SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Ljubav i ...još po nešto ...ne postoji ljepša stvar na ovom svijetu... Love is like snow...

Reply
Thread Tools Search this Thread Rating: Thread Rating: 1 votes, 3.00 average.
 
Old 16-04-2009   #21
mersija
Registrovan
Domaćin
 
mersija's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Landskrona
Godine: 50
Posts: 6,463
Default

Quote:
Originally Posted by neda View Post
Sam sebi skačeš u stomak bez potrebe, nije bre ovde niko sisao tatu umesto mame da mu ti pereš mozak, alo prikoči malo.
Razvukao si diskusiju na 5 tema, ali nije to problem, veruj mi - samo se upetljavaš svi više.

Eh, pošto si priznao da nisi bio u pravu, sad nam obrazloži kako je to po tvom mišljenju i iz tvog ugla gledanja: srećan razvod za kraj?

Tema je jako diskupatabilna i kompaktna po svom sadržaju. Izvoli.
kratko i jasno,bravo Nedo...
__________________
Nista nije vazno , kao vjestina nasih osjecaja kad primi boje ljubavi
i nista ne treba osporiti promjenama koje nastaju u vremenu cekanja


mersija is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 16-04-2009   #22
domen1
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 38
Default

Quote:
Originally Posted by superbaka View Post
Ljudi hvala vam svima shto ste stali na mojoj strani,zaista ja tako gledam na ovu stvar o razvodu,mozda se chovek nashao u tome ali necje dfa prizna,nije opasno tu smo da mu pomognemo.......hvala vam svima josh jedanput...
Ljudi hvala, što me ne podržavate kao "superbaku" vi nju vidim podržavate bez razmišljanja izgleda da je dotična "autoritet" broj jedan na ovom forumu.
Ima jedna stara izreka "ako te svi podržavaju ili lažu ili te hvale", u svakom slučaju nebi se dobro osjećao kad bi mi svi potvrđivali.Dotična je izgleda aklamacijom na ovom portalu podržana po sistemu kao nekada što smo bez razmišljanja govorili "živio drug Tito ili živio SKJ, bez da smo razmišljali što to zapravo znači.
Tebi se obraćam "superbako" jer sam tvoje i komentirao.
Trebala bi razumiti kako nesretni događaji mogu biti sretni da razmiš n.pr. kako neko razbojstvo može biti sretno ili neka prometna nezgoda ili neka vremenska nepogoda(poplava i sl).......tako i razvod braka kao tužan i tragičan događaj sam po sebi nemože biti sretan.
Nisam govorio osobno niti o sebi niti o bilo kome,govorim načelne stvari i ti kao pokretač takve tebe to bi trebala razumijeti.
Druge neću komentirati,jer njihovi komentari sami po sebi dosta govore........
Nadam se da nisam ničim povrijedio PRVI autoritet ovog portala izvjesnu "superbaku"........
domen1 is offline   Reply With Quote
Old 16-04-2009   #23
superbaka
Registrovan
Domaćin
 
superbaka's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Location: nova varos
Posts: 16,390
Default

Quote:
Originally Posted by domen1 View Post
Ljudi hvala, što me ne podržavate kao "superbaku" vi nju vidim podržavate bez razmišljanja izgleda da je dotična "autoritet" broj jedan na ovom forumu.
Ima jedna stara izreka "ako te svi podržavaju ili lažu ili te hvale", u svakom slučaju nebi se dobro osjećao kad bi mi svi potvrđivali.Dotična je izgleda aklamacijom na ovom portalu podržana po sistemu kao nekada što smo bez razmišljanja govorili "živio drug Tito ili živio SKJ, bez da smo razmišljali što to zapravo znači.
Tebi se obraćam "superbako" jer sam tvoje i komentirao.
Trebala bi razumiti kako nesretni događaji mogu biti sretni da razmiš n.pr. kako neko razbojstvo može biti sretno ili neka prometna nezgoda ili neka vremenska nepogoda(poplava i sl).......tako i razvod braka kao tužan i tragičan događaj sam po sebi nemože biti sretan.
Nisam govorio osobno niti o sebi niti o bilo kome,govorim načelne stvari i ti kao pokretač takve tebe to bi trebala razumijeti.
Druge neću komentirati,jer njihovi komentari sami po sebi dosta govore........
Nadam se da nisam ničim povrijedio PRVI autoritet ovog portala izvjesnu "superbaku"........
Domen,obratio si se meni sada lichno i dobicjesh odgovor,kazesh da ne mozesh na ovom sajtu komentarisat shta hocjesh,moram te demantovat,niko ti necje uskrati tvoje vidjenje stvari gledano iz tvog ugla,ali se necje stobom slozit i zashto se ti nalazish uvrtedjenim ako ljudi imaju razlichite stavove i poglede shto se tiche ove teme.Ja i sada stojim iz svake moje rechi i tvrdim da je bolje srecjan kraj nego strashan produzetak braka,zashto na to tako gledash milion i jedan razlog postoji zashto se ljudi razvode.Ovo shto ja pishem je individualno vidjenje stvari svidelo se to nekom ili ne,ja sam ipak za srecjan kraj........
__________________
superbaka is offline   Reply With Quote
Old 16-04-2009   #24
superbaka
Registrovan
Domaćin
 
superbaka's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Location: nova varos
Posts: 16,390
Default

Evo josh o srecjnom razvodu,da nashem novom chlanu nije dosadno domen1
  1. razvodi su u trendu!!!!!!!

    a i zasto bi neko nekoga trpeo kad mozes da bude srecan i bez toga
    (lea, 9. januar 2009 16:46) Preporučujem (+64)
    Ne preporučujem (-130)
    Šta je ovo

  2. vala ja ne vidim zasto bi BILO KO BILO KOGA trpeo.
    Pa cak ni zbog novca, dece, bla bla truc. Sve je to zavaravanje i zamagljivanje a godine prolaze, zivot prolazi. A deca glupa nisu, osecaju kad je brak los, cak i kad se ne svadjaju roditelji pred njima.
    Dakle ne budite sujetni i plasljivi, ako ne ide prekinite, nemojte da vam roditelji i ljubomorna okolina sole pamet.
    (Jos jedna Lea, 10. januar 2009 19:3 Preporučujem (+124)
    Ne preporučujem (-53)
    Šta je ovo

  3. Evo još jedan način da se "muzu" klienti.Bračni parovi koji su prvo plaćali paprene satnice kod bračnih terapeuta,od sada će plaćati agencijama za "srećan" razvod.Naravno nije obavezno,ali i sama ideja,deluje mi tužno,smešno.

    Bračni parovi koji lako reše za razvod,po meni su slabići.Najlakše je raskinuti,a najteže je raditi.Kao prvo raditi na sebi.Ako oba partnera ulažu u brak sto odsto,neće doći do razvoda.Da,ali treba raditi,ulagati,žrtvovati se,to mnogima teško pada.Predati se je svakako najlakše.
    (antiLea, 13. januar 2009 15:02) Preporučujem (+93)
    Ne preporučujem (-6
    Šta je ovo

  4. devojke, brak podrazumeva i TRPLJENJE, izmedju ostalog. uostalom, bile ste u vezi, trpele ste svoje momke - a zasto? zasto niste odmah raskinule cim ste bile prinudjene da trpite bilo sta? VEZA se zasniva i na toleranciji, inace nema veze. a nema veze - nema ni braka. nema braka - nema ni razvoda.
    eto, ako sam vam otvorio oci, onda nemojte ni da se brinete oko udaje - nemojte se udavati niti ulaziti u bilo kakve veze koje podrazumevaju toleranciju i trpljenje.
    (dzigi, 16. januar 2009 15:24) Preporučujem (+40)
    Ne preporučujem (-65)
    Šta je ovo

  5. Dzigi:
    Ko te je to slagao?
    Ja sam u srecnom braku i ne TRPIM nikoga. Volimo se, slazemo se, slusamo jedno drugo.
    Mozda uspeh naseg braka lezi u tome sto smo pre vencanja ziveli 7 godina zajedno, upoznali se odlicno.
    Uostalom, koja je svrha udati se da bi spao s konja na magarca? Valjda se ljudi vencavaju da bi im bilo bolje, a ne da bi im bilo gore.
    E, nema te sile da bih nekoga trpela. Pa nisam mazohista.
    (JeLeNa, 18. januar 2009 17:39) Preporučujem (+91)
    Ne preporučujem (-14)
    Šta je ovo

  6. Srecan brak podrazumeva mnogo,mnogo rada i truda.Toleranciju i trpljenje.Svi mi imamo vrline i mane,sad pitanje je koliko smo spremni da radimo na nasim manama,a samim tim i dokazujemo koliko nam je stalo do naseg partnera i do naseg braka.Na Zapadu odluka o razvodu braka dolazi mnogo brze nego odluka o sklapanju braka.I kad ih pitas sta se desilo do juce ste setali zagrljeni a sad odjednom razvod.Kazu: donosio je odluke bez mene i imamo razliciti ukus ili postalo nam je mnogo dosadno.Koji razlozi,kao da nisu znali o svojim razlikama i manama,nego se to eto desilo preko noci,samo od sebe,olako.
    Sad sta neko podrazumeva "trpljenjem" je individualna stvar.Evo i ja trpim i slusam godinama njegovo hrkanje(koje me izludjuje),ali to sam znala,tako da sad nemam pravo da kukam.Zakljucak je lak,ako niste sposobni da trpite sve njegove ili njene mane u vezi,kako cete onda trpeti u braku.Tako da ste vec unapred osudjeni na agenciju "Srecan razvod za kraj".A statistike kazu da posao cveta,pa sad razmislite.
superbaka is offline   Reply With Quote
Old 25-04-2009   #25
domen1
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 38
Default

Quote:
Originally Posted by superbaka View Post
Evo josh o srecjnom razvodu,da nashem novom chlanu nije dosadno domen1
  1. razvodi su u trendu!!!!!!!

    a i zasto bi neko nekoga trpeo kad mozes da bude srecan i bez toga
    (lea, 9. januar 2009 16:46) Preporučujem (+64)
    Ne preporučujem (-130)
    Šta je ovo

  2. vala ja ne vidim zasto bi BILO KO BILO KOGA trpeo.
    Pa cak ni zbog novca, dece, bla bla truc. Sve je to zavaravanje i zamagljivanje a godine prolaze, zivot prolazi. A deca glupa nisu, osecaju kad je brak los, cak i kad se ne svadjaju roditelji pred njima.
    Dakle ne budite sujetni i plasljivi, ako ne ide prekinite, nemojte da vam roditelji i ljubomorna okolina sole pamet.
    (Jos jedna Lea, 10. januar 2009 19:3 Preporučujem (+124)
    Ne preporučujem (-53)
    Šta je ovo

  3. Evo još jedan način da se "muzu" klienti.Bračni parovi koji su prvo plaćali paprene satnice kod bračnih terapeuta,od sada će plaćati agencijama za "srećan" razvod.Naravno nije obavezno,ali i sama ideja,deluje mi tužno,smešno.

    Bračni parovi koji lako reše za razvod,po meni su slabići.Najlakše je raskinuti,a najteže je raditi.Kao prvo raditi na sebi.Ako oba partnera ulažu u brak sto odsto,neće doći do razvoda.Da,ali treba raditi,ulagati,žrtvovati se,to mnogima teško pada.Predati se je svakako najlakše.
    (antiLea, 13. januar 2009 15:02) Preporučujem (+93)
    Ne preporučujem (-6
    Šta je ovo

  4. devojke, brak podrazumeva i TRPLJENJE, izmedju ostalog. uostalom, bile ste u vezi, trpele ste svoje momke - a zasto? zasto niste odmah raskinule cim ste bile prinudjene da trpite bilo sta? VEZA se zasniva i na toleranciji, inace nema veze. a nema veze - nema ni braka. nema braka - nema ni razvoda.
    eto, ako sam vam otvorio oci, onda nemojte ni da se brinete oko udaje - nemojte se udavati niti ulaziti u bilo kakve veze koje podrazumevaju toleranciju i trpljenje.
    (dzigi, 16. januar 2009 15:24) Preporučujem (+40)
    Ne preporučujem (-65)
    Šta je ovo

  5. Dzigi:
    Ko te je to slagao?
    Ja sam u srecnom braku i ne TRPIM nikoga. Volimo se, slazemo se, slusamo jedno drugo.
    Mozda uspeh naseg braka lezi u tome sto smo pre vencanja ziveli 7 godina zajedno, upoznali se odlicno.
    Uostalom, koja je svrha udati se da bi spao s konja na magarca? Valjda se ljudi vencavaju da bi im bilo bolje, a ne da bi im bilo gore.
    E, nema te sile da bih nekoga trpela. Pa nisam mazohista.
    (JeLeNa, 18. januar 2009 17:39) Preporučujem (+91)
    Ne preporučujem (-14)
    Šta je ovo

  6. Srecan brak podrazumeva mnogo,mnogo rada i truda.Toleranciju i trpljenje.Svi mi imamo vrline i mane,sad pitanje je koliko smo spremni da radimo na nasim manama,a samim tim i dokazujemo koliko nam je stalo do naseg partnera i do naseg braka.Na Zapadu odluka o razvodu braka dolazi mnogo brze nego odluka o sklapanju braka.I kad ih pitas sta se desilo do juce ste setali zagrljeni a sad odjednom razvod.Kazu: donosio je odluke bez mene i imamo razliciti ukus ili postalo nam je mnogo dosadno.Koji razlozi,kao da nisu znali o svojim razlikama i manama,nego se to eto desilo preko noci,samo od sebe,olako.
    Sad sta neko podrazumeva "trpljenjem" je individualna stvar.Evo i ja trpim i slusam godinama njegovo hrkanje(koje me izludjuje),ali to sam znala,tako da sad nemam pravo da kukam.Zakljucak je lak,ako niste sposobni da trpite sve njegove ili njene mane u vezi,kako cete onda trpeti u braku.Tako da ste vec unapred osudjeni na agenciju "Srecan razvod za kraj".A statistike kazu da posao cveta,pa sad razmislite.
SUPERBAKA NE ŽELI RAZUMITI.........
Ma, nisam ja ništa govorio o razvodima braka kao društvenim pojavama i ti kao da ja govorim kineski,pa ne želiš razumiti o čemu ja govorim ili pišem.
Da,na prostorima ex Jugoslavije po nekim evidencijama razvrgne se svaki četvrti brak,po nekima i svaki treći.Usljed čega to dolazi ja nisam govorio,kao i svi imam nekakvo svoje mišljenje o tome.
Ja sam samo govorio kontra pogrešnog naziva ove tvoje indeksije.......dakle još jednom,ne POSTOJI I NEMOŽE BITI SRETAN ILI SREĆAN.....razvod braka,kao što ne postoji sretna PROMETNA NEZGODA......ona može biti lakša ili teža,ili sa tragičnim posljedicama ili bez tragični posljedica.
Tako i razvod braka......može biti.....normalan,korektan,neugodan i sl.........
Neću više o ovome,nadam se da me je "superbaka" razumila ako je željela..........
domen1 is offline   Reply With Quote
Old 26-04-2009   #26
superbaka
Registrovan
Domaćin
 
superbaka's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Location: nova varos
Posts: 16,390
Default

Quote:
Originally Posted by domen1 View Post
SUPERBAKA NE ŽELI RAZUMITI.........
Ma, nisam ja ništa govorio o razvodima braka kao društvenim pojavama i ti kao da ja govorim kineski,pa ne želiš razumiti o čemu ja govorim ili pišem.
Da,na prostorima ex Jugoslavije po nekim evidencijama razvrgne se svaki četvrti brak,po nekima i svaki treći.Usljed čega to dolazi ja nisam govorio,kao i svi imam nekakvo svoje mišljenje o tome.
Ja sam samo govorio kontra pogrešnog naziva ove tvoje indeksije.......dakle još jednom,ne POSTOJI I NEMOŽE BITI SRETAN ILI SREĆAN.....razvod braka,kao što ne postoji sretna PROMETNA NEZGODA......ona može biti lakša ili teža,ili sa tragičnim posljedicama ili bez tragični posljedica.
Tako i razvod braka......može biti.....normalan,korektan,neugodan i sl.........
Neću više o ovome,nadam se da me je "superbaka" razumila ako je željela..........
domen1ti stvarno kao da prichash kineski,pobogu uporedjujesh razvod braka sa saobracjajnom nezgodom gde ljudi ginu.Jer tebi jasno ili necjesh da shvatish pobogu da je bolje srecjan kraj od losheg braka.Ne vidim shta tebi tu nije jasno ili si ti pronashao sebe u ovome,sory ja ti nisam kriva.I dalje tvdim i kazem da za mene razvod ne moze biti nikakva posledica ako je josh losh,srecjna sam shto se zavrshava,shto bi rekli.....THE END.....
superbaka is offline   Reply With Quote
Old 26-04-2009   #27
Meliha Graca
meli
Dobar
 
Meliha Graca's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Location: hrvatska
Godine: 49
Posts: 985
Default

Da skratimo..razvod braka može biti sretan,nesretan,težak i lak.
Oboje imate pravo, koliko sam ja razumjela,samo ovisi o tome koliko je čovjek jak i spreman prihvatiti to.Nekome je razvod spas,a neko ga nikada ne preboli!

I slažem se sa bakom da je bolje stretan razvod od ložeg braka! Niko se danas ne razvodi iz kaprica!
Meliha Graca is offline   Reply With Quote
Old 27-04-2009   #28
domen1
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 38
Default

Quote:
Originally Posted by superbaka View Post
domen1ti stvarno kao da prichash kineski,pobogu uporedjujesh razvod braka sa saobracjajnom nezgodom gde ljudi ginu.Jer tebi jasno ili necjesh da shvatish pobogu da je bolje srecjan kraj od losheg braka.Ne vidim shta tebi tu nije jasno ili si ti pronashao sebe u ovome,sory ja ti nisam kriva.I dalje tvdim i kazem da za mene razvod ne moze biti nikakva posledica ako je josh losh,srecjna sam shto se zavrshava,shto bi rekli.....THE END.....
NE, TI NE ŽELIŠ SHVATITI,
Prvo na portalu valjda nitko ne iznosi svoje privatne stvari,nije ovo ni mjesto ni vrijeme.
Raspravljam samo o pogrešno upotrijebljenom terminu.....SRETAN,SREĆAN.....i ništa drugo,čak na temu o "razvodu brakova" nisam stigao ništa ni kazati......jer mi ti nedozvoljavaš.Pročitaj što sam gore pisao,nisam izjednačavao "prometnu nezgodu" i "razvod braka"......već upoređivao.......kako se radi u obe situacije o "nesretnom događaju" ili radnji....pa prema tome nemože mu se dati epitet .....SRETAN,SREĆAN......jer je nelogično.
Ako si ti "srećna" poslije razvoda braka,ja ti od srca čestitam.
domen1 is offline   Reply With Quote
Old 27-04-2009   #29
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Superbako,ti bi mogla da budeš sudionik u srećnoj bračnoj rastavi!
Ili,sudionik u sretnoj prometnoj nezgodi,sa sretnim ishodom!
Posle rastave,obijezbeđen ti je posao na crpki,na magistrali...


Ps.Moram da te branim......
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Old 27-04-2009   #30
Meliha Graca
meli
Dobar
 
Meliha Graca's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Location: hrvatska
Godine: 49
Posts: 985
Default

Quote:
Originally Posted by domen1 View Post
NE, TI NE ŽELIŠ SHVATITI,
Prvo na portalu valjda nitko ne iznosi svoje privatne stvari,nije ovo ni mjesto ni vrijeme.
Raspravljam samo o pogrešno upotrijebljenom terminu.....SRETAN,SREĆAN.....i ništa drugo,čak na temu o "razvodu brakova" nisam stigao ništa ni kazati......jer mi ti nedozvoljavaš.Pročitaj što sam gore pisao,nisam izjednačavao "prometnu nezgodu" i "razvod braka"......već upoređivao.......kako se radi u obe situacije o "nesretnom događaju" ili radnji....pa prema tome nemože mu se dati epitet .....SRETAN,SREĆAN......jer je nelogično.
Ako si ti "srećna" poslije razvoda braka,ja ti od srca čestitam.
a bože Domen,šta si se ti toliko uhvatio bake...sretna ili srećna,nije bitno važno je da joj je dobro i odgovorila je na temu.
Evo sad nam ti možeš reći nešto o temi!
Meliha Graca is offline   Reply With Quote
Old 27-04-2009   #31
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Quote:
Originally Posted by Meliha Graca Došen View Post
Evo sad nam ti možeš reći nešto o temi!


Hhehehe, e da bi nam on napisao nesto o temi mora prvo baka nesto da napise jer on izgleda nezna drugacije
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 27-04-2009   #32
superbaka
Registrovan
Domaćin
 
superbaka's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Location: nova varos
Posts: 16,390
Default

Quote:
Originally Posted by halilce View Post
Superbako,ti bi mogla da budeš sudionik u srećnoj bračnoj rastavi!
Ili,sudionik u sretnoj prometnoj nezgodi,sa sretnim ishodom!
Posle rastave,obijezbeđen ti je posao na crpki,na magistrali...


Ps.Moram da te branim......

Eno druze moj,samo me ti nemoj branit.......
superbaka is offline   Reply With Quote
Old 27-04-2009   #33
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Quote:
Originally Posted by superbaka View Post

Eno druze moj,samo me ti nemoj branit.......
halilce is offline   Reply With Quote
Old 27-04-2009   #34
superbaka
Registrovan
Domaćin
 
superbaka's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Location: nova varos
Posts: 16,390
Default

Quote:
Originally Posted by domen1 View Post
NE, TI NE ŽELIŠ SHVATITI,
Prvo na portalu valjda nitko ne iznosi svoje privatne stvari,nije ovo ni mjesto ni vrijeme.
Raspravljam samo o pogrešno upotrijebljenom terminu.....SRETAN,SREĆAN.....i ništa drugo,čak na temu o "razvodu brakova" nisam stigao ništa ni kazati......jer mi ti nedozvoljavaš.Pročitaj što sam gore pisao,nisam izjednačavao "prometnu nezgodu" i "razvod braka"......već upoređivao.......kako se radi u obe situacije o "nesretnom događaju" ili radnji....pa prema tome nemože mu se dati epitet .....SRETAN,SREĆAN......jer je nelogično.
Ako si ti "srećna" poslije razvoda braka,ja ti od srca čestitam.
Znash kak domen1 nijedna knjiga ili bilo shta nije napisano ako nije vecj vidjeno,to da li mi pishemo ili iznosimo svoje privatne stvari to je vecj individualno ne verijem da iko to od nas radi,ponavljam se opet to je vecj vidjeno,No shta recji dalje o ovoj temi a ima se shta puno toga i recji i prokomentarisati,moje vidjenje o srecjnom razvodu sam vecj pisala,ali nisam dodala josh jednu stavku da nema ni srecjnog braka jer u zivotu jedne zene po jedna mushka bagra je ne mashi na ovaj ili onaj nachin,Falla Bogu da postoji i taj razvod i bash je lepo recheno SRECJAN RAZVOD ZA KRAJ......a ti razvod poredish sa saobracjajnom nesrecjom ili nedaj Boze ratom,izgleda da si mnogo posesivan chovek,ako nisi a ti nam to lepo objasni......
superbaka is offline   Reply With Quote
Old 09-05-2009   #35
superbaka
Registrovan
Domaćin
 
superbaka's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Location: nova varos
Posts: 16,390
Default

Nema komunikacije

I tako jednog dana otkrijemo da naša veza ne ide onako kako smo htjeli da ide, i da u njoj nismo sretni koliko smo se nadali da ćemo biti. Vraćamo se na kratko na početak teksta: možda se osjećamo usamljeno, jer partnera nikad nema pored nas kad ga trebamo? Posao, hobiji, prijatelji, sve mu je važnije nego da malo vremena provede uz nas. A možda nas doista pritišće monotonija, upali smo u tešku rutinu iz koje se ne uspijevamo izvući? Svaki je dan isti. Tek tu i tamo, rijetko i sve rjeđe, poneka kava s prijateljima. Partner nas izluđuje. Mi bi htjeli izlaziti češće, on neće. Predlažemo neke male promjene koje bi unijele uzbuđenje u život - bez uspjeha, njemu se ne da. Naše nezadovoljstvo raste, buja, i polako izmiče kontroli. Osjećamo da nećemo tako izdržati još dugo. Puknut ćemo, i ta će eksplozija pomesti sve oko nas - uključujući i osobu uz koju više nismo sretni. Ovo je krajnji trenutak da se stvari pokušaju dovesti u red. Trenutak dok još imamo volje spašavati vezu, dok smatramo da se isplati uložiti energiju i pokušati još jednom. Ali to ne ide bez komunikacije. Neće pomoći durenje i čekanje da druga strana primijeti da nešto nije u redu ("ako me voli, shvatit će što mi je"). Nema spasa niti u laganju i izbjegavanju razgovora ("sve je u redu, ništa mi nije"). Jedini, ali stvarno jedini način za spas veze je komunikacija! Recite jasno, glasno, odlučno, neuvijeno - ma recite na bilo koji način, ali zaboga recite što vas muči! Predlažite rješenja, recite što vam se sviđa ili ne sviđa kod partnera i uopće u vezi. Nemojte vrijeđati, nemojte ucjenjivati, i svakako nemojte svu krivicu svaliti na partnera. Ali razgovarajte, pričajte i vičite dok ne izgubite glas! Nemate mnogo izbora. Jedini vaš izbor - želite li spasiti vezu - je intenzivna, iskrena komunikacija. Pod svaku cijenu i uz velik trud. Ponovit ću još jednom: durenje, ucjenjivanje, optuživanje, vrijeđanje - to nije komunikacija. To je možda dobar način za izbacivanje nešto starih frustracija, ali još i bolji način za gomilanje novih i težih problema.

Umiranje veze Ne poduzmete li sve što možete, velike su šanse da će vaša veza nestati, pretvoriti se u oblačić dima kojeg će otpuhnuti prvi vjetrić. Raspad veze ne mora uopće označiti fizičko razdvajanje. Mnogo je parova koji su ostali zajedno i proveli silne godine mrzeći se ili jedva podnoseći, održavajući tek privid veze. Ali to nije veza, i nije život koji bih preporučili bilo kome. Moje je mišljenje da se gotovo svaka veza može spasiti ako postoji volja i odlučnost kod oba partnera. Naravno, postoje tu još neki preduvjeti - npr. zrelost i odgovornost i nje i njega. Jedan od dokaza zrelosti je i spremnost da se potraži pomoć stručne osobe, koja će nas voditi kroz proces liječenja i izlječenja veze.
superbaka is offline   Reply With Quote
Old 06-06-2009   #36
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default U vjenčanici proslavila razvod braka

Novi početak Britanke
U vjenčanici proslavila razvod braka

Britanka Jo Wallace nije dugo oplakivala krah trogodišnjeg braka. Proslavila je novi početak u životu priredivši zabavu na kojoj su ona i njene prijateljice nosile vjenčanice.



Ova 31-jednogodišnjakinja jedinstvena je po tome što je pokrenula novi trend, te je jedna od prvih koja je proslavila razvod braka uz zabavu sličnu onoj koju je imala na dan vjenčanja.

Ona je okupila deset najbližih prijateljica, priredila zabavu povodom razvoda braka, a prije toga odredila dress code - djevojke se smiju pojaviti samo u vjenčanicama.



Bivša mladenka i djeveruše haljine su kupile na aukcijskom web sajtu eBayu, a Joina je koštala samo 15 funti.



"Većina ljudi poslije razvoda mjesecima sjedi kod kuće i žali za prošlošću. No, ja sam odlučila da proslavim novi početak u životu", kazala je Jo za Daily Mail. Ona i njen muž James sporazumno su se rastali, a kasnije su uprkos svemu ostali u dobrim odnosima.

"Čak sam ga pozvala da dođe na zabavu. Odbio je poziv, ali nam je svima poželio dobar provod", ispričala je Jo.
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 07-06-2009   #37
ursuljanka
Registrovan
Dobar
 
ursuljanka's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Godine: 38
Posts: 1,214
Default

Quote:
Originally Posted by STRANAC View Post

"Čak sam ga pozvala da dođe na zabavu. Odbio je poziv, ali nam je svima poželio dobar provod", ispričala je Jo.

Bar je on bio normalan!!!
__________________
'Ja sam neka druga vrsta,ja bih iskreno.U meni je srce ostalo.'
ursuljanka is offline   Reply With Quote
Old 27-06-2009   #38
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

a,evo malo modela za tortu,pa ako kom zatreba...









STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 28-06-2009   #39
Skorpija
Registrovan
Domaćin
 
Skorpija's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Landskrona
Posts: 10,158
Default

Aman mashalah Stranac@ sto si kreativan i pun ideja... Na oko, dobre sve nema sta da se doda i oduzme, a ukus
__________________
I See You

Skorpija is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
kraj, razvod, srećan


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
PredŠkolcima Za SreĆan Kraj I Novi PoČetak Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 8 15-06-2008 23:09


All times are GMT +2. The time now is 12:02. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)