SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Vijesti iz Srbije nešto zanimljivo i smatrate da trebaju znati i drugi... posveti mu temu...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 08-04-2014   #1
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default Ljajic: Jedna strana vodi pregovore

Beograd -- Lider SDPS Rasim Ljajić izjavio je da će buduća Vlada biti formirana do kraja aprila i izrazio uverenje da sastavljanje Vlade Srbije neće trajati dugo.



U intervjuu za televiziju Pink, Ljajić je rekao da razgovori koji danas počinju između Srpske napredne stranke (SNS) i Saveza vojvođanskih Mađara nisu klasični pregovori jer "jedna strana ima većinu i vodi celu priču".

"Ovo je želja i SNS i naše koalicije da se pokuša postizanje što šireg dogovora jer je i za reforme i probleme koji nas očekuju potrebna što veća podrška i u parlamentu i u javnosti", rekao je Ljajić.

On je rekao da buduća Vlada Srbije nema puno vremena da postigne rezultat i da mora što pre, odnosno do kraja godine, da uradi "najteže stvari".

Ljajić je rekao da do kraja juna parlament mora da donese 21 reformski zakon i istakao da očekuje da bi građani krajem naredne godine mogli da osete prva poboljšanja.

"Neće biti lako, ali drugog puta nema. Možemo da opet odlažemo reforme i to bi za nas u političkom smislu bilo dobro, ali ne i u etičkom smislu... Svaka Vlada je to do sada radila i zato su sve ostale zemlje već uradile ono što su morale a mi sa tim reformama kasnimo 20 godina", rekao je Ljajić.

Ljajić je rekao da SNS razgovorima sa ostalim partijama želi da ostvari što veću podršku za reforme i proširi broj poslanika koji će podržavati reformske zakone.

"Velika podrška je i velika odgovornost i veliki rizik, i uvek je bolje da se ona podeli s drugima", rekao je Ljajić i dodao da je sada na tim strankama da odluče da li će da prihvate ponuđeni program i postanu deo vladajuće koalicije ili će ostati u opoziciji.

Ocenio je da stranke poput Socijalističke partije Srbije ili Nove demokratske stranke treba da same odluče da li je za njih bolje da postanu deo nove Vlade ili da pokušaju da poprave svoj politički rejting artikulacijom nezadovoljstva građana, do kojeg će sigurno doći u procesu sprovođenja sveobuhvatnih reformi.

On je potvrdio da se vode razgovori sa nekim nestranačkim ličnostima oko učešća u novoj Vladi, ali nije želeo da govori o imenima, već je rekao da sastavu budućeg kabineta zavisi isključivo od SNS-a.

"Od svih drugih, uključujući i mene, ne zavisi praktično ništa. Sve drugo bi bilo nagađanje", rekao je Ljajić.

Govoreći o sporu Srbije i Hrvatske pred Međunarodnim sudom pravde u Hagu, Ljajić je rekao da je siguran da Srbija taj spor neće izgubiti i da je možda i dobro što je taj slučaj dospeo u Hag jer je to prilika da se taj spor okonča i to pred međunarodnom instancom.

"Najvažnije je da je ta stvar završena i da se stavlja tačka na period sukoba i različitog tumačenja istorije... Sada je vreme da se grade novi odnosi, najbolji mogući odnosi sa svim susedima i sa Hrvatskom", rekao je Ljajić.

Izvor: BETA, B92
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 09-04-2014   #2
SEJO31-de
DZAMIL
Domaćin
 
SEJO31-de's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Location: Hann.Münden
Posts: 7,125
Default

Neznam bas kako ide oko tih pregovora i razgovora. Mislim da stranke okupljene oko SNS bi isto trebale ucestvovat u ovim razgovorima,ono da u Vucicevoj delegaciji koja vodi razgovore sa drugim strankama bude i koalicioni partner SNS-a.U ova dva dana i dva razgovora bili su samo ljudi iz Vuciceve stranke.Sto Rasima nema bas me cudi..
Mozda neko zna bolje kako to funkcionise ,ove njegovo objasnjenje mi mnogo sturo
__________________
JEL SJENICA DJE JE
NEKAD BILA .... ?
SEJO31-de is offline   Reply With Quote
Old 10-04-2014   #3
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

evo kako, dobijes vise nego ti sleduje za lojalnost al izgubis pravo na svoj stav.. nesto kao azilanti u Sjenici, jedes i pijes iako to nisi zaradio al nemas pravo glasa ... ono kao biljka koja ne daje plodove, drze te za ukras ...
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 10-04-2014   #4
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Mislis da nisi u pravu tahirovce. Ti sve vidis kroz stranke... A ja koliko sam cuo nece vise biti sve stranacki.
A i da jeste, pa burazere 50% skoro glasalo za coveka, znaci da ima pravo... A sa druge strane, siguran sam da je suljo umesto rasima, podrzavao bi ga u tom istom jebenom stavu ili ne stavu.
Onda bi politika valjala... Objektivnost je na nivou kod svih, koji su pogodjeni "gubitkom"
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 10-04-2014   #5
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Da bi znali koliko je dobio tacno mora se bar jednom kandidovati samostalno! to glasova sto je navodno dobio on u Sandzaku, to je dobila koalicija pod rednim brojem 1. Znaci od tog broja glasova u Sandzaku oduzmes glasove Srba koji su glasali za Vucica i Ilica i Draskovica i jos koga vec, jos oduzmes Bosnjacke glasove koji su glasali za Djerleka, i Mukovica ili direktno Vucica (bilo je i tih) e to sto je ostalo je dobio Rasim.
Npr u Sjenici kad pitas koliko imaju odbornika kazu ko zi topa 8, nikad ne kazu da su na njihovoj listi 2 odbornika ldp i 2 iz DS tako da je njima ostalo 4, a sps sam ima 3 pa ti vidi...
SDA je dobila vise glasova od njega pa ima 3 poslanika, e njegova tamo neka sdps je dobila 10 poslanika od vucica, da je izasla samostalno ne bi presla cenzus, isto kao sto ne bi prosao draskovic, ni za velju nije sigurno. znaci dobili su poslanike ali bukvalno na poklon, prosipali su ovde pricu narodu 10 poslanika pa 10 poslanika, kome nije tesko ima na sajtu RIK-a spisak poslanika pa neka vide koliko ima poslanika iz sdp_a. ima 1 a na 250tom mestu je djerlek koji nije iz sdp vec ima svoju stranku i nece biti poslanik. znaci jedan siguran i 1 na listi koji je otpao.

To ti je ono kad kazu nas i rusa 300 miliona a bez rusa ni 2 kamiona ...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 11-04-2014   #6
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Čudno mi.. Prvi put ne uporedi sa glasovima SDA...
Kako god bilo..da su uzeli 250 poslanika..Rasim bi imao 10..ovako..kolko god da imade,biće manje od toga..Ako je važeća lista..a mislim da jeste..biće ih 9
Preuzeto sa sajta SDPS-a

POSLANIČKA GRUPA

Milorad Mijatović, šef poslaničke grupe
Milorad.Mijatovic@sdpsrbije.org.rs
Rođen je 1947. godine u Erdeviku, opština Šid.
Predsednik Saveza samostalnih sindikata Vojvodine i potpredsednik Saveza samostalnih sindikata Srbije
Doktor je matematičkih nauka i profesor na Visokoj poslovnoj školi strukovnih studija u Novom Sadu.
Vesna Milekić, zamenik šefa poslaničke grupe
Vesna.Milekic@sdpsrbije.org.rs
Rođena je 1972. godine u Žagubici.
Predsednica Foruma žena Socijaldemokratske partije Srbije.
Po zanimanju je glumica.
Neven Cvetićanin
Neven.Cveticanin@sdpsrbije.org.rs
Rođen je 1974. godine u Zadru.
Predsednik je Političkog saveta Socijaldemokratske partije Srbije.
Doktorirao je na Fakultetu političkih nauka u Beogradu, a zaposlen je na Institutu društvenih nauka u Beogradu – politički analitičar.
Mirna Kosanović
Mirna.Kosanovic@sdpsrbije.org.rs
Rođena je 1953. godine u Beogradu.
Član Glavnog odbora Socijaldemokratske partije Srbije.
Po zanimanju je advokat.
Vladimir Marinković
Vladimir.Marinkovic@sdpsrbije.org.rs
Rođen je 1976. godine u Beogradu.
Član Glavnog odbora Socijaldemokratske partije Srbije.
Po zanimanju je doktor ekonomskih nauka.
Profesor ekonomije na Fakultetu za poslovne studije Megatrend univerziteta i na Univerzitetu za poslovne studije u Sarajevu.
Meho Omerović, predsednik Skupštinskog odbora za ljudska i manjinska prava i ravnopravnost polova

Meho.Omerovic@sdpsrbije.org.rs
Rođen je 1959. godine u Goraždu, Bosna i Hercegovina.
Član je Predsedništva Socijaldemokratske partije Srbije.
Završio je Fakultet političkih nauka u Beogradu.
Od 2001. godine poslanik je u Narodnoj skupštini Republike Srbije.
Slavica Savić
Slavica.Savic@sdpsrbije.org.rs
Rođena je 7. februara 1948. godine u Prijepolju.
Sekretar je Veća Saveza samostalnih sindikata Srbije.
Završila je Tehnološki fakultet u Beogradu.
Branko Gogić
Branko.Gogic@sdpsrbije.org.rs
Rođen je 1977. godine u Smederevu.
Predsednik Izvršnog odbora Socijaldemokratske partije Srbije.
Po zanimanju je master – diplomirani ekonomista.
Ivan Bauer, portparol SDP Srbije
portparol@sdpsrbije.org.rs
Ivan Bauer je rođen 1967. godine u Beogradu.
Doktor ekonomskih nauka.
Od 2008. godine zaposlen je na Fakultetu za ekonomiju, finansije i administraciju gde studente podučava veštinama komuniciranja i marketingu.




Ko je ovde iz Sandžaka???????Kome su dati glasovi u Sandžaku?
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Old 11-04-2014   #7
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Ima jedan iz Sandzaka potrazi na listi + mujo mukovic al on ima svoju stranku ..
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 11-04-2014   #8
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
Ima jedan iz Sandzaka potrazi na listi + mujo mukovic al on ima svoju stranku ..
Ima,znam i znam za tu stranku..ali ne počinje na slovo S..znao bi je i ti
I neki Muamer Bačevac je bio 80 na listi..taj mora da je Mujov..
halilce is offline   Reply With Quote
Old 11-04-2014   #9
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

e taj je iz sdp becevac ... znaci jedan poslanik ..
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 24-04-2014   #10
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

a kakva je korist od poslanika???
imli smo i njih godinama, od aljka mahmutovica, preko suljevica, pa jos 10 iz sandzaka, cak je i suljo bio i sta je bilo od toga.

ministarstva su nesto sto se iskoristiti moze, suljo je dosta stavri zavrsio sa njegvom ministarstvom, i rasim je dosta povuko, sve u svemu izvukli su prilicno para poslednjih godina.

samo neka se pogleda sjenica pre 4 godine i sad i svima je jasno.
nema ulice bez asfalta.
ako neko misli da je to malo para, neka proba da asfaltira kvadrak ispred kuce pa ce mu posle biti jasno koliko je to para.
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 25-04-2014   #11
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Na osnovu broja poslanika dobiijas ministarstvo ili u opstini direktora javnog preduzeca, a vidis neko dobije ministarstvo na jeziku, olize nekom guzu ...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 28-04-2014   #12
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

na osnovu broja poslanika, najcesce, dobijes nista.
evo i sda ima poslanike, pa ima ds, pa nds, i nemaju ministra.
rasim jednostavno pravi brendove od svim ministarstava gde dodje, to je svima u politici jasno i zato ga uzimaju svi redom u vlasti.

nemoguce je da je toliko los a da ga svi uzimaju ili ja gresim?
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 28-04-2014   #13
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

nije ni dobar ni los, nema ga covek ni extra cime pohvaliti niti extra pokuditi? sta je to posebno uradilo njegovo ministarstvo? nista.. jednostavno je dupelizac i to je to ...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 28-04-2014   #14
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Quote:
Originally Posted by STRANAC View Post

nemoguce je da je toliko los a da ga svi uzimaju ili ja gresim?
Ne gresis, sigurno je da ima kvalitete... A ako je dupelizac, brzo ce to isplivati na povrsinu.

Ali sve u svemu mislim da mi nemamo pravog predstavnika. Eto Ljajic se pokazao do sada najbolje, mada i to je sviranje kurcu...

O Sulju i muftiji necu ni da pricam... Ni P od predstavnika nisu...

TREBA NAM NOVO, SVEZE, SKOLOVANO, PISMENO, INTELIGENTNO!

IMAMO, MOZEMO, ZNAMO!

Manite se ovih nepismenih!
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 29-04-2014   #15
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

bez obzira sto on nije skolovani politicar, njegovo 25-o godisnje iskustvo u politici je nemerljivo.
ako uzmes u tome i da je ministar 14 godina, da je bio ministar u 5-6 vlada, u 2-3 drzave koliko se promenilo, mora se zakljuciti da je to covek sa iskustvom i to velikim iskustvom.

to je ono sto ja rekoh da je los ne bi ga uzimali.

on je bio jako dobar stdent medicine, mislim da je zavrsio sa prosekom preko 9.5 ali nisam siguran, nisam cuo licno od njega vec od ljudi okolo.

predan je poslu jako, resava stvari odmah, zna da sve sto ostane za sutra da ce zauvek ostati.

on je vec sada ministarski veteran, ne znam dobro istoriju politike srbije, ali mislim da srbija nije imala coveka koji je toliko dugo bio ministar, a pogotovu ne verujem da je neko bio ministar NON-STOP.
sto bi rekli, on je dezurni ministar.

mislim da njegoov iskustvo samo moze da koristi svima, a pogotovu drzavi.
STRANAC is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
jedna, ljajic, pregovore, strana, vodi


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:03. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)