SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Old 20-11-2012   #1
Vanjapanic
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Nov 2012
Posts: 10
Thumbs up Potrebna mala pomoc oko geografije

Postovanje,
pre par godina sam iz Beograda isao u Crnu goru na more.Od Sjenice nisam isao prema Prijepolju, vec sam isao juzno - jugozapadno.Malo po izlasku iz grada asfalt je prestao,i naisao sam na nasut, ravan put verovatno pripremljen za asfaltiranje. Malo kasnije je poceo obican, zemljani put a posle planinske voznje po putu koji nije bio put, jer ga je bujica odnela, izbio sam na granicu koja se nalazi tik uz neki manastir.
Da li mi neko moze reci kroz koja sam sela prolazio, i u kakvom je stanju sada taj put.
To je najlepsi predeo koji sam ikada video, voleo bih da ga obidjem uskoro.
Unapred hvala,
Vanja
Vanjapanic is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 20-11-2012   #2
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Pozz i dobrodosao...
Isao si od Sjenice i prosao si sledecim selima...
Trijebine oko 10 KM
Bare oko 25 KM
onda ulazis na teritoriju Crne Gore, preko sela Pecarska, pa sve do Bijelog Polja...
Ne mogu da se setim kako se zvase selo pre Bijelog Polja, ali nesto Muhovo ili nesto tako bi trebalo da se zove...
Naravno, ja sam ti napiso samo ukratko, imas joe nekoliko zaseoka sa po par kuca, npr Visnjeva i jos neka na podrucju CG.
Elem, pored onog manastira, kojem ni sad ne mogu da se setim imena, izlazis na magistralni put koji vodi od Prijepolja - Bijelog Polja a dalje nastavljas prema Podgorici i moru...

Sto se tice posete, prelijep je to kraj i zimi i leti...
Leti je lakse ga obilaziti zbog losijih puteva, a zimi moras biti spreman kao da ides na Kopaonik, jer velika je kolicina sneznog pokrivaca skoro pa citave zime (Dec-Mart)
i taj put cesto zna da bude neprohodan...

IMas ovde na forumu, u sekciji TV SJenica puno video od zimus i videces kako to izgleda kod nas.
Sto se tice asfalta, znam da je radjeno nesto, i mislim da od Sjenice do Bara bi trebalo da je asfaltirano a mislim i da su Crnogorci radili prema Barama ali nisam siguran, valjda neko bude vise znao...

Uglavnom, pre nego podjes, svarati ovde, dobices infromacije iz prve ruke o svemu...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 20-11-2012   #3
Vanjapanic
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Nov 2012
Posts: 10
Default

Hvala lepo na odgovoru. Jel gresim ili je manastir Kumanica?
Mislim da necu izdrzati da cekam do proleca da dodjem, ta lepota mi ne izlazi iz glave, pa ako moze jos jedno pitanje, ima li nekog smestaja u Sjenici? Izgleda da je sve van grada.
Vanjapanic is offline   Reply With Quote
Old 20-11-2012   #4
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

moze da bude Kumanica, ne mogu da tvrdim sa sigurnoscu, mislim da ce se neko jos javiti ko zna vise...
ja sam tamo prosao svega 2 puta u zivotu, a poslednji put pre 10 godina pa i ono sto nisam znao sam zaboravio

Obavezno se informisi ovde tokom zime, rekoh ti da cesto zna da bude zavejan put...
Imas smestaj u Sjenici, hotel "Bor"
prelep hotel, sredjen vrhunski ima na forumu ovde njegovih slika i snimaka, bices zadovoljan smestajem...
Sjenicani su jako topli domacini, to ti garantujem, pomocice ti u svemu sto ti bude trebalo.
Imas vrsnih poznavalaca terena, zatim imas sjenicke planinare koji su jako aktivni, potrazi na forumu, pa mozes da ih kontaktira i sa njima odes u neki od njihovih obilazaka pa tek da vidis sta je sjenicka, divlja, netaknuta lepota...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 20-11-2012   #5
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Pozdrav i dobrodoslica.Manastir jeste Kumanica,i pored njega se negde u julu odrzava sabor.Ima lijep izvor za koji kazu da lijeci probleme sa vidom.Priroda jeste lijepa,kao i kompletna Pešter.U Kumanicu,ulazis ispod uskog podvožnjaka,pa mostom preko Lima na magistralu.U Sjenici,imas i hotel Berlin,a prenociste je 10 eura.Sve u svemu,ako kreces autom,obavezno da bude spreman za zimske uslove,antifriz,gume,lanci i da pali ko mina.A i tebi isti savet.Dobra zimska garderoba,a " antifriza" ili " vatrene vode" za tebe,naci ce se gde stanes.Pozdrav i sve najbolje.
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Old 20-11-2012   #6
Vanjapanic
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Nov 2012
Posts: 10
Default

vala lepo na odgovorima, vidimo se uskoro
Vanja Panic
Vanjapanic is offline   Reply With Quote
Old 20-11-2012   #7
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Dobro nam dosao, a to mora bit Kumanica ..
Sta god da ti buce trebalo samo se javis i nemas brige ...
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 20-11-2012   #8
Vanjapanic
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Nov 2012
Posts: 10
Default

Hvala na lepim recima
Vanjapanic is offline   Reply With Quote
Old 20-11-2012   #9
edis_mumin
Registrovan
Početnik
 
edis_mumin's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Muminovska mahala
Godine: 37
Posts: 810
Default

Da se ja uključim... Prema tvom prvom tekstu, deluje mi da si na ulazu u Prijepolje pratio putokaz za Sjenicu i došao do manastira Mileševa, pošto kažeš da je na izlazu iz grada. Manastir Kumanica je prilično daleko od Prijepolja, nekih 38 km. U svakom slučaju, od oba manastira vode makadamski putevi prema Sjenici.
Od Mileševe taj put je počeo da se probija magistralni put M-8 kasnih 80-tih i urađeni su neki tuneli gde je sniman film "Lepa sela, lepo gore" Put nikada nije završen, a veza postoji lošim makadamom koji ide preko sela Hisardžik, Kaćevo i Milošev Do. Taj stari put za Sj se spaja sa postojećim pravcem iz Nove Varoši u blizini sela Aljinovići
Od Kumanice ide putni pravac R-117 i ide preko sela Bare i Trijebine. Pravac je dug oko 40km i pod asfaltom je polovina (od Sjenice ka Kumanici)
__________________
edis_mumin is offline   Reply With Quote
Old 20-11-2012   #10
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Quote:
Originally Posted by Vanjapanic View Post
Postovanje,
pre par godina sam iz Beograda isao u Crnu goru na more.Od Sjenice nisam isao prema Prijepolju, vec sam isao juzno - jugozapadno.Malo po izlasku iz grada asfalt je prestao,i naisao sam na nasut, ravan put verovatno pripremljen za asfaltiranje. Malo kasnije je poceo obican, zemljani put a posle planinske voznje po putu koji nije bio put, jer ga je bujica odnela, izbio sam na granicu koja se nalazi tik uz neki manastir.
Da li mi neko moze reci kroz koja sam sela prolazio, i u kakvom je stanju sada taj put.
To je najlepsi predeo koji sam ikada video, voleo bih da ga obidjem uskoro.
Unapred hvala,
Vanja
Quote:
Originally Posted by edis_mumin View Post
Da se ja uključim... Prema tvom prvom tekstu, deluje mi da si na ulazu u Prijepolje pratio putokaz za Sjenicu i došao do manastira Mileševa, pošto kažeš da je na izlazu iz grada. Manastir Kumanica je prilično daleko od Prijepolja, nekih 38 km. U svakom slučaju, od oba manastira vode makadamski putevi prema Sjenici.
Od Mileševe taj put je počeo da se probija magistralni put M-8 kasnih 80-tih i urađeni su neki tuneli gde je sniman film "Lepa sela, lepo gore" Put nikada nije završen, a veza postoji lošim makadamom koji ide preko sela Hisardžik, Kaćevo i Milošev Do. Taj stari put za Sj se spaja sa postojećim pravcem iz Nove Varoši u blizini sela Aljinovići
Od Kumanice ide putni pravac R-117 i ide preko sela Bare i Trijebine. Pravac je dug oko 40km i pod asfaltom je polovina (od Sjenice ka Kumanici)
Kako je dosao do Sjenice,objasniće nam..a išao je na Trijebine i Bare za Crnu goru...Halali Edise...
halilce is offline   Reply With Quote
Old 20-11-2012   #11
Vanjapanic
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Nov 2012
Posts: 10
Default

Ne, isao sam od Arilja do Sjenice, pa odatle da se ne bih vracao do Prijepolja, cuo sam da postoji precica prema Crnoj Gori. Isao sam tim putem preko Trijebina i jos jednog sela, dalje puta nije ni bilo, ipak sam nekako prosao, jedva. Kada sam stigao do carinika, pitao sam ga jel ide neko ovim putem? Niko, samo ti i sverceri. Put je bio neprohodan, bujica ga je odnela malo pre toga, strasno sam se namucio. Ali isplatilo se.
Ja zivim u Smederevu, a dedovina mi je pod Rudnikom, u centru Sumadije. Tamo imam kucu gde provodim svaki slobodan trenutak, tako da mi prirodne lepote ne manjkaju. Ali kada sam video te predele, shvatio sam da i od Sumadije postoji nesto lepse.
Kako imam kucu u Crnoj Gori, cesto sam isao tamo ali sam resio da ne idem preko Zlatibora kao uvek, vec da prodjem kroz Sjenicu, pa dalje i peske ako treba. Svake godine kada sam isao na more, znao sam da je Sjenica tako blizu, i uvek sam hteo da svratim, ali uvek covek negde zuri...
Moji su se oko 1700 - 1750. godine doselili od Sjenice, - Bijelog polja, (po mom saznanju iz mesta koje se zove slicno kao Mackat na Zlatiboru) tako da sam oduvek hteo da vidim te krajeve. I kada sam na kraju video, znam da su se naselili u Sumadiju u predeo slican onome odakle su dosli.
Kada sam stigao na more, gde je bio moj otac, danima sam mu pricao da sam video nesto najlepse na svetu. Hteo sam da kuim plac tu, godinama se secam i vuce me taj kraj. Doci cu uskoro...
Izvinjavam se ako sam Vam oduzeo vreme, ali eto, raspisao sam se
Vanjapanic is offline   Reply With Quote
Old 20-11-2012   #12
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Samo ti piši,ne beri brigu..
Sad,ima i navigacija,tako da ne možeš da se izgubiš...tu je Stranac..
halilce is offline   Reply With Quote
Old 21-11-2012   #13
edis_mumin
Registrovan
Početnik
 
edis_mumin's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Muminovska mahala
Godine: 37
Posts: 810
Default

Aha... pa šta da ti kažem osim dobrodošao na kraj sveta !
Ja sam sinoć pretrčao, nisam na sve obratio pažnju tako da sam sam došao do odgovora kuda si zapravo išao. Išao si od Sjenice, preko Trijebina (i to si siguran jer ima znak), Bara do Kumanice. Pre Kumanice morao si proći nekoliko serpentina i tu put i jeste u najlošijem stanju, ali ne bi trebao da je toliko loš da se ne može proći jer znam više slučajeva iz Sjenice da na more idu baš tim putem jer je najkraći i uglavnom kažu da se samo ide sporije zbog makadama. Možda si naleteo u lošem trenutku, kada je put nije od skora nasipan...
edis_mumin is offline   Reply With Quote
Old 21-11-2012   #14
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,498
Default

E ja sam letos tim putem otisao na more. Hteo sam da vidim taj put, znao sam da do pred ulaz u selo bare ima asfalt, i da dalje nema asfalta, ali ja sam hteo da vidim i dozivim.
Izgubio vremena jesam, ali se ne kajem, od sela bare je islo samo jos nizbrdo, ali je voda raznela put, bilo je uzas.

Stigao dole u kumanicu, nigde nikoga, policija i carina odvojena u jednu kucu od rampe, ja sam digao rampu i otisao tamo do kuce da se javim, cisto da znaju da neko prolazi, a mogao sam i ovako proci, samo desno od rampe ispod pruge na most i eto me na magistralu.

Samo eto da znate, ako nekad neko ovo bude citao, strani drzavljani nemaju pravo prolaza na tom granicnom prelazu! Dakle postoji verovatnoca da ce vas vratiti ako niste drzavljanin srbije!
Nekako sam uspeo na lepe plave oci da prodjem sa stranim dokumentima...

U svakom slucaju jedno lepo iskustvo!

Pozzz i dobro nam dosao Vanja
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 21-11-2012   #15
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

E,te tvoje plave oci da su slucajno pogledali u auto,mogosi i zatvoraa da dopanes imao bi fals pasos : p
halilce is offline   Reply With Quote
Old 22-11-2012   #16
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,498
Default

a nikako... isao sam sa maminim mercedesom i videli su :P
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 22-11-2012   #17
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovic View Post
a nikako... isao sam sa maminim mercedesom i videli su :P
...još dva para lijepih plavih pasoša.. Niko i Luka..
halilce is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
geografije, mala, oko, pomoc, potrebna


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 21:04. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)