SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Sport fudbal, košarka, formula1, rukomet, skijanje i sve što ima veze sa sportom, nacice mesto ovde...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 31-07-2009   #21
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
E sad pocinjem da gledam formulu , nedostajala mi je ...
potpisujem....
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 31-07-2009   #22
Skorpija
Registrovan
Domaćin
 
Skorpija's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Landskrona
Posts: 10,158
Default

Quote:
Originally Posted by adnan View Post
Objavio sam i drugi sajt o F1: F1 BH - Prvi doma?i formula 1 portal

Drago bi mi bilo da cujem vase misljenje i ako imate predloge ili sugestije.
Cestitke od mene nek je hajirli i sa srecom. A sto se prijedloga tice bolje da ne zalazim u ovu temu ja se prilagodjavam autima koji najbolje odgovaraju za nase sjenicke terene nesto sa XL amortizerima Dzaba ti brzina kad naletis na rupu na sred puta... Mala sala ATKO srecan put i sve najbolje ti zelim i zahvaljujem se na prijatnom druzenju. SRECNO
__________________
I See You

Skorpija is offline   Reply With Quote
Old 31-07-2009   #23
sanna72
Ona
Domaćin
 
sanna72's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Evo me i ovde :)
Posts: 3,604
Default

Australska pošta izdala markice s likom F1 pilota Marka Webbera






POBJEDU australskog F1 pilota Marka Webbera na Velikoj nagradi Njemačke ovjekovječiti je odlučila australska pošta izdavanjem markica s njegovim likom. Vozač Red Bulla pokorio je konkurenciju 12. srpnja i time Australcima donio prvu pobjedu nakon 1981. godine i uspjeha Alana Jonesa u Las Vegasu.
Izdane tri različite poštanske marke
Jack Brabham, koji je osvojio tri naslova svjetskoga prvaka i slavio na četrnaest utrka između 1955. i 1970. godine, jedini je preostali Australac kojem je pošlo za rukom slaviti na nekoj od utrka prestižnog auto-moto sporta. Izdane su tri poštanske markice čija je vrijednost 55 australskih centi, a koje pokazuju Webbera u tri poze - na pobjedničkom postolju, u bolidu i s kacigom na glavi.
__________________
Moja vrata su uvek otvorena... Neka ti ne bude neugodno izaci.

sanna72 is offline   Reply With Quote
Old 31-07-2009   #24
sanna72
Ona
Domaćin
 
sanna72's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Evo me i ovde :)
Posts: 3,604
Default

BMW najavio povlačenje iz Formule 1, FOTA ponudila pomoć






NAKON japanske Honde (uoči sezone), Svjetsko prvenstvo Formule 1 je odlučila napustiti još jedna velika momčad. Riječ je o njemačkom BMW-u. Iz BMW-a su vijest objavili na novinarskoj konferenciji u svom središtu u Münchenu, a obrazloženje takve odluke je da žele koristiti sredstva koja ulažu u Formulu 1 u ostalim područjima svoje proizvodnje.
Od svog ulaska u Formulu 1 kao momčad (2006. godine BMW je preuzeo Sauber), budući je prije sudjelovao samo kao opskrbljivač motorima, BMW je upisao tek jednu pobjedu, prošle godine na Velikoj nagradi Kanade.
Uloženi milijuni i osam bodova na kontu = razočaranje
"Naravno da je to bila teška odluka za nas. Ali to je rezolutni zaokret u strategiji poslovanja naše tvrtke", rekao je predsjednik BMW-a Norbert Reithofer.
Ove sezone BMW je skupio tek osam bodova u poretku konstruktora, a takvi su rezultati razočaravajući s obzirom na činjenicu koliko se novca troši na ulaganja u tehnološki razvoj i inovacije, kao i cjelokupni pogon koji prati jednu F1 momčad.
"Naravno da bismo voljeli nastaviti s našim radom i pokazati da je ova sezona bila samo rupa na cesti nakon tri uspješne godine. Ali opet razumijem odluku iz korporativne perspektive. Sada ćemo se usdredotočiti na preostale utrke i demonstrirati naš borbeni duh u posljednjim utrkama i nastojati se oprostiti dobrim rezultatima od Formule 1", rekao je direktor F1 momčadi BMW Subera Mario Theissen.
U svojoj debitantskoj sezoni u Formuli 1 2006. BMW je u završio kao peti u poretku konstruktora, 2007. završio ja kao drugi nakon što su svi bodovi radi kazne oduzeti McLaren-Mercedesu, dok je 2008. zavšio kao treći. Ukupno je njihov učinak jedan osvojeni pole position (Kubica u Bahrainu 2008.) i 16 osvojenih postolja.
Spasitelj se zove FOTA?
Gašenje BMW-ove momčadi u Formuli 1 odmah je potaknulo glasine gdje će sljedeće sezone voziti "njihovi" vozači Robert Kubica i Nick Heidfeld, a zasad su im moguća nova odredišta nepoznata.
Ipak, rješenje problema je na vidiku. Udruženje momčadi Formule 1 (FOTA) promptno je reagiralo po objavi BMW-a da napušta sezonu. FOTA je naime ponudila BMW-u pomoć u želji da njemačka momčad opstane u natjecanju kojeg je odlučila napustiti jer se našla u financijskim poteškoćama uzrokovanim ekonomskom krizom, te slabijim rezultatima koji ne prate ulaganja u taj sport.
“Povodom objave o povlačenju BMW-a iz svijeta Formule 1 FOTA je odmah sazvala sastanak i nakon konzultacija odlučeno je da se pruži sva potrebna pomoć toj momčadi kako bi nastavila svoje sudjelovanje u Formuli 1”, stoji među ostalim u priopćenju FOTA-e.
Trenutno vodeća momčad u poretku konstruktora, Brawn GP, čiji je vozač Jenson Button vodeći u ukupnom poretku vozača, ponikla je na ostacima Honde, japanske momčadi koja se povukla uoči sezone radi istih razloga zašto to želi sada učiniti i BMW.
Čelni ljudi Brawn GP-a, kao i sam šef momčadi Ross Brawn, u nekoliko su navrata isticali da im je FOTA-ina pomoć bila od presudne važnosti u opstanku u svijetu Formule 1.
sanna72 is offline   Reply With Quote
Old 11-08-2009   #25
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Samo da javim, da je Schumacher zvanicno jutros objavio, da ipak nece ucestvovati u daljem takmicenju formule1, kako je bilo najavljeno, umesto povredjenog Mase!

Ipak su bolovi u ledjnom delu jos uvijek prisutni, koje je zadobio nakon tesko povrede na motoru u februaru ove godine...

Izvor: Streamserveri.org (Sensations-Comeback geplatzt: Schumacher sagt ab | Stream NewsKopie)
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 11-08-2009   #26
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Schumacher odustao od povratka

Legenda F1, sedmostruki svetski svetski šampion Michael Schumacher odustao od povratka u vozačko sedište. Problemi sa vratom se navode kao razlog.

Schumacher je trebao da zameni Felipea Massu, koji je povređen na VN Mađarske, ali je danas objavio da se povlači. Michael se još nije oporavio od povreda vrata, koje je zadobio prilikom pada sa motocikla u februaru ove godine, i zato odustaje od nastupa u Valenciji.

Massini mesto u Ferrariju će 23 avgusta zauzeti test i rezervni vozač Ferrarija Luca Badoer.


Schumacher je osvojio šampionat F1 sedam puta i njegov comeback je očekivan sa nestrpljenjem. Na svome sajtu Schumacher objašnjava da i pored uloženih napora da ih prevaziđe i dalje ima bolove u vratu.

"Ja sam stvarno sve pokušao da se privremeno vratim u F1, ali na moju žalost nisam uspeo."

F1 Serbia - Domaci portal o formuli 1
__________________
SVE JE RELATIVNO
_______________
http://atko.se
adnan is offline   Reply With Quote
Old 11-08-2009   #27
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Adnane brate, samo da znas, da vucem teme o formuli sa tvog sajta automatski na forum folkoteke... pod tvojim nickom...

Ako hoces idi vidi i reci mi jel ok?
Ako nije da maknem..


Pozzz Z.
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 11-08-2009   #28
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

U redu je brate, to smo se dogovorili jos u Sjenici (neznam do koliko promila pamtis ).

Pozzzzz...
adnan is offline   Reply With Quote
Old 11-08-2009   #29
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

a jel... hahahahaha pamtim samo do 0,5 promila, sve ostalo ne garantujem


Pozzz
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 30-08-2009   #30
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Raikkonen pobednik u Belgiji



Kimi Raikkonen pobedio na VN Belgije na stazi Spa-Francorchamps ispred Giancarla Fisichelle i Sebastiana Vettela. Ovo je Ferrarijeva prva pobeda ove sezone a Kimijeva prva posle VN Španije 2008.

Raikkonen je imao odličan start i uz pomoć KERS-a uspeo je u prvom krugu da se sa šeste pozicije probije na drugo mesto. Već u prvom krugu su Button, Hamilton, Alguersuari i Grosjean ispali iz trke, posle udesa u duploj krivini Les Combes posle dugog Kemmel pravca. Siguronosni auto je izašao na stazu a trka je nastavljena u petom krugu.

Posle ponovnog starta Raikkonen je iskoristio KERS i pretekao Fisichellu već na sredini Kemmel pravca. Heroj dana je svakako bio Giancarlo i celu trku je u stopu pratio Ferrari ispred njega. Obojica su imali istu strategiju tako da Fisichella, koji je očigledno bio brži, nije imao priliku da pretekne Finca. Ovo je za Force Indiju najbolji rezultat ikada i prvi podijum kao i prvi poeni u istoriji tima.

Bilo je dosta loših pit stopova za vreme današnje trke. Na primer Mark Webber je pogrešno pušten iz depoa i naterao Heifelda da panično koči. Iako greška nije bila njegova već osoblja u depou, Webber je kažnjen prolaskom kroz depo. I Toyota je imala loše stopove a najgore je prošao Renaultov vozač Fernando Alonso jer nisu uspeli da mu pričvrste prednji levi točak. Španac je odvezao još jedan krug i prekinuo trku u kojoj je imao šansu da osvoji nekoliko poena.

Sebastian Vettel je sada 19 poena iza vodećeg Jensona Buttona i još uvek je u borbi za šampionsku titulu. Na konferenciji posle trke je Fisichelli postavljeno pitanje da li će sledeću trku voziti u Ferrariju ali Rimljanin je sa malim oklevanjem odgovorio da će voziti u dresu Force Indije.

Za 14 dana je još jedna klasična trka u Monzi u Italiji i Kimijeva pobeda će sigurno povećati interesovanje Ferrarijeve domaće publike.

F1 Serbia - Doma?i portal o formuli 1
adnan is offline   Reply With Quote
Old 30-08-2009   #31
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

E kad probise led vec jednom .......
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 02-09-2009   #32
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Mislim da je ovo nista za ferari... da vec sledeca trka nece imati sanse da pridje mercedesu... ali eto voleo bih...
Ali neka su pobedili i nek sto prije smaknu onog puza od luke badoera...... unisti ih on... bolje i masi da daju da voze povrijedjen...

pozzzz
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 02-09-2009   #33
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Sledeca trke je Ferrarijeva a najbrzi Merceds ce opet biti Force India (McLaren je trenutno najsporiji Mercedes). I Red Bull ce biti opasan.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 02-09-2009   #34
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Sto to mislis da ce biti Ferrarijeva? Zbog Monze?
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 03-09-2009   #35
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Quote:
Originally Posted by Crni Gruja View Post
Sto to mislis da ce biti Ferrarijeva? Zbog Monze?
Staza je slicna Spa, samo sto treba jos manje downforca a to odgovara Ferrariju. Doduse ove godine se nista nezna.
adnan is offline   Reply With Quote
Old 04-09-2009   #36
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Fisichella vozi za Ferrari preostale trke



Danas popodne je potvrđeno da je Giancarlo Fisichella prekinuo ugovor sa Force Indijom da bi ostatak sezone vozio za Ferrari. Rimljanin će voziti za Ferrari već na VN Italije u Monzi koja će se voziti sledećeg vikenda.

Opširnije...
adnan is offline   Reply With Quote
Old 04-09-2009   #37
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

Fisikela na ovaj slici srecan ko da je britvicu nasao ...
adnan is offline   Reply With Quote
Old 05-09-2009   #38
adnan
Registrovan
Domaćin
 
adnan's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Uppsala, Svedska
Godine: 58
Posts: 6,066
Default

FIA pozvala Renault na saslušanje



Međunarodna automobilska federacija FIA je pozvala Renault na saslušanje. Postoje sumnje da je na noćnoj trci u Singapuru 2008, Nelson Piquet Jr namerno udario u zid i time omogućio timskog kolegi da pobedi.

Opsirnije ...
adnan is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
formula, portal


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
www.sandzak-sport.com NOVI SPORTSKI PORTAL ado Sport 40 06-09-2009 15:19
Formula 1 adnan Sport 83 01-11-2006 08:30


All times are GMT +2. The time now is 18:21. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)