SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 30-11-2008   #1
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Thumbs up Uskoro Novo HraniliŠte Beloglavih Supova U Prijepoljskj OpŠtini

Merama zaštite, koje je osmislio i koje sprovodi Zavod za zaštitu prirode Srbije, broj jedinki beloglavih supova poslednjih godina konstantno raste. U zaštićenom rezervatu klisure Uvac, koja se prostire teritorijom sjeničke i novovaroške opštine, nalazi se najveća kolonija ove zaštićene vrste orlova čistača prirode na Balkanu. Porast broja jedinki beleži se i u kanjonu Mileševke u prijepoljskoj opštini, a samim tim, povećavaju se i potrebe za hranom. Na predlog Zavoda za zaštitu prirode Srbije, slično hranilištu na Lupoglavu u sjeničkoj opštini, hranilište u prijepoljskoj opštini trebalo bi da bude otvoreno u selu Kaćeva.
Pored nadležnih ustanova, koje vode brigu o ovim retkim, zaštićenim vrstama ptica, svoj doprinos daju i retki pojedinci. Jedan od takvih je i Bajazit Žigović iz Balića u prijepoljskoj opštini, koji je na privremenom radu u Berlinu. Iz velike ljubavi prema prirodi, i naročito beloglavim supovima, Žigović će finansirati troškove prevoza klaničnog otpadnog materijala od Prijepolja do novog hranilišta u Kaćevu. Svi prijepoljski proizvođači mesa, koji žele na koristan način da se reše klaničnog otpadnog materijala, mogu se javiti Selimu Dautoviću na broj telefona: 033-782-260. Obilazeći klisuru Uvca i uživajući u njenim prirodnim lepotama, Žigović je obećao da će i sjeničkim klaničarima pokloniti odgovarajuće posude za klanični otpad. Time će, kako je kazao, dati lični doprinos u zaštiti ovih plemenitih i veličanstvenih ptica.


__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...


Last edited by Tahirovce; 30-11-2008 at 13:38..
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 30-11-2008   #2
tmusa
tmusa
Dobar
 
tmusa's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: SJENICA
Godine: 33
Posts: 990
Default

Evo nekih mojih slcica oz ovim pticurinama,bas u ogromne...a i naravno vaznne...
Attached Images
File Type: jpg DSC_1157.JPG (240.8 KB, 12 views)
File Type: jpg DSC_1161.JPG (191.1 KB, 11 views)
File Type: jpg DSC_1162.JPG (197.4 KB, 9 views)
File Type: jpg DSC_1163.JPG (178.1 KB, 9 views)
__________________
Kod carobnog stapica nije bitna duzina vec MAGIJA

tmusa is offline   Reply With Quote
Old 30-11-2008   #3
tmusa
tmusa
Dobar
 
tmusa's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: SJENICA
Godine: 33
Posts: 990
Default

Evo Je I U Letu...
Attached Images
File Type: jpg DSC_5490.JPG (64.1 KB, 9 views)
tmusa is offline   Reply With Quote
Old 30-11-2008   #4
nedzib
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 22
Default Kako Ih Primamiti I PronaĆi ?

Ovoga ljeta smo nas par fotografa, među kojima i nekoliko iz Zagreba posjetili peštersku visoravan i fotkali smo sve te naše zanimljivosti. Bili su oduševljeni, ali prva je šteta što nismo pronašli bjeloglave supove. Kako ih čovjek može sigurno naći i gdje i kako ih primamiti da dodju?
Planiram dovesti novu grupu fotografa, pa bih rado da im pružim i to zadovoljstvo.
Attached Images
File Type: jpg Košija.jpg (118.7 KB, 11 views)
nedzib is offline   Reply With Quote
Old 30-11-2008   #5
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Nedzibe ima moj email u profilu, kad sledeci put dodjete u Sjenicu javi mi se ....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 01-12-2008   #6
nedzib
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 22
Default Veoma rado

Prije mjesec dana sam dovodio 10 efendija. Docekali su nas iz općine, Hodžić i Bajrović, te imam centralne džamije. Moji gosti iz Krajine su bili oduševljeni gostoljubivošću ljudi i impresijama prirodnih ljepota, a o specijalitetima da ne govorim. Po prvi put su probali ovčavinu, a onda je i svi kupili.
nedzib is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
beloglavih, hraniliŠte, novo, opŠtini, prijepoljskj, supova, uskoro


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Uskoro Odeljenje Za Hemodijalizu Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 4 09-02-2009 22:10
Asvaltiranje Puta Kroz PeŠterska Sela Prema Tutinskoj OpŠtini StrateŠki Cilj OpŠtine Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 1 14-11-2008 18:57
Uskoro Peti Poljoprivredni Sajam U Sjenici Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 0 04-06-2008 22:55
Novo za download Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 101 09-12-2007 15:11
REKORDAN PORAST BROJNOSTI BELOGLAVIH SUPOVA Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 0 18-04-2007 18:42


All times are GMT +2. The time now is 08:45. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)