SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Ljubav i ...još po nešto ...ne postoji ljepša stvar na ovom svijetu... Love is like snow...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 31-05-2011   #21
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Ova mu je Njegoseva ...
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 31-05-2011   #22
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

eh,zaboravih jos da napomenem da muskarci trose i daju na zene iz ljubavi,hira,ega a zene to uvek rade iz interesa
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 31-05-2011   #23
Skorpija
Registrovan
Domaćin
 
Skorpija's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Landskrona
Posts: 10,158
Talking

Quote:
Originally Posted by STRANAC View Post
eh,zaboravih jos da napomenem da muskarci trose i daju na zene iz ljubavi,hira,ega a zene to uvek rade iz interesa


Au druze marshale, mislim nemo da se ljutis, poche da globalizujesh
__________________
I See You

Skorpija is offline   Reply With Quote
Old 31-05-2011   #24
hurmasica
Registrovan
Dobar
 
hurmasica's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,831
Default

Po prvi put nisam sigurna dali se udaljavamo ili priblizavamo temi.
Hele nejse ,bitno je da se podigla prasina
Misljenja sam da je cijeli zivot i njegov scenario konstruisan na jednom fundamentu >INTERES.
Cak je i Bastion LJUBAV gradjen na uzajamnim interesima.
Ne vidim nista lose u tome ako dajes da bi dobio ili dobijas da bi dao, jedino na taj nacin funkcionira bilo koja vrsta veze na duze staze.
Lose je kad se jedna strana "uspava" i umisli da je u potpunosti osvojio/la i ima neoficijalno pravo na "osvojeno".
Osobno ,cini mi neobicno vise sretnom(ups iako sam pripadnica njeznijeg spola)poklanjati osoboma koje su mi drage i koje mi na ovaj ili onaj nacin poklone svoje emocije,vrijeme,povjerenje,naklonost i izvjesnu etapu svog zivotnog puta.

__________________
Love Means Never Having to Say You're Sorry
hurmasica is offline   Reply With Quote
Old 31-05-2011   #25
Skorpija
Registrovan
Domaćin
 
Skorpija's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Landskrona
Posts: 10,158
Default

Jutros nisam nashla sebi za shodno vremena do odgovorim na ”podignutu prashinu" onako kako sam zelela,,,@hurmo mogu da potpishem tvoju konstataciju,,,,ali bih navela i obrazlozila zashto se podigla ovolika tenzija, svi mi smo manje ili vishe osetili sve ovo na sopstvenoj kozi shto kaze enko nechemo detaljisati oko toga,,, medjutim neki su kao shto @hurma kaze ulagali sve u svoju voljenu osobu , a zauzvrat nisu dobijali nishta, interes je obostrani to su chinjenice, nije samo materijalno uzvratiti, nechu da raspravlajm o tome, jezim se od toga nego ljubavlju, razumevanjem,paznjom, poshtovanjem, ukazanim vremenom , saslushati i pomochi insanu kako god u lijepim i u teshkim trenucima, uteshiti ga i ohrabriti,,tako se neguje i gaji zdrava i normalna veza da ne kazem brak kao institucija, znamo svi shta to znachi,,,nije samo stvar u potpisivanju papira i zavrsio-la sam svoje obaveze prema supruzniku-i,,,brak ili veza se grade tokom celog trajanja tj, neguju i dopunjiju, meni je chast ”dati sebe” za meni dragu osobu, kao shto je Enko rekao ”kvalitetnog mushkarca”, malo ih je danas takvih , ,,,kvalitetan podrazumevam prvo vaspitan, inteligentan, dzentlmen, emencipovan choveka, koji te respektuje,poshtuje, podrzava u gradjenju tvoje karijere, a naravno na kraju kao i sve zene shto vole tako i ja ”slag na tortu” ZGODAN , SHARMANTAN ,,,a sada kada se desi pasivnost sa jedne strane, kao shto hurma kaze "uspava se", ucauri i misli resio-la je sve time, i moze da uziva u blagodetima a da ”ne daje sebe” e tada se podigne prashina i nastane netrpeljivost, mimoilazenje misljenja i zajednichkih ciljeva ”revolucija”, raskonchava se nazalost na onaj krajnji i najgori nachin razvodom , raskidom veze,, (posebno ako se imaju deca, jer ona ni kriva ni duzna najvishe stradaju i ispashtaju. Nekada je to neminovno i da ne kazem i najbolji nachin za one koji ne vide zajednichki izlaz, reshenje tj.ZAJEDNICHKI INTERES iz ove nezgodne i vrlo teshke situacije,,,
Sve je ovo individualno, htela sam samo malo da pojasnim ovu ” podignutu prashinu” jer znam iz lichnog iskustva”koga su zmije pecale i gushtera se plashe” tako i mi koji smo iskusili na sopstvenoj kozi reagujemo malo burno, fashistichki, feministichki ,,,
Moj zakljuchak je da uvek treba pokushati ponovo , pronachi sebi srodnu dushu,,, priznajem sada javno po prvi put u mom zivotu osecham se srecnom, jer sam pronashla osobu CHOVEKA sa kojim delim i imam zajednichki ”interes” u svakom pogledu,,,chast mi je troshiti kako ceo svoj zivot, tako i milione i milione na njega i chiniti ga srechnim, jer je obostrano,,,zajednickim trudom uzivamo u tome i rezultati su vidni,,,opet podvlachim da nishta i niko nije idealan, pa draz i smisao zivota zivota je u tome,,,BORITI SE , POMAGATI, osechati sebe ”iskoriscenim” i uzgred "iskoristiti sve" do zajednichkog cilja,,,
Skorpija is offline   Reply With Quote
Old 31-05-2011   #26
Jabuka Divljaka
Registrovan
Početnik
 
Jabuka Divljaka's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Vocnjak Reflection's,...dijaspora
Godine: 54
Posts: 688
Default

ipak se vodi razgovor kroz iskustvo,..
iz prilozhenih komentara se vidi fer rasprava...




Uploaded with ImageShack.us
__________________
i am nice,.. simple and excessive,..

etich and legal norms for Intelligence and national Future - my people of The Turkish Otoman Kingdom
Jabuka Divljaka is offline   Reply With Quote
Old 31-05-2011   #27
Jabuka Divljaka
Registrovan
Početnik
 
Jabuka Divljaka's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Vocnjak Reflection's,...dijaspora
Godine: 54
Posts: 688
Default

ima plemenitih ljudi, koji cestito i posteno zive.. prema raspolozivim resursima.. oni su blagi... skromni.. ali vrlo uljudni.. i nekako imaju plemenitost i dobrochinstvo.. premda su siromashni..

a ima siromashnih koji zive,. npr. razlog,.. jedan koji je skrtica.. i definitivno razara cijelu obitelj, koja nema napredka..
shkrte familije ili pojedinci su pravi nesretnici.. zlostavljachi.. i koji se ne zhele popravit..
posljedice za druge osobe koje s njima iz ma kojeg razloga stupe u vezu, ili brak.. ili ma koji drugi oblik... doslovno je razarajuchi za zdravlje, psihu... drustveni napredak.. i sve druge oblike zhivota.



Uploaded with ImageShack.us

na nash kraj se kazhe :" kako ga je beshika zaljuljala, tako ga ili che ga, motika ukopat",.
a gleda se i krlja..

za svako prezime od Sandzaka, zna se kakva je "krlja".. tj. kompletna povijesna anamneza,. odnosno povijesno sjechanje na stare chlanove obitelji, koji su genetski i socijalno usmjeravali svoju obitelj... egzegetsko teoloshki gledano.. mi imamo posla s poturchenom vlahadijom, koji su josh uvijek zadrzali svoje planinsko divljastvo.. i nijesu se socijalizirali ni u 21 stoljechu..

kako zalosno po takve obitelji, i one koji se s njima "vezhu",..
Jabuka Divljaka is offline   Reply With Quote
Old 31-05-2011   #28
Jabuka Divljaka
Registrovan
Početnik
 
Jabuka Divljaka's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Vocnjak Reflection's,...dijaspora
Godine: 54
Posts: 688
Default

uochila sam, kako veliki broj zhena ili ima ideju, ili su poduchene, da trudnochom "uhvate" dechka.. rode djecu.. i ako se ne slazhu po mentalitetu.. one vjesto preko djece koriste kompletan i njegov zhivot i djece.. kao taoce, da bi njima bilo ljepshe i ugodnije..



Uploaded with ImageShack.us
Jabuka Divljaka is offline   Reply With Quote
Old 31-05-2011   #29
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by hurmasica View Post
Po prvi put nisam sigurna dali se udaljavamo ili priblizavamo temi.
Hele nejse ,bitno je da se podigla prasina
Misljenja sam da je cijeli zivot i njegov scenario konstruisan na jednom fundamentu >INTERES.
Cak je i Bastion LJUBAV gradjen na uzajamnim interesima.
Ne vidim nista lose u tome ako dajes da bi dobio ili dobijas da bi dao, jedino na taj nacin funkcionira bilo koja vrsta veze na duze staze.
Lose je kad se jedna strana "uspava" i umisli da je u potpunosti osvojio/la i ima neoficijalno pravo na "osvojeno".
Osobno ,cini mi neobicno vise sretnom(ups iako sam pripadnica njeznijeg spola)poklanjati osoboma koje su mi drage i koje mi na ovaj ili onaj nacin poklone svoje emocije,vrijeme,povjerenje,naklonost i izvjesnu etapu svog zivotnog puta.
i da znas, da uvek i sa ponosom pricam da smo prijatelji...
uvek i posebno mi je bio drag i tvoj racionalizam u zivotu...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 31-05-2011   #30
Jabuka Divljaka
Registrovan
Početnik
 
Jabuka Divljaka's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Vocnjak Reflection's,...dijaspora
Godine: 54
Posts: 688
Default

ima djevojaka koje se udaju, i sa sobom ponesu drage uspomene iz djetinjstva.. spomenare... lutke.. knjige.. fotografije..
uspomene nevjestama veoma mnogo znache u zhivotu.. one su radost.. jer,.. ih njihova djeca nasljedjuju,.. i uche vrijednost stvari u zhivotu.. koje treba njegovat..


Uploaded with ImageShack.us
Jabuka Divljaka is offline   Reply With Quote
Old 31-05-2011   #31
Jabuka Divljaka
Registrovan
Početnik
 
Jabuka Divljaka's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Vocnjak Reflection's,...dijaspora
Godine: 54
Posts: 688
Default

http://youtu.be/kncb3G41UQM

ima i ovoga,....
Jabuka Divljaka is offline   Reply With Quote
Old 31-05-2011   #32
hurmasica
Registrovan
Dobar
 
hurmasica's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,831
Default

Quote:
Originally Posted by Skorpija View Post
Jutros nisam nashla sebi za shodno vremena do odgovorim na ”podignutu prashinu" onako kako sam zelela,,,@hurmo mogu da potpishem tvoju konstataciju,,,,ali bih navela i obrazlozila zashto se podigla ovolika tenzija, svi mi smo manje ili vishe osetili sve ovo na sopstvenoj kozi shto kaze enko nechemo detaljisati oko toga,,, medjutim neki su kao shto @hurma kaze ulagali sve u svoju voljenu osobu , a zauzvrat nisu dobijali nishta, interes je obostrani to su chinjenice, nije samo materijalno uzvratiti, nechu da raspravlajm o tome, jezim se od toga nego ljubavlju, razumevanjem,paznjom, poshtovanjem, ukazanim vremenom , saslushati i pomochi insanu kako god u lijepim i u teshkim trenucima, uteshiti ga i ohrabriti,,tako se neguje i gaji zdrava i normalna veza da ne kazem brak kao institucija, znamo svi shta to znachi,,,nije samo stvar u potpisivanju papira i zavrsio-la sam svoje obaveze prema supruzniku-i,,,brak ili veza se grade tokom celog trajanja tj, neguju i dopunjiju, meni je chast ”dati sebe” za meni dragu osobu, kao shto je Enko rekao ”kvalitetnog mushkarca”, malo ih je danas takvih , ,,,kvalitetan podrazumevam prvo vaspitan, inteligentan, dzentlmen, emencipovan choveka, koji te respektuje,poshtuje, podrzava u gradjenju tvoje karijere, a naravno na kraju kao i sve zene shto vole tako i ja ”slag na tortu” ZGODAN , SHARMANTAN ,,,a sada kada se desi pasivnost sa jedne strane, kao shto hurma kaze "uspava se", ucauri i misli resio-la je sve time, i moze da uziva u blagodetima a da ”ne daje sebe” e tada se podigne prashina i nastane netrpeljivost, mimoilazenje misljenja i zajednichkih ciljeva ”revolucija”, raskonchava se nazalost na onaj krajnji i najgori nachin razvodom , raskidom veze,, (posebno ako se imaju deca, jer ona ni kriva ni duzna najvishe stradaju i ispashtaju. Nekada je to neminovno i da ne kazem i najbolji nachin za one koji ne vide zajednichki izlaz, reshenje tj.ZAJEDNICHKI INTERES iz ove nezgodne i vrlo teshke situacije,,,
Sve je ovo individualno, htela sam samo malo da pojasnim ovu ” podignutu prashinu” jer znam iz lichnog iskustva”koga su zmije pecale i gushtera se plashe” tako i mi koji smo iskusili na sopstvenoj kozi reagujemo malo burno, fashistichki, feministichki ,,,
Moj zakljuchak je da uvek treba pokushati ponovo , pronachi sebi srodnu dushu,,, priznajem sada javno po prvi put u mom zivotu osecham se srecnom, jer sam pronashla osobu CHOVEKA sa kojim delim i imam zajednichki ”interes” u svakom pogledu,,,chast mi je troshiti kako ceo svoj zivot, tako i milione i milione na njega i chiniti ga srechnim, jer je obostrano,,,zajednickim trudom uzivamo u tome i rezultati su vidni,,,opet podvlachim da nishta i niko nije idealan, pa draz i smisao zivota zivota je u tome,,,BORITI SE , POMAGATI, osechati sebe ”iskoriscenim” i uzgred "iskoristiti sve" do zajednichkog cilja,,,
Mila moja,nikad se ne zna zasto je nesto za hair,kada nam se ucini kao najvece zlo koje nas je pronaslo.
U svakom porazu klija sjeme buduceg uspjeha,jer "ON" bdi nad nasom zivotnom bastom i tamo gdje se sapletemo pomogne da ustanemo ,uvjek iznova na svojim nogama.
Nema sretnijeg insana od onog kad pronadje svoju drugu polovicu,vakat nije bitan,jer,tvrdim da se vakat srece ne mjeri sahatima ,danima, godinama ,vec kakvim ga intenzitetom zivimo.Kako god da skonca taj vakat ,treba ga prihvatiti i ponijeti sa sobom kao svojevrsnu osobnu oazu u kojoj se covjek, kad osjeti da u njegovoj pustinji od duse nije davno pala kap srece uvjek rahat napiti moze i utoliti zedj do sledece "emotivne kise".
Ko nije volio ,neovisno dali je ta ljubav bila obostrana,taj ne moze reci da udise punim plucima zivot,da ga osjeca u damarima i da je jedino tada kada osjeti da se nekom nesebicno daje najvise dobija natrag.
Ne treba nam "opravdanje"za dunjalucku znatizelju niti razloge navoditi zasto nekog ili nesto osjecamo svojim,posebnim,vrijednim,jer niko i nista ne moze znati koji eliksir zivota to bice svjesno ili nesvjesno ubrizgava u svakidasnjicu naseg bitisanja.
Cini me sretnom osjetiti te sretnom,duso draga!
Inshallah do kraja vakta i zemana!
hurmasica is offline   Reply With Quote
Old 31-05-2011   #33
Jabuka Divljaka
Registrovan
Početnik
 
Jabuka Divljaka's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Vocnjak Reflection's,...dijaspora
Godine: 54
Posts: 688
Default

mushkarac koji zlostavlja zhenu, ma iz kojeg razloga, psihichki ili fizichki,

treba uzet Chekich i svezat mu ruke i prste polomit, za pocetak dovoljno je jedan da mu se slomi,...

strah je majka dobrog socijalnog vladanja a bol je zachin, za klipane koji misle da im nitko nista ne mozhe,..

a tako vazhi i za njegovu mamicu.. dajnicu,... strinu,... ili komsinicu..treba je gurnut da se polomi.. a josh ako su druge snaje i djeverovi.. njima treba isto tako po jedan prst "usrechit".. za pochetak dovoljan je onaj srednji..

e, ovo pravilo vrijedi i za zlocesete nevjeste,.. i njihove clanove obitelji..

jaoOjjj,... dosli smo dakle do zatvorenog kruga zlostavaljanja..

Jabuka Divljaka is offline   Reply With Quote
Old 31-05-2011   #34
hurmasica
Registrovan
Dobar
 
hurmasica's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,831
Default

Quote:
Originally Posted by STRANAC View Post
i da znas, da uvek i sa ponosom pricam da smo prijatelji...
uvek i posebno mi je bio drag i tvoj racionalizam u zivotu...
Bili i ostali!
Kad skontas donekle zivot-net,onda ti nije potreban Firewall,jer nikad ama bas nikad ne znas dali si u datom trenutku u plusu ili u minusu,dali ce te Virus ljubavi ili mrznje napasti.Kako god da je sve dok srce bije idemo na restart,pa sta Bog da
hurmasica is offline   Reply With Quote
Old 31-05-2011   #35
tidza
Registrovan
Domaćin
 
tidza's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Danska
Posts: 5,292
Default

Draga moja Skorpija t to zasluzujes da imas takvog dzentlemena i muskarca ko sto si i navela,drago mi je da ste sretni i zelim vam sve sto se najbolje moze zazeleti u zajednickom zivotu,rodjeni ste jedno za drugo,sta vise reci samo tako nastavite
tidza is offline   Reply With Quote
Old 31-05-2011   #36
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by Jabuka Divljaka View Post
dosli smo
pre bih rekao da dosla si jer ne vidim da je bilo ko pominjao ili insinuirao po tom osnovu...
uzgred,nacini kojima bikaznjavala su...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 31-05-2011   #37
Jabuka Divljaka
Registrovan
Početnik
 
Jabuka Divljaka's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Vocnjak Reflection's,...dijaspora
Godine: 54
Posts: 688
Default

ako je dobar mladich, a zheni se s djevojkom koja je iz fukara familije,
taj che propast,.. s zdravljem.. i napredovanjem.

ako je dobra djevojka,. a uda se za dechka iz fukarestine,
ta che obolit, i postat nesretna.. na svim podruchjima zivota..

odnosno nastupa potpuna deformacija zhivota,..

fukara prvo sto radi.. zlostavlja zrtvu,. dok joj ne nabije krivicu,.. potom je do te mjere zlostavlja pojedinachno ili grupno.. u dogovoru.. kad je potpuno slomi kao insana.. tada se fukara nad dobrim plemenitim mladichem ili djevojkom izdigne..

e,.. takve treba javno izolirat..
Jabuka Divljaka is offline   Reply With Quote
Old 31-05-2011   #38
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by hurmasica View Post
Bili i ostali!
Kad skontas donekle zivot-net,onda ti nije potreban Firewall,jer nikad ama bas nikad ne znas dali si u datom trenutku u plusu ili u minusu,dali ce te Virus ljubavi ili mrznje napasti.Kako god da je sve dok srce bije idemo na restart,pa sta Bog da
kad se ljubav pretvori u racunarstvo...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 31-05-2011   #39
Jabuka Divljaka
Registrovan
Početnik
 
Jabuka Divljaka's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Vocnjak Reflection's,...dijaspora
Godine: 54
Posts: 688
Default

daj si isprintaj ovu temu.. pa si je dobro prouchi..
ja ne mogu razmisljat na tvoj mentalitet,.. ja imam vlastiti mentalitet,..
ali, znam sto su i opche socijalne norme ponashanja..

sorry.. zasto se osjecahs toliko ranjivim.. pa zar ne vidish da se ova tema bavi
opcenito vrlo shirolikom lepezom razlicitih sudbina,...


coopy:"nacini kojima bikaznjavala su... " <------ za ove rijechi imash kod mene Veliki Plus,.. treba spojit obiteljski, kazneno (krivichno) pravo... i obichajno.. posto vidim da vechina beduina zhivi po obichajnoj (sub) kulturi,.. i tako ih lomit na svaki moguchi nachin..

detektirat ih.. da djeca nemaju posljedice.. a tako i samohrani roditelj.. bio otac ili majka
Jabuka Divljaka is offline   Reply With Quote
Old 31-05-2011   #40
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

apsolutno gresis,granica moja ranjivosti je previsoko cak za mnoge nedokuciva...
ono sto mene dovodi na temama je iznosenje svog misljenja kako ne bi samo jedna strana iznosila svoje vizije i pri tom slepo verovala kako je u apsolutnoj ispravnosti...
treba cuti vise misljenja,aspekata pa ko voli kojim putem neka krene...
nekome ce se svideti ono sto ti pises i mislis,nekome ono sto @hurmasica,nekome mozda ono sto ja ali najveca bi zabluda i pogreska bila kada bi samo neko pisao...
zato,samo cool
STRANAC is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
jedna, mora, nevjesta, sta, sve


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:49. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)