SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Sport fudbal, košarka, formula1, rukomet, skijanje i sve što ima veze sa sportom, nacice mesto ovde...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 04-12-2009   #1
SEJO31-de
DZAMIL
Domaćin
 
SEJO31-de's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Location: Hann.Münden
Posts: 7,125
Default SRBIJA,NEMACKA,AUSTRALIJA I GANA

Srbija, Nemačka, Australija i Gana

Reprezentacija Srbije igraće u Grupi D sa selekcijama Nemačke, Australije i Gane na Svetskom prvenstvu u Južnoj Africi 2010. godine.

</B>
Srbija prvi meč igra protiv Gane 13. juna u Pretoriji od 20.30 minuta po našem vremenu. Najzanimljivija će biti Grupa G gde će igrati Brazil, Portugal, Obala Slonovače i Severna Koreja. Domaćin Južna Afrika igraće protiv Meksika, Urugvaja i Francuske, a branilac titule Italija sa Paragvajem, Novim Zelandom i Slovačkom.
Na otvaranju Svetskog prvenstva 11. jula igraće Južna Afrika i Meksiko u 16 časova po srednjeevropskom vremenu.

Zanimljivo je da su u Grupi B pored Južne Koreje još Agentina, Nigerija i Grčka, tri reprezentacije koje su bile u istoj grupi i na SP 1994. u SAD-u. Tada su u drugu rundu prošle Nigerija, četvrti član Bugarska i Argentina koja je, posle skandala sa sadašnjim selektorom Dijegom Armandom Maradonom, završila takmičenje u osmini finala porazom od Rumunije 3:2.

Bivša jugoslovenska republika Slovenija igraće u Grupi C sa Engleskom, Sjedinjenim Američkim Državama i Alžirom. Engleska i SAD su igrale i na SP 1950, a bolji su bili Amerikanci rezultatom 1:0.

Sastavi grupa na Svetskom prvenstvu 2010. godine u Južnoj Africi:

Grupa A: Južna Afrika, Meksiko, Urugvaj, Francuska
Grupa B: Argentina, Nigerija, Južna Koreja, Grčka
Grupa C: Engleska, Sjedinjene Američke Države, Alžir, Slovenija
Grupa D: Nemačka, Australija, Srbija, Gana
Grupa E: Holandija, Danska, Japan, Kamerun
Grupa F: Italija, Paragvaj, Novi Zeland, Slovačka
Grupa G: Brazil, Severna Koreja, Obala Slonovače, Portugal
Grupa H: Španija, Švajcarska, Honduras, Čile

Raspored mečeva Grupe D:

Prvo kolo, 13. jun:
Nemačka – Australija 16h
Srbija – Gana 20.30h

Drugo kolo, 18. i 19. jun:
Nemačka – Srbija 13.30h
Gana – Australija 13.30h

Treće kolo, 23. jun:
Gana – Nemačka 20.30h
Australija - Srbija 20.30h
__________________
JEL SJENICA DJE JE
NEKAD BILA .... ?
SEJO31-de is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 04-12-2009   #2
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

E mislim da je vrijeme da se nemcima vrati za sve prosle poraze... mada poznavajuci nasu reprezentaciju, u zavrsnicama uvijek dobijemo po nosu... i uvijek se vracamo u proslost u montevideo, bog te video... o cemu cak i film snimaju....
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 04-12-2009   #3
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

mislim da nasi igraci imaju veliki strah i preveliki respekt kad su u pitanju nemci,
i da pod uticajem toga gube kontrolu u igri koji i te kako drze do pred sam kraj,
a onda znamo svi kako se zavrsava...
nego,ostaje da vidimo,bicemo spremni i propraticemo mondijal...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 04-12-2009   #4
SEJO31-de
DZAMIL
Domaćin
 
SEJO31-de's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Location: Hann.Münden
Posts: 7,125
Default

Mislim da ova generacija ima dobre sanse.dokazali su to u kvalifikacionim utakmicama.A sto se tice nemaca..hmm...uvijek nesto na guranje i doguraju daleko.Sad za sad nisu nesto posebno...
SEJO31-de is offline   Reply With Quote
Old 04-12-2009   #5
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Znas kako, nemci igraju kad treba, a nasi JOK... nasi su sad heroji... posle ce dizati tri prsta u obe ruke i bice 3 u prvom poluvremenu i 3 u drugom poluvremenu, kao protiv argentine...
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 05-12-2009   #6
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Mislim da ova reprezentacija ima velikih sansi jer imaju dobrog i iskusnog trenera koji zna sta radi. Kod njega ne postoji simbol "ZVEZDA" niti igraci koji imaju privilegije, svi se moraju dokazati na terenu. Nemci u zadnje vrijeme igraju los fudbal, tipujem na Srbiju da ce osvojiti prvo mjesto u grupi.
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 05-12-2009   #7
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Mislim da u ovakvoj grupi,Srbija je vec u drugom krugu....
Cak,velika verovatnoca i da bude prva,nekih 80%!
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Old 05-12-2009   #8
SEJO31-de
DZAMIL
Domaćin
 
SEJO31-de's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Location: Hann.Münden
Posts: 7,125
Default

Antić: 'Ovo je velika šansa'




Selektor Srbije Radomir Antić istakao je da veruje da će njegova ekipa uspeti da prođe grupnu fazu takmičenja na Svetskom prvenstvu 2010. u Južnoj Africi.

</B>
"Na kraju krajeva, tu smo da pokažemo sebi da možemo", rekao je Antić posle žreba u Kejptaunu gde je Srbija uvršćena u Grupu D sa Nemačkom, Australijom i Ganom. "Ja sam zadovoljan. Moramo da imamo poverenja u sebe. Ovo nam je velika šansa. I do sada sam bio optimista, i nema razloga da više ne budem", dodao je selektor "orlova".
Antić je ocenio i da će mnogo toga zavisiti od prve utakmice na Mundijalu, koju će Srbija igrati 13. juna sa Ganom u Pretoriji.

"Odmah finale. Taj meč će umnogome odlučiti dalji tok takmičenja. Posle, sa Nemačkom, igramo na moru, pa se vraćamo na visinu, na meč sa Australijom", naveo je Antić.

"Gana je vrlo kvalitetna ekipa, (Mikael) Esjen iz Čelsija je glavni nosilac ekipe. Nemačka je velika ekipa, kvalitetno vođena. I Australija nije mala, takvih timova na Mundijalu i nema. Ali sa njima igramo poslednji susret i do tada ćemo znati šta nam treba", predvideo je Antić.

Dodao je da će delegacija FSS uskoro izabrati grad u kojem će biti bazirana reprezentacija tokom Svetskog prvenstva.

"Ponuda imamo, samo smo čekali žreb da vidimo u kojim ćemo gradovima igrati. Brzo će se sve znati", kazao je selektor Srbije.

Antić je za sajt Fudbalskog saveza Srbije kazao i da je Nemačka favorit grupe, dok će duel sa Ganom biti pun emocija jer je selektor tima te afričke zemlje srpski trener Milovan Rajevac.

"Imamo dosta respekta prema rivalima. Ali, Srbija nijednu utakmicu neće početi inferiorna u odnosu na rivala, to obećavam", naglasio je Antić.
SEJO31-de is offline   Reply With Quote
Old 05-12-2009   #9
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

ja bi da sacekamo i da vidimo... voleo bih da bude eko u pravu, ali me nesto strah...
Onda treba da znate da je vise od polovine australijske ekipe hrvati, koji su na proslom sp imali samo nesrecu ili je sudija navijao za italijane, inace jaka ekipa do bola!
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 06-12-2009   #10
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

"Grupa nije nimalo laka i biće jako zanimljivo. Mislim da će sve zavisiti od nas", smatra Nikola Žigić.



"Pre žreba sam rekao prijateljima da ne bih voleo da izvučemo Ganu upravo zbog Rajevca i eto dogodilo se da će taj prvi meč, koji će odlučivati o daljem raspeltu u grupi, biti upravo protiv njih. Za nas je najbitnije da pobedimo u prvoj utakmici, posle će sve biti mnogo lakše", dodao je napadač Valensije u izjavi za "Sportski žurnal".

Ivica Dragutinović slaže se sa kolegom iz reprezentacije da grupa nije laka, ali je naglasio da bi bilo mnogo teže da je Srbija dobila Španiju ili Obalu Slonovače.

"Grupa nije laka. Bilo bi teže da smo dobili Španiju, Obalu Slonovače. Svi koji su došli na Mundijal imaju kavlitet i nema lakih protivnika".

"Svi od nas očekuju prolaz u drugu rundu", dodao je Dragutinović i zaključio da će eventualna pobeda protiv Gane Srbiji obezbediti daleko lakši posao u nastavku turnira.

I Milan Jovanović se nada da će "orlovi" proći grupu.

"Važno je odigramo muški, kao i do sada. Gana se uvek dobro pripremi, mogli smo da ih izbegnemo. Očekivao sam Honduras, Čile, ali šta je tu je... Naš čovek im je selektor", ocenio je napadač Standarda iz Liježa.

Jovanović smatra da nam Nemci "leže" i da je bolje što je Srbija njih izvukla, nego na primer Španiju ili Brazil.

Golman Vladimir Stojković takođe veruje da će Srbija igrati u osmini finala na Svetskom prvenstvu.

"Grupa je po mom ukusu, ali nije laka. Možemo u drugi krug. Dosta toga će zavisiti od prve utakmice".
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 07-12-2009   #11
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Quote:
Originally Posted by STRANAC View Post
"Grupa nije nimalo laka i biće jako zanimljivo. Mislim da će sve zavisiti od nas", smatra Nikola Žigić.


Hahahahah e ljubi te majka tako pametnog
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 07-12-2009   #12
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Ja bi njega prvog izbacio iz reprezentacije... taj ne vredi ni za kur
iSelektor is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
australija, gana, nemacka, srbija


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 16:15. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)