
Irfan je ljubav prema nauci, želju za znanjem i svoj talenat u različitim oblastima iskazivao od ranog detinjstva. U osnovnoj školi učestvovao je i pobeđivao na svim takmičenjima, kako u prirodnim tako i društvenim naukama. Veću sklonost je ipak pokazivao prema prirodnim naukama, da bi na kraju osnovnog obrazovanja shvatio da je matematika za njega prioritet. ''Nauka je moja prva i najveća ljubav. Interesuju me mnoge oblasti, kako naučne, tako i oblasti umetnosti, kulture, sporta. Ali postoji nešto što najviše ''odvuče'' čoveka, tako da sam se ja najviše skoncentrisao na matematiku. Zapravo, matematika je u svemu i to je temelj svega. A ono najbolje što čovek dobije od matematike je taj neki matematički način razmišljanja, to logičko razmišljanje, koje čovek primenjuje u svim oblastima života'', kaže Irfan. Kao đak generacije Irfan je završio i srednju školu u Sarajevu. Svečano proglašenje, aplauzi i divljenje publike, za njega je trenutak koji se pamti i podstrek za nastavak na putu uspeha koji vodi do cilja. ''Cilj mi je da steknem što veće znanje, i da to znanje iskoristim za dobrobit sebe i ljudi oko sebe'', kaže. Ovom ambicioznom mladom čoveku, koji zna šta hoće, uspeh tek predstoji. Ipak, od svih dosadašnjih uspeha Irfanu je najdraža bronzana medalja sa Olimpijade sveta u matematici.
ZNANJEM PROTIV PREDRASUDA
U fazama mladalačkog odrastanja čovek prolazi kroz različita iskušenja. Međutim, znanje je, kaže Irfan, najbolje oružje protiv svih neprijatelja i poroka. Sa svojim znanjem, on tome uspešno odoleva. ''Znanje je najbolje oružje protiv bilo koje vrste neprijatelja. Trudim se da, gde god bio, stvorim dobru sliku o sebi, svom narodu i kraju odakle potičem. Nauka, i svaki drugi uspeh u životu, iziskuju dosta odricanja. Ali kad se nešto radi s ljubavlju, voljom i jasnim ciljem, to ne predstavlja teret. Uvek se nađe dovoljno vremena i za relaksaciju. Rado čitam knjige, volim muziku, bavim se sportom i u svemu tražim pouku.''
Duboko svestan požrtvovanosti svoji roditelja, kojima je neizmerno zahvalan, Irfan ističe da su mu njegova porodica, prijatelji i profesori uvek davali dragocenu podršku. Svojom duboko usađenom matematičkom logikom, shvatio je svrhu života. U vremenu pogrešnih uzora, i dosta prisutne bezciljnosti među mladima Irfan je spoznao sebe, stekao viziju i odredio cilj. On kaže da je najbolji način da se provede život na ovom svetu, da se čovek trudi da bude od koristi sebi i drugim ljudima, a da je najbolja satisfakcija za to duhovna satisfakcija.
STUDIJE I POSLE STUDIJA
Nakon završene srednje škole na engleskom jeziku, što mu omogućava da se koristi različitom svetskom literaturom, Irfan je upisao Prirodno matematički fakultet u Sarajevu. Kao student, na poziv ''Sarajevo Koledža'', srednje škole koju je pohađao, Irfan tamo drži dodatne časove mladim talentima i takmičarima, kao i kolegama sa fakulteta. ''Cilj je naučiti razmišljati na pravi način. To je suština učenja i sticanja znanja. Ja nastojim da to prenesem drugima. Mislim da se svaki čovek, koji učini nekome nešto korisno, oseća ispunjenim i zadovoljnim. To i mene ispunjava i inspiriše jer, najvredniji je onaj koji koristi drugim ljudima'', kaže Irfan i dodaje da, svo znanje koje čovek stekne za sebe, nema pravu vrednost dok se ne prenese nekom drugom. Bez imalo zavisti, što je takođe retka osobina, Irfan se trudi da svojim kolegama i prijateljima prenese svoje poglede i iskustva, koja će i njima pomoći da postignu uspeh.
Nakon studija, Irfan planira da nastavi usavršavanje na nekom od prestižnih univerziteta u svetu. Nakon studija, opet studije, kaže. ''Sticanje znanja je za mene prioritet. Materijalna strana jeste bitna, ali to nikako nije presudno u traženju znanja. Fakulltet doživljavam kao jednu stanicu, ili odskočnu dasku, gde planiram da steknem ''osnovna'' znanja iz nauke kojom se bavim. U budućnosti sebe vidim i dalje u nauci, vidim sebe među svojim narodom, i kao nekog ko će se boriti za prosperitet, pa makar to bilo i na drugoj strani sveta. Uvek ću se truditi da nikada ne zaboravim ko sam i odakle sam'', kaže mladi matematičar svetskog glasa Irfan Glogić iz Sjenice.
Attached Images
File Type: jpg glogic.jpg (66.8 KB, 28 views)
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 02-01-2008   #2
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Svaka cast za Irfana. Sta ti on dodje borichi?
__________________
SVE JE RELATIVNO
_______________
http://atko.se
adnan is offline   Reply With Quote
Old 02-01-2008   #3
SEJO31-de
DZAMIL
Domaćin
 
SEJO31-de's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Location: Hann.Münden
Posts: 7,125
Default

Poznajem njegovu cijelu porrodicu tako da znam kako je odrastao...Njegov stariji brat, Ilhan takodje jedan izuzetno talentovan momak zivi u Nemackoj i to u istom gradu gde i ja.On ovde sa uspehom studira informatiku i jedan je od boljih studenata na univerzitetu..Ovom prilikom pozdravljm obiocu a posebno Irfana kojeg smo svi od milja zvali Bejo i zelim mu puno uspeha u daljem skolovanju.
__________________
JEL SJENICA DJE JE
NEKAD BILA .... ?
SEJO31-de is offline   Reply With Quote
Old 02-01-2008   #4
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,499
Default

I od mene puno srece i uspeha u daljem radu i istrazivanju!
Svaka cast!
Jos jedan ponos Sjenice
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 03-01-2008   #5
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Sve čestitke Beju,i nadam se njegovom velikom uspehu,što je ujedno i veliki doprinos Sjenici!
PS.Supergirl,ugledaj se na tetkića,upiši Likovnu akademiju!
Tebe to basta!heheh
Šalim se,naravno!
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Old 03-01-2008   #6
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Sejo , sta dodje ovaj Ilhan Ejupu Glogicu, jesu li oni u nekom srotstvu ?

Ovo najbolje pokazuje da Sjenica, pa i cijeli Sandzak ima pametne i naucne ljude, talente koji mogu dosta da doprinesu svom narodu. Mozda se tako nadje neki mladi talenat, koji zna sta hoce i pocne da vodi narod Sandzaka u pravom smjeru. Do tada, ici cemo stranputicom..........
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 03-01-2008   #7
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Ilhan i Irfan su Eminovi sinovi,a supergirl im je sestra od dajidže!
Ostalo srodstvo,da ne pričam!
Čestitam ponovo!
halilce is offline   Reply With Quote
Old 03-01-2008   #8
MajkaMaca
Registrovan
Domaćin
 
MajkaMaca's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Godine: 64
Posts: 3,894
Default

Beki, od srca ti cestitamo i zelimo mnogo uspeha u daljem radu.....ponosimo se tobom,a bogme i tvojim bratom naravno........
MajkaMaca is offline   Reply With Quote
Old 03-01-2008   #9
borichi
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,621
Default

Quote:
Originally Posted by adnan View Post
Svaka cast za Irfana. Sta ti on dodje borichi?
Stvarno za svaku pohvalu!

A sigurno mi je rodjak. To zasigurno jer su svi Glogici familija!

Kad upitam svoju mamu, po njenoj prici ispada cijela Sjenica nam je familija. Sreca da se ne zaljubih u Sjenici, napravila bih rodoskrvnuce...heheh salim se, ali ti tako moja majka objasnjava, relacije ljudi po Sjenici.


Moram da idem,
bye svima!
borichi is offline   Reply With Quote
Old 03-01-2008   #10
MajkaMaca
Registrovan
Domaćin
 
MajkaMaca's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Godine: 64
Posts: 3,894
Default

Quote:
Originally Posted by Elvis-Eko View Post
Sejo , sta dodje ovaj Ilhan Ejupu Glogicu, jesu li oni u nekom srotstvu ?

Ovo najbolje pokazuje da Sjenica, pa i cijeli Sandzak ima pametne i naucne ljude, talente koji mogu dosta da doprinesu svom narodu. Mozda se tako nadje neki mladi talenat, koji zna sta hoce i pocne da vodi narod Sandzaka u pravom smjeru. Do tada, ici cemo stranputicom..........
Eko,e ovako:Ejup,Esko,Edib i Enver su mu rodjene amidze...a on je Eminov sin...
MajkaMaca is offline   Reply With Quote
Old 04-01-2008   #11
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Thumbs up

Quote:
Originally Posted by halilce View Post
Sve čestitke Beju,i nadam se njegovom velikom uspehu,što je ujedno i veliki doprinos Sjenici!
PS.Supergirl,ugledaj se na tetkića,upiši Likovnu akademiju!
Tebe to basta!heheh
Šalim se,naravno!
Nista se ne sali!

Beju sam licno cestitala,al evo opet! Bice nesto od njega!
A njemu je i MajkaMaca svoje,zar ne?!
__________________
Bila sam na IQ testu. Srećom bio je negativan.
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 04-01-2008   #12
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Nije mu Majka Maca svoje,nego Midžo Mačak!
On se još nije učlanio!
Šalim se,Strina mu je ona!
A,meni je,prijatelj,no jadna!
halilce is offline   Reply With Quote
Old 04-01-2008   #13
MajkaMaca
Registrovan
Domaćin
 
MajkaMaca's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Godine: 64
Posts: 3,894
Smile

Quote:
Originally Posted by supergirl View Post
Nista se ne sali!

Beju sam licno cestitala,al evo opet! Bice nesto od njega!
A njemu je i MajkaMaca svoje,zar ne?!
Eeeeee,moja supergril,svi smo ti mi nekako svoje,neko po babovima, a neko po midzovima,a beki mi je sinovac..........
MajkaMaca is offline   Reply With Quote
Old 05-01-2008   #14
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Bravo decko...ma sta vise da se kaze...
  Reply With Quote
Old 06-01-2008   #15
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Ima, ima!
Holđedum(po naški)36310!
halilce is offline   Reply With Quote
Old 06-01-2008   #16
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Hosbulduk(po Turski) halilce...
  Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
cilj, kao, prioritetan, znanje


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Asvaltiranje Puta Kroz PeŠterska Sela Prema Tutinskoj OpŠtini StrateŠki Cilj OpŠtine Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 1 14-11-2008 18:57


All times are GMT +2. The time now is 15:26. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)