SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Sandzacka dijaspora dobrodošlica za sve sjeničake i sandžaklije u dijaspori

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 23-06-2008   #1
xDzenix
Gost
 
Posts: n/a
Default 7 čuda u Kantonu Sarajevo

Kanton Sarajevo je poveo akciju glasanja za "7 čuda“ kulturno-materijalnog naslijeđa u Kantonu Sarajevo .

Cetnici su u zelji da dokazu da je Sarajevo "Srpski grad " pokrenuli akciju na internetu da glasaju za Pravoslavnu crkvu i tako dokazu da je kulturni predstavnik Sarajeva ustvari srpska "kultura".

Tako je sada crkva na prvom mjestu sa 9399 (46.13%)glasova a na drugom mjestu Ali-Pasina dzamija sa 9266 (45.48%)glasa.

Problem je da Bosnjaci malo glasaju a da su istovremeno glasovi podjeljeni na vise objekata ( ima 25 prijedloga) a cetnici SVI glasaju za samo jedan.

Ne kosta nista osimm malo vremena da glasate i date svoje misljenje o tome koji objekat treba da predstavlja Sarajevo a time i citavu BiH.

Prijedlog da se, iako vam se svidja neki drugi objekat , glasovi koncetrisu pa ako budete glasali da to bude za Ali-pasinu dzamiju. (sigurno ste pomislili da ce Ali-Pasina dzamija svakako uci u 7 čuda u Kantonu Sarajevo ali zasto da dozvolimo da prvo čudo bude bas Pravoslavna crkva?)

Evo i linka:

http://www.ks.gov.ba/cuda/poll.html


P.S - Ukoliko neko ima malo vise vremena, moze iskljuciti cookiess-e i time moze glasati stalno. (Tools -> Options -> Privacy -> opcija Accept cookies from sites ne smije biti chekirana.)

Ukoliko tema vec postoji ili nije na pravom podforumu, izvinjavam se administraciji.
  Reply With Quote
Sponsored Links

Old 24-06-2008   #2
NeXeN
preRegistrovan
Početnik
 
NeXeN's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Sjenica
Posts: 514
Default

glasao......
__________________
www.alrazi.co.cc
nexen.wapamp.com
NeXeN is offline   Reply With Quote
Old 24-06-2008   #3
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

E nisam zbog xDzenix,nervira me ovakva propaganda.......
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 24-06-2008   #4
ebu_hamza
Registrovan
Početnik
 
ebu_hamza's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Medina
Posts: 32
Default

Pravoslavna crkva ce biti prvo cudo sve dok Srbi ne postave onaj veliki krst iznad Trebevica. Eh tada ce taj krst postati br.1.

Ok, xDzenix, ja shvatam tvoju zabrinutost po pitanju ovoga. Ni moja zabrinutost nije nista manja. Al' zar u Sarajevu i u Bosni nemate dovoljno Bosnjaka, nego opet ocekujete da vam Bosnjaci Sandzaka spasavaju cast i ugled Sarajeva.
ebu_hamza is offline   Reply With Quote
Old 24-06-2008   #5
ado
Registrovan
Dobar
 
ado's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,536
Default

Nije rekao da morate glasati, samo ko zeli dao link i ko hoce nek izvoli, hvala za link, glasao sam
__________________
www.sandzak-sport.com
ado is offline   Reply With Quote
Old 24-06-2008   #6
xDzenix
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by ebu_hamza View Post
Pravoslavna crkva ce biti prvo cudo sve dok Srbi ne postave onaj veliki krst iznad Trebevica. Eh tada ce taj krst postati br.1.

Ok, xDzenix, ja shvatam tvoju zabrinutost po pitanju ovoga. Ni moja zabrinutost nije nista manja. Al' zar u Sarajevu i u Bosni nemate dovoljno Bosnjaka, nego opet ocekujete da vam Bosnjaci Sandzaka spasavaju cast i ugled Sarajeva.
Dragi, @Ebu_Hamza, kao prvo, nisam iz Bosne, vec iz Sandzaka, kao i ti. Tacnije, iz Novog Pazara.

Ovo smo postavljali na svim bosnjackim forumima. Pravoslavci iz Republike Bosne i Hercegovine su slali obavjestenja svim forumima u Srbiji, Crnoj Gori, kao i dijaspori kako bi dobili sto vise glasova.

Zapravo, nije rijec o tome ima li malo Bosnjaka u Bosni ili ne, vec sto je vise nasih dzamija, spomenika pa glasovi se razrijede, neko ce glasat' za Begovu, drugi za Ali-Pasinu, dok neko treci ce glasati mozda za Bascarsiju ili Vijecnicu, i eto glasovi se nama smanjuju.


Mislim da bi bilo vrijeme da prekinemo to sa tim nadmetanjem, ipak smo mi prije svega muslimani, a onda i Bosnjaci.

Ako bas mi ne mozemo da priustimo sebi svoju drzavu kakvu hocemo, zasto makar ne bismo pomogli Bosni, pa i kad odemo tamo da se osjecamo prijatnije? A sigurno cemo se osjecati prijatnije nego u bilo kojem drugom gradu u Srbiji (ne mislim na Sandzak), ako nista drugo onda zbog te atmosfere ko je iole patriota.

Hvala svima koju su glasali.

Esselamu alejkum
  Reply With Quote
Old 24-06-2008   #7
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Zar se Ali-Pasina dzamija, Pravoslavna crkva i ostala kulturno-istorijska dobra mogu nazvati cudima. Izgleda da ljudi iz Kantona Sarajevo nemaju pametnija posla da rade vec sprovode neku nebitnu akciju kao da ljudi neznaju koji su to najznacajniji kulturno - istorijski spomenici u Sarajevu i da oni pripadaju Sarajlijama svih vjera.
Koga je briga sto ce onaj iz Hercegovine ili Krajine dati neki svoj glas kad nikad u zivotu mozda nije ni vidjeo Sarajevo a kamoli te istorijske spomenike, hocu reci da svi ti koji glasaju nemogu promijeniti istoriju.
Ja razumijem tvoju zabrinutost Dzenix , nazalost u takvu vrstu gluposti necu ucestvovat, ko voli , ima link , nek izvoli . Mozda promijeni istoriju
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 24-06-2008   #8
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,499
Default

Ne moze se ta istorija promijenit... Za mene je ovo glupost i smijesno!!

Boze svasta....
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 24-06-2008   #9
xDzenix
Gost
 
Posts: n/a
Cool

Quote:
Originally Posted by Elvis-Eko View Post
Zar se Ali-Pasina dzamija, Pravoslavna crkva i ostala kulturno-istorijska dobra mogu nazvati cudima. Izgleda da ljudi iz Kantona Sarajevo nemaju pametnija posla da rade vec sprovode neku nebitnu akciju kao da ljudi neznaju koji su to najznacajniji kulturno - istorijski spomenici u Sarajevu i da oni pripadaju Sarajlijama svih vjera.
Koga je briga sto ce onaj iz Hercegovine ili Krajine dati neki svoj glas kad nikad u zivotu mozda nije ni vidjeo Sarajevo a kamoli te istorijske spomenike, hocu reci da svi ti koji glasaju nemogu promijeniti istoriju.
Ja razumijem tvoju zabrinutost Dzenix , nazalost u takvu vrstu gluposti necu ucestvovat, ko voli , ima link , nek izvoli . Mozda promijeni istoriju

Pa nije valjda da kontas pojam "čudo" bas tako bukvalno?

Ko kaze da se ovo radi da bi se mjenjala historija? Ko je jos promjenio historiju?

Sta mislis, zbog cega citav svijet ima regulisano zakonski sta spada u cuvene spomenike, tvrdjave u jednoj drzavi?

Mislim, bez uvrjede, razmisli malo o prijethnodnom postu...

Quote:
Originally Posted by Elvis-Eko View Post
Izgleda da ljudi iz Kantona Sarajevo nemaju pametnija posla da rade vec sprovode neku nebitnu akciju kao da ljudi neznaju koji su to najznacajniji kulturno - istorijski spomenici u Sarajevu i da oni pripadaju Sarajlijama svih vjera.
Sa ovim se u potpunosti slazem sa tobom, ali eto, imaju problem sa ostalim vjerama, gdje nema sloge... I, tu ne mozemo im nista reci, niti zamjeriti, kad smo mi ociti primjer kad mi sami oci vadimo jedni drugima ovdje... Nazalost!
  Reply With Quote
Old 24-06-2008   #10
ebu_hamza
Registrovan
Početnik
 
ebu_hamza's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Medina
Posts: 32
Default

Haj glasacemo samo da ne mislis da mrzimo Bosnu.

Jednostavno sam steko utisak da se o Sarajevu i Bosni vise brinemo mi Bosnjaci iz Sandzaka nego oni koji tamo zive. Hvala Bogu da se i mi brinemo o nasem seheru. Al' ne znam kolko ce koristiti nasi glasovi, ako Bosnjaci iz Bosne budu nezainteresirani za glasanje.

Bez obzira sto ce se glasovi Bosnjaka rasipat na vise objekata, ako budu zainteresirani za glasanje kao i mi iz Sandzaka, nema sanse da se pored dzamija probije neki drugi objekat medju prvih sedam.
ebu_hamza is offline   Reply With Quote
Old 24-06-2008   #11
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

xdzenix
Prvo tvoje izlaganje mi se nije svidelo,puno je neke negativne energije,nacionalizma..
nebitno je sve to,bitno je to koliko je neki spomenik bitan jednom gradu i drzavi ne odlucuje anketom nekog foruma (koju mogu administratori da kontrolisu) vec u skupstini grada i republike,u skupstini glasaju odbornici i poslanici kojima su mandate dali gradjani,eh sad ako nesto hoces da mjenjas onda agituj za stranku, za koju mislis-smatras da ce najbolje predstavljati tebe.....

Last edited by Tahirovce; 24-06-2008 at 19:24..
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 24-06-2008   #12
xDzenix
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by Tahirovce View Post
xdzenix
Prvo tvoje izlaganje mi se nije svidelo,puno je neke negativne energije,nacionalizma..
nebitno je sve to,bitno je to koliko je neki spomenik bitan jednom gradu i drzavi ne odlucuje anketom nekog foruma (koju mogu administratori da kontrolisu) vec u skupstini grada i republike,u skupstini glasaju odbornici i poslanici kojima su mandate dali gradjani,eh sad ako nesto hoces da mjenjas onda agituj za stranku, za koju mislis-smatras da ce najbolje predstavljati tebe.....

Zar ti moras sve gledati politicki?

Dobro si me procjenio, poslije svega i jesam nacionalista, volim svoju naciju, vjeru i dok sam ziva uzdizacu prvenstveno svoju vjeru a onda, Boga mi, i naciju, zasto dopustati druge da te gaze, a mi da budemo jagnjad?
  Reply With Quote
Old 24-06-2008   #13
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

ne gledam ja sve politicki, nego ti ne svatas da ce o tome (ako uopste bude vazno pomena)odluciti politicari-nece glasaci ankete,vernici niti nacionalisti.Ja i ti smo iste nacionalnosti i verosipovesti,ali meni se ne svidja nacin na koji ti zelis da uzdignes nasu veru i naciju.....
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 24-06-2008   #14
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Vala bas!
Hajde da glasamo,nista nas ne kosta,ali sam je ovaj nacin "sredjivanja" glasova bzv!
Mora da i nije neko ozbiljno takmicenje ili kako se to vec moze nazvati, cim je propaganda ovakva!

PS: Kako si mislio da usaglasimo misljenja?? Da se dogovorimo da glasamo za jedno "cudo"?
__________________
Bila sam na IQ testu. Srećom bio je negativan.
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 25-06-2008   #15
xDzenix
Gost
 
Posts: n/a
Default

Ne znam koliko se sjecate prosle godine kada je bilo internet glasanje za novih 7 svjetskih cuda u svijetu?

Sta mislite koliko su ovakva glasanja pomogla? Mislite da je sve to bilo regularno?

@Tahirovce, moj obraz je, Boga mi, cist.
  Reply With Quote
Old 25-06-2008   #16
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,499
Default

Vala i moj, svako se jutro umijem i redovno tusiram!
I nazvali su svetskim cudima i to je ostalo i zaboravilo se... Virtualno sam ja najvece svetsko cudo...
Ali nazalost ne mari niko za to

Pozzz
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 25-06-2008   #17
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Quote:
Originally Posted by xDzenix View Post
Ne znam koliko se sjecate prosle godine kada je bilo internet glasanje za novih 7 svjetskih cuda u svijetu?

Sta mislite koliko su ovakva glasanja pomogla? Mislite da je sve to bilo regularno?


Dzenix, ipak su to SVJETSKA CUDA i u njima ucestvuje cijeli svijet. Ovdje se radi samo o kantonu Sarajevo i o tome bi trebao da glasa narod iz tog kantona
Jos nesto , nisam ja bukvalno shvatio "cudo" ali ipak , tako su nazvani kulturno-istorijski spomenici pa bilo to pod znacima navoda ili ne.
Nemoj da budem pogresno shvacen, nije da imam nesto protiv ili da ne volim svoju naciju ili vjeru ali ovakve vrste glasanja nisu mjerodavne , pogotovu kad u njima ucestvuju ljudi koji nemaju pojma o istoriji
Ne moze jedna stara pravoslavna crkva , koja se samo da kazem prvi put spominje negdje pocetkom 16tog vijeka da bude vazniji spomenik od recimo, toliko starih cuprija , hamama , hanova , stecaka, Muslimanskih nekropola , dzamija i da ne nabrajam dalje koje datiraju jos od 14 , 15tog vijeka.
Ipak , i ona spada u kulturnu bastinu kao i stara sinagoga i stara katolicka crkva sto je samo dokaz da je i druga vjera koegzistirala na tim podrucjima.Zato , pokusaj nekoga da Sarajevo nazove srpskim gradom , je cisti apsurd i jos jedan neuspjeli pokusaj tamosnjih "ludjaka "
Sarajevo je grad Sarajlija
Pozdrav za tebe
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 25-06-2008   #18
Rarica
Registrovan
Prijatelj
 
Rarica's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,941
Default

xDzenix,hvala za link,glasala sam.
__________________
"Stiže proleće,
žao mi je svih onih kojima to nije važno."
Rarica is offline   Reply With Quote
Old 25-06-2008   #19
ado
Registrovan
Dobar
 
ado's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,536
Default

xDzenix........malo po malo, napredujemo
ado is offline   Reply With Quote
Old 27-06-2008   #20
xDzenix
Gost
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by ado View Post
xDzenix........malo po malo, napredujemo

Baščaršija je trenutno na prvom mjestu

Baščaršija prva na listi
Građani mogu glasati za sedam čuda sve do ponoći 30. juna...
26.06.2008. 04:25


Međunarodni odbor glavnih gradova kulture će do ponoći 30. juna primati glasove u pet svjetskih gradova koji učestvuju u odabiru sedam čuda kulturno-materijalnog naslijeđa, a u kojem osim Barcelone, Brazilije, Madrida i Nižnji Novgoroda učestvuje i Kanton Sarajevo.

- Od 25 predloženih, na listi vodećih sedam sarajevskih čuda su Baščaršija, Vijećnica, Ali-pašina džamija, Stara pravoslavna crkva, Zemaljski muzej, Vratnički bedem i Begova džamija - kazala nam je Lejla Mujkić, savjetnica Denisa Zvizdića, predsjedavajućeg Skupštine KS.

Prema do sada dobivenim podacima, Odbor je objavio da su vodeći u svim gradovima Sagrada Familia u Barceloni, l'Escorial u Madridu, Katedrala u Braziliji, Baščaršija u Sarajevu te jedan od objekata u ruskom gradu, ali još nije potvrđeno koji.

- Konačna lista sedam čuda bit će poznata u prvoj polovini jula. Sve do tada građani koji žele glasati to mogu uraditi putem web-stranice www.ks.gov.ba ili slanjem SMS poruke na broj 091/410-100 - rekla je Mujkić.


Autor: A. KRCIĆ



Da, napredujemo, iskreno, meni samo da se makar u Bosni zna da je nesto nase.

Hvala svima koji su utrosili svoje vrijeme, ja mislim da ce zaista vrijediti. Ovako makar znamo da pokusavamo, a da se zavrsilo sa, ne daj Boze, sa Starom Pravoslavnom crkvom, onda bi nam bilo kasno da nam je krivo... Iskreno, meni bi.
  Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
čuda, kantonu, sarajevo


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Sarajevo,super ponuda,kuca na prodaju,ili adekvatnu zamjenu marinabh Mali oglasi 0 25-02-2009 21:30
7 cuda u Kantonu Sarajevo XRealSjenicakX Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 3 28-06-2008 22:35


All times are GMT +2. The time now is 14:21. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)