SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Ljubav i ...još po nešto ...ne postoji ljepša stvar na ovom svijetu... Love is like snow...

Reply
Old 19-12-2009   #1
FolkoTeka.com teme
Registrovan
Početnik
 
FolkoTeka.com teme's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 628
Default Sminka kao sredstvo zavodjenja

Svi imamo tečni puder, rumenilo i dekorativnu šminku na koju uvek možemo da se oslonimo. No, "pouzdano" nikada ne može da bude ni izbliza privlačno kao "seksi" (čak raskalašno).

Svaka žena voli, bar s vremena na vreme, da se na njenom licu vidi da je vodila ljubav. Eksperti za mejkap kažu da pravi "seksepilni" proizvodi poseduju nekoliko zajedničkih karakteristika. Pre svega, njihova upotreba ne sugeriše samo seksualnost već je imitira - zarumenjeni obrazi, zamršena kosa, izgrickane usne.
Drugo, pravi proizvodi utiču da se osećate podjednako dobro kao što izgledate. Zašto, uostalom, model Karolina Kurkova uvek koristi istu Diorovu maskaru i rumenilo kada izlazi? "To možda jesu sitnice, ali daju mi neverovatnu sigurnost i stav", kaže ona. A svako koga je zaveo potpuni stranac, dobro zna da je sve u stavu.




Usne
Na vrhuncu seksualnog uzbuđenja, usne se prirodno zarumene. Tu boju možete da reprodukujete nanošenjem tečnog ruža, koji kreira uverljivije i prirodnije efekte od debelog sloja klasičnog karmina.

Oči
Zamagljen pogled odražava loše ponašanje, ali na dobar način. Nanesite tamnu olovku za oči a onda prstom ili četkicom "smekšajte" ivice kapka - naročito ispod donjih trepavica.


Kosa
Gusta, sjajna kosa je vrlo seksi ali pene, gelovi ili kreme za stajling, kao i "oblaci" laka za kosu nisu. Velike količine ovih preparata samo će spustiti kosu umesto da je učine lakom i lepršavom. Za punoću vlasi, nanesite malo sredstva za uvećanje volumena pri korenu, a na krajeve stavite serum za veći sjaj.

Telo
Preplanula koža u koju je utrljano mirišljavo ulje ili losion oduvek je delovala vrlo provokativno na muškarce. Zato, utrljajte u telo hidratantno mleko koje sadrži svetlucave čestice.

Obrazi
Razmišljajte o ružičastom ili bronzanom rumenilu. Rumeni obrazi ubrzavaju krvotok a preplanula koža deluje još seksepilnije kada na njoj nema oštećenja od sunca.

Nokti
Nokti bez laka (ili namazani svetlim, "nežnim" nijansama) možda deluju čistije i urednije, ali u igri zavođenja najjači efekat izazivaju oni namazani nijansama crvene boje. Ipak, nokti treba da budu kratki i savršeno uredni.

Trepavice
Guste trepavice su neizostavna "stavka" seksi repertoara. Upravo zbog toga, sve je više žena koje odlučuju da ugrade semipermanentne ekstenzije. Pojedinačni, tanki pramenčići identični su prirodnim trepavicama i, za razliku od veštačkih, daju osećaj prirodnosti. One se lepe jedna po jedna na udaljenosti od milimetra od korena. Dobar tehničar će izabrati odgovarajuću nadogradnju (ne dužu od jedne trećine prirodnih trepavica). Proces može da potraje i do šest sati ali pošto se radi na zatvorenim očima, mnoge klijentkinje za to vreme odremaju. Ekstenzije traju od četiri do šest nedelja i "trpe" vodu (umivanje, tuširanje, kupanje u bazenu)


Više o temi...
FolkoTeka.com teme is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 20-12-2009   #2
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

sminka, manikir, pedikir,maser i ostale propratne seanse danasnje savremne zene je nesto sto je hit,trend,izraz kulture,statusa i sl,
ali ja licno ne gotivim sminku...
meni je to kao krecenje zida....
ma koliko soba bila ruzna i tuzna,uzmes i napravis par detalja u njoj obojis pravim bojama,a to je danas lako,i eto sobice za uzivanje u njenoj leposti...
isto tako je i sa pripadnicama lepseg pola...
svaka koj a se nasminka izgleda po-prilicno fino...
ja sam imao slucaj da se "probudim" pored zene koja nasminkana izlgleda kao da je iz Hollywood-a,i da dovedem sebe u sumnju sa kim sam zapravo proveo noc...

ok,da me neko ne shavti pogresno,trebaju i to koristiti ali u granicama ukusa a ne preterivnja i ne stalno...

zato,meni su uvek draze one koje u vreme slobodnih,radnih i slicnih aktivnosti apsolutno ne koriste sminku,vec jedino u posebnim prilikama...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 20-12-2009   #3
hurmasica
Registrovan
Dobar
 
hurmasica's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,831
Default

Pristalica sam nacina sminkanja u kome se naglasi lijepo i odvuce paznja promatraca sa onog sto je "manje" lijepo.Osobno sminku koristim preko dana veoma skrto i ne uvjek,najcesce je to malo maskare i sjaj za usne sa prirodnom nijansom.Navece ako naglasim oci onda je sjaj rezervisan za usne a ako je jaka boja karmina onda je maskara
na trepavicama.
Misljenja sam da je bitna prva vizualna impresija ali i da ona nije presudna dali ce te ostati sa jednom zenom na duze staze.
Sve se da koregirati putem sminke osim deficit intelekta!
Sva sreca pa vama muskarcima to ne smeta,nije da ne volite pametnu zenu(gluho bilo) ali vam je uvjek draze kad je to tudja zena a ne vasa.
__________________
Love Means Never Having to Say You're Sorry
hurmasica is offline   Reply With Quote
Old 20-12-2009   #4
Skorpija
Registrovan
Domaćin
 
Skorpija's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Landskrona
Posts: 10,158
Default

Diskretno šminkanje mi je bilo i ostalo FAVORIT, mada u izuzetnim prilikama volim da naglasim oči i usne, kući opušteno i bez šminke ...........
__________________
I See You

Skorpija is offline   Reply With Quote
Old 20-12-2009   #5
Zijadina
Registrovan
Domaćin
 
Zijadina's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: xxx
Godine: 45
Posts: 3,921
Default

a tek ja da ne pishem o ovome......
za mene lichno je to umetnost u kojoj uzivammmmmm......
Zijadina is offline   Reply With Quote
Old 24-12-2009   #6
superbaka
Registrovan
Domaćin
 
superbaka's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Location: nova varos
Posts: 16,390
Default

Quote:
Originally Posted by Zijadina View Post
a tek ja da ne pishem o ovome......
za mene lichno je to umetnost u kojoj uzivammmmmm......
Bash tako Zijo,uzivam u shminkanju i uvek sam nashminkana,po meni zene koje se ne shminkaju ne vode rchuna o sebi.......jednostavno to je kultura zivljenja
__________________
superbaka is offline   Reply With Quote
Old 18-01-2011   #7
Skorpija
Registrovan
Domaćin
 
Skorpija's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Landskrona
Posts: 10,158
Default

Novi trend u šminkanju: U modi je pink karmin

Jarka boja ružičastog karmina, u nijansi koja vam najbolje stoji, treba da bude glavni adut vašeg prolećnog mejkapa.




Upamtite ovaj zanimljivi podatak: muškarci provedu 7 sekundi posmatrajući usta žene koja nosi nosi pink karmin, a samo dve sekunde ako ima karmin neke neutralne boje
Trend purpurnih usana već uveliko forsiraju brojne poznate dame, poput Rijane, Gvinet Paltrou, Kire Najtli i Keti Peri, a prisutan je i u prolećnim kolekcijama čuvenih dizajnera.
Zato, budite hrabre i nabavite par nijansi pink karmina koji će biti vaš glavni adut ženstvenosti.

Jarko roze ruž ne samo da će istaći vaše usne u prvi plan, nego ćete i vi biti u centru pažnje. Naravno, šminkeri ističu da uz ruž ove boje ostala šminka mora da bude diskretna.

Osobama sa svetlijim tenom odgovaraju pastelni tonovi, svetloroze, lila, boje ružinih latica i prljavoroze. Za taman ten birajte jarke boje ili mlečnoroze.

Karmin se najbolje „drži” na glatkoj površini, pa nežno očistite usne pre šminkanja vlažnom frotirskom rukavicom. Stavite balzam, sačekajte nekoliko minuta da koža upije, pa obrišite maramicom. Prvo nanesite olovku za usta, pa tek onda ruž. Olovka će dodati sloj pigmenta koji će osigurati da boja ne spadne brzo.
Skorpija is offline   Reply With Quote
Old 19-01-2011   #8
Zijadina
Registrovan
Domaćin
 
Zijadina's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: xxx
Godine: 45
Posts: 3,921
Default

Quote:
Originally Posted by Skorpija View Post


muškarci provedu 7 sekundi posmatrajući usta žene koja nosi nosi pink karmin, a samo dve sekunde ako ima karmin neke neutralne boje

....a posle prichaju o sexualnoj diskriminaciji.....eh...sta je zensko
Zijadina is offline   Reply With Quote
Old 19-01-2011   #9
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

7 sekundi se potrosi na usne, 3 na oci, 5 na ruke a ostalo ...
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 09-02-2011   #10
Skorpija
Registrovan
Domaćin
 
Skorpija's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Landskrona
Posts: 10,158
Default

Ajlajner za savršen pogled

Ove sezone ajlajner je nezaobilazan detalj. Uz njegovu pomoć oči će vam savršeno doći do izražaja, a pogled će biti zavodnički, fatalan. Ipak, da bi šminka bila besprekoran, važno je da znate da nanesete ajlajner i uskladite ga sa stilom šminkanja. savetujemo i koje boje da izaberete.



Ajlajner savršeno ističe oči, a pogled čini seksepilnijim i upečatljivijim. Preporučuje se ženama koje imaju sitnije oči
Ajlajner nanosite prema obliku očiju: za krupne oči povucite deblju liniju uz gornji kapak ka spoljnjem uglu oka, a ako imate sitne oči ajlajner nanesite samo uz ivicu donjeg kapka.
Možete da odaberete tečni, u gelu ili ajlajner olovku, odnosno kreon.
Važno je da se opustite i da vam ruke ne drhte, a najpravilniji položaj za držanje "instrumenta" je kao kada pišete.

SPRETNE RUKE
Jedan od trikova kako to da radite dok ne budete potpuno spretni je da ivicu kapka prvo obeležite tačkama, pa preko izvucite liniju.
Da bi vam ajlajner duže ostao na očima, pre nego što ga stavite, na kapak nanesite puder u kamenu ili prahu.

BOJA
Osim crnog, veoma su moderni i ajlajneri u plavoj, ljubičastoj, braon i zelenoj boji. Uz njih osim mat senki, veoma lepo stoje i masne sedefaste senke.

ŠLJOKICE
Veoma su aktuelni i svetlucavi ajlajneri u raznim bojama, i nisu samo deo večernjeg i glamuroznog, već i dnevnog mejkapa. Možete ih naneti i preko crnog ajlajnera ili ih staviti kao senku za večernje prilike.

SAVETI:
1. Gledajte na dole u ogledalu i biće vam lakše da nanesete ajlajner.
2. Da omekšate olovku, nekoliko trenutaka je stavite pod mlaz tople vode.
3. Pre nego nanesete kreon na oči isprobajte boju tako što ćete povućiliniju na ruci - da znate da li vam nijansa odgovara.

Pogledajte video u kome profesionalni šminker preporučuje kako da nanosite ajlajner.


How To Apply Liquid Eyeliner (Eyeliner)
Skorpija is offline   Reply With Quote
Old 11-02-2011   #11
Zijadina
Registrovan
Domaćin
 
Zijadina's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: xxx
Godine: 45
Posts: 3,921
Default

Jako je vazno da se ruka nasloni, preko malog prsta, na lice kako bi izbegli drhtanje ruke.
Zijadina is offline   Reply With Quote
Old 20-02-2011   #12
Skorpija
Registrovan
Domaćin
 
Skorpija's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Landskrona
Posts: 10,158
Default

Šminka za proleće 2011.


Način šminkanja se menja kao i moda, prati je i pomaže da upotpuni svoj željeni izraz. Predstavljamo vam, po preporuci svetskih umetnika, trendove za šminkanje tokom proleća 2011.


Ovog proleća preovladavaće pastelne nijanse, a sa toplijim danima boje će preći u jarke i intenzivne.
Za svakodnevni izgled preporučujemo svetliju, laganiju šminku. Kad je u pitanju večernji izlazak jače nanesite senke i upotpunite sa ajlajnerom i duplom dozom maskare.


SMELE USNE
Da biste izgledali seksi istaknite usne. Najlakšećete postići pravi efekat sa crvenom, narandžastom ili purpurnom bojom. Uz naglašene usne neka ostali delovi lica bud umerenije našminkani.






PRIRODNI TONOVI
Prirodni izgled je i dalje na vrhu liste omiljenih stilova za mejk ap umetnike. Oni i dalje savetuju dame d abiraju zemljane tonove. Njihova preporuka je d aprirodnu lepotu samo naglasite po nekom nijansom, ali nikako da je pretrpate. Koristite podlogu i korektor za podočnjake, zatim najbolje rumenilo u kuglicama koje će nenapadno istaći jagodice. Uz sve ovo dodajte samo maskaru i sjaj za usta.
Ovaj stil je prikladan za žene najrazličitijih godina, a ako želite da dodate, opredelite se za diskretne senke za oči.





DISKRETNE OČI
Ako nameravate da istaknete svoj pogled i prirodno izazovne oči, izaberite narandžastu, pink, plavu, zelenu senku. Naravno tonovi moraju da bud diskretni, ne vulgarni. Dodajte i nijanse zemljanih tonova koje će da umire ceo izraz. Nanesite maskaru, a možete da "prođete" i bez karmina.






VEČITI "SMOKEY EYE"
Stil šminkanja koji bi u doslovnom prevodu značio "zadimljene oči" je, sudeći po trendovima poslednjih godina, neprolazan. Da biste se ovako našminkali možete da birate nijase bran, sive, crne, ali i tamno plave.
Umesto jednom, maskaru nanesite najmanje dva puta.




DIOR
Za najsmelije, modna kuća "Dior" preporučuje da koristite boje kao što su roze, plava, narandžasta, zelena, crvena, ljubičasta. Prošle sezone pastelna šminka koristila se u dvobojnim kombinacijama, ali ove godine trend diktira jednobojno nanošenje. Kombinacija dve boje koristi se jedino za efekt stvaranja senki.


Skorpija is offline   Reply With Quote
Old 21-02-2011   #13
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Quote:
Originally Posted by Zijadina View Post
a tek ja da ne pishem o ovome......
za mene lichno je to umetnost u kojoj uzivammmmmm......
potpisujem...

cesto se nasminkam bez razloga, i tad je to eksperimentisanje koje nema granica.
vani, desi se da izadjem sveze umivena!
__________________
Bila sam na IQ testu. Srećom bio je negativan.
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 24-02-2011   #14
hurmasica
Registrovan
Dobar
 
hurmasica's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,831
Default

Ne sjecam se kada sam poslednji put nasminkala oci,nanijela make up ili stavila ruz na obraze.Mozda je vakat da obnovim znanje
Jedinu stvar koju ,hajde recimo jedino kad idem vani, koristim glos za usne i karmin u prirodnim nude bojama.Po kuci sam bukvalno "naga"sto se sminke tice,koristim samo hidrantnu kremu za noc i dan ali ne svaki dan ,jer koza ima potrebu da se ponekad odmori od svih eksperimenata.
Ali sve to ne znaci da ne razumijem pripadnice svoga spola kojima je uzitak sminka.
Kad je neko ekspert onda je sminka dodatni dzoker u igri zavodjenja!
hurmasica is offline   Reply With Quote
Old 19-05-2011   #15
Skorpija
Registrovan
Domaćin
 
Skorpija's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Landskrona
Posts: 10,158
Default

Make-up, mali trikovi isticanja i prikrivanja


Svaka je žena prirodno lijepa, ali uvijek postoje mali trikovi koji pomažu da bi se prikrili nedostaci ili da bi se naglasili detalji na njenom licu. Individualni pristup ljepoti najbolji je način za postizanje onoga čemu svaka žena teži. Nema jedinstvene formule, pravila niti parametara kojih se strogo trebate pridržavat.
Bitan je pravilan odabir pudera prema tenu, tipu kože i crtama lica. Prije nanošenja pudera, na lice nanesite hidratantnu kremu i pričekajte da ona upije u dermu. Korektor treba uvijek biti svijetlije nijanse od pudera, a njime prikrijete nedostatke. Zelenim korektorom prekrit ćete crvenilo na koži, a žutim tamne i duboke podočnjake.



Korektor se nanosi u jako malim količinama i samo na ona mjesta koja treba prikriti. Roskasti korektor je za kamufliranje, a on se pretvara u bijelu boju. Nakon korektora nanosi se tekući puder i to onaj koji najviše odgovara vašem tipu kože. Pripazite da se nijansa pudera ne razlikuje previše od boje vaše puti na dekolteu.
Puder se nanosi od čela, jagodica, nosa, brade prema vratu. Ukoliko ga nanosite prstima, pokušajte ga ravnomjerno nanositi laganim pritiskom i uvijek povlačenjem od sredine čela prema sljepoočnicama. Važno je lice podijeliti u dva dijela, dakle od sredine prema van. Svakako prođite i vrat, ali bez dodatnog nanošenja pudera.
Ono što je ostalo viška na licu, to vam je dovoljno da nanesete na vrat i malo na dekolte. Kako bi pravilno odabrali nijansu pudera nemojte ga isprobati na vašoj ruci. To je česta pogreška, koža na ruci nije iste boje kao i ona na licu. Najbolje da puder nanesete na čeljust kako biste bili sigurni da se radi o nijansi koja odgovara vašem vratu i licu. Kada se postigne efekat nijanse koja je nakon nanošenja stopljena sa bojom kože, tada možete bit sigurni da je to pravi odabir.
Skorpija is offline   Reply With Quote
Old 19-05-2011   #16
Skorpija
Registrovan
Domaćin
 
Skorpija's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Landskrona
Posts: 10,158
Default

MANIKURA

Manikura | Facebook
Skorpija is offline   Reply With Quote
Old 08-06-2011   #17
Skorpija
Registrovan
Domaćin
 
Skorpija's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Landskrona
Posts: 10,158
Default

Idealan oblik za savršene nokte

Negovane ruke su sastavni deo izgleda jedne dame. Otkrivamo trikove kako da imate savršene ruke i nokte, čak iako imate određene nedostatke.




KRATKI PRSTI
Ako su vam prsti kratki i široki, neka vam nokti budu ovalnog oblika i malo duži. Četvrtasti nokti čine da prsti izgledaju širi. Čak i ako imate duge i tanke prste, ne preterujte sa dužinom noktiju - sa predugim noktima nećete izgledati privlačno, već kao vampir.

KRUPNE RUKE
Uz krupne ruke preporučujemo okrugle nokte srednje dužine. Kad je reč o lakovima, na takvim rukama najbolje će izgledati oni svetliji, bež ili roze. Tamni lakovi će izdužuju nokte, a svetli ih vizuelno skraćuju.

BOJE
Ako imate pravilne ruke i nokte idealnog oblika, možete koristiti nijanse braon boje i crnog vina - time ćete ih učiniti još savršenijim. Ukoliko vam nokti baš i nisu idealnog oblika crveni i bež lakovi će to prikriti. Ako "nosite" skroz kratke nokte, mažite bezbojan i lak boje kože.
Skorpija is offline   Reply With Quote
Old 03-02-2012   #18
Skorpija
Registrovan
Domaćin
 
Skorpija's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Landskrona
Posts: 10,158
Default

Nežni tonovi za proleće 2012.


Između zime i proleća već smo se polako zasitili tamnih ruževa, zagasitih senki i teških materija i sve više želimo da stignu toplo vreme i novi trendovi. Svetski šminkeri i stilisti su se usaglasili u jednom - za prolećnu šminku poželjne su pastelne boje.


- Pastelne boje bismo mogli da nazovemo magičnim bojama kada je mejkap u pitanju jer pristaju bukvalno svima. Od prirodnih, preko pastelnih nijansi narandžaste, ružičaste i ljubičaste sve do bebiplave - to su boje koje će osvežiti vaše lice istog trenutka bez mnogo muke kaže - Jelena Grbić Petrović, profesionalni šminker.
Usne - Najpopularniji sjajevi su upravo oni pastelnih nijansi bez obzira na to da li se radi o ružičastoj ili krem boji. Razloga za to je mnogo. Takvi sjajevi se brzo nanose i ne traže mnogo preciznosti kao neki sjajevi intenzivnih nijansi, a osim toga - daju svež izgled istog trenutka. Za razliku od crvenih, ljubičastih i smeđih ruževa, pastelne boje dozvoljavaju i sitne greške, pa čak i ekspresno brzo nanošenje u automobilu, autobusu ili liftu.

OBRAZI
Blede devojke su napokon došle na svoje jer njihovi obrazi ne podnose drečave nijanse ili tamne bronzere zbog kojih im lice izgleda prljavo. Lagana rumenila su kao stvorena za njih, a sedefasta tekstura će dati dodatni sjaj licu. Ni tamnije žene ne treba da zaziru od pastelnih tonova na licu. Za njih su kao stvoreni proizvodi sa sedefastom teksturom koji se nanose na same vrhove jagodica i naglašavaju konture lica.

OČI
Šminkeri savetuju da na unutrašnju ivicu oka uvek nanesete malo svetlucave senke kako biste otvorili oko i učinili ga odmornijim. Zašto onda ne biste pokušali da nanesete olovku u pastelnoplavoj ili ružičastoj boji? Pastelne nijanse prirodnih boja i ružičaste su odlične za jutarnju sveži izgled kada se spremate u žurbi, a koketiranje pastelnom plavom ostavite za veče.

NOKTI
Ružičasti lak u pastelnoj nijansi mnogim ženama je prvi lak za nokte u životu. Neretko se ta ljubav na prvi pogled produži i na duži period, jer ružičasti lakovi izgledaju uredno, nežno i decentno, ne pokazuju oštećenja i pristaju uz svaki komad odeće. Ove godine možete da se odvažite, pa da uz ružičasti nabavite i pastelno plavi, ljubičasti ili zeleni lak koji će vašoj kombinaciji dati dozu neočekivanosti.
Skorpija is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
kao, sminka, sredstvo, zavodjenja


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:15. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)