SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Politika Sjenice čak i u sjenici se vodi politika, evo prilike da se bliže upoznamo sa njom

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 14-08-2008   #81
dz.biber
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2008
Location: EU
Godine: 52
Posts: 183
Default

Mozdada bi trebali prvo da probamo sa primerima dobrog rada nesto sto je pozitivno za SJENICUUUUU (moze i iz proslosti)da bi se malo ohladili od politike i o ovome diskutovali kao gradjanke i gradjani SJENICE jer to nam je zajednicko a posle ?......sssst :
P.S. Ima valjda jos neko osim rahmetli AGE....
dz.biber is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 15-08-2008   #82
hanna
Gost
 
Posts: n/a
Default

ma ne biber...batina je iz raja izasla...nema s njima nista na finjaka
  Reply With Quote
Old 16-08-2008   #83
NeXeN
preRegistrovan
Početnik
 
NeXeN's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Sjenica
Posts: 514
Default

Pozdrav,verovali ili ne,iz kreveta. Posto vec dva dana nema interneta ovde u SJENICI,i nece biti do ponedeljka a mozda i duze,prinudjen sam da pisem preko telefona. Verujte,poludeh,a kako vidim i neki drugi forumasi su na ivici da polude. Sreo sam par njih,mogu vam reci,da im nije svejedno. Do ponedeljka,zelim vam sve najbolje.
__________________
www.alrazi.co.cc
nexen.wapamp.com
NeXeN is offline   Reply With Quote
Old 16-08-2008   #84
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Na zalost moram da kazem da nikakve pohvale nemam na rad opstinskih vlasti, cak sta vise nemam ni rijeci kojima bi opisao njihovu nesposobnost, nemarnost i nerad.
Cinjenica je da se previse bezkorisnih ljudi setka po opstini, na to ukazuje i cinjenica kako nam grad izgleda u poslednje vrijeme. Vjerujte mi ljudi , nikada u svom zivotu nisam vidjeo nasu carsiju i ostala mjesta u groznijem stanju kao ove godine, strasno , da ne kazem , da je situacija alarmantna. Doduse , u poslednjih nekoliko dana mog boravka dole , nesto je kao pocelo da se radi ali svi dobro znamo kako i kada se zavrsavaju poslovi koji se dole zapocnu.
Krenite van Sjenice u bilo kojem pravcu, bilo to prema Ivanjici, Prijepolju ili Pazaru i vidjecete ogramnu razliku cim predjete rejon Opstine Sjenica. Ako putujete od Varosi prema Prijepolju, ne mozete a da ne primjetite cistocu tog djela , adekvatne saobracajne znake postavljene na prava mjesta, kvalitet puta itd. Pored puta primjeticete 30-tak rezervnih, novih, kontejnera za smece. Gdje su nasi kontejneri ?
Drugo , saobracaj i bezbednost gradjana na ulici je posebna prica. Za tih nekoliko dana provedenih dole posredni sam svjedok 2 teske saobracajne nezgode od kojih je jedna zavrsila fatalno. U oba slucaja krivi su vozaci motornih vozila koji se ponasaju po gradu kao kauboji a policija i saobracajci nemocni da bilo sta urade.Vjerovatno zbog cinjenice da se dole svi medjusobno poznaju tako da svako moze da radi ono sta hoce pa se mnogima gleda kroz prste kada prave haos po gradu s autima, pre svega posle 11 sati navece.
Od svega toga najgore je sto je narod Sjenice toliko zaslepljen svim tim politickim strankama da uopste ne vidi realnu sliku ispred sebe, rekao bih , gleda a ne vidi.
Po mom misljenju , najbolje je da se dovedu ljudi sa strane i upravljaju svim funkcijama u gradu i mozda bi tada nesto krenulo nabolje, ovako trpecemo nase nesposobnjakovice i gledat kako Sjenica polako postaje najveca rupa na planeti.
Bez obzira na sve , volim svoj grad i to je mjesto gdje cu se uvjek vracat i niko nema pravo da ga unistava. Ali za to je potrebno da svi damo svoj glas i svoje misljenje a ne da branimo one koji su nesposobni da u poslednjih 20 godina bilo sta promjene
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 16-08-2008   #85
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Neznam sta da napisem na tvoj komentar Eko. Sve si 100% u pravu. Ja stvarno neznam sta me vise nervira od svega sto si nabrojao ali mislim da je situacija u saobracaju najgora. Ovi nasi vozaci nemaju ni trun vozacke kulture, udaraju pesake, bicikliste i ne obaziru se ninasta. Isto vazi za domace vozace kao i za strance koji po zapadu ne smiju da divljaju pa kad dodju dolje pomahnitaju. Proslih godina su saobracajni policajci i radili svoj posao a ove nista a u pitanju su ljudski zivoti.

A ovo sto kazes da se dovedu ljudi sa strane bi verovatno bilo dobro za Sjenicu jer kod nas ili nema sposobnih ljudi illi nemogu da dodju do izrazaja.
__________________
SVE JE RELATIVNO
_______________
http://atko.se
adnan is offline   Reply With Quote
Old 16-08-2008   #86
hanna
Gost
 
Posts: n/a
Default

A da vam ja dovedem momke sa Kosova...da im ocitaju "OCE NAS"???


nema vama pomoci bez dobre batine...hahahahahha
  Reply With Quote
Old 16-08-2008   #87
ninica
Registrovan
Početnik
 
ninica's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: novi pazar
Godine: 41
Posts: 714
Default

E svasta!!! Ovo je to ono kad kazu :lupi i ostade ziv!
ninica is offline   Reply With Quote
Old 16-08-2008   #88
ursuljanka
Registrovan
Dobar
 
ursuljanka's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Godine: 38
Posts: 1,214
Default

Quote:
Originally Posted by NeXeN View Post
Pozdrav,verovali ili ne,iz kreveta. Posto vec dva dana nema interneta ovde u SJENICI,i nece biti do ponedeljka a mozda i duze,prinudjen sam da pisem preko telefona.

Odakle li se ja onda javljam!?
__________________
'Ja sam neka druga vrsta,ja bih iskreno.U meni je srce ostalo.'
ursuljanka is offline   Reply With Quote
Old 16-08-2008   #89
mersija
Registrovan
Domaćin
 
mersija's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Landskrona
Godine: 50
Posts: 6,463
Default

Quote:
Originally Posted by Elvis-Eko View Post
Na zalost moram da kazem da nikakve pohvale nemam na rad opstinskih vlasti, cak sta vise nemam ni rijeci kojima bi opisao njihovu nesposobnost, nemarnost i nerad.
Cinjenica je da se previse bezkorisnih ljudi setka po opstini, na to ukazuje i cinjenica kako nam grad izgleda u poslednje vrijeme. Vjerujte mi ljudi , nikada u svom zivotu nisam vidjeo nasu carsiju i ostala mjesta u groznijem stanju kao ove godine, strasno , da ne kazem , da je situacija alarmantna. Doduse , u poslednjih nekoliko dana mog boravka dole , nesto je kao pocelo da se radi ali svi dobro znamo kako i kada se zavrsavaju poslovi koji se dole zapocnu.
Krenite van Sjenice u bilo kojem pravcu, bilo to prema Ivanjici, Prijepolju ili Pazaru i vidjecete ogramnu razliku cim predjete rejon Opstine Sjenica. Ako putujete od Varosi prema Prijepolju, ne mozete a da ne primjetite cistocu tog djela , adekvatne saobracajne znake postavljene na prava mjesta, kvalitet puta itd. Pored puta primjeticete 30-tak rezervnih, novih, kontejnera za smece. Gdje su nasi kontejneri ?
Drugo , saobracaj i bezbednost gradjana na ulici je posebna prica. Za tih nekoliko dana provedenih dole posredni sam svjedok 2 teske saobracajne nezgode od kojih je jedna zavrsila fatalno. U oba slucaja krivi su vozaci motornih vozila koji se ponasaju po gradu kao kauboji a policija i saobracajci nemocni da bilo sta urade.Vjerovatno zbog cinjenice da se dole svi medjusobno poznaju tako da svako moze da radi ono sta hoce pa se mnogima gleda kroz prste kada prave haos po gradu s autima, pre svega posle 11 sati navece.
Od svega toga najgore je sto je narod Sjenice toliko zaslepljen svim tim politickim strankama da uopste ne vidi realnu sliku ispred sebe, rekao bih , gleda a ne vidi.
Po mom misljenju , najbolje je da se dovedu ljudi sa strane i upravljaju svim funkcijama u gradu i mozda bi tada nesto krenulo nabolje, ovako trpecemo nase nesposobnjakovice i gledat kako Sjenica polako postaje najveca rupa na planeti.
Bez obzira na sve , volim svoj grad i to je mjesto gdje cu se uvjek vracat i niko nema pravo da ga unistava. Ali za to je potrebno da svi damo svoj glas i svoje misljenje a ne da branimo one koji su nesposobni da u poslednjih 20 godina bilo sta promjene

Bravo Elvise,vjeruj dok sam citala ovo "slikom" sam bila u Sjenici.Situacija je u potpunosti bas ovakva kakvu si je opisao,zaista kako ti kazes "alarmantna"situacija.Eh,ta nasa Sjenica.......
mersija is offline   Reply With Quote
Old 16-08-2008   #90
borichi
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,621
Default

Quote:
Originally Posted by Elvis-Eko View Post
Na zalost moram da kazem da nikakve pohvale nemam na rad opstinskih vlasti, cak sta vise nemam ni rijeci kojima bi opisao njihovu nesposobnost, nemarnost i nerad.
Cinjenica je da se previse bezkorisnih ljudi setka po opstini, na to ukazuje i cinjenica kako nam grad izgleda u poslednje vrijeme. Vjerujte mi ljudi , nikada u svom zivotu nisam vidjeo nasu carsiju i ostala mjesta u groznijem stanju kao ove godine, strasno , da ne kazem , da je situacija alarmantna. Doduse , u poslednjih nekoliko dana mog boravka dole , nesto je kao pocelo da se radi ali svi dobro znamo kako i kada se zavrsavaju poslovi koji se dole zapocnu.
Krenite van Sjenice u bilo kojem pravcu, bilo to prema Ivanjici, Prijepolju ili Pazaru i vidjecete ogramnu razliku cim predjete rejon Opstine Sjenica. Ako putujete od Varosi prema Prijepolju, ne mozete a da ne primjetite cistocu tog djela , adekvatne saobracajne znake postavljene na prava mjesta, kvalitet puta itd. Pored puta primjeticete 30-tak rezervnih, novih, kontejnera za smece. Gdje su nasi kontejneri ?
Drugo , saobracaj i bezbednost gradjana na ulici je posebna prica. Za tih nekoliko dana provedenih dole posredni sam svjedok 2 teske saobracajne nezgode od kojih je jedna zavrsila fatalno. U oba slucaja krivi su vozaci motornih vozila koji se ponasaju po gradu kao kauboji a policija i saobracajci nemocni da bilo sta urade.Vjerovatno zbog cinjenice da se dole svi medjusobno poznaju tako da svako moze da radi ono sta hoce pa se mnogima gleda kroz prste kada prave haos po gradu s autima, pre svega posle 11 sati navece.
Od svega toga najgore je sto je narod Sjenice toliko zaslepljen svim tim politickim strankama da uopste ne vidi realnu sliku ispred sebe, rekao bih , gleda a ne vidi.
Po mom misljenju , najbolje je da se dovedu ljudi sa strane i upravljaju svim funkcijama u gradu i mozda bi tada nesto krenulo nabolje, ovako trpecemo nase nesposobnjakovice i gledat kako Sjenica polako postaje najveca rupa na planeti.
Bez obzira na sve , volim svoj grad i to je mjesto gdje cu se uvjek vracat i niko nema pravo da ga unistava. Ali za to je potrebno da svi damo svoj glas i svoje misljenje a ne da branimo one koji su nesposobni da u poslednjih 20 godina bilo sta promjene

Kansas stajl dozivljavanja istine. .. I was expected something like this.

Dolazim do zakljucka da je u pitanjju jedno veliko neznanje i nedostatak iskustva.

Da elaboriram:

Niko od tih politickih lidera nije politicki obrazovan, u smislu da je skolovan za takvo ozbiljno obavljanje posla. Sve su neki "medicinari" (u statistici poznato kao politicki nepoznavaoci,, govornici, stratezi ..etc.)

Drugo,

Nisu oni ni krivi za toliku propast,( po njima oni rade sve najbolje sto mogu, ali ocito ne znaju, zato nema pozitivnih rezultata) oni su demokratski izabrani.

Kad spomenuh iskustvo. ..Nas nomadski Sjenicki kraj, oduvijek je imao tu nekakvu stigmu "ciji si i ko si", pa ako si sin/kcerka od nekog poznatog iz carsije, mozes da pravis krivicna djela, progledat ce ti se kroz prste..

Jos ako si iz carsije od "gospode" (ovo mi se uvijek gadilo) onda pogotovo.,,
Sjenica nikada nije imala tu "Gospodu" (Aristokraciju), jedina je razlika bila, ko je imao koju ovcu vise..ee, taj je bio veci gospodin. Aristokracija nije postojala, svi mi gospodo moja imamo Nomadsko Porijeklo.
Na zalost ta epidemija malogradjanstva je jos cini mi se prisutna.

Rijesenje problema:

Nama treba politicki obrazovan entitet koji ce zrtvovati sebe da ispravi taj uzas, i to sve u sklopu civilizirane zapadne kulture, jer mi jesmo u Evropi, makar geografski.
borichi is offline   Reply With Quote
Old 16-08-2008   #91
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by borichi View Post
Kansas stajl dozivljavanja istine. .. I was expected something like this.

Dolazim do zakljucka da je u pitanjju jedno veliko neznanje i nedostatak iskustva.

Da elaboriram:

Niko od tih politickih lidera nije politicki obrazovan, u smislu da je skolovan za takvo ozbiljno obavljanje posla. Sve su neki "medicinari" (u statistici poznato kao politicki nepoznavaoci,, govornici, stratezi ..etc.)

Drugo,

Nisu oni ni krivi za toliku propast,( po njima oni rade sve najbolje sto mogu, ali ocito ne znaju, zato nema pozitivnih rezultata) oni su demokratski izabrani.

Kad spomenuh iskustvo. ..Nas nomadski Sjenicki kraj, oduvijek je imao tu nekakvu stigmu "ciji si i ko si", pa ako si sin/kcerka od nekog poznatog iz carsije, mozes da pravis krivicna djela, progledat ce ti se kroz prste..

Jos ako si iz carsije od "gospode" (ovo mi se uvijek gadilo) onda pogotovo.,,
Sjenica nikada nije imala tu "Gospodu" (Aristokraciju), jedina je razlika bila, ko je imao koju ovcu vise..ee, taj je bio veci gospodin. Aristokracija nije postojala, svi mi gospodo moja imamo Nomadsko Porijeklo.
Na zalost ta epidemija malogradjanstva je jos cini mi se prisutna.

Rijesenje problema:

Nama treba politicki obrazovan entitet koji ce zrtvovati sebe da ispravi taj uzas, i to sve u sklopu civilizirane zapadne kulture, jer mi jesmo u Evropi, makar geografski.
rekoh ja pre dve godine,kad te nekako bas i sretoh ovde - @borichi za predsednika...
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 16-08-2008   #92
sabina
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 279
Default

i ja sam za to, borichi za predsednika. Eko i Adnane, vi ste izgleda videli u Sjenici isto sto i ja...sad samo da pozelimo da ta nova vlast krene u obavljanje svojih duznosti. interesuje me koliko poslanika broji skupstina Sjenice.
sabina is offline   Reply With Quote
Old 16-08-2008   #93
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Radi se.ipak se nešto radi pozitivno!
Skupština ima 39 odbornika!
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Old 16-08-2008   #94
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by sabina View Post
i ja sam za to, borichi za predsednika. Eko i Adnane, vi ste izgleda videli u Sjenici isto sto i ja...sad samo da pozelimo da ta nova vlast krene u obavljanje svojih duznosti. interesuje me koliko poslanika broji skupstina Sjenice.
@sabina
i ako nisam isap letos u sjenicu,iz tvojih predjasnjih postova sam mogao zakljuciti da si neko ko je realan i objektivan,tako da sam bio ubedjen i sliku kakvu si ti dala...
a skupstina sjenice broji 39 odbornika...
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 17-08-2008   #95
hanna
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by ninica View Post
E svasta!!! Ovo je to ono kad kazu :lupi i ostade ziv!
??????????????????????????????
  Reply With Quote
Old 17-08-2008   #96
Recruit
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 242
Default

Quote:
Originally Posted by ursuljanka View Post
Odakle li se ja onda javljam!?
blago ti se, ja nisam imao tri dana
izgubio sam sve zivce
Recruit is offline   Reply With Quote
Old 17-08-2008   #97
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Obicno se ne slazem sa tobom borichi ali ovde se slazem sto se tice politike i lokalne vlasti.

A u Sjenici je ranije imalo i gospode i aristokratije. Ti se ne secas mlada si (mozda si cula iz price) ali Sjenica je bila izdijeljena na cipciluke. Nekoliko porodica su bili vlasnici velikog dela sjenickog podrucja. Vlasnici zemlje su davali ljudima (cipcijama) zemlju da siju i drze stoku pa im ovi na jesen donosili deo od toga (mislim da su donosili 1/10). Posle prvog svetskog rata ("kad je uljegla Srbija") je ta zemlja dodijeljena onima koji su je obradjivali tako da su gazde odjednom ostali bez zemlje i bogatstva a cipcije postali gazde.

Ostalo im je znanje, postenje i kultura i posto nije imalo alternative ti su ljudi i dalje ostali na vlasti jos neko vreme sve dok komunisti nisu dosli na vlast. A komunisti su sve sto je imalo i najmanje veze sa burzoazijom makli sa vlasti a u nekim slucajevima i ubijali. Sjenicki narod je iskreno prihvatio ideju komunizma i bratstva i jedinstva kao i vecina bosnjaka u bivsoj Jugi. Znamo kako i cime smo to platili.

A danas ljudi koji poticu iz tih porodica su vaspitani da budu fini i kulturni i da se ne isticu i namecu i da se ne probijaju laktovima kroz zivot. Ta sjenicka gospoda nikada nije bila povlastena na bilo koji nacin.

Kroz prste se gledalo raznim neobrazovanim direktorima postavljenim na polozaj po partijskim zaslugama i njihovim sinovima a sada ljudima koji su se preko noci obogatili. A kako su se obogatili sami znaju, ja znam te ljude, njihovo porijeklo i njihove moralne vrijednosti. Mozda na te mislis kada kazes: "Jos ako si iz carsije od "gospode" (ovo mi se uvijek gadilo) onda pogotovo.,,"

Zato borichi mislim da tvoja teorija o dvije ovce vise mozda vazi sada u vremenu malogradjanstine i laktasa, a ranije je bilo drugacije.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 17-08-2008   #98
ninica
Registrovan
Početnik
 
ninica's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: novi pazar
Godine: 41
Posts: 714
Default

Quote:
Originally Posted by altuna View Post
A da vam ja dovedem momke sa Kosova...da im ocitaju "OCE NAS"???


nema vama pomoci bez dobre batine...hahahahahha
Iako si mislila da se nasalis ,vrlo neumesno.nemam komentar vise nikakav koji bi te opravdao
ninica is offline   Reply With Quote
Old 17-08-2008   #99
hanna
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by ninica View Post
Iako si mislila da se nasalis ,vrlo neumesno.nemam komentar vise nikakav koji bi te opravdao


iskreno...briga me da li se nekom svidja moje misljenje ili ne...zao mi je to sto im vlast radi...i nema im pomoci bez malo grubosti prema odgovornim ljudima...
  Reply With Quote
Old 17-08-2008   #100
Unicknnamed
Unicknnamed
Dobar
 
Unicknnamed's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Godine: 48
Posts: 1,569
Default

Dobro je rekao moj nekadasnji razredni staresina Velibor Velickovic-cuvajte druge od sebe a ne sebe od drugoga.
covjek nema veceg dusmanina od sopstvenog jezika
Unicknnamed is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
bre, radite, sta


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Gdje ste i sta radite? borichi Predstavljanje članova 451 06-07-2009 17:14
Sta radite kad ste tuzni???.. Ms. Valentina Ovo i ono 34 16-10-2008 16:25


All times are GMT +2. The time now is 17:47. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)