SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Slike iz Sjenice svaki sjeničak ima aparat za slikanje, svaki od nas je već slikao i pravio uspomene po gradu, ovde podelite slike sa nama...

Reply
Thread Tools Search this Thread Rating: Thread Rating: 1 votes, 1.00 average.
 
Old 15-09-2007   #321
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Resko, mozes li ikako da dodjes do toga priloga pa da ga postavis ovde da vidimo?
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 15-09-2007   #322
ado
Registrovan
Dobar
 
ado's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,536
Default

Kazu da je bilo na pink al nisam gledao
__________________
www.sandzak-sport.com
ado is offline   Reply With Quote
Old 15-09-2007   #323
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Tesko Jale jedino ako je neko snimao sa tv_a pa da mi dostavi snimak..........
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 16-09-2007   #324
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Sto znaci da nema sanse!
__________________
Bila sam na IQ testu. Srećom bio je negativan.
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 16-09-2007   #325
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Ma ja sam mislio da je to ramo snimo za regionalnu, pa sam zato mislio da mozes doci do snimka.
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 16-09-2007   #326
ado
Registrovan
Dobar
 
ado's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,536
Default

ma jok..leteci start ...za pink
ado is offline   Reply With Quote
Old 16-09-2007   #327
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

hahha Ramo! Jok valla,nego Marina i Marijana! Ja sam bila na poslu,pa nisam ni ja gledala,a moj kolega je snimao telefonom tv,tako da je snimak skroz los,odnosno nije za postavljanje,al' ako bas hocete,mogu da ga posaljem Resku,pa....
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 17-09-2007   #328
Rarica
Registrovan
Prijatelj
 
Rarica's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,941
Default

Cula sam da je bilo putovanje u Tunis;bas mi zao sto nisam gledala
__________________
"Stiže proleće,
žao mi je svih onih kojima to nije važno."
Rarica is offline   Reply With Quote
Old 17-09-2007   #329
askica
Registrovan
Početnik
 
askica's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: Srbija
Godine: 37
Posts: 352
Default

Pa je l neko osvojio to putovanje????
__________________
Oj, Sandzaku, mjesto moje drago.
askica is offline   Reply With Quote
Old 17-09-2007   #330
riki
Registrovan
Početnik
 
riki's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: catovska mahala
Godine: 44
Posts: 787
Default

pa osvojio je Murat Hamidovic hahahah nase drage supergirl brat najbrze je obavio zadatak svaka mu cast cestitam
riki is offline   Reply With Quote
Old 19-10-2007   #331
liliput
Registrovan
Dobar
 
liliput's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: IZMIR
Godine: 40
Posts: 1,759
Default

Sjenica -- Arheolozi Muzeja Ras iz Novog Pazara otkrili do sada najstariju grobnu humku s ljudskim ostacima u Srbiji.







Otkrivena najstarija humka
__________________
Save water,drink BEER
liliput is offline   Reply With Quote
Old 16-01-2008   #332
ado
Registrovan
Dobar
 
ado's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,536
Default Navikli na sibirske zime

SJENICA - Nije lako prezimiti zimu na Pešterskoj visoravni gde se temperature spuštaju i do 30. podeoka ispod nule. Uz mraz meštani ove visoravni, uglavnom stočari, trpe i vetrove koji šibaju i lede krv u žilama.
Pre deset dana meteorološka stanica u Karajukića Bunarima izmerila je temperaturu od minus 29.

Iako naviknuti na sibirske zime, Pešterci uglavnom sede u kućama, dobro ugrejanim sobama, kuvaju krompire, jedu med i jabuke. Iz kuća izlaze da bi nahranili stoku i uneli ogrev.
Daleke 1985. godine na Pešteru je izmerena temperatura minus 40 stepeni, a stanovnici ovog podneblja navikli su da zimi živa po mesec dana bude spuštena ispod nule.
- Ljudi su ovde naviknuti na sibirske zime. Prošle godine, 26. januara, izmerio sam minus 39, ali se nadam da ove zime neće biti tako. Navikli smo da podnesemo do minus 30 - kaže meteorolog Dionisije Jakonić koji živi u Karajukića Bunarima i ističe da je ovih dana „olabavilo“ jer je toplije, oko minus 10. Pešterci brinu za stoku kojoj nije lako na ovim mrazevima. Poljoprivrednik iz sela Rastenoviće Hazbo Osmanlić kaže da u štalama postavlja deblju podlogu kako bi stoka mogla da prezimi.
- Naguramo što više stoke u jednu štalu da bi se zajedno grejala grla i tako lakše podnela ove mrazeve - kaže Hazbo Osmanlić i napominje da ima godina kada se Pešterci greju od početka septembra do početka juna. Duga i oštra zima stvara i finansijske probleme za domaćine kojima ponestane stočne hrane. Oni koji su ostali bez sena moraju da izdvoje 400 evra za seno od tri tone kako ovce i krave ne bi skapale, jer gladne životinje teže podnose niske temperature. Poljoprivrednici iz štala izvedu ovce jednom dnevno, do pojilišta, a ispod utabane staze ovce naziru poneku zaleđenu travku. Hazbova unuka Belkisa ide u drugi razred osnovne škole u Tuzinju. Škola joj je udaljena četiri kilometra od kuće u Rastenoviću. Srećom, dolazi autobus i deca ne moraju da pešače po ovim mrazevima, a i bezbednije je, jer na Pešterskoj visoravni ima i dosta vukova.
- Raspust nam je dobro došao da ne moramo u školu po zimi - kaže Belkisa. Nije retkost da na Pešteru mladići zaigraju i fudbal po snegu, na minus 15. Boravak na niskim temperaturama u ovom nezagađenom prostoru čeliči zdravlje. Ove zime nisu visoki snežni nanosi, pa su putevi uglavnom prohodni. Pešterci su srećni zbog toga, jer ne moraju da brinu kako će hronične bolesnike prebaciti do bolnice ili trudnice do porodilišta.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	pester-v.jpg
Views:	25
Size:	30.4 KB
ID:	368  
ado is offline   Reply With Quote
Old 16-01-2008   #333
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Cak je bilo u tim godinama uvedeno u Ginisovu knjigu rekorda kao najhladniji grad u evropi!
Dok to nije neko mesto u rusiji preslo cini mi se.
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 16-01-2008   #334
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Ovo je pisao onaj Halilovic iz Novog Pazara,lupa kao po obicaju,pomenuti gospodin iz K.Bunara nije meteorolog,vec ucitelj u penziji........
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 17-01-2008   #335
XRealSjenicakX
Gost
 
Posts: n/a
Default

sta li je bilo ono leteci start ??? nikad cuoooo
  Reply With Quote
Old 17-01-2008   #336
XRealSjenicakX
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by 36310 View Post
NOVA MIS SVETA POREKLOM IZ SJENICE

...ISTANBUL - U Turskoj je sa oduševljenjem i ulicnim slavljem docekana vest da je na ovogodišnjem takmicenju za Mis sveta pobedu odnela predstavnica ove zemlje Azra Akin, dok su titule prve i druge pratilje odnele dve južnoamericke lepotice - Kolumbijanka Natalija Peralta i Peruanka Marina Mora.



U udarnim emisijama turske TV stanice donose reportaže o novoj zvanicno najlepšoj devojci sveta. Popularna istanbulska stanica "Avrazija Televizjon" u kasno veceras prikazanoj reportaži govori o poreklu Akinovih, koji danas žive u Holandiji. Tu se kaže da je rodonacelnik porodice Akin Osman-Beg Acimovic u Anadoliju došao 1912. iz Sjenice, povukavši se zajedno sa osmanlijskim trupama.Po navodima "Avrazije" Osman-beg potice iz "ugledne

porodice Acimovic koja je krajem 18. veka primila Islam i stavila se u službu turske carevine", a da je za velike zasluge u gušenju mladoturske pobune 1908. godine u Solunu tada mladi oficir osmanlijske armije Osman Acimovic nagradjen cinom paše. U Istanbulu je Acimovic promenio prezime u Akin, kako se i danas prezivaju njegovi potomci. Otac Azre Akin Mustafa za "Avraziju" kaže da mu je kao malom deda Osman, koji je doživeo duboku starost i umro 1951. godine, pricao kako su oni "poreklom iz Sandzaka, ali da su na žalost sa balkanskim zavicajem pokidane sve veze. On je izjavio da mu je želja da poseti Sjenicu i da nauci nešto više o zivotu svojih predaka, kako mu je to deda ostavio u amanet. On je rekao da i Azra zna za istoriju svoje porodice i svoje poreklo, ali da dosad nije bilo prilike da licno vidi zavicaj svojih predaka.



Ovo je bilo 2002 a ja sam tek juce to saznao.

Ma nista bez Sjenicke...
ima dosta lijepih cura iz sjenice...poznato.. eto u turskoj ima isto poznatih faca sa malih ekrana sto poticu iz sjenice...ovdje u njemackoj, 2000 bila je grupa "moduls" i pjevacica je bila iz Sjenice...(jugoturkinja)...neznam dal znate onu reklamu prije 3 godine od Lewis Jeans, onaj plavi momak je isto porijeklom iz Sjenice(jugoturcin) moj rodjak
Turska poznata pjevacica Gülsen, ima korijene sa pestera...
ma ima nas Sjenicaka po cijelom svijetu...))
  Reply With Quote
Old 24-01-2008   #337
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Ovo nema nigde u blicu,verovatno je dezinformacija.......

Last edited by Tahirovce; 24-01-2008 at 21:54..
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 24-01-2008   #338
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

I ja isto mislim, stavi link unnamed.
__________________
SVE JE RELATIVNO
_______________
http://atko.se
adnan is offline   Reply With Quote
Old 24-01-2008   #339
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

kako kad ga nema,gledao sam na netu nigde nista ne pise o tome,lupio je,ako se ne oglasi sa linkom, ja ovo brissem......
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 24-01-2008   #340
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

svakako izbrisi ovo...
unnamed je navik-o-la,
da dezinforimise po forumu...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
novinama, sjenici


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:11. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)